PS4 Pro + Tv 4K

arpegio90

New member
Myślę, że przeżyję bez HDR,a w grach. Po za tym wyczytałem, nie wiem ile w tym prawdy, że aby faktycznie cieszyć się pełnią HDR to trzeba wyłożyć min 10tys na tv, bo te zastosowane w "tańszych" modelach są niskiej jakości.
 

odoja

New member
Witam, moim zdaniem cała dyskusja odnośnie input lag nie ma sensu bez przetestowania ,ale grając w coś np. Szybkiego,wymagającego refleksu ,jakiś pinball,fps,a nie suchy test badnera. Sam kupiłem głównie do gier sony kd55xd9305 i prawie każdy test wyrokowal,nie kupuj do gier,absolutnie. Tym bardziej w trybie hdr...i co,gram tylko w trybie hdr,bo obraz na.nim.jest najlepszy (poki co bez właściwego efektu hdr,bo nie mam na czym go wykorzystać) a lag niby kolo 100 czy nawet 113 jest nieodczuwalny. Przetestowany na borderlands,zen pinball,dziesiątki meczy w fifie,dirt rally,wiedźmin 3,god of war(liczne quick time events) i gra sie bardzo dobrze. Dodam tylko,iz gram od prawie 20 lat tylko.na konsoli,również w multi ale noe zawodowo i bez podpinania myszki,także to już musialby ktoś inny sprawdzić. Obraz jest super, to jest ważniejsze dla mnie niz lag ,a chyba zaden tv nie ma laga powyżej 200ms ,wiec czym.się przejmować?
 

arpegio90

New member
Myślę, że masz racje. Tym bardziej, że online gram bardzo rzadko a tak naprawdę te 100ms chyba nie jest, aż tak odczuwalne, chyba że jesteś wyczulony na tego typu wady
 

kalin86

New member
Powiem szczerze ze mnie trochę zmartwiliscie. Ale pocieszam sie tym ze grałem na tv dużo gorszej jakości i jakoś z tym problemu nie było wiec moze i tu będzie Ok. Niedługo zakupie ps4 pro to potestuje i wrażeniami sie podzielę tutaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

odoja

New member
Myślę, że masz racje. Tym bardziej, że online gram bardzo rzadko a tak naprawdę te 100ms chyba nie jest, aż tak odczuwalne, chyba że jesteś wyczulony na tego typu wady

Pewnie,że nie jest odczuwalne,jakikolwiek dyskomfort ,opoznienia odczuł bym momentalnie,a dodam żejestem wyczulony na takie mankamenty(szczególnie w takim dirt rally gdzie czulosc oraz refleks sa bardzo istotne).
 

odoja

New member
Powiem szczerze ze mnie trochę zmartwiliscie. Ale pocieszam sie tym ze grałem na tv dużo gorszej jakości i jakoś z tym problemu nie było wiec moze i tu będzie Ok. Niedługo zakupie ps4 pro to potestuje i wrażeniami sie podzielę tutaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Sugeruj się własnymi doświadczeniami na tym tv. Jeśli masz jakąś konsole,grając włącz tryb hdr i sprawdz jak ci sie gra. Moi rodzice maja xd8505 i mi sie bardzo dobrze grało,we wcZeśniej wymienione gry. TakŻe masz naprawdę dobry telewizor do gier,i co istotne nie musisz sie martwic o jakiekolwiek smużenie co zdarza się na samsungach,tylko musisz wylaczyc jak będziesz grał w opcjach tv automatyczna redukcja szumów i to poniżej(nie mam teraz tv przed soba) bo nie wiem czemu ale przy włączonych lekko smuzylo np. w wiedzminie (drzewa na.wietrze itp.)jakbyś mial pytania odnosnie tego tv,pisz 😉
 

kalin86

New member
Odoja robiłeś w nim kalibrację czy z pudełka na stolik i tak gra? Czyli podpinając np PS3 albo xbox360 czy wii u HDR zadziała?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

odoja

New member
Odoja robiłeś w nim kalibrację czy z pudełka na stolik i tak gra? Czyli podpinając np PS3 albo xbox360 czy wii u HDR zadziała?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zrobiłem kalibracje pod siebie,oprócz tej stricte zaawansowanej punktowej. Bez żadnej pomocy i uznałem ze jest dobrze,może gdyby wiekszy znawca podszedl do tego efekt bylby lepszy ale.jestem zadowolony.

Podpinajac konsole wlaczysz po prostu tryb hdr , bez jakichkolwiek efektow z tym.związanych bo ani ps3 ani xbox nie wykorzystuje hdr. Tylko xbox one,z dwoma czy trzema grami , ps4 pro i filmy na uhd. Ale dla mnie tak czy siak obraz w trybie hdr mimo ze bez efektu "hdr"jest najczystszy i najostrzejszy,dobrze mi sie na nim gra 😊.
 

kalin86

New member
I jeszcze jedno gdy oglądam serial na netflix'ie marco polo jest w HDR i tv za każdym razem jak wyskoczą napisy automatycznie rozjaśnia obraz w efekcie jest wrażenie jakbym patrzył na ekran pod zbyt dużym kątem. Da sie to wyłączyć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

odoja

New member
I jeszcze jedno gdy oglądam serial na netflix'ie marco polo jest w HDR i tv za każdym razem jak wyskoczą napisy automatycznie rozjaśnia obraz w efekcie jest wrażenie jakbym patrzył na ekran pod zbyt dużym kątem. Da sie to wyłączyć?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tutaj nie wiem do końca, ale wydaje mi się, że tak już działa podświetlenie w tych TV, u mnie w kd55xd9305 też tak mam, i miałem na 32 calowym ( nie ledowo podświetlonym tv) tylko, że na tamtym przez rozmiar nie było praktycznie widoczne. Gdyby to było bezpośrednie podświetlenie na ileś tam sfer to tego efektu halo okalającego napisy, a tym samym rozjaśniającego obraz by nie było. Na to trzeba sądzę dużo pieniędzy. Aczkolwiek może ktoś z większą wiedzą się wypowie i ewentualnie naprostuje moją opinie/braki w wiedzy.
 

arpegio90

New member
Zdecydowałem się na Sony. Stoi już w salonie. Wieczorem robi zdecydowanie lepsze wrażenie, niż w dzień. Dziś postaram się go skalibrować w miarę swoich możliwości. I mogę podzielić się wrażeniami, jeśli kogoś to interesuje ;)
 

kalin86

New member
No ja swojego oswajam :) i powiem tak funkcje i szybkość działania w porównaniu ze starszym panasonic'iem to niebo a ziemia. Jakosc obrazu jest bardzo dobra aczkolwiek w 4K nie testowałem jeszcze. I tak jak mówisz w nocy ogląda sie go fajniej niż za dnia No ale w dzień pracuje a nie siedzę przed tv a teraz ciemno już o 16 będzie :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

arpegio90

New member
Czekam na nową konsolę i wtedy będzie można zobaczyć co ma do zaoferowania, bo w zasadzie stricte pod konsolę właśnie go wybierałem :) na szczęście gram tylko wieczorami, więc wiem, że będę miał z nim kupę frajdy :)
 

kalin86

New member
A tak na marginesie to gdzie kupujesz konsole? Bo ja sie zastanawiam czy brać w lokalnym media ekspert czy na muve.pl i tam dostać 8800szt złota... w sumie to wychodzi 88zl na kolejne zakupy a to mało nie jest... tylko w razie gwarancji...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry