Ps51d6900

dredjack

New member
Witam wszystkich posiadam plazmę SAMSUNG PS51 D6900 3D i pojawił się z ni kąt problem nie wiem sam (3 tyg. wstecz było wszystko ok.) jak mam go rozwiązać a więc chciałem obejrzeć film w 3D na TV z podłączonego pendrive i doznałem szoku obraz strasznie rozmazany tzn. jak by piksele szalały na nim,załączę do tego zdjęcie to lepiej będzie to widoczne co jest,co jakiś czas na odtwarzanym filmie pokazuje się normalny ekran do połowy a za sekundę znów to samo.Sprawdzając film w formacie Divix odbiera normalnie bez zastrzeżeń jak i TV kablowa przełączywszy w 3D jest ok,pomyślałem że może trzeba uaktualnić firmware poprzez sieć,to znów wyświetla mi że nie znaleziono nowszego,a aktualnie jest T-MST5DEUC-1012.0 i się już załamałem nie wiem co mam z tym zrobić pomóżcie mi z tym w jakiś sposób.Dziś zrobiłem twardy RESET poprzez przetrzymanie przycisku EXIT 15sek. i nic ta sama sytuacja jest z obrazem również podczas połączenia się z HUB na następnie z EXPLORE 3D(zwiastuny filmów w 3d) pomóżcie co mam z tym zrobić.

81bc62b9.jpg


Napisałem w tym temacie ale nikt nic nie wie.. a przeczytawszy wszystkie posty nie ma takiego problemu SAMSUNG PS51 D6900 3D Pomocy. - HDforum

Wiecie może czy serwis może przyjechać do domu? i go sprawdzić czy trzeba go zawieść do nich?
automatyczne aktualizacje przez siec u mnie tez nie dzialaja.
wejdz na strone szajsunga,pobierz najnowszy soft(chyba 1019) i moze to pomoze
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Mam pytanie do jakich stron macie dostep z tego TV ,wiem ze nie ma pelnej przegladarki. Co jest dostepne,ipla,kinomax,i jak dziala itd??
 

dredjack

New member
Mam pytanie do jakich stron macie dostep z tego TV ,wiem ze nie ma pelnej przegladarki. Co jest dostepne,ipla,kinomax,i jak dziala itd??
ja zainstalowane mam:
ipla,tvpvod,tvn player,iplex,onettv,explore 3d,tubafm,youtube,rozne wiadomosci,fb i wiele ibnnych dostepnych w samsung app.
wszystko dziala bez zarzuty,jedynie explore 3d z racji kiepskiego lacza-4Mb-tnie i trzeba,jak za starych ,wolnych czasow,podladowac material
 

arystyde

New member
witam,też mam ten tuner i zainstalowaną N, ruter także 1043ND u mnie chodzi od samego początku super,ruter instalowałem z płyty dołączonej do routera podłączając najpierw kablem a potem po zainstalowaniu chodzi tak po kablu jaki i po wi fi a do tego odbieram pocztę i przesyłam zdjęcia do telewizora przez telefon nokia E52 tak więc myślę,że trzeba zresetować router i jeszcze raz spróbować go ustawić
 

dredjack

New member
A ktos bawil sie w laczenie TV z jakims palmtopem samsungiem np z androidem :)
ja na telefon z androidem 2.2.2. i tablet z antkiem 3.2.1. mam sciagnieta apke samsung remote ,ktora symuluje pilota tv i swietnie sprawdza sie do netu ,bo duza latwiej wprowadza sie tekst.
innej nie znam ,ale chetnie poznam:)
 

robroj

New member
witam!
mam pytanie do uzytkownikow tego telewizora.. bede go niedlugo kupowal i moje pytanie jest takie czy ktos moze sprawdzic jakie sa odczucia ogladania materialow w 3d z odleglosci 2,20 - 2,40 metra?? bo w takie wlasnie odleglosci bede mial telewizor od oczu.

wiele dzieki za pomoc :)
 

benito82pl

New member
hmmm generalnie to lepiej jest do 2 max im dalej tym kapa. najlepiej czuć 3d około metra jeżeli chodzi o efekt wychodzenia z tv.Oostatnio ogladałem avatara mkv 12giga i po 15 min o mało sie nie porzygałem. Na dzień dzisiejszy majac mozliwość zwrócenia tv zrobiłbym to bez wachania. Kupiłbym plazme za 2000tysie reszte dołożył do taniego kina:)
 

robroj

New member
dzieki za info... 2,40 bede mial ja telewizor bedzie wisial a ja siade wyprostowany lekko do tylu.. bardziej prawopodobne bedzie 2 metry :)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
hmmm generalnie to lepiej jest do 2 max im dalej tym kapa. najlepiej czuć 3d około metra jeżeli chodzi o efekt wychodzenia z tv.Oostatnio ogladałem avatara mkv 12giga i po 15 min o mało sie nie porzygałem. Na dzień dzisiejszy majac mozliwość zwrócenia tv zrobiłbym to bez wachania. Kupiłbym plazme za 2000tysie reszte dołożył do taniego kina:)

Czemu uwazasz ze lepiej gorsza plazme za 2k kupic. Obraz z lepszego sprzetu zawsze bedzie lepszy :)
 

benito82pl

New member
Lepszy obraz? o ile ten lepszy obraz??? o 10-15% albo i wcale tego nie widać!! Jeżeli ktoś ma ograniczony budżet tak jak ja miałem to lepiej mieć dobry tv i kino niż sam dobry tv. Chciałem mieć tv 3 d z bajerami dałem ponieść sie reklamie i mam. Programów i filmów mało a cena np za nowego avatara to jakieś 200 zł(żenada). Nikogo nie próbuję odwieść o zakupu tv tylko przekazuje moje osobiste wrażenie na temat 3d i drogich telewizorów.
 

buju

New member
Koledzy więc jak?
brać 51D6900 czy 51D8000 - poza wodotryskami sa tu jakieś znaczne różnice?
Zauważam, że seria 6xxx z roku D (2011) jest dość krytykowana i w plazmie, i w LED
złotym środkiem byłby 59D6900 ale boję się o gwarancję. brak polskiej.
w sklepach polecają serie 7xxx czy 8xxx ewentualnie 5xxy
czyli 59D550 (szkoda, że nie ma tunera DVB-S czy nagrywania na HDD) bo cena ta sama co 51D8000.
To są inne matryce czy nie i jakie sa inne z ważnych (2D) parametrów.
Jestem bez doświadczeń w temacie - mam 28cali kineskop
Nazwijmy temat tak, ze pewnie jak każdy moge kupic kazdy TV ale nie kazdy samochód. I na tym bazując trzeba rozważyć dobrze i bez przesady czy polotu - pomożecie?
a może Panasonic wcodzi w gre?
 

Adam eM

New member
Witam. Ja mam podobny problem na D6900. Z niektorymi programami HD ma problemy a inne leca idealnie. Co zauwazylem...po wlaczeniu konwersji na 3D problem sie nasila :/ Nagle spada poziom sygnalu z anteny i szatkuje niemilosiernie. Chce jeszcze tylko zawalac jakiegos montera zeby sie upewnic ze z antena jest wszytsko ok i reklamuje ten tv :/ Od tunera sat w tym TV wiele nie wymagalem... po prostu zeby byl! Ale i tak moje oczekiwania sa zbyt wyszukane.


Witam.
Napisz dokładniej które programy HD masz OK a które kaszana i z jakiego satelity. U mnie wkładając moduł nCam do tuneta-sat (opticumHD) na tej samej antenie i konwerterze wszystkie programy są OK! Winą obarczam raczej tuner-sat w tv.
Pozdrawiam.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Koledzy więc jak?
brać 51D6900 czy 51D8000 - poza wodotryskami sa tu jakieś znaczne różnice?
Zauważam, że seria 6xxx z roku D (2011) jest dość krytykowana i w plazmie, i w LED
złotym środkiem byłby 59D6900 ale boję się o gwarancję. brak polskiej.
w sklepach polecają serie 7xxx czy 8xxx ewentualnie 5xxy
czyli 59D550 (szkoda, że nie ma tunera DVB-S czy nagrywania na HDD) bo cena ta sama co 51D8000.
To są inne matryce czy nie i jakie sa inne z ważnych (2D) parametrów.
Jestem bez doświadczeń w temacie - mam 28cali kineskop
Nazwijmy temat tak, ze pewnie jak każdy moge kupic kazdy TV ale nie kazdy samochód. I na tym bazując trzeba rozważyć dobrze i bez przesady czy polotu - pomożecie?
a może Panasonic wcodzi w gre?

Hmm ja raczej nie zauwazylem krytyki plazm z seri 51D6900 a raczej ja chwala ludzie,jak juz to o LCD pisano ze seria 6500 nie ma 3D w ful HD ,producent sklamal.
Do kolegi
benito82pl ,fimow za 200zl nie trzeba kupowac zeby mozna bylo ogladac filmy w 3D ,sa inne sposoby :)
 

dredjack

New member
hmmm generalnie to lepiej jest do 2 max im dalej tym kapa. najlepiej czuć 3d około metra jeżeli chodzi o efekt wychodzenia z tv.Oostatnio ogladałem avatara mkv 12giga i po 15 min o mało sie nie porzygałem. Na dzień dzisiejszy majac mozliwość zwrócenia tv zrobiłbym to bez wachania. Kupiłbym plazme za 2000tysie reszte dołożył do taniego kina:)
producent w instrukcji zaleca ogladanie materialu 3d z odleglosci 2 maetrow.
dziwie sie,ze koledze najbardziej odpowiada 1 metr.
pozatym nie wyobrazam sobie siedziec przed plazma 51-59" w odleglosci metra od ekranu:).
zgadzam sie,ze 3d to zebdny bajer i ja z niego nie korzystam.
co do tanszych plazm,to ktos tu pisal,ze wzial jakiegos samsunga 5500 czy 6500 i wolal doplacic 1000 zl do d6900 ,bo czern byla raczej umowna,a ekran jak lustro odbijal absolutnie wszystko,bo nie mial filtra antyodblaskowego.
jesli komus odpowiada ogladanie telewizji w absolutnej ciemnosci w pokoju ,to rzeczywiscie moze tego tysiaka zaoszczedzic i kupic tanszy model.
 

pikos1

New member
TV mam ok 5 metrów od sofy. Efekty 3D widać nawet z tej odległości ("wychodzące" obiekty z ekranu), ale zgadzam się iż optymalną odległością jest ok 2-2,5m. Wówczas widać wszystko bardzo dokładnie.

Dodam iż PS51D6900 mam dopiero od października i że mimo iż nie oglądałem wielu filmów 3D (do tej pory obejrzałem jedynie 5 tytułów) nie wyobrażam sobie obecnie zakupu TV bez obsługi tej technologii. Moim zdaniem jeżeli kogoś stać na wydatek ok 4 tyś. zł na TV to należy iść z falą postępu technologicznego i nie rezygnować z możliwości obejrzenia wszystkiego co na rynku filmowym obecnie się pojawia.

Jeżeli ktoś rozważa zakup PS51D6900 to jak najbardziej polecam. Jedyna wada mojego egzemplarza to bzyczenie..., ale do tego mam nadzieję, że się kiedyś przyzwyczaję :/
 

dredjack

New member
TV mam ok 5 metrów od sofy. Efekty 3D widać nawet z tej odległości ("wychodzące" obiekty z ekranu), ale zgadzam się iż optymalną odległością jest ok 2-2,5m. Wówczas widać wszystko bardzo dokładnie.

Dodam iż PS51D6900 mam dopiero od października i że mimo iż nie oglądałem wielu filmów 3D (do tej pory obejrzałem jedynie 5 tytułów) nie wyobrażam sobie obecnie zakupu TV bez obsługi tej technologii. Moim zdaniem jeżeli kogoś stać na wydatek ok 4 tyś. zł na TV to należy iść z falą postępu technologicznego i nie rezygnować z możliwości obejrzenia wszystkiego co na rynku filmowym obecnie się pojawia.

Jeżeli ktoś rozważa zakup PS51D6900 to jak najbardziej polecam. Jedyna wada mojego egzemplarza to bzyczenie..., ale do tego mam nadzieję, że się kiedyś przyzwyczaję :/
bzyczenie noca potrafi wkurzyc.
Ale cos kosztem czegos.
Ja do LCD nie mam zamiaru wracac.
Nadal uwazam,ze 3d ,to tylko fajny bajer.Tytulow niewiele ,aktywne okulary to napewno nie przyszlosc,ale lepiej miec niz nie miec:)
 

buju

New member
....Porównanie zrobiłem z PS51D8000. Dwa obok siebie, ten sam materiał i ....czerń w D8000 jest sporo lepsza. Naprawdę warto zobaczyć, porównać i zadecydować czy warto dorzucić te półtora klocka. W końcu telewizor kupujemy na kilka lat.

Podsumowując: 6900 to best value for money, ale z pewnością żyleta to nie jest :)

51D6900 za 3'700zł
51D8000 za 5'700zł

różnica to 2'000zł i do tego ta odpustowa nóżka pod TV
za tą kasę można sobie kupić kolejny wypasiony TV np do kuchni
...lub drugą plazme 51'' w gorszej wersji np. 51D530 do garażu.

nie dajmy się zwariować - to tylko TV i jako finalny produkt w sklepie
jest produktem skończonym w tym sensie, że spełnia swoje założone zadania.

Zauważmy, że sprzęt porównujemy szukając wad co jest mylne.
Powinniśmy postępować jak z autami - porównywać osiągi.
Ludzie - zacznijcie myśleć pozytywnie!!!!

za 3'700zł macie PLAZME 51'' o niesamowitych parametrach.
3 czy 5 lat temu nie do pomyślenia ile by kasy kosztowało takie cudo.
oczywiście 2% czarniejsza jest czerń w Panasonicu 50'' za 5000zł
lub wspomnianym wyżej Samsungu, ale kto to zauważy? przy teleexpresie czy faktach....
 

pepsikola

New member
TAK MAŁO PISALIŚCIE O TYM , ŻE W PS51D6900 NIE MA PRZEGLĄDARKI , SKYPE I BÓG WIE CZEGO JESZCZE . JA SIĘ CZUJĘ ZAWIEDZIONA , BO NIE BYŁO NIGDZIE NAPISANE , ŻE TEN MODEL MA UBOGI SMART HUB . A MOŻE KTOŚ W KOŃCU BYŁ BYSTRY I ROZWIĄZAŁ TEM TEMAT JAK ZAINSTALOWAĆ PRZEGLĄDARKĘ . MOŻE JAKIEŚ INNE POMYSŁY?????????:szukaj:
 
Do góry