PS3, przyszłość, jakość, spolszczenia

wasylhh

New member
Bez reklam
@vasyndrom
Przytoczę ci taki cytat z pewnej strony, nic dodać nic ująć:


@dariuszd1
Niby czemu na blaszaki nie wychodzą jakieś ambitne produkcje, które już nieraz pojawiały się na konsolach. Do tego dochodzi wygoda w użytkowaniu, po prostu wkładasz grę, siadasz wygodnie z padem i delektujesz się przed dużym TV.

No proszę cię.....Ambitne tytułu na PS3? To jakiś oksymoron.
Na PC brak ambitnych tytułów? Czlowieku, skąd ty się zerwałeś. Na PC przede wszystkim masz masę strategii, czego na konsoli nie uświadczysz. Mało ambitne? D3bile w to nie grają, za trudne....
Konsole są mocno ograniczone, mało tego, one były ograniczone jak wychodziły. Karta w nie wsadzona w momencie wyjścia już była "wyprzedzona" przez ówczesne karty na pc....wszystko do sprawdzenia.

To pokaz mi gre na tych swoich PCtach ktora wyglada ladniej niz Uncharted 3 i Killzone´y, jest grywalna i trudna jak demons souls/ dark souls. Tylko nie mow mi o Crysis to cie zabije smiechem. Ten wasz "super" crysis zajmuje niecale 4Gb i jest do kupienia na PSN bo nie warto go bylo wydawac na plytach (tak wiem jest zmieniony bla bla bla).

Czekaj czekaj...Czy to nie RAGE bylo ta gra w ktora sie nie da na PCtach grac? Taaaak to ta gra...O fifach na piece juz nawet nie wspomne...
 

BruenorBH

Member
Mimo rozbieżności doszliśmy do wniosku że szału na razie nie będzie :)

Wiemy że Xbox zapowiada się "nieoficjalnie" pierwszy.
Obaj producenci pytają się deweloperów o radę, co dobrze wróży.

Myślę że najbliższy czas będzie należał znowu do PC. No chyba że matka ekonomia zadecyduje inaczej :)

Co do konfiguracji PC do gier to się nie podejmuje. Wiem że dzisiaj piekarz może składać komputery, ale czy to będzie dobra konfiguracja? Zamieniając podzespół producenta x na y możemy zyskać kilka procent mocy, a nowe sterowniki producenta x może to zniwelować...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dla mnie niemal pewnym jest, że xbox będzie pierwszy. Jego ostatnie pierwszeństwo rzutowało na całą późniejszą karierę. Poprostu Msoft wygrał, poza HDDVD.
A ten cały Msoft to niby w czym wygrał?

(...)
Tym samym sony sprzeda się ponownie słabo, dodatkowo ponieważ większośc multi była na nim najsłabasza, to każdy kupi xboxa, który już będzie i będzie oferował na prawdę dużo. (...)
PS3 mimo, że sporo krócej na rynku to sprzedało się lepiej niż Xbox, to jest ta przegrana? To jest to słabo?
Każdy kupi xboxa? Może po prostu Ty kupisz xboxa, bo ja raczej nie mam zamiaru jak i pewnie większość tutaj i na świecie...

Uważacie, że tak potraktowani ludzie pobiegną w dniu premiery, czy bezpośrednio po nim po nowe dziecko Sony?? Nie.
Oczywiście, że pobiegną, ba, nawet pojadą bo ich stać i samochody mają.

(...) PS3 kupowałem nie dla multi, tylko dla tytułów które będą wyłącznie na niej. Chciałem czuć że mam szczególny sprzęt, że mogę grać w FF 13 albo kolejne Dark Souls tylko na mojej platformie.. (...)
No właśnie, Ty kupowałeś, nie my. Mnie to na przykład zwisa czy dany ex wyjdzie tylko na PS3 czy też na Xa albo PC - MAM TO W NOSIE, nie jestem dzieckiem żeby mnie takie sprawy miały bawić, ja gram a on nie może bo ma Xa.

Jednak Szanowni Czytający bardzo mnie dziwi dlaczego mimo tylu czytających nikt nie podaje przykładowych konfigów jakie uważa powinna miec przyszła konsola Sony? To bardzo ciekawe podzielić się opiniami z innymi i dowiedzieć, jakie maja zdanie na poruszane tutaj kwestie. Czy większośc uważa poprostu, że przyszłośc Sony nie rysuje się kolorowo..? (nie łączyć z RTV)
Ja się postaram odpowiedzieć, po prostu nikt nie podaje bo ten pomysł to po prostu bzdura jest totalna i każdy ma to gdzieś.

Pozdrawiam,
 

pa3

New member
Bez reklam
Najważniejsza rzecz, która jest zarazem przewagą konsol to OPTYMALIZACJA gier i np dla takiego xboxa 360, który jest niczym innym jak PC z 2005r, programiści potrafią (bo muszą) dopasować kod aby wszystko hulało i przy tym dobrze wyglądało (multiplatformy). A jak obecnie wygląda przyszłość typowego blaszaka kupionego w 2005r (w cenie xboxa)? - totalny złom nie nadający się dla nowych tytułów.
 

edi7777

Member
Ja do tego tematu podchodzę trochę inaczej. Ponieważ jestem fanem gier typu wyścigi (ewentualnie fifa + jakiś mortal kombat do pogrania w 2 osoby) to też szukam najlepszych na daną platformę. Na PC grałem w NFSy i TDU może parę mniejszych (coś z ferrari w tytule chyba) ale nie spełniało to moich wymagań. Miałem PS2 i jakoś specjalnie nic mnie nie ruszało na tej konsoli poza tekkenem na imprezy no ale to nie wyścigi;) No i przerzuciłem się na PS3 jak wyszło GT5 Prologue - kupiłem taką wersję od razu z tą grą. Zawiodłem się makabrycznie. Poza tym że oczywiście graficznie giera mi odpowiadała to nie miała ona praktycznie nic wspólnego z symulacją jazdy. Nie przepadam za Microsoftem to też xboxa kupiłem po PS3 z lekko dozą pesymizmu. Forza 3 okazała się być idealną grą dla mnie:) Jeszcze nie zdążyłem przejść całej a teraz wyszła Forza 4 - będę mieć po weekendzie i coś czuję że już trójki nie dokończę;)

Cały ten wywód ma mieć na celu jedno - jeżeli ktoś potrafi to prosiłbym o podanie jakiejś gry na PC w stylu GT5/Forza 3 czy tam 4, albo np. mortal kombat/tekken - bo jakoś nie widzę równie dobrych odpowiedników tych gier na PC...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zależy czy badania zleca Microsoft czy Sony ;)
W tym temacie nie przystoi Micorosoftowi wygrywać. Z takimi wynikami to do sąsiadów z tematu XBOX
 

dariuszd1

New member
Bez sensu

Mnie Masta wydaje się co najwyżej bez sensu odpalenie na PS3 dzisiaj chociażby dema NFS the Run, która oprócz tego, że zapowiada się na bardzo grywalną, to na PS3 waliło po oczach pikselozą, dużymi schodami na krawędziach oraz niską rozdzielczością tekstur. Oczywiście nikt nie broni nikomu kupić taką grę za 200 zł..

Dzięki takim ludziom jak Ty, którzy w dniu premiery pobiegną po nowe Sony jeśli będzie po co biec, firma dobrze prosperuje i się bogaci-tacy ludzie też są potrzebni w dzisiejszym świecie rządzonym przez pieniądz i prawa ekonomii.

Ja tam wolę jednak kupić sobie NFS na PCta za 100 zł i mieć wszystko wizualnie jak żyleta-kto może sprawdzić osobiście niech sam się przekona.

Co do GT5 to ja nie kupiłem tej gry i raczej nie kupię, bo słyszałem wiele podobnych opinii o tym, że ta gra wcale nie daje tyle radości co powinna. I dla mnie od wielu wielu lat przed premierą już:) była mocno przereklamowana.

Nie sądzę, że ten temat to totalna bzdura, poprostu nie wszyscy być może jak Ty Masta umieją podać takie przykładowe konfiguracje/nie orientują się, a z kolei takimi ludźmi jest najłatwiej manipulować jak każdym kto się na czymś nie zna/nie rozumie itp. Zwróć też proszę uwagę, kto najczęściej się podnieca i biegnie do sklepu w dniu premiery? są to często dzieci lub tzw. duże dzieci, które przyjęły i przyswoiły całą podaną im dawkę propagandową i robią dokładnie to czego oczekuje od nich ich Bóg-na przykład firma Sony. Tacy oddani firmie fanboje nie posiadają jakiejś dużej wiedzy technicznej czy doświadczenia ale wiarę, że towar oferowany jest najlepszy-podczas gdy wcale może nie być i tylko on może zaspokoić ich głód. Ludzie najczęściej też posiadają podstawową wiedzę i przykładowy sprzedawca w sklepie RTV jest im w stanie bez większego wysiłku wmówić wszystko co uważa i wcisnąć przysłowiowego bubla. Owszem ci ludzie, którzy jeżdżą już samochodami i stać ich nawet na ich tankowanie, w mniejszym stopniu odczuwają, że posiedli taki bubel, bo mogą jakby co kupić kolejny. Ale są też tacy, którzy poruszają się wyłącznie komunikacją miejską, a tym Masta często się nie przelewa i lubią wiedzieć co kupują oraz znać opinie na ten temat innych.
Dlatego też takie tematy i poruszanie ich jest niezmiernie ważne, bo daje pewien obraz takim ludziom, a nikt nie wymaga od wszystkich aby się biegle znali na każdej rzeczy.

To prawda Rage na PC wyszło totalnie nieudane. Należy jednak zaznaczyć, że produkcja jak się okazało po premierze, powstawała z myślą o konsolach i efekt tego był właśnie widoczny w wersji na PC. Ja osobiście wyedytowałem plik konfiguracyjny jeszcze przed dostępnym patchem i cieszyłem się z obrazu o niebywałej jakości w pełnym HD. A co przyniosą kolejne patche zapowiedziane przez Cramaka...? Oj boję się aż pomyśleć:) Podejrzewam, że wtedy (choć już obecnie tak jest) wersja PC zostawi konsolową bardzo daleeeko w tyle, na PS3 natomiast nikt grafiki już bardziej nie poprawi.

Nie zwisa mi również, czy dany excl wyjdzie wszędzie (to wtedy już nie excl) czy tylko na PS3, bo oczywistym by było, że przy multi nie kupiłbym konsoli, ponieważ nie miałoby to najmniejszego uzasadnienia. Tylko excl potrafi w pełni wykorzystywać daną platformę i pokazywać więcej niż multi i to jest sedno posiadania konsoli, a nie że jest wygodny kontroler i szybka się włącza. Najbardziej własnie w związku z tym zmartwiło mnie to, że Naughty Dog powiedziało kiedyś, że nie wyklucza produkcji na inne platformy więc Sony i ich nie umie zatrzymać tylko dla siebie-taki z tego wniosek. A jak ta firma od nich odejdzie, to już tylko pozostaje Sony taca a obok niej karteczka z napisem: wolne datki co łaska.

Ja BruenorBH również uważam, że najbliższe lata będą należały do PC bo ludzie nie przelecą na pstryknięciem palcem na 4 generację jakby tego oczywiście oczekiwali producenci konsol, bo mają obecne niewykorzystane jeszcze w pełni i wielu z nich jest zwyczajnie zawiedzionych tym, co im oferowano. Z resztą ja już nie mogę zbytnio słuchać jak dziś ktoś gdzieś jeszcze mówi, że udało mu się wycisnąć z PS3 niemal całą jej moc, no kurcze ileż lat można wyciskać i starać się wyciskać, a produkować jednocześnie często słabe tytuły?!:) Z resztą niektórzy producenci chyba nigdy nie nauczą się wycisnąć z PS3 jej całej mocy;).

Nie trudno przewidzieć również, co nastąpi jak 4ta generacja sprzeda się słabo. Nie będzie chętnych na tworzenie gier na takową, bo nie będą one miały wystarczającego rynku zbytu. Uważajcie, bo wtedy Cramak znów przejdzie na PC! :)))
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
No to ja widziałem inne :)
Tam było mniej więcej odwrotnie.

Pozdrawiam,


Generalnie nadal ps3 nie dogoniło kloca więc nie wiem gdzie mogłeś widzieć coś takiego. Dane podałem z tej strony Hardware Totals - VGChartz


Natomiast dajecie tutaj odpowiedz dlaczego gry na ps3 sprzedaja się relatywnie gorzej, niż na frisiksti mimo podobnej bazy i totalnego piractwa na klocu. Pewnie spora część z tych mln uzytkowników ps3 uzywa jej tylko jako odtwarzacza BD a czasem dzieciak zagra w piłkarzyki :D
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
A możecie umieścić w wątku porównanie ceny PS3 do cen samych kart graficznych dających lepszą jakość grafy w grach.
Bez tej informacji dyskusja jest małowartościowa.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
A ten cały Msoft to niby w czym wygrał?
PS3 mimo, że sporo krócej na rynku to sprzedało się lepiej niż Xbox, to jest ta przegrana? To jest to słabo?
To 360-ka sprzedała się dotychczas lepiej, co pewnie jednak ulegnie zmianie pod koniec generacji, na minimalną korzyść PS3.

Nie ma to jednak żadnego znaczenia, bo fakty są takie, że to Micro i Niny wchodziły w 3-generację z poziomu kostki brukowej, tj. sprzedanych 24 mln (xbox) i 21 mln (gacek), a Sony z pułapu ponad 100 mln zadowolonych posiadaczy PS2 i wcześniej podobnej liczby klientów PS1. Liczby mówią za siebie, Sony słabymi ruchami oddało dominację na rynku konsol stacjonarnych i spadło tak nisko jak było możliwe. Koniec historii, było prawdziwa.

W przyszłej generacji wróżę zwycięstwo Microsoftu dzięki online i zabawkom typu Kinect or something, które potrafią porwać gawiedź. Niny już chyba nie powtórzy takiego sukcesu, choć wcale niewykluczone. Sony? Mnie osobiście PS3 mocno zniechęciło do kolejnej stacjonarki Sony i obstawiam jeszcze słabszą sprzedaż następcy niż ta obecnie. Wróżymy z fusów, bo póki piłka w grze wszystko jednak możliwe.

I tu, moim zdaniem, zakończą się generacje stacjonarek, przynajmniej w formie w jakiej je dotychczas znamy.
 

redlum

New member
Bez reklam
Trzeba tez pamietac ze pare milionow xboxow zostalo zbanowanych a ich wlasciciele kupili sobie nowe konsole. Nie wspomne o RROD gdzie na poczatku sprzedazy prawie 30% konsol konczylo z ta usterka. A to wszystko podnosi ilosc sprzedanych konsol.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Generalnie nadal ps3 nie dogoniło kloca więc nie wiem gdzie mogłeś widzieć coś takiego. Dane podałem z tej strony Hardware Totals - VGChartz
(...)
Nie potrafię znaleźć źródła więc wypada podkulić ogon i się wycofać.
Jednak różnica - powiedzmy, że po 5 latach życia PS3 i 6 latach życia X360 - to tylko około 3 mln sztuk. Dla przykładu średnio na ROK w czasie swojego życia PS3 sprzedawało się w ilości około 10,8 miliona sztuk a X360 9,5 mln sztuk.
Jest to tylko oczywiście średnia i nie obrazuje lepszych i gorszych lat sprzedaży jednego i drugiego sprzętu ale jakiś pogląd to daje.

5 lat PS3 - sprzedanych 53,86
5 lat 360 - sprzedanych 47,30 (56,8-9,5)

To co powyżej wychodzi ze średniej, jeśli porównać obecny wynik sprzedaży PS3 po 5 latach obecności na rynku do wyniku z jakim zakończył X360 na koniec 2010 czyli mniej więcej też 5 lat obecności na rynku to będzie wyglądało to tak:

5 lat PS3 - sprzedanych 53,86
5 lat 360 - sprzedanych 49,22

Fakt więc, że PS3 nie przegoniła jeszcze (bo to tylko kwestia czasu) X360 nie ma żadnego znaczenia.

Mam nadzieję, że jest w tym choć odrobina logiki :roll:

Pozdrawiam,
 

dariuszd1

New member
co prawda, to prawda

A to jako ciekawostka:

Konsole Xbox 720 i PlayStation 4 dopiero w 2013 roku | PurePC.pl

Rynek gier potrzebuje nowej generacji konsol w równym stopniu, jak sucha ziemia ulewnego deszczu, który na nowo tchnie życie w umierającą roślinność i pozwoli dalej egzystować faunie... Porównanie może trochę wydumane, ale sami przyznajcie - jest w tych słowach sporo prawdy. Właściciele wydajnych komputerów osobistych od dłuższego czasu kręcą nosem na widok kolejnych żałosnych, przeniesionych żywcem z kilkuletnich konsol produkcji. Rozmazane tekstury, brak wygładzania krawędzi, archaiczny DirectX 9.0 czy ciągłe dogrywanie elementów, to zmora znakomitej większości multiplatformowych hitów. Lenistwo programistów jest skandaliczne, zaś skupienie uwagi tylko na ekonomicznych aspektach tworzenia gier przeraża. Cóż, pozostaje chyba wyłącznie cierpliwie czekać na nowe zabaweczki od Sony i Microsoft - pozostaje jednak pytanie, ile dzieli nas od premiery następców Xbox 360 i Playstation 3... Otóż poczekamy jeszcze ładny kawałek czasu zanim nastąpią zmiany... Xbox 720 (aktualna nazwa robocza) powstanie na bazie układów APU AMD drugiej generacji, więc Microsoft szykuje nie tylko skok jakościowy, ale i technologiczny z ukierunkowaniem na energooszczędność. Xbox 720 rzekomo zaoferuje wydajność na poziomie komputerów osobistych... nie podano tylko z którego roku ;] Plotki o możliwościach generowania grafiki na poziomie Avatara w czasie rzeczywistym, należy traktować na razie ze sporym dystansem. Poznaliśmy przynajmniej datę prezentacji tego cudeńka, która nastąpi na targach E3 w... 2013 roku. Sony również rozpoczęło już prace nad PlayStation 4, niemniej żadnych informacji dotyczących wnętrzności urządzenia dotychczas nie udostępniło. Prawdopodobnie dopiero trwają konsultacje. Trzeba więc założyć, iż prawdziwy atak nowych konsol nastąpi dopiero na przełomie 2013 i 2014 roku...
 

dariuszd1

New member
PS4 pierwsze..?

A to też mała ciekawostka:

„PlayStation 4 wkroczy na rynek przed następcą Xboxa 360, Microsoft zostanie w tyle…” - PS3 Site Polska

Branżowi analitycy po raz kolejny postanowili zasiać w fanach konsolowej rozgrywki ziarno niepewności i poszczuć PlayStation 3 oraz Xboxa 360 "oddechem" kolejnej generacji na plecach. Zdaniem Colina Sebastiana z firmy Lazard Capital Market, pierwsze na rynku ukaże się właśnie PlayStation 4. Co ze sławnym w branży "10-letnim cyklem życia konsoli"?
Jak wyznał w wywiadzie dla witryny IndustryGamers:
Analizując sytuacje rynku konsol i patrząc w przyszłość, przewiduję, iż konsole "nowej generacji" gotowe będą już przed 2013 rokiem. Ich "start" przewidywałbym jednak własnie na rok 2013, może nawet 2014. Jeżeli spojrzeć na aktualną sytuację między Sony a Microsoftem... jesteśmy w Lazard przekonani, iż to właśnie azjatycki gigant wejdzie w nową generację jako pierwszy, zostawiając Micorosft w tyle. Jasnym jest jednak, że na obecnej generacji konsol można zarobić jeszcze ogromne ilości gotówki, efektem czego przewidujemy także, że żadna z firm nie będzie chciała rezygnować z czystego zysku, celowo opóźniając wydanie nowych konsol...



 
Do góry