PS3 Media Server

DOMEL9

New member
Bez reklam
zaiste zaiste - zbyt złożone zdanie napisałem hyhyy i nie przeczytałem ze zrozumieniem yhhyyh - muxing to sładania wielu żródeł w całość a demuxing to rozbijanie na żródła i komponenty - konstruktywna uwaga od Masta_J - zapisać :blagam: hyhyhyhy
 

Przemo86

New member
demultiplekasacja to demux skrótowo składanie w całość części komponentów - muxing to multipleksacja czyli rozkładanie na czynniki komponenty
a czemu przegrywasz na dysk konsoli nie lepiej puscić strumień z lapa i nie bawic się bo zwiększanie rozmiaru to "transkodowanie w locie" do lepszej jakości i zapisywanie tego na dysku ps3, zawsze z tym był problem jak pamiętam - WiFI to używaj jak strimujesz przez bez kabla bo to obniza jakość bitrate itd czyli spada jakość więc jest bez zmian - może ktoś bardziej to jeszcze rozjaśni

Nie bardzo rozumiem, to ostatnie zdanie ... strimujesz przez bez kabla? :)

Do rzeczy :)

Problem w tym, że mam jeszcze stary typ lapa-bez HDMI :/ Filmy ściągam sobie na stacjonarny, a z niego poprzez wifi kopiuje sobie filmy na dysk konsoli, z tego powodu, iż nic na 100% mi się nie zatnie itd. Niestety również owy komp ma już swoje lata i poprzez wifi bez problemu puszcza, czy to 720, czy 1080, ale tylko za pomocą "good quality for wifi HD transconding".
Przy Good Quality, czy Lossless Quality obraz się zacina :(
Stąd pomysł, aby kopiować wyżej wymienione formaty, niestety tak jak napisałem-nie wiem czemu, ale waga filmu monstrualnie się powiększa.


Można jeszcze podpiąć konsole do neta za pomocą kabla? Łącze 25mb UPC
Będzie lepszy obraz, niż za pomocą wifi poprzez media serwer?

Pozdrawiam i dzięki kolego :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zacina się bo przecież polepszasz jakość a więc co za tym idzie rozmiar pliku, zupełnie normalna sprawa.

Pozdrawiam,
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
hahaah ostatnio coś bredze hhyhyh
...znaczy jak strimujesz nie po kablu tylko wifi to używaj tej opcji ale ona strasznie obniża jakość
a zasadniczo to użyj kabla do strimowania z ps3mediaserwer albo uniwersalmediaserwer i nie bedzie się zacinac i jakość będzie lepsza - czy to z laptopa czy z stacjonarnego ( który mocniejszy ) nic nie bedziesz kopiowal tylko odtwarzał sobie
:krol:
 

Przemo86

New member
Zacina się bo przecież polepszasz jakość a więc co za tym idzie rozmiar pliku, zupełnie normalna sprawa.
,


Masta , ale ja nic nie polepszam. Ustawiam bezstratną jakość obrazu, czyli taka jaka jest w pliku. Jeśli puszczam poprzez Good quality for Wifi HD transconding, to ją obniżam. Tak mi się wydaje :)

Domel, czyli reasumując, mam podpiąć konsolę do rutera za pomocą kabla, odpalić media serwer i tak oglądać filmy ? Odpuszczam Wifi.
Kupię kabel i zobaczymy :)
Dzięki
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Chodzi o to, że polepszasz. Wiesz co to znaczy bezstratny? Na pewno nie jest to jakość z pliku bo on jest skompresowany by mieć taką jakość jak ma.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak się przyjacielu nie da, sama konsola nie jest w stanie odtworzyć tego pliku, gdyby mogła to byś nie potrzebował niczego streamować.

Plik musi być zdekompresowany i przesłany do konsoli w zrozumiałym dla niej formacie i dlatego tak to pięknie puchnie :)

Pozdrawiam,
 

Przemo86

New member
Masta, faktycznie, konsola nie odtwarza mkv.Twoja racja.

Właśnie podpiąłem neta za pomocą kabla. Efekt od razu widoczny, gdyż
najwyższa przepływność wynosi 108Mb/s, a przy Wifi max to było 38Mb/s :)
W związku z tym filmy 720, czy 1080 w ogóle się nie zacinają przy zastosowaniu Great Quality w opcjach jakości obrazu w ogólnych ustawieniach transkodowania, ba 720 się nie zacinają przy zastosowaniu Lossless Quality :) ( 1080 już tak, ale to już chyba wina staruszka kompa ).


Masta, wiem z Twoich postów, że nie bawisz się w media serwer, tylko w mkv2vob, stąd moje pytanie do tych, którzy używają tego programu na co dzień. Z dźwiękiem DTS się uporałem, ale aby mieć najlepszą możliwą jakość należy ustawić LOSSLESS QUALITY, czy należy jeszcze coś pozmieniać?

I druga sprawa. Po wejściu poprzez media serwer na dany plik z filmem, pojawiają się dwie opcje:
-pierwsza, to folder # TRANSCODE# z plikami [tsMuxer] i pełno innych z różnym ścieżkami dźwiękowymi DTS, AC3 itp. itd., czy napisami
- i jeden plik z gotowym filmem [MEcoder]

Czy jeśli chodzi o jakość obrazu, niczym się pod tym względem nie różnią. Wg. informacji o pliku nie. Tylko dźwięk jest różny w zależności od dokonanego wyboru. Do tej pory odpalałem zawsze MEncoder.

Z góry dzięki i pozdro szczególnie dla kolegi Masty J i Domela9 :)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
to są różne silniki i w zalezności co wybierzesz to możesz odpalać plik który nie idzie na innym silniku a na drugim pójdzie - mecoder to podstawowy jest silnik który masz zaznaczony i wytłuszczony w opcjach transkodowania
co do mkv2vob to już nie pamiętam dokładnie ale poczytaj wątek "ps3 jako odtwarzacz matroska" tam jest wszystko jak walczyliśmy z tym programem aby ładanie śmigało na konsoli:krol: jedyne co pamiętam że po jakimś czasie przerzuciłem się na odtwarzacz hyhyhyh i od tej pory uważam ze to był dobry wybór hyhyh zobaczysz sam dlaczego hyhyhyh
 

Przemo86

New member
mk2vob już kiedyś testowałem i wolę PMS :)
Jaki odtwarzacz ?

Znalazłem takie info na zagranicznej stronie:

"Kiedykolwiek konwersji lub transcode (MEncoder i silniki AviSynth) tracisz jakość, czy to widoczne, czy nie.
Można dostosować ustawienia jakości wideo dla MEncoder, aby zminimalizować straty jakości, ale zawsze coś jest przeliczane, transkodowanie, ponownie zakodowany, możesz stracić trochę jakość.


Remuxing (TSMuxer) po prostu przepakowuje wideo bez zmiany, więc bez utraty jakości. Remuxing również wykorzystuje znacznie mniej CPU ale remuxing nie pozwala uczynić napisy"

Wychodzi na to, że TSMuxer daje lepszą jakość.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Daje, ale nie każdy materiał da się tylko zmuxować, są materiały, które MUSZĄ być transkodowane i finał.

Pozdrawiam,
 

Azazell

New member
Witam serdecznie..

Mam problem bo Ps3 mam przez WiFi a nie mogę go kablem podłaczyć (takie umiejscowienie w pokoju). na dodatek mam rutery dwa które mają zwykłe WIFI (bez N). I przez Ps3 media przesyłane filmy sa bardzo wolno.. Przeskakują klatki i zacinają.

Dlatego szukam alternatywy.. Tsmuxer jesrt super ale nie dodaje napisów :(. Jedynie Tsmuxerem mogę filmy które są z lektorem. A jak z napisami? Czasami używam Xilisoft Video Converter i w nim można wszystko, ale konwertuje filmy wolno (seriale 20-30min, a 2h film aż godzinke).

Czy jest jakieś lepsze rozwiązanie? Kupować specjalnie nowy ruter z WIFI N? czy hmm coś innego
 

thomson91

New member
włączam na swoim LG filmy przez PS3 server ale po jakiś 5 minutach rozłącza wyskakuje ładowanie i załącza sie kolejny film, czemu tak sie dzieje,? czy moje łącze 6Mb przez wi fi jest za słabe? czy może procesor 2,3 Ghz w dualu jest za słaby? ;/
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No WiFi raczej na pewno jest za słabe na takie zabawy, i mylisz tutaj prędkość internetu z prędkością swojej sieci WiFi.

Pozdrawiam,
 

3echo

Member
Bez reklam
Posiadam sieć domową w której w jednym pokoju mam PC podpiętego do modemu(routera) Cisco EPC 3925,do tego modemu jest podpięty router TP Link WR740N,który podaje sygnał do drugiego pokoju(lepszy zasięg niż Cisco),w którym mam PS3,LCD,BD system i laptopa.Pod TV ma router AP Client TPlink WR543G po to aby na Brawii EX501 mógł odtwarzać mutlimedia przez DLNA.Na laptopie zainstalowany serwer PS3MS,który... i tu właśnie pies pogrzebany,ponieważ PS3MS nie widzi urządzeń.Przeczytałem,że należy odłłączyć antywirusa i zaporę,ale to nie poskutkowało.Co jeszcze mogę zrobić?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
@3echo, wszystkie urządzenia pracują w tej samej podsieci? Masz win 7? ustaw lokalizację sieci na "Sieć domowa".
 

3echo

Member
Bez reklam
Posiadam Win7.Urządzenia pracują pod grupą domową.Laptop widzi router z sąsiedniego pokoju,Xperię,natomiast nie widzi PS3 i TV.
 
Do góry