Ps4 czy warto

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armani, ja się nie znam , ale Ty chyba od dłuższego czasu jesteś już uprzedzony do plejaka i stąd te dygresje ;)
Playstation od zawsze wygrywa z Xbox'em pod kątem ilość i sprzedanych sztuk i tym razem będzie podobnie :p
Nie ma co wnikać, dlaczego itp , ale tak jest .
Ogółem ta konsola wypada lepiej . Ma większy magnez .

Masz racje Panto, jestem uprzedzony do PS, a wręcz nie cierpię tej konsoli : )
Może dlatego stałem jak buc w GH Mokotów do północy na premierę PS4 w 2013r., nie wspominając już o wcześniejszych (wszystkich!) premierach, a przedwczoraj kupiłem PS5 i to o 300zł więcej jak cena sugerowana, a Ty już kupiłeś PS5? Czy czekasz jak ceny spadną, a może pojawią się jakieś ciekawe gry?
No właśnie, ja tak jej nie cierpię, że musiałem już kupić ; )

Prawda jest taka, że ja kocham tą naszą "czarnulkę", czy raczej "pleja" już od 1995r., tyle, że to nie jest ślepa miłość. Potrafię wskazać bez emocji, co mi sie nie podoba w XB i co w PS, a wierz mi, przez te 25 lat od premiery szaraka, coś tam już wiem ; )

Na chwilę obecną PS nie jest dla mnie żadnym magnesem, a tym bardziej nie uważam, żeby wypadała lepiej, a wręcz uważam, że jest odwrotnie. Polityka MS w mojej ocenie, jest słuszniejsza i dużo się zmieniło, ale to moje prywatne zdanie. Mogę to uargumentować, ale po co? Istotne jest to, że się uzupełniają exami.
Dla mnie liczą się gry, pad, znajomi, ceny gier i fakt, że jedna czy druga marka towarzyszy mi całe życie.


Peace ; )

 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Masz racje Panto, jestem uprzedzony do PS, a wręcz nie cierpię tej konsoli : )
Może dlatego stałem jak buc w GH Mokotów do północy na premierę PS4 w 2013r., nie wspominając już o wcześniejszych (wszystkich!) premierach, a przedwczoraj kupiłem PS5 i to o 300zł więcej jak cena sugerowana, a Ty już kupiłeś PS5? Czy czekasz jak ceny spadną, a może pojawią się jakieś ciekawe gry?
No właśnie, ja tak jej nie cierpię, że musiałem już kupić ; )

Prawda jest taka, że ja kocham tą naszą "czarnulkę", czy raczej "pleja" już od 1995r., tyle, że to nie jest ślepa miłość. Potrafię wskazać bez emocji, co mi sie nie podoba w XB i co w PS, a wierz mi, przez te 25 lat od premiery szaraka, coś tam już wiem ; )

Na chwilę obecną PS nie jest dla mnie żadnym magnesem, a tym bardziej nie uważam, żeby wypadała lepiej, a wręcz uważam, że jest odwrotnie. Polityka MS w mojej ocenie, jest słuszniejsza i dużo się zmieniło, ale to moje prywatne zdanie. Mogę to uargumentować, ale po co? Istotne jest to, że się uzupełniają exami.
Dla mnie liczą się gry, pad, znajomi, ceny gier i fakt, że jedna czy druga marka towarzyszy mi całe życie.


Peace ; )


Nie kupiłem bo na chwilę obecną nie widzę gier, którymi byłbym zainteresowany,a pod jedną grę nie będę kupował konsoli .

Peace ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to odbiłeś się od Shadow of the Colossus. To jest gra w tych samych klimatach, tego samego studia z deko gorszą mechaniką :D

No i co żeś narobił ? Gdyby nie wiedział,to może by Mu podeszło :grin:
A tak bardziej serio,to fajnie jest pograć w mniej oklepane schematy...
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Animacje w Pająku i walka z bosami świetna. Dużo lepiej mi się grało niż w takiego God of War. Platyna wbita można wystawiać na Allegro :D
55a66d4e644a4e11fba939edb56b78d7.jpg
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jedna z moich ulubionych serii. Wsztskie części są na wysokim poziomie. Nie wliczam w to Andromedy, w której nie udało się utrzymać tego poziomu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyszła bestia. Kloc taki, że szkoda gadać.
Szczerze mówiąc, myślałem, że będzie to o wiele mniejsze, aż do przesady.

Kupiłem Spidera i TLOU2.
Marvela sprawdziłem i szczerze mówiąc graficznie nie zrobił na mnie wrażenie, ładny, ale nic specjalnego, za to odpaliłem DaysGone i wygląda to na prawdę świetnie, bez porównania zrobił na mnie lepsze wrażenie jak spajdercieć. Ta płynność... bomba.
Już pominę fakt, że sam model sterowania chopperem, jest lepszy jak w niektórych dedykowanych grach jeżdzonych.


 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Przyszła bestia. Kloc taki, że szkoda gadać.
Szczerze mówiąc, myślałem, że będzie to o wiele mniejsze, aż do przesady.

Kupiłem Spidera i TLOU2.
Marvela sprawdziłem i szczerze mówiąc graficznie nie zrobił na mnie wrażenie, ładny, ale nic specjalnego, za to odpaliłem DaysGone i wygląda to na prawdę świetnie, bez porównania zrobił na mnie lepsze wrażenie jak spajdercieć. Ta płynność... bomba.
Już pominę fakt, że sam model sterowania chopperem, jest lepszy jak w niektórych dedykowanych grach jeżdzonych.


Nie pisałeś czasem o Days Gone kiedyś, że to wtórne hovno z hovnianym modelem jazdy? :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak pisałem, ale o grze, a nie o oprawie graficznej na PS5. To taka mała różnica, bo o tym wyżej pisze.
Ja nie brałem dla siebie prosiaka w wersji PRO, jeżeli cokolwiek ogrywałem, to na PS4, a tam wiadomo jaka jakość była. Wówczas chyba jeszcze miałem tv 80" FHD, a nie 4k. Raczej na pewno, bo Xb one x kupiłem razem z tv.

Teraz, te starsze gry które gdzieś tam liznąłem na PS4, widzę w zupełnie innym świetle na nowym sprzęcie (PS5/XBX/UHD) jest płynność, wyższa rozdzielczość i o tym głównie pisze. Jeżeli faktycznie coś pisałem o modelu jazdy motorem, to oczywiście odszczekuje ; )

Ale kij z modelem jazdy, ta gra na prawdę dobrze wygląda. Mowa cały czas o oprawie graficznej.
Odpalałeś już na PS5?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kurde aż wpisałem Days Gone w wyszukiwarkę. Jednak nie warto słuchać się "doświadczonych graczy" z YT, a czasem można świeżaków, a najlepiej sprawdzić samemu ;)

Świeżak: Prowadzenie motoru w Days Gone jest ok, tylko trzeba go opanować. Jest nadsterowny, ale czy taki by nie był poruszając się po brudnych ulicach, trawach i mokradłach? :E

Armani: Ja do Days Gone nic nie mam, "kiszka", że powtarzają się opinie których się obawiałem i to od doświadczonych graczy, a nie dzieciaków z YT czy jakiś for dla gimbazy. Kiszka do kwadratu, że model sterowania motoru nie jest dopieszczony, żeby nie powiedzieć filarem, jak komuś to nie wadzi i ma radoche z prowadzenia klocka, to hulaj dusza, ja pitole.

Odpalałem na PS5. W końcu to jedna z moich ulubionych gier. 60 FPS robi robotę.

Jak oceniasz głośność PS5? Moje słychać nawet w spoczynku. Myślę czy nie podmienić konsoli na ten z cichszym wentylatorem, bo są dwa rodzaje.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tam jeszcze nie doszedłem, bo już ręce mnie bolą od tego pada :D

Kamiński,
Na pewno nie taki byłby model jazdy poruszając się jak to piszesz po mokradłach :D
Jeżdzleś kiedyś na motorze w ogóle? ; )
Tu nie chodzi o realizm, bo gość by wyrżnął na pierwszym lepszym zakręcie w krzakach, a o tą plastyczność w sterowaniu - która jest banalnie prosta w opanowaniu. Nie irytuje.
Ale ok, uznajmy, że masz racje. Nie mam z tym problemu, bo faktycznie jest ok. ; )
Co do gry, to już widać, że ma sporo błędów, ale nie o to chodzi, żeby w 2021r. na PS5 je wytykać. Wygląda świetnie, tekstury, płynność itp.

Zobaczymy jak będzie z TLOU2 na PS5, bo coś czuję, że tutaj również może być ok.
 
Do góry