RaidSonic IcyBox

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wiele napisów posiada błędy, w przypadku SRT najczęściej nakładające się czasowo linie lub nieakceptowane znaki. Komputerowe playery, a i niektóre stacjonarne, odtwarzają takie napisy bezproblemowo, inne ich nie trawią i nie chcą odtwarzać, choć je widzą. Rozwiązaniem jest odpalenie np. Subtitle Edita (moim zdaniem najlepiej czyści błędy, Subtitle Edit) i wyczyszczenie. Nie zdarzyło mi się, aby po takiej operacji jakieś napisy się nie odtworzyły.
 

Gie

Member
Bez reklam
Czytam że IcyBox po włożeniu dysku chce go formatować. Formatować tak jak to jest w komputerze, wszystko jest usuwane z dysku? Mam dysk z różnymi filmami i zdjęciami i raczej nie chciałbym ich utracić. Czy IB z takim dyskiem będzie normalnie działał?

Ten player można połączyć z komputerem po USB. Czy można jednocześnie kopiować z komputera pliki na IB i oglądać na nim jakiś film, przeglądać zdjęcia?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Z tego co pamiętam po sformatowaniu stracisz dane.
Aby player był w pełni funkcjonalny (BT...) musi dysk sformatować.
Można podłączyć do pc , kopiować i zapewne jednocześnie oglądać.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Czytam że IcyBox po włożeniu dysku chce go formatować. Formatować tak jak to jest w komputerze, wszystko jest usuwane z dysku? Mam dysk z różnymi filmami i zdjęciami i raczej nie chciałbym ich utracić. Czy IB z takim dyskiem będzie normalnie działał?

Ten player można połączyć z komputerem po USB. Czy można jednocześnie kopiować z komputera pliki na IB i oglądać na nim jakiś film, przeglądać zdjęcia?


Generalnie tak jak napisał gatar.
Na tym polega format że na 100% Twoje dane przestana być widoczne. Przed formatowaniem przekopiuj swoje archiwa tymczasowo w inne miejsce. Z doświadczenia wiem ze jednak jest zalecane formatowanie dysku w odtwarzaczu. Nie będzie potem jakiś "kwiatków". Co do drugiego pytania to IB będzie się sprawował jak normalny dysk zewnętrzny pod USB.
 

Gie

Member
Bez reklam
Z tym przeniesieniem danych na inny dysk byłby problem. Pół roku temu kupiłem dysk 1 TB i poprzenosiłem na niego zdjęcia, mp3, filmy które miałem na dyskach 40 MB, 120 MB, płytach DVD i CD. Musiałbym kupić kolejny by mieć gdzie je zmagazynować :) Czy IB przy formatowaniu robi sobie jakąś dodatkową partycje, katalog czy pliki? Czy to "zwykłe" formatowanie?

Pytałem o to podłączenie do komputera bo kiedy interesowałem się mbox R650 to tam z tego co się dowiedziałem, po podłączeniu do komputera ten player działa tylko jako zewnętrzny dysk. Nie można było nic odtworzyć na tv podczas podłączenia z komputerem. Czy tutaj też tak jest?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Z tym przeniesieniem danych na inny dysk byłby problem. Pół roku temu kupiłem dysk 1 TB i poprzenosiłem na niego zdjęcia, mp3, filmy które miałem na dyskach 40 MB, 120 MB, płytach DVD i CD. Musiałbym kupić kolejny by mieć gdzie je zmagazynować :) Czy IB przy formatowaniu robi sobie jakąś dodatkową partycje, katalog czy pliki? Czy to "zwykłe" formatowanie?

Pytałem o to podłączenie do komputera bo kiedy interesowałem się mbox R650 to tam z tego co się dowiedziałem, po podłączeniu do komputera ten player działa tylko jako zewnętrzny dysk. Nie można było nic odtworzyć na tv podczas podłączenia z komputerem. Czy tutaj też tak jest?
Też tak jest, nic nieda sie oglądac podczas podłączenia pod komp. Icek tworzy swoje foldery ale czy formatuje cały dysk to niewiem. Darek.
 

mrq

New member
A teraz kolej na moje pytania: :)

1. Po dodaniu z poziomu PC pliku torrent (poprzez stronę www) uruchamia się pobieranie. Niestety po jakimś czasie dany torrent dość często znika z listy pobieranych (nie widać pobieranej pozycji na stronie NeighborWeb). Po wejściu na "Udostępnienie P2P" z poziomu menu Icka pojawia komunikat "BT is not running". Jedynym sposobem, który znalazłem (ale który nie działa zawsze) jest ponowne wejście w ustawienia sieciowe na Icku, wyłączenie i ponowne włączenie funkcji BT. Niestety wówczas, po wejściu na "Udostępnienie P2P" widzę przez moment pobierany plik torrent, ale za chwile ponownie znika.

2. W ustawieniach sieciowych na Icku włączyłem Sambe, BT, FTP i wszystko inne :) jak teraz z poziomu PC dostać się do zasobów Icka? (dla FTPa ostawiłem dodatkowo hasło i login).

PS. czy u was strona do ładowania torrentow tez działa tak straaaasznie woooolno?

Pzdr!
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
BT w Icku to porażka. Miałem soft "stary" i BT działał, zrywał, ale działał.
Wgrałem nowy soft i zrywał często i nie dało się korzystać z BT.
Wróciłem do softu starego i dalej BT często "zrywa".
Nie da się pracować. Przez www jakiegoś nowego hasło żąda.
Ogólnie wielka QPA. Dałem sobie spokój z tymi funkcjami sieciowymi.
Chyba kupię Dune Smarta.
 

Enjama

New member
Witam

Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza do którego można zamontować dysk twardy 3.5'.
Możecie mi powiedzieć czy IcyBox MP3011HW sprawdza się jako odtwarzacz sieciowy do oglądania filmów ?
Nie ma tu jakiś wiekszych problemów ?
Np z m2ts i dzwiękiem DTS HD ?

Czy na najnowszym sofcie radzi sobie z plikami mkv z spakowanymi nagłówkami ?
Wd tv live i hyundai wprowadzili już takie poprawki w softach jak Icybox tutaj wypada ?

Czy posiada Youtube w IMS ? Z opisu na allegro wynika że nie ma.

Jakie są prędkosci przesyłania pliku z dysku komputera na dysk zamontowany w IcyBox MP3011HW ? Mowie tu o połaczeniu lan.

Porównuje IcyBox MP3011HW do Hyundai Mbox P500 który widzi się wam lepszy ?
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
 

axelife

New member
Panowie,

A co sądzicie o Ryan ACR-PV73100 (PlayOn! HD)? W specyfikacji ma dokladnie identyczne parametry co ICyBox a za niecale 550 PLN daja go razem z HDD 1TB Caviar Green....

Dodatkowe pytanie: czy IcyBox ma opcje odtwarzania losowego mp3?

pozdrawiam,
 

rob9097

New member
a ja mam pytanie jak wejść na dysk przez sieć bo mogę wejść tylko do Users a już na udostępnione dyski nie mam wpisać jakieś (ID sieciowe użytkownika i hasło ) prubowałem wpisywać ip i mac adres sieciuwki i nic
 

rob9097

New member
niestety nie udało mi się znaleźć żadnego hasła w instrukcji, która nawiasem mówiąc jest troszkę biedna, może ktoś miał też taki problem i udało mu się to jakoś przeskoczyć, chętnie posłucham jakichś rad (admin, 123 nie działa )
 

doprze

New member
cześć

jestem użytkownikiem Arivy 210 i tam nie potrzeba żadnego hasła, ani nazwy użytkownika. Jedynie trzeba w ustawieniach arivy - system - w opcji logownie zaznaczyć Wyłącz. i wtedy sama ariva się loguje. Myślę, że u was jest podobnie.

Pozdrawiam
 

DiiBoo

New member
Czy ktoś z użytkowników IB sprawdzał już Firmware v.5056 ???
Producent podaje:
"Solved bug: BitTorrent problems"

Zamierzam kupić ten odtwarzacz, a chciałbym żeby w miarę sprawnie ściągał torrenty.

Czy jest z tym już ok?
 

d.karolik

New member
Na innym forum piszą tak.

"Ale po co chcesz wgrać nowsze skoro jest gorsze od starego?"



"Tutaj do końca bym się nie zgodził, ponieważ po wgraniu najnowszego softu klient torrent'a zaczął stabilniej chodzić i można go normalnie używać choć szału jeśli chodzi o transfery nie ma. Mam również wrażenie, że odtwarzacz jest chłodniejszy - wcześniej bardziej się grzał. "

To tylko cytaty sam nie sprawdzałem
Pozdrawiam.

P.S.
Ja wybrałem icka i do tego dysk 1,5 TB Samsunga ( wszystko kupione w ITSKLEP który gorąco polecam , rewelacyjna obsługa ) i jestem bardzo zadowolony . Wygląd SUPER , CISZA !!! pasywne chłodzenie i odtwarza wszystkie pliki jakie zapodam . Do sprawdzenia jeszcze tylko DTS-HD
 

d.karolik

New member
No i mogę potwierdzić że Icek odtwarza audio HD .
Zapodany Transformers ( waga 62GB )
ze ścieżką DD TrueHD , moje Onkyo 608 pokazuje na wyświetlaczu ( po HDMI ) DD TrueHD !!!!.
Audio rewelka ogląda się i słucha bajecznie. Jeszcze jakiś plik z DTS-HD.
:popcorn::D

P.S.
Na starym sofcie tym od nowości , icka mam dopiero 3 dni.

P.S. 2
No i DTS-HD sprawdzone Cobra DTS-HD MSTR ( 18,3GB ), ampli Onkyo 608 pokazuje
DTS-HD MSTR .
Milusio !!!
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
No i mogę potwierdzić że Icek odtwarza audio HD .
Zapodany Transformers ( waga 62GB )
ze ścieżką DD TrueHD , moje Onkyo 608 pokazuje na wyświetlaczu ( po HDMI ) DD TrueHD !!!!.
Audio rewelka ogląda się i słucha bajecznie. Jeszcze jakiś plik z DTS-HD.
:popcorn::D

P.S.
Na starym sofcie tym od nowości , icka mam dopiero 3 dni.

P.S. 2
No i DTS-HD sprawdzone Cobra DTS-HD MSTR ( 18,3GB ), ampli Onkyo 608 pokazuje
DTS-HD MSTR .
Milusio !!!
Super. Nie miałem gdzie tego sprawdzić. Nowy ampli już zamówiony to i u mnie będzie działac:D. Dzieki.
 

lb2

New member
haslo

Witam
A ja mam pytanie dotyczace hasel w Icku.W domku mam tak zrobione ze router od sieci bezprzewodowej znajduje sie na pierwszym pietrze, na parterze stoi icek podlaczony przez AP do tej sieci .Wszystko dziala poprawnie mam internet komputery widza sie przez siec widze Icka(Icek widzi komputery w sieci ale przy probie polaczenia sie z nimi domaga sie jakis hasel wie ktos o co chodzi) .A teraz problemy: oczywiscie wejcie przez panel przegladarki jest jak najbardziej mozliwe przy kazdym logowaniu pojawia sie komunikat o wpisanie hasla i loginu (standarowy admin i 123 tez nie wiem gdzie go moge zmienic na cos innego)to jest jak najbardziej logiczne Zawartosc dysku jest teoretycznie zabezpieczona haslem ale tylko przez przegladarke wystarczy wejsc do eksplorera windows wlaczyc siec i jest pelny dostep do zawartosci Icka Troche to dziwne wpisanie hasla w Icku w panelu FTP nic nie daje Jest ktos mi w stanie powiedziec co trzeba zrobic zeby dysk przestal byc widoczny w sieci albo zeby domagal sie hasla przy wejsciu na niego.
Nie wiem czy nie namieszalem w opisaniu swojego przypadku troche tego duzo jakby co prosze pisac chetnie wszystko wytlumacze

Pozdrawiam Wszystkich
lb2
 
Do góry