Ps51d6900

pardziak

Member
u mnie nie ma tylko obrazu udało się dźwięk odpalić... generalnie był jakiś magik i powiedział że prawdopodobnie padła płyta główna ... koszt naprawy z płytą około 900- 1000 sama robocizna 300 pln... pytanie czy to dużo czy mało... dwa gdzie kupić taką płytę główną... bo może sam bym ją wymienił... inna sprawa czy opłaca się go naprawiać czy nie lepiej sprzedać w stanie jakim jest sprawana matryca itp dopłacić różnicę i wziąć nowe TV ... albo może ktoś ma na sprzedaż uszkodzony tv ze sprawną płytą główna to tego modelu
 

astw

New member
u mnie nie ma tylko obrazu udało się dźwięk odpalić... generalnie był jakiś magik i powiedział że prawdopodobnie padła płyta główna ... koszt naprawy z płytą około 900- 1000 sama robocizna 300 pln... pytanie czy to dużo czy mało... dwa gdzie kupić taką płytę główną... bo może sam bym ją wymienił... inna sprawa czy opłaca się go naprawiać czy nie lepiej sprzedać w stanie jakim jest sprawana matryca itp dopłacić różnicę i wziąć nowe TV ... albo może ktoś ma na sprzedaż uszkodzony tv ze sprawną płytą główna to tego modelu

Nowego tv plazmowego 50 cali za 900-1000 zł nie uda się kupić. Telewizor plazmowy LG 50 cali FullHD seria 5600 kosztuje od 1480 zł plus koszt dostawy z wniesieniem w Warszawie ca. 80 zł.
 

pardziak

Member
Nowego tv plazmowego 50 cali za 900-1000 zł nie uda się kupić. Telewizor plazmowy LG 50 cali FullHD seria 5600 kosztuje od 1480 zł plus koszt dostawy z wniesieniem w Warszawie ca. 80 zł.



tyle to ja wiem, ale jeżeli naprawa 1000 to jeżeli aktualne bebechy typu matryca, okulary itp. sprzedam za 1000 to mam 2000 na nowy TV i mam gwarancję... a jak dołożę 500 to będzie 55 cali ... więc stąd moje pytanie czy jest to sens reanimować... przy dzisiejszych cenach wkładanie w naprawę połowę wartości TV ma średni sens ... zwłaszcza że nie wiadomo czy za pół roku znowu coś nie padnie i kolejne koszty
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu "reanimować".Sprzedaj na części co się uda i kup nowy TV.
 

vectra1

Member
Bez reklam
tyle to ja wiem, ale jeżeli naprawa 1000 to jeżeli aktualne bebechy typu matryca, okulary itp. sprzedam za 1000 to mam 2000 na nowy TV i mam gwarancję... a jak dołożę 500 to będzie 55 cali ... więc stąd moje pytanie czy jest to sens reanimować... przy dzisiejszych cenach wkładanie w naprawę połowę wartości TV ma średni sens ... zwłaszcza że nie wiadomo czy za pół roku znowu coś nie padnie i kolejne koszty

pardziak ja się właśnie pozbyłem wersji PS51F5500 bo miała problem z pionowymi pasami jak większość plazm z tego okresu. Matryca pomimo wymiany na nową rzekomo koreańską lepszą niż czeska znowu zaczęła siadać po kilku miesiącach. Na szczęście zorientowałem się jeszcze na gwarancji i udało się odzyskać zjadliwe pieniądze.
Kupiłem Sony 55" cali i bez chwili zastanowienia przedłużyłem gwarancję na 4 lata, koszt niski w porównaniu do całej wartości czy ewentualnie zakupu nowej matrycy.
Z obrazu jestem zadowolony i chyba będę "namawiał" wszystkich posiadających modele plazm z tego czasu aby się ich pozbyć.
 

pardziak

Member
dostałem propozycję 1000 za ten TV... inny rzeczoznawca powiedział że to nie płyta główna tylko oszacował naprawę na 200-500 chybe że padł jakiś moduł ponoć są dwa i każdy po 500 ... wiesz co ja lubie ten TV a jak jeszce pomyśle nie całe 3 lata temu dałem za niego 4000 to mnie szlak trafia
 

astw

New member
dostałem propozycję 1000 za ten TV... inny rzeczoznawca powiedział że to nie płyta główna tylko oszacował naprawę na 200-500 chybe że padł jakiś moduł ponoć są dwa i każdy po 500 ... wiesz co ja lubie ten TV a jak jeszce pomyśle nie całe 3 lata temu dałem za niego 4000 to mnie szlak trafia

Przy koszcie 200-500 lub 200+500 zł oczywiście warto naprawić i dalej być zadowolonym z doskonałego obrazu telewizora plazmowego.
 

pardziak

Member
już wiem co dolega mojemu TV... na płycie głównej padły tranzystory i kilka innych ciekawych rzeczy... więc generalnie dramat bo praktycznie płyta do wymiany ...i tu was zaskoczę... otóż dziś odebrałem TV z naprawy tak tak da się to zrobić ... najpiękniejszy jest koszt usługi.... ale zaraz wszystko opiszę....

generalnie do TV dobrało się dwóch mechaniorów ... jeden prawidłowo zdiagnozował usterkę tyle o ile ... w każdym razie zakwalifikował płytę do naprawy ... koszt z wymianą 1000 :((((((

drugi którego polecam z całą stanowczością zdiagnozował uszkodzonie i podjął się naprawie... wymienił tranzystory i kilka innych rzeczy (bez wymiany płyty która kosztuje koło 700 plus robocizna) a on za całość ROBOTY WZIĄŁ uwaga 350 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! co więcej sam powiedział że mógł wymienić cała płytę i wziąć 1000 i tak by było najłatwiej ale wolał próbować naprawić... z ciekawszych rzeczy wziął 50 pln za ekspertyzę i powiedział że postara się naprawić za 200-500 jakby wymiana tranzystorów nic nie dało to ja zapłaciłbym tylko 50 pln jeżeli nie zdecydowałbym się na kosztowniejszą naprawę... ERGO polecam Pana mega... żadna prywata wyszukałem go z neta ....

jakby ktoś chciał to poniżej link

serwis rtv | serwis sprzętu rtv audio video dvd
 

5argentorat

New member
No i mnie dopadł problem z tv. Dwa lata temu poszła matryca pionowe pasy wymieniona na gwarancji. Wczoraj rano tv chodził wieczorem zonk. Telewizor włącza się pojawia ekran z logiem następnie ekran i po dwóch sekundach samoczynnie restartuje i tak w kółko. Próbowałem odłączać od zasilania , factory reset z pilota i nic. Miał ktoś coś podobnego, zamierzam dzwonić po jakiegoś machera ale wstępnie wolałbym wiedzieć żeby ze mnie nie zdarł.
Jeszcze jedno wczoraj była burza czy jest możliwe przepięcie
 
Ostatnia edycja:

marioaudi

New member
No i mnie dopadł problem z tv. Dwa lata temu poszła matryca pionowe pasy wymieniona na gwarancji. Wczoraj rano tv chodził wieczorem zonk. Telewizor włącza się pojawia ekran z logiem następnie ekran i po dwóch sekundach samoczynnie restartuje i tak w kółko. Próbowałem odłączać od zasilania , factory reset z pilota i nic. Miał ktoś coś podobnego, zamierzam dzwonić po jakiegoś machera ale wstępnie wolałbym wiedzieć żeby ze mnie nie zdarł.
Jeszcze jedno wczoraj była burza czy jest możliwe przepięcie

witam jal cos mam na czesci taki model ps51d6900:) uszkodzona matryca
 

marioaudi

New member
Ps51d6900 na częsci uszkodzona matryca pasy pionowe znany problem

posiadam Ps51d6900 na częsci uszkodzona matryca pasy pionowe znany problem tego modelu kontakt 792601180
 

slawomir1

New member
Witam serdecznie. Mam takie pytanie czy natym tv ps51d6900 będzie mi działać moduł cam ci+ z cyfrowego Polsatu. Zepsuł mi się dekoder i pomyślałem że może lepszym wyjściem będzie moduł i chciałbym mieć stu procentach pewność że będzie działał prawidłowo i nie będzie z nim problemów. Dodam że mieszkam za granicą a dokładnie w Grecji tv też zakupiony tutaj. Jestem juz długo bez telewizji i nie chciałbym się rozczarować jak przyjdz ie przesyłka i podlacze i nie będzie działać, rozumiecie to później wiąże się ze zwrotem i kosztami i dalszym czekaniem a tego chciałbym uniknąć. Bardzo proszę o wasze uwagi które pomogą mi dokonać wyboru. Dziękuję i pozdrawiam
 

olgierdw

New member
Mam PS51D6900. Ostatnio bawiłem się menu serwisowym i włączyłem coś w rodzaju "Upgrade minicom" czy "upgrade microcom" na 'wait' i mam problem.... telewizor zdechł. Czy wiecie czy da się zresetować jakoś? Jakiś wewnętrzny hard reset?

Ofekt jest taki, że telewizor teraz startuje około 10-15 minut żeby coś się pokazało i wszystko dzieje się bardzo wolno. Pilot nie działa więc nie mam jak wejść do menu serwisowego.
 

dafior01

New member
Jakoś przypadkiem wszedłem na stronę samsunga a tam niespodzianka:
Oprogramowanie układowe Wersja : 1025.0 z datą 2015.04.23

Myślałem że Samsung już zapomniał o nas. Ma ktoś już to może? coś lepiej? Może YT już działa normalnie?
 

suprnowa

New member
Witam
Chciałbym sprzedać ten telewizor i zmienić na coś nowszego,może ktoś się orientuje ile może być wart?
Z całym kompletem czyli pilot,okulary,pudełko wszystko stan idealny
 
Do góry