RaidSonic IcyBox

malinek

New member
Tak! Mam! Po prostu w pozycjach na których będzie mi "cykać" DD (a na wszystkich nie cyka) zmienię w ICKU z Pass na LPCM i oglądnę w stereo bez "cykania". Może kiedyś jakaś aktualizacja Icka pomoże?

Uściślijmy. Cyka, zrywa jeśli już to tylko na DD?? (przynajmniej u mnie, u Was też??) Jeśli tak, to nie ma dramatu, większość mam DTS, ale powiem szczerze jakbym wiedział, doplaciłbym stówke do Hyundaia

PS: Nowy FW
http://www.raidsonic.de/en/driver.php?searchStr=MP3011&x=25&y=9

Jeszcze nie wgrałem, późnym wieczorem wrzucę.
 
Ostatnia edycja:

djslavko

Member
Uściślijmy. Cyka, zrywa jeśli już to tylko na DD?? (przynajmniej u mnie, u Was też??) Jeśli tak, to nie ma dramatu, większość mam DTS, ale powiem szczerze jakbym wiedział, doplaciłbym stówke do Hyundaia

PS: Nowy FW
Driver

Jeszcze nie wgrałem, późnym wieczorem wrzucę.

Tak tylko na DD! Ale nie na wszystkich. Dramatu nie ma! Więcej plusów!!!:eek:k: Nowy FW nic nie wprowadził w kwestii "cykania" bynajmniej u mnie. Zmiany w FW: Solved the delay between sound and picture playback by SPDIF.
 
Ostatnia edycja:

malinek

New member
Tak myslalem ze to wina materialu. U mnie jak narazie na dwoch filmach( Matrix 2 i 3, jakis rip z hddvd 1080 z DD). Reszta jest narazie ok.
 

jdomi

New member
flac/cue

Witam,

Po przeczytaniu całego wątku, nurtuje mnie pytanie: jak IcyBox radzi sobie z odtwarzaniem plików FLAC/cue, które zawierają w sobie wiele otworów. Czy występują przerwy pomiędzy ścieżkami? Zależy mi na płynnym odtwarzaniu, ponieważ znaczna część moich zbiorów audio to koncerty w takim właśnie formacie. Wiem że Arivy robią przerwy dla tego zrezygnowałem z jej zakupu.
 

janusz

New member
Bez reklam
Tu będzie podobnie bo to to samo co Ariva. Związane jest to jednak nie z techniką odtwarzacza, a firmware. Ważniejsze od odtwarzacza jest znalezienie jakiegoś frmwore ( o ile takie istnieje), a potem wybranie odtwarzacza na którym będzie działać to firmware.
 

jdomi

New member
Dzięki. :)


A czy, któryś z playerów ma funkcjonalność odtwarzania plików audio bez przerw pomiędzy utworami oraz czytania plików CUE powiązanych z FLAC, ISO itp? Tak że możemy nieprzerwanie słuchać np. koncertu?
Czy któryś z forumowiczów mógłby to potwierdzić?

Testowałem Arivę 110 i momenty ciszy podczas koncertu będącego jednym nagraniem były nieznośne...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dzięki. :)


A czy, któryś z playerów ma funkcjonalność odtwarzania plików audio bez przerw pomiędzy utworami oraz czytania plików CUE powiązanych z FLAC, ISO itp? Tak że możemy nieprzerwanie słuchać np. koncertu?
Czy któryś z forumowiczów mógłby to potwierdzić?

Testowałem Arivę 110 i momenty ciszy podczas koncertu będącego jednym nagraniem były nieznośne...
Szczerze mówiąc nie widziałem żeby funkcję Gapless posiadał player na Realtek'u. Jeśli pod tym kątem szukasz to zobacz Popcorn Hour A210.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam. Zapodałem na dysk klka koncertów bd, rozsiałem sie wygodnie w fotelu, szpana jak w ruskim filmie:) i zonk, brak dzwieku dts-hd, sprawdziłem w media info przepływność dzwięku, wszystkie koncerty powyżej 1500kb/s. Czy to mozliwe że icek nie radzi sobie z taką przepływnoscią w dzwieku DTS-HD?, wszystkie mniejsze ida bez problemu. Proszę o odp. Dzięki. Darek.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Mała poprawka, zrobiłem reset poprzez odpiecie zasilania i dzwiek sie pojawił lecz dzwięk sie rwie. Moim zdamiem procek sie nie wyrabia, mogę się mylić. Co o tym myślicie?.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Mała poprawka, zrobiłem reset poprzez odpiecie zasilania i dzwiek sie pojawił lecz dzwięk sie rwie. Moim zdamiem procek sie nie wyrabia, mogę się mylić. Co o tym myślicie?.
Po rozmowie z HumanMedia dowiedziałem sie że problem dzwieku a raczej jego zanikaniu,rwaniu (DTS-HD ok.1500kb/s) związane jest z ustawieniem sygnału video z 60 na 50Hz, tu mieli rację, dzwiek idzie płynnie. Nadal upieram sie że procek sie nie wyrabia, szkoda bo obraz na moim tv jest znacznie płynniejszy przy 60Hz.
 

maniek12345

New member
Witam. Czy ww urządzenie posiada oprogramowanie/zakładkę menu do przenoszenia plików z zewętrznego urządzenia usb na dysk wewnętrzny (jeśli tak to czy działa on sprawnie/szybko)..
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak w każdym urządzeniu na tym chipie jest to szybkie i proste. Kopiowanie oraz przesuwanie odbywa się bardzo podobnie jak robi to Total commander.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Hasło

Panowie, poroszę się nie śmiać z pytania:). Problem dotyczy hasła w icku. W win 7 udostępniam foldery grupie domowej, icek je widzi lecz przy próbie ich otwarcia pyta o hasło. W win 7 nie mam żadnych haseł do folderów. Proszę o podpowiedz.
 
Do góry