Ps51d6900

broniu63

New member
Witam.Czy w menu jest opcja wyłączenia planszy logowania na konto samsunga?Po każdym włączeniu tv wskakuje mi to ,i pomaga dopiero exit na pilocie.Jest to denerwujące.Pozdrawiam.
 

Aras-ARS

New member
mam pytanie odnośnie odtwarzania filmów na tv - mianowicie mam film avatar (mini 3d) mkv - odpaliłem go na telewizorze z pamięci przenośnej -usb (wszystko było ok), natomiast z pozycji sieci (z komputera na tv)-przez wifi nie mogę tego zrobić gdyż tv wyświetla nieobsługiwany format (brak kodeka?) - czy wiecie co może być przyczyną tego stanu rzeczy, bo nie bardzo rozumiem ten fakt
 

emigrant

Member
mam pytanie odnośnie odtwarzania filmów na tv - mianowicie mam film avatar (mini 3d) mkv - odpaliłem go na telewizorze z pamięci przenośnej -usb (wszystko było ok), natomiast z pozycji sieci (z komputera na tv)-przez wifi nie mogę tego zrobić gdyż tv wyświetla nieobsługiwany format (brak kodeka?) - czy wiecie co może być przyczyną tego stanu rzeczy, bo nie bardzo rozumiem ten fakt

Zakladam, ze masz jakis DLNA Server na kompie. Brak kodeka zazwyczaj dzieje sie od braku przeladowania podlinkowanego folderu w dlna serverze, gdy dodalo sie nowy material/film. W moim przypadku wystarczylo odswiezyc/przeladowac server DLNA na kompie i juz bylo OK.

Ja uzwam tvmobili A Free DLNA Media Server For Mac, Windows, and Linux bardzo dobry dlna server a troche juz ich prztestowalem, wiekszosc to gowna javowe a tvmobili jest super. Radzi sobie z kazdym materialem 3D SBS czy UO.

ps. wersje mini sa do dupy.
 

Aras-ARS

New member
w takim razie spróbuję tym co polecasz (co do mini 3d - niestety tylko na taką mogłem sobie pozwolić-mało miejsca na pendrive, a nie mam jeszcze dysku przenośnego)-dzięki
 

broniu63

New member
mam pytanie odnośnie odtwarzania filmów na tv - mianowicie mam film avatar (mini 3d) mkv - odpaliłem go na telewizorze z pamięci przenośnej -usb (wszystko było ok), natomiast z pozycji sieci (z komputera na tv)-przez wifi nie mogę tego zrobić gdyż tv wyświetla nieobsługiwany format (brak kodeka?) - czy wiecie co może być przyczyną tego stanu rzeczy, bo nie bardzo rozumiem ten fakt

Spróbuj najpierw wyłączyć antywirusa na komputerze-u mnie też pisało że nie obsługiwany plik-pomogło wyłaczenie antywirusa
 

Aras-ARS

New member
ale u Ciebie gdzie był komunikat: na kompie czy w tv?? (chyba wyłączenie antywirusa nie jest zbyt dobrym pomysłem - chyba że odetnę neta)
 

Aras-ARS

New member
wyłączenie zapory nic mi nie dało (nadal w filmach które mogę odtworzyć jest w menu podręcznym -> odtwarzaj do -.samsung D6900 - w pozostałych tego nie ma)
 

Aras-ARS

New member
zrobiłem jak radził kolega "emigrant" i zainstalowałem tvmobili - wszystkie pliki są widoczne - z tym że problem stanowią niektóre kodeki, bo komputer odtwarza każdy plik natomiast telewizor już nie (czy da radę w jakiś sposób zainstalować bazę kodeków na tv?)
 

robertwpl

New member
wifi vs kabel

Witam, czytam to forum juz od dawna ale dopiero teraz sie zarejestrowałem.

mam problem, zakupiłem ruter tp-link tl-wr1043nd aby podłączyć tv do neta. Najpierw podłączyłem po wifi, i w sumie wszystko ze smart huba hula, czasami są doczytki w materiale 3d. Natomiast po podłączeniu po kablu chodzi dużo gorzej, stale doczytuje. Dodam, że do rutera podłączony jest jeszcze po kablu komp i dekoder n-ki i tam wszystko śmiga. Net 10Mb. Ruter ma porty Lan 1Gb oraz wifi n. Nie mam ustawionych żadnych podziałów pasma

czy ktoś miał podobny problem? czego to może być wina?
 

dredjack

New member
zainstaluj i powiedz?

Witam, czytam to forum juz od dawna ale dopiero teraz sie zarejestrowałem.

mam problem, zakupiłem ruter tp-link tl-wr1043nd aby podłączyć tv do neta. Najpierw podłączyłem po wifi, i w sumie wszystko ze smart huba hula, czasami są doczytki w materiale 3d. Natomiast po podłączeniu po kablu chodzi dużo gorzej, stale doczytuje. Dodam, że do rutera podłączony jest jeszcze po kablu komp i dekoder n-ki i tam wszystko śmiga. Net 10Mb. Ruter ma porty Lan 1Gb oraz wifi n. Nie mam ustawionych żadnych podziałów pasma

czy ktoś miał podobny problem? czego to może być wina?
Ja co prawda nie mam takiego problemu,ale wlasnie czaje sie,zeby moj router tp-link wr 740n oddac do reklamacji.Router jest bez modemu i podlaczam go do modemy thompsona,ktory dostalem od dostawcy netu(lokalna kablowka),mam neta 4 Mb i przez modem smiga swietnie(mierzona predkosc oscyluje w granicach 4,3 Mb ) ,natomiast po podlaczeniu routera predkosc potrafi spasc do 0,2 Mb ,czyli 20 razy wolniej niz powinna.Nie wiem czy to wina wady routera czy moze kloci sie z modemem.Narazie wstrzymuje sie z reklamacja ,bo wifi w domu jednak jest potrzebne.
 

hcpolak

New member
Mam ten sam problem ,Ponawiam prośbę o pomoc. Jeśli ktoś rozwiązał ten problem proszę dać znać


Panowie,

Pomóżcie bo mam kłopot z tv. Otrzymałem go dwa dni temu i wszystko chodziło ok w 1dniu jak go podłączyłem.

na następny dzień mogę tylko korzystać z allshare ale smart hub nie działa gdyż pokazuje ze nie ma dostępu do netu.

Pokazuje mi następujący błąd:

Połączenie sieci bezprzewodowej istnieje lecz nie mozna się połączyć z internetem

ustawienia sieci zostały skonfigurowane jednak nie mozna połączyć z internetem
aby skorzystać z usługi internetowej skontaktuj się z dostawcą usług internetowych.



z góry dzięki za pomoc.

LS
 
Do góry