Ps51d6900

Dominik.

New member
Witam. też mam ten model od zeszłej środy. I o zgrozo przedwczoraj na białym tle zauważyłem jeden czerwony piksel a drugi szary.

Można to reklamować? Dzwonił kolega czy sobie darować?

Dzwoniłem do serwisu samsunga, LCD by wymienili, plazma ma jakieś
normy (2 obszary, centralny i pozostały) ze zdenerwowania nie zapamiętałem
ale coś 7 czy 8 dopiero kwalifikuje :(
Zobaczymy co NEO24.PL, w końcu jest 10 dni na zwrot sprawnego towaru
a skoro to się mieści w normach to mogę oddać bo wszystko z TV jest OK.
(broń obosieczna, jeśli jest OK to niech go zabierają i spier....ją)
Ja z 2 metrów to widzę i nie zamierzam tak tego zostawić.

Pozdrawiam
 

arekszy

New member
Witam
Przy odtwarzaniu plików m2ts o dużym bitrate (BD25 lub BD50) po DLNA co 5s przycina film i pojawia się napis ładowanie. Pliki o mniejszym bitrate (BD9) odtwarzane są OK. W tej samej lokalizacji odtwarzacz stacjonarny blu-ray LG BD-660 radzi sobie znakomicie. Czy u Was jest podobnie? Może to być podstawą do reklamowania sprzętu? Plików mkv o dużym bitrate nie posiadam.
Konfiguracja sprzętu to Win seven + Windows media player i uruchomiony streaming. Obciążenie sieci do 50% i procesora do 5%.
a
 

5hiva

New member
U mnie dzieje się podobnie przy WiFi. Jeśli też mówisz o przypadku WiFi można by sprawdzić czy to samo dzieje się na kablu, bo jak dla mnie to jest problem transferu i już, chociaż nadal powinien sobie spokojnie radzić.
 

arekszy

New member
U mnie dzieje się podobnie przy WiFi.
Opisuję połączenie po kablu. Skoro BD660 odtwarza bez żadnych problemów to błąd wg mnie jest w FW TV. Zależy mi na potwierdzeniu tego faktu u innych użytkowników i zgłoszeniu reklamacji do producenta.
a
PS
Nie instalowałem alternatywnych programów w WIN7 jako serwerów DLNA. Co ewentualnie sprawdziło się u Was?
 

matibond

New member
Witam. A ja mam pytanie odnośnie Facebooka na tym TV. Mam problem z zalogowaniem się na swoje konto które już posiadam od dłuższego czasu (jeszcze przed zakupem tv).
Może ktoś podpowiedzieć w czym problem tkwi? Z góry dziękuję.
 

bugger

New member
Czy ten telewizor obsługuje pendrive sformatowane w NTFS albo ExFAT czy tylko FAT32? Chodzi mi oczywiście o obsługę plików powyżej 4GB.
 

bugger

New member
Dzisiaj odebrałem TV więc piszę trochę na gorąco :). Jak na razie jestem zadowolony. Dokupiłem antenę THOMSON i o ile kanały analogowa to porażka (straszne zakłócenia) to DVB-T śmiga aż miło. Obraz czysty jak łza :) Kupowałem w neo24. Na stronie nie ma żadnego info ale są 2 pary okularów w zestawie!
Mam tylko drobny ale uciążliwy problem. W pokoju mam też monitor samsunga T220HD i kiedy włączam TV, przełączam kanały albo robię cokolwiek innego to monitor również reaguje. Macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić? Ostatecznie zasłonie w monitorze odbiornik IR ale chciałbym tego uniknąć.
 

lamparcicho

New member
witam, występuje u mnie pewien problem w postaci "wybuchów" jasności w losowych miejscach na ekranie, szczególnie widać to na meczach premiership i doprowadza mnie to do szału :p soft najnowszy 1019, tv był resetowany (przyciskiem EXIT przez 10-15sek), ten typ tak ma czy serwis? tv kupiony we wrześniu, problem występuje na satelicie i sygnale 50hz, próbowałem na różnych dekoderach i jest to samo; w przypadku sygnału 60hz na satelicie obraz tnie, natomiast bluray i konsola działają wspaniale, jakies rady?
 

JacekW.

New member
Jakie wybuchy? Też oglądam Premiership i nic takiego nie zaobserwowałem :-o oprogr. 1019.
Mam inny problem, w menu nie mogę wejść w ustawienia "HDMI - ustawienie czerni" mam to wyszarzone.
Jacek
 

maciej_maj

New member
Mam pytanie do Was posiadaczy modelu ps51d6900 a mianowicie czy ktoś testował przesyłanie dźwięku z hdmi na spdif. Ponieważ mam dwie ps3-ki i chciałem jedną podłączyć tylko hdmi skonfigurować tak aby dzwięk dd5.1 i dts szedł po hdmi a z tv po spdif do AVR. I okazało się że dupa cisza jak w grobie.
U mojego wuja na UE40d6500 normalnie idzie dźwięk z hdmi w dd5.1 czy dts.
W moim starym LE32b650 szedł w dd5.1 gdyż dts-u nie obsługiwał.
Wysłałem maila do samsunga i dostałem suchą odpowiedź, że po optyku dźwięk będzie 2 kanałowy , co uważam za zwykłą BZDURĘ.
Wysłałem jeszcze mail do UK help deska zobaczymy co odpowiedzą.
 

emigrant

Member
Mam pytanie do Was posiadaczy modelu ps51d6900 a mianowicie czy ktoś testował przesyłanie dźwięku z hdmi na spdif. Ponieważ mam dwie ps3-ki i chciałem jedną podłączyć tylko hdmi skonfigurować tak aby dzwięk dd5.1 i dts szedł po hdmi a z tv po spdif do AVR. I okazało się że dupa cisza jak w grobie.
U mojego wuja na UE40d6500 normalnie idzie dźwięk z hdmi w dd5.1 czy dts.
W moim starym LE32b650 szedł w dd5.1 gdyż dts-u nie obsługiwał.
Wysłałem maila do samsunga i dostałem suchą odpowiedź, że po optyku dźwięk będzie 2 kanałowy , co uważam za zwykłą BZDURĘ.
Wysłałem jeszcze mail do UK help deska zobaczymy co odpowiedzą.

Z tego co mi wiadomo, 5.1 na wyjsciu optycznym tylko jest z tunera DVB-S2 i DVB-T. Z hdmi poprzez spdif-out bedzie tylko stereo i samsung napisal prawde. Niestety. Nie wymagajcie od tego TV tak duzo, i tak on naszpikowany dodatkami a jaki tani przy takiej przekatnej i do tego panel 3D.
Moze to kwestia nastepnego firmware i aktywuja 5.1, ale watpie w to.

Wiec reasumujac, 5.1 tylko z wbudowanych tunerow DVB a z innych zrodel wszystko bedzie lecialo jako stereo w tym z hdmi.
 

maciej_maj

New member
no nie tylko z digital tv bo i z odtwarzacza plików też, dobrze że chociaż z tego bo inaczej bym się wkur.....

wiem bo sprawdzałem.
 
Ostatnia edycja:

lamparcicho

New member
takie wybuchy:
Does your 2011 Samsung "D" plasma have brightness pops? - AVS Forum

opisze to najprościej jak umiem: mecz przy sztucznym świetle, co jakiś czas w różnych miejscach ekranu biel migocze, obraz staje się w tych miejscach jaśniejszy od reszty, trwa to ułamek sekundy, link podany wyżej chyba jasno świadczy że problem jest znany, niestety nie wiem czy to kwestia softu czy wada tv

JacekW. opcje masz niedostępną bo nie leci sygnał RGB i tyle w temacie
 
Ostatnia edycja:

slapos

New member
Problem z PS51D6900

Panowie,

Pomóżcie bo mam kłopot z tv. Otrzymałem go dwa dni temu i wszystko chodziło ok w 1dniu jak go podłączyłem.

na następny dzień mogę tylko korzystać z allshare ale smart hub nie działa gdyż pokazuje ze nie ma dostępu do netu.

Pokazuje mi następujący błąd:

Połączenie sieci bezprzewodowej istnieje lecz nie mozna się połączyć z internetem

ustawienia sieci zostały skonfigurowane jednak nie mozna połączyć z internetem
aby skorzystać z usługi internetowej skontaktuj się z dostawcą usług internetowych.



z góry dzięki za pomoc.

LS
 

Attachments

  • 06012012257.jpg
    06012012257.jpg
    616,6 KB · Wyś: 157

m_isza

New member
ze zmiana na wieksza plazma nosilem sie od listopada, mialem znow panasonica wybrac, ale sie tyle o piszczeniu naczytalem, ze na kilka miesiecy odpuscilem. potem pojawil sie samsung. znow lektura forum ;) znow komus cos piszczalo.
ale w koncu od razu po swietach zamowilem w NEO24.pl, na drugi dzien tv byl juz do odbioru. Tak jak inni, ja rowniez moge jedynie polecic ten sklep.
TV zdecydowanie tez :D choc po przesiadce z 42 cali, i 51 juz malo ;)
dla szukajacych info, okulary 3D byly w komplecie oczywiscie i u mnie zdecydowanie nic nie piszczy, to chyba, ze ktos oglada tv bez dzwieki, to moze i cos by uslyszal, w normalnych warunkach, poprostu sluchac dzwieki:)
Jedyny mankament, to cienka nozka. po podlaczeniu wszystkich kabli lewa strona jest u mnie bardziej obciazona i jak patrze, to widze, lewa strona jest troszke nizej.
Jesli ktos ma jakies watpliwosci, to nie ma co sie zastanawiac i zamawiac :)
 

grzes1108

New member
witam.posiadam model ps59d6900 patrzylem service menu i przez przypadek zmienilem w opcjach type i teraz niewiem ktore type powinno byc obecnie ustawione na 59DFHcD czy ktos moglby wejsc w service menu i napisac mi jakie type ma ustawione? z gory dziekuje.
 

grzes1108

New member
zrobilem factory reset i teraz to juz zje.... wszystko. cala kalibracje szlak trafil, skalibrowalem hdmi ale av calibration failure i po przelaczeniu na av kolory sa do bani i jasnosc jest bardzo mala jakies pomysly jak to moge odkrecic? z gory dziekuje.
 

Aras-ARS

New member
a jak wejść do menu serwisowego by dowiedzieć jak długo tv już działał-bo zamierzam kupić, ale nie chcę plazmy z wystawy, z długim stażem
 
Do góry