PSP Go

Peek

New member
Bez reklam
Witam
Wczoraj wieczorem mieliśmy prawdziwy przypływ informacji, które wyciekły od Sony na temat nowego PSP.
Poniżej link i filmik.

http://grrr.pl/2009/05/31/sony-psp-go-w-pigulce/

16GB pamięci flash na pokładzie
wyświetlacz 3,8 cala
43% lżejsze niż PSP 3000
wsparcie dla technologii Bluetooth
jedynie cyfrowy content, nie będzie czytnika UMD(!)
dodatkowa pamięć dzięki slotowi kart pamięci

Niby to 16GB i jeszcze slot na karty pamieci fajne, ale...
Z wyglądu tak troche zalatuje tandetą. Ja tu czekałem na taką perełkę:

http://www.thatvideogameblog.com/wp-content/uploads/2008/03/psp2thoughts-mar10.jpg

Z wyglądem się nie postarali, w dodatku brak drugiego analoga, o którego tak walczyli gracze na wszystkich forach.

Mi osobiście się nie podoba czekam na wasze opinie.
 

Maxavelli

New member
A jakbys widzial drugi analog pod katem kontentu? Wypuszczaja gre do sprzedazy na PSS i co? Posiadasze starszych wersji PSP nie pograja, bo nie maja PSP GO!? Drugi analog dopiero w PSP 2, ot co...

A do flamewarowcow mowiacych ze to fake - pokazano zabawe tym gadzetem w najnowszym Qore!
 

Bambolo82

Banned
W porównaniu do DS i tak wygląda super. Nie mówiąc już o możliwościach A/V...

Myśle, że najnardziej cieszy ogromna biblioteka świetnych gier na PSP/PSPGo: Motorstorm, LBP, Metal Gear Solid itd.

Najnowszych konsolek serii 3000 oraz zapewne Go nie da się już przerobić na pirackie granie, ale oryginalne gry na PSP są naprawdę tanie (35 zł za klasyki, nowości troche drozej + tańsza, opcjonalna dystrybucja cyfrowa).

Fajnie że dodali wsparcie bluetooth, co pozwoli na wygodne podpinanie wielu gadżetów (headsety, pady etc.).

Obudowa typu slide jest bardzo praktyczna.

Co do jakości wykonania to radzę samemu najpierw przetestować i póżniej dopiero zrzędzić.

Osobiście żałuje tylko ze nie zdecydowali się na dodanie czujnika ruchu sixaxis.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Design całkiem mi się podoba, chociaż daleko mu do DS Lite czy DSi. No i po za tym to ciągle psp, czyli handheld z odgrzewanymi kotletami z dużej konsoli, które (lub ich lustrzane odbicia) w większości przeszedłem np. na PS2. Nie tego oczekuję od przenośnej konsoli.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Ja tam zostaje przy swoim facie. Nie wiem czy zauważyliście, ale w GO zmniejszono o 0.5 cala ekran. Dokopałem się do informacji o starych PSP i tam jego wielkość wynosiła 4.3 cala. Co do pamięci, to słyszałem, ze 16Gb do fata tez można dać, ale nie wiem czy bedzie działać. Mibardziej podoba się design starego PSP, bo ten nowy jest wg mnie troche kobiecy.

@Bambolo
No nie wiem czy takie tanie, ostatnio przy okazji premiery Indiana Jones LEGO na wszytskie plaformy, na PSP w świecie gier kosztowała... 169zł!!!

@Carbon
Masz racje, producenci powinni tworzyć całkiem nowe tytuły specjalnie dla handheldów, chociaż cieszy, że będzie LBP, Gran Turismo i Metal Gear Solid.

PS: Mam pytanie, czy z każdą generacją PSP czyli 1000, 2000 i 3000 zmieniali wyświetlacz? Jeśli tak to co się w nim zmieniało?
 
Ostatnia edycja:

mietek099

New member
IMO "dizajn" to klapa na całej linii. Pierwsze PSP bardziej mi się podobało. W tym GO jakoś tak przyciski do sterowania są nisko ułożone w stosunku do całej obudowy. Niespecjalnie mi się to podoba.
 

Bambolo82

Banned
Nie wiem czy to prawda, ale w newsie na ps3info.pl przeczytałem że PSP Go będzię mialo wyjście HDMI (!!!).

Fajnie gdyby bluetooth w PSP Go umozliiwał bezprzewodowe podpięcie jednego czy nawet kilku padów z PS3 (2 grzybki analogowe!). Takie połączenie z padem + podpięcie konsolki do TV via HDMI w praktyce równałoby się zabawie jak na PS2! :eek:

Moznaby poprzez PSP podpięte przez HDMI do TV przeglądać neta, słuchać muzy etc. :eek:k:

Poza tym konsolka PSP Go zmalała na tyle że teraz naprawdę jest "kieszonkowa" :cool:
 

Peek

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Nie wiem czy to prawda, ale w newsie na ps3info.pl przeczytałem że PSP Go będzię mialo wyjście HDMI (!!!).

Fajnie gdyby bluetooth w PSP Go umozliiwał bezprzewodowe podpięcie jednego czy nawet kilku padów z PS3 (2 grzybki analogowe!). Takie połączenie z padem + podpięcie konsolki do TV via HDMI w praktyce równałoby się zabawie jak na PS2! :eek:

Moznaby poprzez PSP podpięte przez HDMI do TV przeglądać neta, słuchać muzy etc. :eek:k:

Moim zdaniem nie ma co robić z kieszonkowej konsolki next gena i łączyć jej z TV. Może to co teraz powiem wyda ci się głupie, ale czy nie łatwiej po prostu przegladać neta i słuchać muzyki na PC??

Poza tym konsolka PSP Go zmalała na tyle że teraz naprawdę jest "kieszonkowa" :cool:

I odbiło się to na najwięszkym atucie PSP czyli wyświetlaczu, który zmniejszyli o aż 0,5 cala.

Tak jak powiedziałem, zostaje przy swoim facie i pewnie wielu tak zrobi, bo PSP Go powstawało chyba w pośpiechu i jest po prostu słabe (z tego co wiem to nie tylko moja opinia a patrzyłem po wielu forach i komentarzach).

PS. PSP 1000 było chyba najlepszą partią bo słyszałem, że dalsze modele strasznie się psuły. Zobaczymy jak będzie z Go.
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
No ta druga to prawdziwa perełka , aż bym kupił , jakby tak wyglądała , bo sam wygląd powala , niestety będzie trochę inaczej:( Sony nieźle świruje, drugie PSP , zapowiadają PS3 slim , trochę tego będzie.Pozdrawiam.
 

Bambolo82

Banned
Moim zdaniem PSP Go ma wiele zalet:

1) Jest teraz naprawdę "kieszonkowe"! Stary PSP Fat i pożniejszy PSP Slim raczej nie mieściły się w kieszeni, a raczej lądowały w plecaku lub jakiejś teczce, czyli konsolka często leżała w domu zamiast towarzyszyć właścicieloi wszędzie. Dzięki obudowie typu slide oraz troszeczke mniejszemu ekranikowi konsolka zbliżyła się gabarytami do DS'a i teraz naprawdę można ją nosić wszędzie
2) Bluetooth - masa mozliwości podpięcia różnych gadżetów: słuchawki, headset, gps, pady do PS3, głośniki HIFI etc.
3) PSP Go, zwłaszcza w "złożeniu", wygląda bardzo efekciarsko: duży ekran, czarno-perłowa obudowa ze srebrnymi elementami, logo Sony.

Zresztą, porównajmy:
nintendo-dsi.jpg



PSPGo1_1243855925.jpg



Jak widać powyżej, Nintendo DS i DSi też nie są takie piekne, a w sumie porażką nikt rzsądny DS'a by nie nazwał. :rolleyes: Moim zdanie PSP Go, również Fat i Slim biją w tej kwestii DS'a na głowę.

Moim zdaniem jest to jeszcze lepsza konsolka. A jak ktoś chce UMD to zawsze będzie mógł wybrać serię 3000, która nadal będzie wspierana i oferowana.

Nie bardzo rozumiem tą krytykę PSP. Myśle, że wiele w tym zawiści i złośliwości. Fanboje MS i zazdrośnicy krytykowali PSP za UMD. W momencie likwidacji UMD (i to opcjonalnej) też im nie pasi. Myśle, że PSP wzbudza też coraz więcej dzikiej frustracji z powodu zablokowania przeróbek pirackich przez Sony w nowych modelach serii 2000, 3000 i zapewne też w nowym PSP Go. Pewnie dalej będziemy czytać tyrady jakie to Sony złeeee..."a zupa za słona" etc.
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
PSP i tak odniosło duży sukces, bo kto by pomyślał wcześniej że na rynku jest miejsce dla handhelda innego niż Niny. Tak czy inaczej Sony zauważyło swój błąd z czytnikiem UMD i zamieniła go na cyfrową dystrybucję.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
mataman napisał:
psp-go jest totalnym błędem i pomyłką. ależ to paskudne, bleeee
Dokładnie!
Wygląd jest o wiele gorszy niż wcześniejszy PSP'iak. Bambolo zobacz, że konsola pomimo lekkiego zmniejszenia w kieszeni nadal się nie zmieści!!! PSP w wersji Fat&Slim było o wiele ładniejsze od Go i DS'a. Każdy z graczy czekał na tzw. perełkę, do której link dałem wcześniej, a nie na takiego oblecha.

Mi się nie podoba, jak z resztą większości.

Mój ranking względem wyglądu:
1. PSP Slim/Fat
2. DS
3. Go
 

cyber78

Member
Bez reklam
najważniejsze że PSP300 zostaje i będzie równolegle wspierany, będą te dwie konsolki do wyboru, to bardzo dobra decyzja bo juz się obawiałem że to Go to miało się odnosić do wersji 3000.
 

Mefju

New member
No cóż Sony przekombinowało , ta "PS3 Slim" wygląda równie dziwacznie jak ten cały PSP GO , ta 1 fotka PSP GO mi się podoba , ale niestety to tylko fake:(
 

Peek

New member
Bez reklam
PSP Go juz oficjalnie zaprezentowane na E3, ale zwykłe - ładne PSP zostaje w sprzedazy i ma sie dobrze!
 

mataman

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Myśle, że PSP wzbudza też coraz więcej dzikiej frustracji z powodu zablokowania przeróbek pirackich przez Sony w nowych modelach serii 2000, 3000


Co do 3000 to zgoda ,lecz 2000 mozna spokojnie. Cos kolega nie doczytał
 
Do góry