PS3, przyszłość, jakość, spolszczenia

tdx

New member
Bez reklam
a ja przewrotnie napisze że czekam aż PS3 się rozkręci :)
Porównajcie pierwszego tekkena na PS ONE z 3 na tej samej konsoli...
Zawsze hardware wyprzedza software :), może jeszcze PS3 mile nas zaskoczy.
 

crimson-pirate

New member
4 rdzeniowy procesor min 3 Ghz - dobrze gdyby był 6cio,
6 Gb ram-dobrze jakby było 8,
karta graficzna GF 580 GTX z 2048 pamięci-dobrze gdyby była 2 procesorowa,
250 Gb HDD-dobrze gdyby był 500,
napęd BR,
QUOTE]

za 2,5 tys mozesz miec bardzo dobry zestaw , ktory umozliwi Ci płynne granie w najwnosze gry.
6 rdzeniowy do czego ? podaj chociaz jedna gre co obsluguje 6 rdzeni...
8Gb RAM to koszt około 200 zł w zależnosci od skelpu
GTX 580 ? 2 procesorowa ? a co to ?
Moze masz na mysli dwie karty 580 w SLI ?
Elementy bezprzewodowe ? , karta sieciowa ? od ladnych kilku lat jest elementem zintegrowanym chyba w 99% dostepnych płytach glownych.
Za 780 zł kupisz bardzo dobra karte GF 560Ti , absolutnie nie potrzbujesz nic wiecej aby grac w najnowsze gry na najwyzszych detalach ( nie mowie tutaj o uberpróbkowaniu , AAx8 i innych praktycznie nie widocznych detalach dla entuzjastow)
dysk 500 GB kosztuje okolo 180 zł .
naped BR ? skoro zadna gra nie wychodzi na BR to nie wiem po co kupowac taki naped do gier...
Nie obraź sie , ale chyba nie masz bladego pojecia o maszynie do grania.
Sam zmieniam kompa raz na okolo 3 lata i jestem dorbze zorientowany w temacie.
Aktualnie mam 2500K, 560Ti , 8GB RAM , Seasonic zasilacz.
Na tym sprzecie grałem na maksymalnych detalach w Rage, Wiedzmiń 2( bez uberprobkowania)
beta Diablo 3, Starcraft 2 na duzej mapie max ludzi , Deus EX, BF3 beta, i wiele innych .
Wszystko chdzilo idealnie płynnie w rozdzielczosci 1920x1080. Wiec jesli czegos nie sprawdzisz to nie powtarzaj plotek po innych
Gtx 560Ti - 780
2500K ktorego mozna podkrecic spokojnie do 4 Ghz. -600 zl
500GB - HDD 190 zł
8GB ram 190 zł

do tego dochodzi obudowa - wiekszosc juz posiada , plyta glowna jesli nie podkrecamy to nawet za 250 zł mozna dobra miec. do podkrecania za 350 zł np. Asusa.
Pomiejajac fakt ze np. dysk , obudowa, dvd-rom , zasilacz (jesli nie wymaga zmiany) to wiekszosc z nas juz ma te rzeczy na stanie.
Jestem pewien ze taka konfiguracja starczy mi na dosc dlugi czas aby w pelni cieszyc sie nwoymi grami.
Ostatni raz dalem za komputer okolo 2,4 tys - na pokladzie byla karta graficzna 8800GT - rewelacja przez 3 lata radzila sobie naprade swietnie.
btw. posiadam takze ps3 , wiec fanbojem PC nie jestem.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
crimson dariusz podawał konfigurację dla PS3 a nie dla PC, to są dwie różne rzeczy.
Poza tym jeśli Sony będzie dokładało do każdej konsoli tak jak to było przy PS3 to taki zestawik za 2200 zł powinniśmy spokojnie dostać.

Pozdrawiam,
 

redlum

New member
Bez reklam
Dariusz:
Tylko ze wiekszosc gier na pc w pelni nie obsluzy twojej konfiguracji - temu napisalem ze ps4 w slabszej konfiguracji da z siebie wiecej niz pc z lepszej. Co do ceny to jest wysoka jak na konsole (ale bazowalem na cenie ps3 w dniu premiery) , ale nie mozna zapominac ze producent na poczatku bedzie do niej i tak doplacal.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

pa3

New member
Bez reklam
@vasyndrom
Przytoczę ci taki cytat z pewnej strony, nic dodać nic ująć:
Tęsknię za czasami, kiedy na rynku i półkach sklepowych było miejsce dla tych innych, wyjątkowych gier. Dla gier skomplikowanych (nie mylić z trudnymi, nie o to tutaj chodzi) i złożonych, wyróżniających się na tle innych. A więc, przykładowo, gier o niesamowitej, niemal książkowej fabule i opowieści, mechanice rozgrywki, stopniu skomplikowanie itp. Obecnie, coraz częściej takie gry nazywa się…Indie. Co się stało z grami przygodowymi? Albo z tymi prawdziwymi RPG? Dlaczego razem z postępem technologicznym gry nie stają się bardziej dojrzałe? Wiadomo, również dla nieskomplikowanych i masowych gier musi być miejsce, ale dlaczego za cenę inwencji, kreatywności i polotu? Ano dlatego, że kreatywność niekoniecznie musi się sprzedać. A co się sprzedaje? Masówka, upraszczanie, spłycanie, odmóżdżenie. Mam wrażenie, że twórcy boją się spowodować u odbiorcy jakiekolwiek głębsze emocje, bo jeszcze się biedak zmęczy, myśleniem na przykład. Albo trudność sprawi mu pokonanie ogromnego smoka, który jednym uderzeniem powinien zmasakrować nie drużynę, a całą armię. Więc twórcy ucinają smokowi jaja.

@dariuszd1
Czemu cały czas porównujesz PC z PS3? Ten pierwszy to benchmark graficzny, a drugi jak sam wiesz konsola do gier. Producenci wiedzą że pc-ciarze stawiają w pierwszym miejscu na efekt wizualny, więc skupiają się na jednym. Niby czemu na blaszaki nie wychodzą jakieś ambitne produkcje, które już nieraz pojawiały się na konsolach. Do tego dochodzi wygoda w użytkowaniu, po prostu wkładasz grę, siadasz wygodnie z padem i delektujesz się przed dużym TV. OK niektórzy podpinają pc pod tv ale jest to zdecydowanie ułamek %. Już nie wspomnę że na nowym sprzęcie, grając w takie wymagające tytuły jak np C2, pobór prądu dochodzi do +/- 350W. No i trzeba pamiętać o rozmiarach całej platformy.

Jak nie jesteś konsolowcem z krwi i kości to nie zrozumiesz o co w tym loto ;) Jak widzę co niektórzy zaczeli przygodę od ps3 (bo miał blu-ray'a), a później porównują te same gry do wersji PC i są rozczarowani - może zagrajcie w MGS 4, ICO, Dark Souls a rozjaśni wam się umysł.

Co do PS4 - podobno Sony zainwestował multum $$$ na Cell'a, więc jest bardzo prawdopodobne że zobaczymy drugą generację w nowej maszynce
 

dariuszd1

New member
Rozkręci, jest szansa..

To jest prawdopodobne, że PS3 może nas jeszcze czymś zaskoczyć. Tak bywało wszak u schyłku życia ps2-pamiętak np. shadow of collosus, gdzie jak zobaczyłem tą grę po jej premierze, to mi szczęka opadła od grafiki oraz potem od fabuły.

tak, tak, podawałem konfiga dla przyszłej konsoli posługując się podzespołami PC aby możliwie dobrze zobrazować, jaka powinna być moc obliczeniowa takiej przyszłej maszyny. Oczywiście zgadzam się z Twoją crimson-pirate opisaną konfiguracją ona spokojnie wystarcza ale wolałbym na starcie PS4 taką sytuację, gdzie jest jeszcze zapas mocy i możliwości na min rok, może 2 lata w stosunku do PC i mimo zamkniętej architektury nie będzie ona przez dłuższy czas stanowiła ograniczeń dla twórców.
Co do gier, nie wszystkie które wymieniłeś były nazwijmy to trafne, ponieważ np. taki nowy Rage to chyba nawet na kartach 3 generacji w tył tez będzie działa płynnie. Ta gra była pisana pod konsole oraz pod ich karty graficzne, dodatkowo Rage obecnie na PC nie wykorzystuje nawet trybu SLI, a jego wymuszenie powoduje drastyczne klatkowanie/błędy. To dobitnie świadczy o tym, że jest to produkcje jedno procesorowa pod konsole. Oczywiście z czasem zapewne doczekamy odpowiedniego patcha.
Tak GTX 2 procesorowa miałem na myśli a układy lub inaczej SLI, nie chciałem napisać GTX 590 bo to fizycznie jedna karta z pewnymi do SLI różnicami/ograniczeniami.

Z jedną rzeczą się poniekąd zgadzam, że do takiej konsoli podzespoły są zawsze brane najtańsze z możliwych aby ograniczyć koszty. Jednak czasem zastosowanie być może kolejnej szybkiej generacji pamięci, te koszty nie będą mogły być najniższe.

A na marginesie:) co do kręcenia podzespołów nigdy się w to nie bawię i uważam, że przy na prawdę dobrej konfig. w PC nie jest to konieczne. Jedynym tego skutkiem natomiast jest potem rynek wtórny (allegro) pełen procesorów używanych i kart, które nie wiadomo w jakich warunkach pracowały i jaka żywotność im pozostała. Znam kolega, który od początku premiery GTX 580 miał już co najmniej 6 kolejnych kart tego typu, ponieważ każda po ok miesiącu, 2 mu padała lub zaczynały wyskakiwać artefakty, a wszystkie były złe/uszkodzone fabrycznie lub zły producent:) Mi od początku służą jedne i te same karty dla porównania:). A kolega natomiast doszedł do jednego podstawowego wniosku: że żaden producent nie jest dobry, bo wyczerpał już chyba wszystkich!:)
 

dariuszd1

New member
Cell, jaki tego jest cel?

pa3 wiesz, mi się wydaje,że jak to będzie Cell, to średnio zaszalejemy.. ale znów obym się mylił. No Intel na pewno raczej to nie będzie:).

Grałem we wszystkie 3 gry-dla mnie miażdżyły Dark Souls super, MGS4 super ale wymieniłeś tutaj nieliczne excl, z nielicznych jeszcze bardziej udanych excl.. Ileż to było totalnych niewypałów. A multi platformówki to porażka jakaś na PS3. Jeśli zatem policzymy excl i te udane następnie, to zdecydowanie zbyt mało na sprzęt za 2200 zł. Ceny też nigdy nie spadły, nie były niższe nawet gry najgorzej wyglądające na platformie Sony.

Z tym małym poziomem ambitności na PC to bym nie przesadzał, bo rpgi zawsze bardziej rozwinięte były na PC, strategie i to te ambitniejsze też na PC, a strzelanek i wyścigów również nigdy nie brakowało.

Załącz sobie taki 3dmark 2011, to zobaczysz jak może wyglądać grafika w DX 11 i jakiej mocy obliczeniowej potrzeba aby osiągać na nim wysoki realizm.
 

pav3l

New member
Bez reklam
@vasyndrom
Przytoczę ci taki cytat z pewnej strony, nic dodać nic ująć:


@dariuszd1
Niby czemu na blaszaki nie wychodzą jakieś ambitne produkcje, które już nieraz pojawiały się na konsolach. Do tego dochodzi wygoda w użytkowaniu, po prostu wkładasz grę, siadasz wygodnie z padem i delektujesz się przed dużym TV.

No proszę cię.....Ambitne tytułu na PS3? To jakiś oksymoron.
Na PC brak ambitnych tytułów? Czlowieku, skąd ty się zerwałeś. Na PC przede wszystkim masz masę strategii, czego na konsoli nie uświadczysz. Mało ambitne? D3bile w to nie grają, za trudne....
Konsole są mocno ograniczone, mało tego, one były ograniczone jak wychodziły. Karta w nie wsadzona w momencie wyjścia już była "wyprzedzona" przez ówczesne karty na pc....wszystko do sprawdzenia.
 

pa3

New member
Bez reklam
No proszę cię.....Ambitne tytułu na PS3? To jakiś oksymoron.
Na PC brak ambitnych tytułów? Czlowieku, skąd ty się zerwałeś. Na PC przede wszystkim masz masę strategii, czego na konsoli nie uświadczysz. Mało ambitne? D3bile w to nie grają, za trudne....
Konsole są mocno ograniczone, mało tego, one były ograniczone jak wychodziły. Karta w nie wsadzona w momencie wyjścia już była "wyprzedzona" przez ówczesne karty na pc....wszystko do sprawdzenia.

Eh, przecież miałem na myśli poprzednią generację, o poziomie tej powiedziałem już parę słów. Natomiast jeśli strategie wywołują u ciebie głębsze emocję, cechują się kapitalną fabułą to oki, każdy woli to co lubi.

I znów wracamy do porównań (ile jeszcze :niewiem:), ps3 to już wiekowy sprzęt, a mimo to niedługo przekonamy się jak taki Uncharted 3 będzie się prezentował. Pokażcie mi 5-letniego PC (w tej samej cenie), który uciągnie każdą grę ze wszystkimi efektami itd.
Przykład - razem z PS4 kupcie za tą samą kwotę PC i zobaczymy która maszynka będzie bardziej przyszłościowa. Jeśli konsola nie padnie, będzie w pełni użyteczna do następnej generacji, a ile trzeba będzie wydać na PC w ciągu 5-7 lat kadencji konsoli?
 

BruenorBH

Member
Myślę, że dyskusja zbacza na złe tory.
Zaczyna się udowadnianie wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami Bożego narodzenia.

Nie wyobrażam sobie gry w strategię na PS3, ani gry w Uncharted na PC.
Odkąd przyzwyczaiłem się do pada, nie chciał bym grać w gry tpp na klawiaturze. Przysiadłem do asasyna na pc i nie wysiedziałem długo, przeszedłem na PS3.
FPSy są problematyczne, jeśli wszyscy grają na padzie to jest ok, ale już mamy "międzymordzia" do podłączenia klawiatury i myszki i już tak pięknie nie jest - ale skoro są to czemu ktoś ma nie używać, a celowanie myszką wygrywa z padem. Ja jednak lubię usiąść na sofie i popykać padem w BF BC2 przed 50"
Ale strategi na PS3 też bym nie uruchamiał bo to pomyłka.

Tak można w nieskończoność. Co jednemu smakołyk innemu trucizna.

Co do jakości grafiki, poziom U2 wystarczy mi w 100%. gram od czasu 8bit i kiedyś naprawdę dużo używało się wyobraźni żeby z kilkunastu pikseli była postać walecznego bohatera.
Brakuje mi fabuły. Infamus 1 Uncharted 1 i 2 i mistrz (o którym nikt nie wspomniał) Heavy Rain. żona zaganiała mnie do gry w te tytuły, siadała obok i oglądała film, nawet lepiej bo wciągała ją interakcja i nieraz pokrzykiwała że ktoś nadchodzi, gdzieś źle idę itp. Teraz razem ze mną odlicza dni do U3.
Nieraz przysiadała żeby oglądać przygody Altaira czy Ezio Auditore da Firrenze :).
Czasem była pretensja: "Jak to przeszedłeś dalej? Beze mnie?!"


Nie potrzeba mi na tą chwilę PS4.
Deweloperzy poznali PS3, która jest wymagającą platformą dla programistów.
Mogą zająć się pisaniem ambitniejszych tytułów, z czasem rozgrywki na kilkanaście godzin.

Brak piratów na PS3 zaowocował zauważeniem naszego rynku i coraz większą ilością tytułów w języku polskim. Niestety rynek globalny, pazerność naszych wydawców i pośredników owocuje cenami. Ale mamy jeszcze wersje platynowe za 99,- a niektóre tytuły udaje się znaleźć w folii za 40-50 zł.

No ale cóż, "jeden lubi jak mu cyganie grają inny jak mu nogi śmierdzą".
Hmm... w sumie, to nie lubię grających cyganów...

Odnośnie PS4 trzeba by pokopać w zgłoszonych oraz przyznanych już patentach.
Wy dyskutujecie nad tym co tu i teraz. To nie jest sprzęt na dziś.
Opierać się będzie na wchodzących technologiach. Tak było z blu-ray.
Zapewne będzie 3d , może będzie ultra HD (Japonia od bodajże 2015 ma zatwierdzić nowy standard - no ale ostatnio mają inne problemy więc nie wiadomo) Sony robi też tv, jeśli ktoś kupi nową konsole to czemu nie razem z TV. To będzie wymagało zupełnie nowych rozwiązań.
Czy tego chcemy, czy nie, dla wydawców dystrybucja cyfrowa jest najbardziej optymalna i możemy się przed tym nie oprzeć - tu jednak mamy silne wsparcie handlu (bojkot psp go mimo wprowadzenia zdrapek do PSN zaowocował grami na kartach dla PS Vita)
PS Move pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o szybkość transmisji danych (dokładność jest ok.). Podejrzewam, że będzie coś szybszego niż Bluetooth (może jakaś nowsza wersja) no i napewno USB 3.0.
Wi-fi mamy b(11Mbps)i g(54Mbps) a już nieźle sprzedaje się n (nie wiem dokładnie ale coś ok. 300Mbps)
A wszystko to w akceptowanej w obecnych warunkach ekonomicznych cenie.

Jeśli mają tylko dodać więcej pamięci i jakiś dodatkowy procesor to cena nie powinna powalić i będzie to przejściówka na przetrwanie do prawdziwej nowej generacji.

Na razie sony skupia się na PS Vita i to w pewnym sensie jest nowa generacja. Kieszonka podpięta do tv daje 720p można sterować padem do PS3. Przenośna-stacjonarna konsola?
Do tego pełen streaming z PS3 (filmy, prawdziwa zdalna gra - gry odpalone na ps3 --> obraz i sterowanie na PSV itd itp)
Mnie przekonali. Gram sobie w coś, żona jęczy że zaczyna się M jak masakra, to ja PSV cyk i w drugim pokoju gram dalej... A i zapowiedziane tytuły są ciekawe...

Uff to się napisałem...
 
Ostatnia edycja:

BruenorBH

Member
Podłączasz pada do PC i grasz w najlepsze.

Podłączasz klawiaturę pod PS3 i grasz w najlepsze :)

Po co robić z PS3 PC a z PC PS3. Wolę w jedno grać na PC w drugie na PS3
Jedno i drugie ma, dla mnie, mocne strony i razem się uzupełniają

Wolę żeby twórcy postarali się wycisnąć z wszystkich platform ostatnie soki, a nie narzekali że tu za mało tu za wolno. Rozbestwili się na PC i zamiast optymalizować kod każą kupować mocniejsze podzespoły. Teraz zamiast robić grę na xbox czy ps3 robią prostą konwersje i narzekając na ubogą konfigurację tuszują brak pracy nad grą na daną platformę.

No cóż, światem zaczęli rządzić księgowi.

A co do piractwa na PS3 to niestety ma się dobrze...

Ale zajęło to trochę czasu, a i obecnie nie jest to duży procent.
Mam nadzieję że tak pozostanie, Ale to temat na inny i to nie mały wątek


Pozdrawiam,
 

dariuszd1

New member
Dużo, dużo, więcej

BruenorBH Super odpowiedź-dziękuję bo jest obszerna i ciekawa.

Co do pada i gry w uncharted to bez problemu ją sobie wyobrażam swoim padem PCtowym, który działa w 99% gier bez jakiejkolwiek konfiguracji i musze na dodatek powiedziec, że jest wygodniejszy od pada PS3.
Do tego od razu bym podniósł rozdziałkę do 1920 i wymaxował wszystkie efekty-to byłaby prawdziwa rozkosz:).

Piractwo, cóż na PC gry sa po po 100 zł przy premierze, uważam że jak na oczekiwaną grę to cena niewygórowana i można sobie na nią pozwolić. W tym układzie najgorzej wychodzi chyba PS3, bo na niej miałbym największą ochotę nieraz na spiracenie czegoś, gdyż wydac 200 zł za najbrzydszą multiplatformową grę to jakas pomyłka!

Tak polonizacja, super było spolonizowane Rage na PS3... a jeszcze lepiej będzie Skyrim... tak No w Killzone bardzo potrzebowałem z kolei polskiego języka-gdyż jest tam bardzo dużo dialogów, są bardzo skomplikowane i nie sposób połapać się wprost w fabule, natomiast w takim FF 1 na co jakikolwiek dubbing, po co tłumaczenie napisów w dialogach przeciez każdy wie zwłaszcza ten co nie zna ang, o co chodzi w Finalu...:)
Słowem żenada i jeżeli mam obronić polski oddział Sony to niech się zabiora za na prawdę poważne tytuły, które przez swój poziom komplikacji w fabule faktycznie są trudne do odbiory, a nie polonizują i chwalą się kolejnym Rachetem PL.

Tak, nikt o tym nie wspomniał dotychczas, pewnie będzie silne parcie na 3D, ale poza tym nie pojawi się żadna techniczna rewolucja, gdyż takowej poprostu nie ma. Jest tylko szybciej i wydajniej, a nowości pokroju akceleratora pierwszego, Transform&Lighting, SLI, raczej nie wystąpią. Rozdzielczośc wyższa niż 1920x1080?? Hola hola:)) nie szalejmy, bo obecne konsole nie mogą wydolić swojego Full HD, życzmy więc sobie aby następne normalnie radziły sobie z tą rozdzielczością. Nie pojawi się nowy od BR niśnik, bo BR do dziś z bólami wchodzi do domów i jeszcze nie wszedł, a jego ekspansja jest niewspółmiernie wolniejsza od CD czy DVD. BR (i dobrze jak się okazało) Sony niejako wymusiło na rynku PS3ką ale należy pamietać że ich to bardzo dużo kosztowało i nie było długo wiadomo czy HDDVD nie wygra.
Co do 3D jeszcze dodam tylko, że jeśli przyszłe sprzęty mają obsługiwac ją z powodzeniem, to własnie nadal jakoś nie wiem dlaczego ktoś się nie pokusił o podanie przykładowej konfir takiej konsoli, bo wyaje mi się (a może sie mylę) że aby komfortowo w full HD grać w trybie 3D, to potrzebne są conajmniej 2 mocne karty lub jedna 2 procesorowa. Ile takie same karty kosztuję (2xGTX 580 lub GTX590)??:) A to jeszcze nie całośc konsoli.

A co do bajerów typu streaming z dużej na małą obrazu czy że mozna ją zamieciać w kontroler na mnie nie działa-oczekuję od sprzęty realnych możliwości i mocy obliczeniowej, a nie substytutów, którymi częstuje się konsumentów i mąci im w głowach odciągając od tego, czego tak na prawdę brak.

Pamiętajmy jeszcze o jednej podstawowej sprawie: kazda z najwspanialszych gier które wymieniliście i która wyszła na PS3 od jej pierwszych dni mogłaby z powodzeniem wyjść na PC i to z dużo lepszą grafiką. Te gry natomiast ratuje tylko to, że dużo więcej pracy włożono w samą mechanikę rozgrywki oraz fabułę, co niejako wymusiło samo Sony kupując dane studio, kiedy mieli poprostu pełny wgląd, kontrolę i dyktowali warunki oraz co najważniejsze pompowali kasę.

A inny układ to FF 13, która wyszła na xboxa, a miała byc tylko na PS3-dlaczego?? Bo Senix stwierdziło i słusznie, że ze sprzedanych egzemplarzy tylko na PS3 im się nie zwróci inwestycja, a umowa z Sony jest taka, że firma produkująca dla niej excl musi na takiej grze zarobić pewną minimalną założoną kwotę, co ma jej z kolei swoim marketingiem zapewnić sama firma (Ssny w tym przypadku). Ponieważ było na rynku za mało konsol na ten czas i inne wyniki które wskazywały na zbyt niską sprzedaż, Sony nie mogło umowa zatrzymać Senix u siebie i tyle. Ale to już zupełnie nie na temat.

"...Wolę żeby twórcy postarali się wycisnąć z wszystkich platform ostatnie soki, a nie narzekali że tu za mało tu za wolno. Rozbestwili się na PC i zamiast optymalizować kod każą kupować mocniejsze podzespoły. Teraz zamiast robić grę na xbox czy ps3 robią prostą konwersje i narzekając na ubogą konfigurację tuszują brak pracy nad grą na daną platformę..."

Z tym się zgadzam ale to i tak nie tłumaczy 256 MB Ramu w PS3!!! To jest śmieszne i dobitnie świadczyło o pazerności firmy i skąpieniu na podzespołach.
 
Ostatnia edycja:

BruenorBH

Member
PC mam z tego samego okresu co PS3... Do internetu jeszcze się nada. Do pracy też wystarcza. ;)
Na PS3 i tak gry będą wyglądały lepiej :)

Co do polonizacji:

Niestety tylko Sony podjęło decyzję że wszystkie produkcje będą pl.

Reszta deweloperów od przypadku do przypadku, a jak trafimy na wydawcę w stylu Cenega to PC i Xbox mamy pl a ps3 przetłoczka od dewelopera. Cenega nawet nie dbała o dodatki, powód: matka ekonomia - spece Sony wymyślili że za wszelkie dodatki wystawione na PSN trzeba zapłacić "półkowe". Obecnie Cenega dorzucają dodatki od razu na płycie, a brak odrębnej wersji pozwala na umieszczenie patch-y dla całego rynku EN(koszty przeniesione na właściciela marki). Jeśli da się dodać przy okazji napisy to dodają.

Cóż też płaczę że ff nie było po naszemu i pamiętam siedzenie ze słownikiem w ręku, ale to Square Enix nie Sony i o ile wiem nie ma polskiego oddziału...

Nie jestem fanboyem PS3, po prostu lubię pograć na konsoli przed tv. Trafiło na PS3 bo lubiłem tytuły z ps2 :) i był to najtańszy blu na rynku.
Dali ciała z pamięcią i tu nie ma co dywagować już wtedy się pojawiały karty z 512 ram i 64bit szyną, jakością spoiwa lutowniczego w fatach (YLOD), kamerka też do mistrzów nie należy i pewnie jeszcze kilka punktów. Pamiętajmy jednak że był rok 2006 a szybkie pamięci kosztowały swoje, Europa powiedziała nie dla spoiwa lutowniczego z ołowiem przez co stało się ono kruche, a sony wydało krocie na nowy typ procesorów - na tamte czasy rewelacyjnych.
Sony chce wyciskać każdego $ ze swojego produktu (kiedyś karty pamięci do PSP PS2 i opłaty licencyjne, teraz opłaty za PSN).

Na pewno czas PS3 dobiega końca. Pożyje jednak jeszcze jakiś czas.
Na razie nie ma jakiegoś przełomu jaki był przy premierze X360 i PS3.
Wtedy zaczęła się era HD. Pierwsze TV LCD i Plazmy w domach, kino domowe 5.1 prawie u każdego (choćby DVD All in one z wejściem optycznym)
A my mieliśmy PS2. PC zostawiły ją w tyle i stały się główną platformą dla gier. Rynek pomału zapominał o PS2 i sony musiało coś zrobić. PS2 kosztowało ok. 600,- a nowa gra 100 - 160.

Puki co PS3 jeszcze daje radę, ponarzekamy jakiś rok czy dwa że jedziemy na najniższych ustawieniach z PC.

Pewnie w tym czasie coś się pokaże i będzie jak z ps one i ps2. Poprawią co nieco, pewnie zostawią wsteczną kompatybilność (bo będzie to tylko rozwinięcie technologii) i pewnie nie będzie to żaden wielki skok.
Bardziej będzie to skok w oprogramowaniu dla deweloperów. To był prawdziwy problem PS3 od samego początku. Nawet studia Sony kilka lat uczyły się pisać na PS3. (Naughty Dog cieszy się z algorytmu dla opisania piasku w U3. ! Po 5-ciu latach istnienia konsoli i wydaniu trzech gier !)


PS3 jeszcze żyje, psp natomiast zostało przegonione przez smartfony i Sony musi odbić ten rynek.
Wygląda że cała koncentracja poszła tutaj.

Z przecieków od deweloperów wiadomo że zaczęli pisać coś na nowego Xboxa. Pewnie znowu MS będzie pierwsze. Ale czy to będzie taki skok? Pamiętajmy że pierwsze X360 nie miało HDMI (był Compsit + vga) a Xbox live jest u nas ledwo rok. Nie było wi-fi (opcja) a hdd tylko od MS.

Jeśli nie dadzą ciała na początku, a sony straci jeszcze swoje tytuły, to cóż, life is brutal, będzie nowe logo na pudełkach :). A PS3 pożyje jako blu-ray player :)

Co do PSV i NextGen. miałem na myśli: tv 720p + psv + pad ps3 i mamy konsole stacjonarną. Myślę że dla przedziału wiekowego 15-18+ to może się sprzedać. Gramy w domu, wypinamy z doka i do szkoły, na uczelnie. Tu jest nextgen w kieszonkach.
Do tego odgrzane kotlety z ps one i ps2 podrasowane do 720p + wsteczna kompatybilność z PSP (via PSN) i niskim kosztem mamy multum gier na start ;)
 

dariuszd1

New member
Kto pierwszy, ten lepszy

Dla mnie niemal pewnym jest, że xbox będzie pierwszy. Jego ostatnie pierwszeństwo rzutowało na całą późniejszą karierę. Poprostu Msoft wygrał, poza HDDVD.

Nie ma takiej siły, żeby PS4 wyszło przed xboxem. To ich jeden z dużych ciosów, którego Msoft nie odda konkurentom.
Tym samym sony sprzeda się ponownie słabo, dodatkowo ponieważ większośc multi była na nim najsłabasza, to każdy kupi xboxa, który już będzie i będzie oferował na prawdę dużo. Sony jeżeli wypuściłaby nawet rok po xboxie swoją konsolę nie bedzie w stanie zaproponować więcej od konkurencji. faza produkcji jest już na etapie zaawansowanym i koniec z jej zmianami.
Z resztą od xboxa wyszła dużo później, a mimo to jest słabsza-mowa o 3 generacji.

Co do tematu podzespołów, to myslę, że 2 karty w SLI GTX 580 lub odpowiedniki Ati, wystarczą spokojnie dłużej niż na 2 lata, innymi słowy PC porządny obecnie w czsach zastoju starzeje się nieco dłużej niż kiedyś, jak i obecny rozwój gier na niego chamują obecne konsole.

Ja po wycieku danych z PSN myślałem nawet że te 27 mln, czyli koszty jakie oszacowali analitycy i ekonmiści puści Sony ostatecznie z torbami. Pamiętajcie-nigdy nie będziecie wiedzieli jak jest od środka w takiej korporacji, a ona zawsze będzie robiła dobrą minę i tak sie pokazywała.
Co do bankruta, to działa nagle i z dnia na dzień dowiadujemy się z przyczyn oczywistych, że jakaś duża firma pada.
Obecnie możliwym scenariuszem jest nie tyle bankructwo Sony ile informacja oczywiście możliwie jak najóźniej, że nie zostanie wypuszczona nastepna konsola 4 generacji.

Tak sie obecnie przykro składa, że Sony nie ma zbyt wielu firm i straciło zaufanie bardzo wielu swoich oddanych klientów, więc szału sprzedażowego nie bedzie.. Ja sam na własnej skórze doświadczyłem YLOD (opisałem to na tym forum) i Sony nie robiło nic aby wziąśc na siebie odpowiedzialność za pierwszą partię wadliwego towaru, nigdy nie przyznało się do błędu, a jego skutki w całości przerzuciło na nabywców PS3.
Uważacie, że tak potraktowani ludzie pobiegną w dniu premiery, czy bezpośrednio po nim po nowe dziecko Sony?? Nie.
Taka ogólnie sytuacja zamyka na starcie drogę potencjalnym excl, a brak excl to my juz wszyscy znamy, czy ich oddawanie konkurencji-tylko wtedy czy jest nam tak na prawdę potrzebny jakiś konkretny sprzęt..? Nie. PS3 kupowałem nie dla multi, tylko dla tytułów które będą wyłącznie na niej. Chciałem czuć że mam szczególny sprzęt, że mogę grać w FF 13 albo kolejne Dark Souls tylko na mojej platformie.. Lepiej mieć PCta, bo po co mi najdroższe Sony, z najdroższymi często niewykorzystywanymi nośnikami oraz najbrzydszą grafiką? Byłbym bardzo naiwny zaprzeczając tym faktom. No przecież oczywiste, że wybiorę silniejszy sprzęt, tańszy sprzęt, tańsze oprogramowanie oraz większe zaufanie do marki-dodatkowo nauczony na przykładzie obecnej generacji.

Jednak Szanowni Czytający bardzo mnie dziwi dlaczego mimo tylu czytających nikt nie podaje przykładowych konfigów jakie uważa powinna miec przyszła konsola Sony? To bardzo ciekawe podzielić się opiniami z innymi i dowiedzieć, jakie maja zdanie na poruszane tutaj kwestie. Czy większośc uważa poprostu, że przyszłośc Sony nie rysuje się kolorowo..? (nie łączyć z RTV)
 

dariuszd1

New member
To może jeszcze nic nie znaczyć

To ciekawa informacja, pamiętaj jednak, że to jeszcze zupełnie nic nie znaczy dopóki niemal nie zobaczysz takiego sprzętu na półkach sklepowych. Jak pisałem-dobra mina do złej gry.

Ale jak oni tak juz teraz faktycznie dają programistom aby dobrze poznali sprzęt i nauczyli sie go programować, to chyba znaczy, że na 4tej generacji jednak technicznego szału nie zobaczymy.. a jest nadrabianie wyciskaniem z tego co dostaną ostatnich potów..



 
Do góry