Ps4

przemo77

New member
Dostepnosc PS4

Ja wam cos napisze na temat dostepnosci w sklepch PS4

Gdzie: sklep Saturn w Poznaniu w Galerii Pestka

Wchodze sobie tam dzis okolo godziny 15:00 widze ze konsole są i to nawet duzo, ale tylko w jakis dziwnych duzych zestawach. Wolam sprzedawce, pytam sie o co chodzi i mi wytlmaczyl. A wiec sa tylko 2 rodzaje zestawow. Pierwszy ma jakas zabawke robota w zestawie i kosztuje... nie to moze za chwile :) Ten drugi zestaw, ktorym sie zainteresowalem mial w sobie oprocz konsoli 2 pady i 3 gry (Fifa 14, Killzone i Battlefielda), oraz 3 miesieczny abonament w PS+ (czy jak to tam sie nazywa)

Chcecie wiedziec jakie byly ich ceny ?

Zestaw 1 - 3050 zl
Zestaw 2 - 3150 zl

Powaznie !

Pytam sie sprzedawcy czy czasem ktos tam na gorze nie upadl na glowe, a on mi szczerze odpowiada (az sie zdziwilem ze byl taki szczery) ze to oczywiste wykorzystywanie przedswiatecznej koniunktury, ktora w polaczeniu z kiepska dostepnoscia daje szanse na duzy zarobek sklepom. Stwierdzil ze mam przyjsc w styczniu to ten zestaw bedzie z 800 zl tanszy, a najlepiej poczekac z rok az wyjda drugie wersje PS4 i beda usuniete wszystkie problemy "wieku dzieciecego". Dodatkowo co jeszcze bardziej zniecheca do kupna, zauwazylem ze wszystkie konsole byly niestety "made in china" a nie "made in japan".

Na moje pytanie czy ktos to kupuje za takie ceny stwierdzil ze szału nie ma, ale kupcy owszem, są.

Oj chyba w tym Saturnie ktos jednak upad na glowe :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jezeli chodzi o zestaw nr.2 to latwo to wyliczyc, 2k sama konsola, 3x gra po 250zl (750zl), 250zl dodatkowy pad, co daje nam 3tys, jeszcze 3msc. dostep do PS+ (50zl), wiec suma sumarum, cena jest "normalna", w sensie taka jak typowy cennik detaliczny. Naturalnie w takim zestawie powinno byc taniej, ale kupujac osobno wyjdzie na to samo.
 

Przemo86

New member
Stwierdzil ze mam przyjsc w styczniu to ten zestaw bedzie z 800 zl tanszy, a najlepiej poczekac z rok az wyjda drugie wersje PS4 i beda usuniete wszystkie problemy "wieku dzieciecego". Dodatkowo co jeszcze bardziej zniecheca do kupna, zauwazylem ze wszystkie konsole byly niestety "made in china" a nie "made in japan".

Bardzo mądrą rzecz powiedział ten sprzedawca. Podzielam jego zdanie. Po co się spieszyć?
 

przemo77

New member
Jezeli chodzi o zestaw nr.2 to latwo to wyliczyc, 2k sama konsola, 3x gra po 250zl (750zl), 250zl dodatkowy pad, co daje nam 3tys, jeszcze 3msc. dostep do PS+ (50zl), wiec suma sumarum, cena jest "normalna", w sensie taka jak typowy cennik detaliczny. Naturalnie w takim zestawie powinno byc taniej, ale kupujac osobno wyjdzie na to samo.

Zakladajac oczywiscie ze potrzebujesz tych wszystkich gier i dodatkowgo pada.

Dla mnie osobiscie co do gier:
Fifa 14 - nie lubie. Uwazam ze jedyna prawdziwa godna uwagi gra pilkarska to seria Football Manager na PC

Kilzone - nie lubie tego klimatu

Battlefield - mozna pograc, ale wychowalem sie na BF2 na pececie i tylko BF2 uwazam za prawdziwego Battlefielda. Zreszta seria BF wywodzi sie z PC i granie w to na konsoli to nie to samo dla mnie.

Abonament na PS+ - osobiscie nie widze zastosowania na moje potrzeby.

Jedyna gra na dzien dzisiejszy w ktora na PS4 chcialbym zagrac to Asassin.

Dla mnie wymarzony zestaw wygladalby tak:
Konsola + 1 pad + kamerka + as4 i to wszystko za maks 2300 zl. Nie watpie ze podobne zestawy sie pojawia w sklepach, ale trzeba bedzie poczekac az dostepnosc bedzie na poziomie dostepnoci PS3
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo mądrą rzecz powiedział ten sprzedawca. Podzielam jego zdanie. Po co się spieszyć?

Nic madrego nie powiedzial, stwierdzil jedynie fakt z swojego punktu widzenia.
Moge to wszystko obalic i wykazac moj punkt widzenia, tylko po co?
Zycie jest krotkie i nie kazdy ma czas na czekanie.
Baza gier jest mala, to jest fakt, ale jak sie ktos wstrzeli w te pozycje ktore juz sa, to bedzie czerpal radosc juz teraz.
Ja nie zaluje, ale juz zaczyna mi brakowac gier. Tylko ze ja sie szybko nudze, to samo bylo z PS3.
 

Przemo86

New member
Nie chodzi o pieniądze nawet.Wiem, że życie jest krótkie i nie ma co sobie żałować bo kiedyś tam będzie taniej i będzie więcej gier.

Po prostu za "chwilę" wyjdzie poprawiona wersja eliminująca jak to dobrze nazwał któryś z kolegów "problemy wieku dziecięcego" z może większym dyskiem. Na pewno będą jakieś poprawki.

Sam pewnie kupię, ale jak na razie mam w co grać na PS3 i nie widzę sensu biegać, zamawiać i się bić o konsole, które za chwilę będą dostępne na półkach dla każdego :)

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze to mi lotto, problemu wieku dzieciecego dotyczyly w zasadzie kazdej konsoli, w mniejszym czy wiekszym stopniu. Liderem tu byl chyba X360, mialem kilka sztuk i wiem cos o tym, zapobiegawczo wymienialem przed ew.usterka.
Natomiast w przypadku PS4, kompletnie sie juz tym nie przejmuje, jak padnie, to mam nadzieje ze przed uplywem gwarancji, jak po, to juz na tyle beda akceptowalne ceny, ze bez placzu kupie nowa, stara do tego czasu przyniesie mi (mam nadzieje) duzo rozrywki.
PS3 tez mialem kilka, ale do dzis trzymam swoja ulubiona fatke, dziala idealnie i jak widac mozna. Jezeli chodzi o dysk, to w PS3 mam 640GB, a w PS4 tez nie ma najmnieszego problemu z wymiana, wiec ten argument do mnie nie przemawia.
Jak macie w co grac, to nie kupujcie PS4, ja jestem starym konsolowcem, bliska mi jest scena growa i zwyczajnie chcialem miec juz, chocby miala nawet stac i cieszyc oko ;)
 

Przemo86

New member
Najważniejsze, że Ty jesteś zadowolony :) ile ludzi tyle opinii.
A tak w ogóle miałem zapytać bo nigdzie nie doczytałem- trofea z PS3 przechodzą, czy licznik idzie od zera ?
 

Ogr

New member
Bez reklam
No to zobaczymy komu pierwsza PS4 padnie :D

Wczoraj odwiedził mnie kolega z PS4 produkcji chińskiej ;) . Porównywaliśmy pewne detale oraz prace konsoli . Pierwsze co rzuciło nam się w oczy to mała różnica w kolorze obudowy części matowej .Chinka posiada plastik jaśniejszego koloru .malutka różnica jest widoczna dopiero gdy konsole postawimy koło siebie.Pewnie chinole pokombinowali przy jakimś składniku plastiku ;) Kolejna różnica to głośniejsza praca chinki podczas luznej pracy zwłaszcza w pozycji pionowej.Po właczeniu KZ praca napędów wydała się taka sama . Nie można oceniać po tak mało znaczących różnicach ze Japońska wersja będzie wytrzymalsza .Posiadam już piątą PS3 i z doświadczenia wiem że prace konsol różnią się głównie pracą wentylacji co nie jest problemem oraz wyznacznikiem jakości .
 

Ogr

New member
Bez reklam
W NBA (online) dostalem baty: 80pkt do 30pkt, wiec troche mi emocje opadly ;) Myslalem ze juz opanowalem podstawy, a tu zonk. Gosc pokazal mi gdzie raki zimuja. Oprawa i sama rozgrywka to mistrzostwo, ale ile mozna. W Killzona pogralem troche, ale tez jakos mi przeszlo. BF4 to samo, za sterylnie, pecetowo. NFS kompletnie nie dla mnie, mimo ze graficznie to chyba jeden z lepszych tytulow (raptem kilku). Brakuje mi tu kilku gatunkow, cos czuje ze po GTA5 juz nic nie bedzie takie samo, a moze sie juz starzeje? Czyli lubie miec, ale juz nie koniecznie korzystac? ;)

Może Assassins 4 ? który jest zdecydowanie najlepszą częścią i wciąga jak bagno.Nie jestem fanem AC ale ta część urzekła mnie pirackim klimatem,przygodą i jakością wersji PS4 ;) Oprawa względem wersji PS3 jest spora wręcz piękna ! Mój rocznik to 1978 i powiem że też już tak bardzo nie jaram się grami ,produkcja musi być naprawdę bardzo dobra żebym o niej myślał np w pracy hehe taką grą nowej generacji jest AC4 POLECAM.
 
Ostatnia edycja:

przemo77

New member
Nie watpie, ale nie ode mnie. Mi jeszcze zostalo do przejscia na PS3 jakies 70% AC3, mam jeszcze GTA5 online i troszke Gran Turismo 5. Do lata starczy, a latem kupie druga wersje, w takim zestawie jaki bedzie mi pasowal za o wiele nizsza cene.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Nie watpie, ale nie ode mnie. Mi jeszcze zostalo do przejscia na PS3 jakies 70% AC3, mam jeszcze GTA5 online i troszke Gran Turismo 5. Do lata starczy, a latem kupie druga wersje, w takim zestawie jaki bedzie mi pasowal za o wiele nizsza cene.

Podany zestaw z trzema grami i dwoma padami to normalna nie zawyżona cena jak już pisał ktoś powyżej ;) Nie licz na obniżki cen samej konsoli PS4 ;) Dodam jeszcze że po wrażeniach gry w nowej lepszej jakości nie myśli mi się wracać do jakiejkolwiek gry z PS3 ! Z dwoma wyjątkami zapowiedziane DLC do the last i GTA5 .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma co narzekac, ja tymczasem dokupilem podstawke pod pady i stand pod PS4, podstawka bardzo fajna, pady nie lataja po mieszkaniu. Nie chcialem tej oryginalnej, nie podoba mi sie. Ta jest moim zdaniem ladniejsza, no i tansza. Co do podstawy pod PS4, to nie rozumiem dlaczego strone zewnetrzna (po postawieniu w pionie) ma po prawej stronie. PS3 Fat,Slim,X360 maja po lewej.
Male centrum dowodzenia:
ps4_pad2v.jpg
 

przemo77

New member
Jak dla mnie cena tego zestawu za 3150 jest dosyc mocno zawyzona.

Sama konsola z jednym padem to 1699 zl
Drugi pad - 259 zl
3 gry po 249 zl to 747 zl
Abo w PS+ na 3 mc - 59 zl

Calosc daje 2747 zl. Do 3150 to brakuje jeszcze 403 zl.. Zakladajac ze cena w zestawie musi byc nizsza zeby wogole ktos to kupil to ten zestaw wystwiony w Saturnie za 3150 zl, powinien IMHO kosztowac nie wiecej jak 2600 zl.

Ja nie licze na obnizke cen samej konsoli. Chce tylko kupic w normalnej cenie za 1700 zl sama konsole, a reszte sobie sam dokupie. No chyba ze bedzie zestaw z Drive Club i AS4 :) A tymczasem dostepnosc normalnej wersji jest narazie zerowa.

Armanig - gdziekupiles ten stojak na piloty ? Chce taki sam :)
 

Ogr

New member
Bez reklam
Jak dla mnie cena tego zestawu za 3150 jest dosyc mocno zawyzona.

Sama konsola z jednym padem to 1699 zl
Drugi pad - 259 zl
3 gry po 249 zl to 747 zl
Abo w PS+ na 3 mc - 59 zl

Calosc daje 2747 zl. Do 3150 to brakuje jeszcze 403 zl.. Zakladajac ze cena w zestawie musi byc nizsza zeby wogole ktos to kupil to ten zestaw wystwiony w Saturnie za 3150 zl, powinien IMHO kosztowac nie wiecej jak 2600 zl.

Ja nie licze na obnizke cen samej konsoli. Chce tylko kupic w normalnej cenie za 1700 zl sama konsole, a reszte sobie sam dokupie. No chyba ze bedzie zestaw z Drive Club i AS4 :) A tymczasem dostepnosc normalnej wersji jest narazie zerowa.

Armanig - gdziekupiles ten stojak na piloty ? Chce taki sam :)
Zwracam honor !!! żle wyliczyłem ;( Faktycznie ceny podskoczyły heheh Konsole PlayStation 4 - Ceny, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD w tym sklepie kupiłem zestaw z KZ za 1999 czyli pad kosztuje 400zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry