PS3 Media Server

pokemon2

New member
Nie bede cie cytowal bo kopiowac takie brednie to zbrodnia.
Argumenty sprawiaja ze sie wsciekasz i sypiesz inwektywami. Sarkazmu nie rozumiesz (kwestia 2 routerow). Brzwstydnie wykrecasz sie z rzeczy ktore napisales 2 strony wczesniej.
Twoje nienaruszalne, pseudo eksperckie porady uwlaczaja inteligencji ludzi na tym forum. Najwyrazniej szukasz taniego poklasku u dzieci neostrady ktore nie potrafia przejrzec tandety twoich wypowiedzi. Nie bede ci w tym prszeszkadzal, nie bede po raz kolejny probowal cie przekonac ze to ty szkodzisz swoimi oblednymi pomyslami ktore przedstawiasz jak dogmaty.
Bo jak nazwac pomysl z wystawieniem pmsa do internetu jesli nie szkodnictwem. Pewnei nazwiesz mnei betonem kierowca betoniarki czy tez samozwanczym grotolazem jakos to przezyje mam nadziej ze choc czesc ludzi po przeczytaniu tego watku bedzie bralo z przymrozeniem oka twoje "porady". Wciagnales mnie w otchan glupoty i m. in. przez to kolega zrezygnowal z walki z problemem, szkoda.

A puenta tego watku jest cytat z lighthamstera:
"Połączenie między dwom kompami za NAT'em bardzo często generuje lagi w grach"

pozdrawiam i zycze wiecej sukcesow w rozwiazywaniu cudzych problemow za pomoca googla i wikibiedi
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
O kurde, ale żenada :hihi:

Argumenty sprawiaja ze sie wsciekasz i sypiesz inwektywami. Sarkazmu nie rozumiesz (kwestia 2 routerow).

Przepraszam, że nie rozumiem Pana "poezji" Panie wyższy poziom abstrakcji. Jak dla mnie jesteś po prostu beton. Nie jest wyzwisko, tylko realna ocena zawartości merytorycznej Twoich "postów", więc pozwolisz że będę się do Ciebie zwracał per. BETON.

Twoje nienaruszalne, pseudo eksperckie porady uwlaczaja inteligencji ludzi na tym forum

A Twoje wpływają na rozwój intelektów, bueheh. Ale dno.

mam nadziej ze choc czesc ludzi po przeczytaniu tego watku bedzie bralo z przymrozeniem oka twoje

No trzeba było to napisać od razu - wprost. W wymianie argumentów przegrałeś, nie osiągnąłeś wyżej wymienionego celu. Skończyłeś politykę pranie mózgów za pośrednictwem polityki przedszkolnych kontr"argumentów" i napisałeś wprost o co Ci chodzi. Znasz takie przysłowie: "Nie rzucaj się z motyką na słońce Peru"? :mrgreen:

A puenta tego watku jest cytat z lighthamstera:
"Połączenie między dwom kompami za NAT'em bardzo często generuje lagi w grach"

Gdybyś grał kiedyś na Battlenecie, wiedziałbyś o co chodzi. Nie chce mi się tego tłumaczyć bo standardowy beton ma to do siebie, że wyszukuje w wypowiedzi fragmenty, których może się czepić. Bez względu na to co zostało napisane. Przyznaje nie jestem wszech wiedzący, ale takich jak ty zjadam na śniadanie.

A puenta tego watku jest

Upadek. Koleś chciał wyjść na profesjonalistę, a teraz z gołym ptakiem po forum lata. To nie jest "freak show", nie masz nic sensownego do powiedzenia to wypad cieniasie. Podbudowywać się czyimś kosztem możesz wśród upośledzonych swojego pokroju. Mama Cię nie kocha, koledzy nie akceptują? Ja nie jestem temu winny i niestety nic na to nie poradzę.

Całuski.
 

pokemon2

New member
Wyskoczyles z z zenujacymi pomyslami ktorych nie wypadalo nie wysmiac i to ja przegralem "walke" na argumenty , zal, kisiel zenada... Czlowieku wez jeszcze raz poczytaj cos sie stalow tym watku. w kazdym poscie wyskakujesz z conajmneij dziwnym pomyslem typu batllenet a lagi i nieprzekierowane porty w NAT (a w zasadzie PAT) sam sie zapedziles w ta strone i nie bedziesz tlumaczyl bo nie jastesmy godni ale ty masz racje (chocbys nawet nei mial). I tak wygladaja twoje posty.

przepraszam za slowo puenta widocznie ma za duzo literek i nie zrozumiales zdanai, ale nie martw sie w gimnazium nadrobisz.

Co by sie nei stalo lighthamster w swoich oczach wygral no coz wypada tylko pogratulowac.
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Bo jak nazwac pomysl z wystawieniem pmsa do internetu jesli nie szkodnictwem

Można to nazwać malowaniem krajobrazu farbami akrylowymi. Co z tego, że wystawiłem x portów, skoro połączenie jest inicjalizowane przez serwer? Jeśli PS3 Media Server w lanie (broadcast) nie znajdzie PS3 (SSDP port 1900), to nie udostępnia zasobów.

A teraz do rzeczy. Mam pewien problem z PS3 MS - mianowicie często pojawiają się opóźnienia / długie pauzy w transmisji (audio, video). Czasami wyskakuje mi komunikat o błędzie protokołu DLNA (bodajże DLNA 2104). Dodatkowo z nowym oprogramowaniem PS3 przyszedł kolejny problem - zrywający się obraz po wejściu w tryb odtwarzania materiału (tryb wizualizacja itp.) oraz podczas wyjścia z tego trybu. Na razie nie chce mi się z tym walczyć :D, może macie jakieś sprawdzone rozwiązania?

Pozdrawiam
 

margielm

New member
Szczerze? Ja już miałem dość tego przerabiania, dość zacinania i innych problemów i kupiłem sobie WD TV HD... wiem ze to żadne rozwiązanie twoich problemów - chciałem tylko wyrazić swoje zrezygnowanie, a moze nawet poddanie ;)
 

margielm

New member
może masz racje, ale jak na razie rozwiązało wszystkie a nawet więcej, jako że można na nim uruchomić torrenta,a używa o wiele mniej prądu niż włączony komp.
 

vib

New member
wtrace swoja opinie na temat ps3mediaserver:
- system XP
- kodeki juz nawet nie wiem jakie mam, jakie instalowalem paczki, ostatni raz auktualizowalem pewnie z 6-9 miesiecy temu, albo i jeszcze wczesniej
- router wifi linksys WRT54GC - ustawienia defautowe, tylko wylaczony firewall, zadnych przekierowan portow
- szyfrowaine wifi jakies tam WPA3 mix mode
- konsola PS3 ta starsza 60GB

zainstalowalem najnowsza wersje ps3mediaserver, w zakladce "Ustawienia transkodowania" nie mialem jakiegos jednego czy 2 kodekow - szybko google i je doinstalowalem (te ktore palily sie na czerwono)
- inne ustawienia defautowo, czyli Maksymalny buffor 400, najwyzszy bitrate AC3 - 640, maksymalny transfer bez ograniczen (czyli 0)

no i wlaczylem konsole (jej net po WiFi, brak UPnP, NAT 3) - od razu na kompie ps3mediaserver znalazl konsole, w konsoli od razu pojawil sie mediaserwer

i hula - nie znalazlem jeszcze formatu (kodeka, kontenera) ktorego by nie wyswietlila konsola - tnie sie tylko na filmach hd ( .MKV) w 1080P i sie nie da ogladac - no ale tam strumieniowanie dochodzi do 80Mb/s a router WiFi i konsola lacza sie na max 54Mb/s, wiec do tego rodzaju filmow musze spiac jednak kablem sieciowym a nie uzywac WiFi

zero problemow, zawsze konsola/media serwer sa znajdowane, nigdy nie przerywa, nic sie nie zwiesza - juz po prostu zapomnialem, ze cos instalowalem, bezoblugowe dzialanie

polecam :)
 

Percio

New member
Witam

Moze ktos uleczy mój serwerek, kiedys smigało fajnie ale cos sie na robiło i pipi..pi

tutaj wpis z loga

[Thread-4] TRACE 21:53:25.612 Starting DLNA Server on host 192.168.1.3 and port 5001...
[main] TRACE 21:53:25.623 Using database located at : C:\Program Files\PS3 Media Server\database
[main] TRACE 21:53:26.127 Sending ALIVE...
[main] TRACE 21:53:26.136 java.net.SocketException: bad argument for IP_MULTICAST_IF2: No IP addresses bound to interface
[main] TRACE 21:53:26.137 at java.net.PlainDatagramSocketImpl.socketSetOption(Native Method)
[main] TRACE 21:53:26.141 at java.net.PlainDatagramSocketImpl.setOption(Unknown Source)
[main] TRACE 21:53:26.141 at java.net.MulticastSocket.setNetworkInterface(Unknown Source)
[main] TRACE 21:53:26.142 at net.pms.network.UPNPHelper.getNewMulticastSocket(UPNPHelper.java:131)
[main] TRACE 21:53:26.142 at net.pms.network.UPNPHelper.sendAlive(UPNPHelper.java:97)
[main] TRACE 21:53:26.143 at net.pms.PMS.init(PMS.java:412)
[main] TRACE 21:53:26.143 at net.pms.PMS.get(PMS.java:865)
[main] TRACE 21:53:26.144 at net.pms.PMS.main(PMS.java:927)

Jak macie pojma please help me :D
 

mroziek

New member
Ja dopiero dziś wziąłem się za PS3 Media Server, korzystałem z wskazówek Bambalo/Beamer :p i wszystko śmiga. Tzn. nie mam napisów w filmach, nawet tych srt. ale do tego dojdę. Natomiast co jakiś czas wyskakuje mi komunikat : error media server, DLNA error 2104. Wie ktoś co to może być, nie zauważyłem zeby miało to wpływ na działanie ale trochę denerwujące.
 

Percio

New member
Ja tez tak mialem na wi-fi fakt że ja same HD streamowałem, napisy nawet były, ale za to teraz nie mam nic.

Gdzie te wskazówki Bambalo/Beamer znaleźć ??

Pozdro
 

mroziek

New member
Tutaj, proszę:
beamer napisał:
Zainstalować na kompie WMP 11. Zahaczyć w opcjach WMP opcję "share media" (po polsku "udostępnij moje multimedia dla:" w ustawienia>zakładka biblioteka>wejść w "konfiguruj udostępnianie...") i przyzwolić na udostępnianie "Moich dokumentów" dla "Unknown device" lub "nieznane urządzenie" (tak Windows Media Player widzi PS3). Zgrać media, które chcemy dzielić do odpowiednich folderów "Moich Dokumentów" (MP3 do "Moja Muzyka", filmy do "Moje filmy", jpg'i do Moje obrazy itd. itd.). W menu XMB PS3 pojawi się po włączeniu komputera biała ikona Windows Media Player (widocznie Sony z góry przewidziało minimum kombinowania ze strony użytkownika i samo wgrało do konsoli ikonkę z logiem Microsoft WMP). Wybieramy z XMB ikonkę WMP i...słuchamy/oglądamy media na PS3 z naszego PC :) . PS3 we współpracy z WMP 11 oferuje kilkanaście filtrów pomagających posortować naszą liczną kolekcję piosenek mp3, zdjęć, filmów etc. (kryteria typu: wykonawca albumu, data wykonania zdjęcia i wiele innych), a przeglądanie np. 5000 piosenek mp3 lub obracanie dużych zdjęć JPG działa błyskawicznie na PS3 dzięki technologii procesora CELL.

ZERO problemów. Być może mam głupie szczęście do sprzetu A/V, być może to dlatego że nie lubię sobie życia komplikować :cool:.

TV Versity i inne programy transkodujące w "locie" media do formatu zjadliwego dla PS3 też działają u mnie BEZ ŻADNEJ KONFIGURACJI. Tyle że samo WMP 11 działa tak dobrze, że rzadko kiedy potrzebuję TV Versity i innych tego typu udziwnień. Czasem tylko zdarzy się jakiś teledysk avi, który potrzebuję transkodować specjalnie dla PS3.

Bezprzewodowy internet WIFI z Neostrady 1mb w PS3 sam się skonfigurował w 3 sekundy i musiałem tylko raz wpisać do PS3 hasło WPA i potwierdzić "OK".

Aha, jadę na najtańszym, najprostszym routerze WIFI do Neostrady - Asmax'ie AR 704g, który ma dokładnie tyle bajerów ile potrzebuje typowy użytkownik i nic więcej nie komplikuje.

Na stronie 6 masz orginał oraz fotki.
 

Percio

New member
Nic nowego dla mnie kiedys tez był rach ciach i wszystko działało, a teraz. Przerabialem to dziesiatki razy cos kiedys sie sypnelo z ustawieniami i nie moge tego wyprostować. Chyba juz tylko nowy system mnie czeka, ech..

Mam kilka filmow w mkv i m2ts 720p i 1080p i nie moge ich spokojnie obejżeć na moim Tv-ku, do tego mało dokupilem sobie HDD na USB to teraz wspaniały limit na Fat32 mnie trzyma bo tylko do podjaże 3,75Gb mozna wrzucic a jak podziele np tsMuxer takie 7-9Gb na mniejsze pliki to cos sie chrzani i moj PeEsiak nie ma sound`u.

W sumie sie poddałem zobacze co forum powie
 

mp_nafta

New member
cyt:" Lista zmian w nowym PS3 Media Server v1.10.1 1) Zmiany Windows / Linux
DTS / DTS-HD podstawą ścieżek audio są teraz streeamy bez ponownego enkodowania (DVD ISO jeszcze nie są obsługiwane)
Nowa opcja: ujednolicenie silników Mencoder / tsMuxer w tym:
- Automatyczny wybór między H264 Muxing lub transkodowania, w oparciu o AVC Poziom 4,1 zgodności konfiguracji
- Remux “w locie” dla plików H264 treści MOV, MP4, AVI
2 kanały downmixing wsparcie konwersji PCM
2) Zmiany / Wszystkie platformy
Nieoficjalne wsparcie dla konsoli XBox 360 (Foto / Muzyka / filmy: WMV8/WMA2 transkodowania)
Alternatywny katalog dla napisów
Wsparcie napisów dla różnych języków
Alternatywna okładka folderu i <video>. jpg
Dodatkowe wsparcie (dla istniejących plików <video>. <ext>. Cover.jpg)
Automatyczne pobieranie informacji o albumie ze stron amazon lub discogs
Możliwość generowania miniatury z Mplayer
Nowe tłumaczenia: Rumuński (dzięki Marinescu Alexandru Cezar), chiński uproszczony i chiński tradycyjny (dzięki KK Tong)
Zaktualizowano tłumaczenia: fiński, niemiecki, grecki, islandzki, japoński, norweski, portugalski, szwedzki"


i teraz mam pytania
1) po zaznaczeniu opcji DTS przez głośniki leci tylko szum, brakuje mi jakiegoś kodeka?
2) Co daje

- Alternatywna okładka folderu i <video>. jpg?
- Alternatywny katalog dla napisów
 

lighthammer

New member
Witam po krótkiej przerwie ;)

Link do najnowszego build'a PS3 Media Server (jest to beta):

[2009-10-23] / revision: 366 : http://ps3mediaserver.org/files/pms-setup-windows-1.11.366.exe

W programie pojawiła się masa zmian (min. poprawa współpracy z X360). Changelog sumaryczny od r350 do releasu 366 włącznie:

Kod:
- Some changes on Sony, Philips renderer support
- Fix bug with subtitles search on large dir browsing

r363
- Ability to choose the subtitles color
- Audio transcoding to 48kHz by default on PS3 (new renderer parameter 'TranscodeAudioTo441kHz', feel free to tweak it)
- Support of HTTP chunk encoding (from the client side)
- Regional profiles support for Bravia TVs
- New renderer parameter (see 'TranscodedVideoFileSize', for Samsung/Philips TVs maybe)
- iTunes library support on Windows

r356
- Case insensitive files order
- *.txt subtitles files
- oma and aa3 atrack files playable on ps3
- Fixed slow a/v out of sync on xbox360
- Pseudo chapters interval support via #Transcoded folder
- better XBMC and FreeboxHD support
- Fixed http server stop 
- Fixed bug in the transcode buffer handling (+10 minutes FLAC files / Radio)
- Tiny media library admin web interface

Kod:
Official Changelog (not much detailed):

- Changes / Features

Externalization of PS3/Xbox playback profiles, it's now possible to create profiles for any media renderer
Includes preliminary support for Sony Bravia, Popcorn Hour, Samsung Wiselink, Freebox HD
Handling of UTF8 and UTF16 encoding, and case insensitive external subtitles
CUE playlist support
Pseudo chapters support via the #Transcoded folder
DVD ISO thumbnails
Updated tsMuxeR binaries (better H264 camcorders support)
Windows: Launcher now detects Java 64 bits if installed
Windows: Updated mencoder/mplayer/ffmpeg builds
OSX: tsMuxeR and FLAC binaries are now available in this build, this adds a lot of features on Mac which were previously only available on Windows or Linux (like DTS and remux support)
OSX: iPhoto and iTunes library support (thanks to Pedro Simoes)
OSX: Native look, now looks like a Mac application
OSX: Updated mencoder/mplayer/ffmpeg builds, support for FriBidi
OSX: Updated build script to make a bundle or dmg automatically (thanks to Josh Klun)
New translations: Czech (thanks to Mila), Danish (thanks to Niclas Gleesborg), Slovenian (thanks to Rob Wall)

- Fixes

New and experimental HTTP engine: better media renderer support / no more random sound cuts when playing mp3s
Fixed slow a/v out of sync on Xbox360 ?
Media library major speed and size improvements (you may have to reset the library)
Improved fix for the stopped videos issue
Better support for mkvs with NTSC video track
Fixed spaces usage in the audio/subtitles configurations
Fixed black screen with some AVC videos badly flagged at L4.1
Fixed cover art files not always read
Fixed bug with multiple playlist in one folder
OSX: Reopening of the main window after you closed it is now possible, also fixes start as minimized (thanks to grcvoodoorush)
OSX: Configuration file now stored outside of the bundle so that you don't lose your settings when you upgrade to a new version (thanks to grcvoodoorush)
OSX: Unicode files are now playable (thanks to Thierry Pittet)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mikas

Member
Mam problem z wykryciem konsoli.
System Windows 7, program antywirusowy ESET, najnowsza Java, router Linksys WRP400. Na konsoli uruchomione wykrywanie serwera. Oglądałem też filmik na youtube w którym było pokazane że pod Vistą (to prawie to samo co windows 7) trzeba odblokowac plik rundll32.exe i to zrobiłem. Wyłączyłem ESET'a i firewall, na routerku dodałem komputer do strefy DMZ, wcześniej odblokowałem mu port 5001.
I program dalej nie znajduje konsoli, już mi ręce opadają i nie mam pomysłów na rozwiązanie tego problemu.

[main] TRACE 11:06:10.395 Starting Java PS3 Media Server v1.10.51
[main] TRACE 11:06:10.397 by shagrath / 2008-2009
[main] TRACE 11:06:10.397 http://ps3mediaserver.blogspot.com
[main] TRACE 11:06:10.398 http://code.google.com/p/ps3mediaserver
[main] TRACE 11:06:10.399
[main] TRACE 11:06:10.400 Java 1.6.0_17-Sun Microsystems Inc.
[main] TRACE 11:06:10.400 OS Windows Vista x86 6.0
[main] TRACE 11:06:10.400 Encoding: Cp1250
[main] TRACE 11:06:10.430 Temp folder: C:\Users\Seba\AppData\Local\Temp\javaps3media
[main] TRACE 11:06:10.463 AVISynth not found! Transcoder profile AviSynth/FFmpeg will not be used!
[main] TRACE 11:06:10.465 Registering transcoding engine FFmpeg Audio
[main] TRACE 11:06:10.484 Registering transcoding engine MEncoder
[main] TRACE 11:06:10.487 AVISynth not found! Transcoder profile Avisynth/MEncoder will not be used!
[main] TRACE 11:06:10.492 Registering transcoding engine MPlayer Audio
[main] TRACE 11:06:10.494 Registering transcoding engine MEncoder Web
[main] TRACE 11:06:10.495 Registering transcoding engine MPlayer Video Dump
[main] TRACE 11:06:10.496 Registering transcoding engine MPlayer Web
[main] TRACE 11:06:10.499 Registering transcoding engine TsMuxer
[main] TRACE 11:06:10.500 Registering transcoding engine Audio High Fidelity
[main] TRACE 11:06:10.501 Executable of transcoder profile VideoLan Audio Streaming not found!
[main] TRACE 11:06:10.501 Executable of transcoder profile VideoLan Video Streaming not found!
[main] TRACE 11:06:10.502 Registering transcoding engine FFmpeg DVR-MS Remux
[main] TRACE 11:06:10.503 Registering transcoding engine Raws Thumbnailer
[main] TRACE 11:06:10.504 AviSynth in not installed ! You cannot use avsmencoder as transcoding engine !
[main] TRACE 11:06:11.137 Scanning network interface lo / Software Loopback Interface 1
[main] TRACE 11:06:11.174 Scanning network interface net0 / WAN Miniport (SSTP)
[main] TRACE 11:06:11.212 Scanning network interface net1 / WAN Miniport (IKEv2)
[main] TRACE 11:06:11.249 Scanning network interface net2 / WAN Miniport (L2TP)
[main] TRACE 11:06:11.285 Scanning network interface net3 / WAN Miniport (PPTP)
[main] TRACE 11:06:11.323 Scanning network interface ppp0 / WAN Miniport (PPPOE)
[main] TRACE 11:06:11.360 Scanning network interface eth0 / WAN Miniport (IPv6)
[main] TRACE 11:06:11.398 Scanning network interface eth1 / WAN Miniport (Network Monitor)
[main] TRACE 11:06:11.435 Scanning network interface eth2 / WAN Miniport (IP)
[main] TRACE 11:06:11.472 Scanning network interface ppp1 / RAS Async Adapter
[main] TRACE 11:06:11.510 Scanning network interface net4 / Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN
[main] TRACE 11:06:11.548 Using address /192.168.15.100 found on network interface: name:net4 (Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN) index: 11 addresses: /192.168.15.100;
[main] TRACE 11:06:11.548 Created socket: /192.168.15.100:5001
[Thread-5] TRACE 11:06:11.554 Starting DLNA Server on host 192.168.15.100 and port 5001...
[main] TRACE 11:06:11.557 Sending ALIVE...
[main] TRACE 11:06:11.686 Unable to retrieve MAC address for UUID creation: using a random one...
[main] TRACE 11:06:11.687 Using following UUID: 1a433352-372e-4221-a4af-2ced8d00acbf
[main] TRACE 11:06:15.451 It's ready! You should see the server appears on XMB
[Thread-8] TRACE 11:06:25.451 Sending ALIVE...
[Thread-8] TRACE 11:06:49.593 Sending ALIVE...
 

igsux3

New member
Miałem taki bajer, że przez jednego switcha (pc-switch-ps3) wszystko działało i konsolę widziałem bez problemu. Gdy zrobiłem dłuższą sćieżkę (PC-switch-router-swtich-PS3), urządzenia przestały się widzieć. Pomogło wyłączenie windowsowego firewalla.


A takie pytanie : ktoś się orientuje, czy do odtwarzanych mkv można dodać lektora zapisanego osobno w tym samym folderze jako .ac3 ? Mam parę takich ścieżek i głowię się już jakiś czas, czy da się oglądać filmy z lektorem bez potrzeby 'wtapiania' go w plik?
 

mikas

Member
Udało mi się podłączyć ten serwer na drugim stacjonarnym komputerze podłączonym po kablu. Teraz udostępniłem katalog z filmem mkv na PC i bez problemu widzę go pod PS3 ale jak dam kopiowanie pliku to kopiuje go w nieskończoności. Doszło nawet do 11GB a film ma 5,4GB, więc przypuszczam że go podczas kopiowania konwertuje do jakiegoś innego formatu. Jak więc skopiować ten film w oryginalnej postaci?
 
Do góry