PS3 Media Server

3echo

Member
Bez reklam
Posiadam Win7.Urządzenia pracują pod grupą domową.Laptop widzi router z sąsiedniego pokoju,Xperię,natomiast nie widzi PS3 i TV.Może coś z W APClienccie trzeba poustawiać,który jest podpięty pod te urządzenia.Tylko co?
 

mastek81

New member
Witam,

Mam ostatnio dziwny problem s PS3 media serwer.

Problem polega na tym że raz działa raz nie, no i oczywiście nie mogę znaleźć przyczyny co mnie doprowadza do szału.

Laptopa mam podłączonego po WIFI, a playstation 3 po kablu i zauważyłem 4 przypadki:

1. Działa, połączył się. - filmy działają prawidłowo, są napisy, MKV się nie tnie.
2. Nie działa, ale się połączył - widzę katalogi z filmami ale puste
3. Działał, ale przestał - widzę katalogi z filmami ale puste
4. Nie działa - nie połączył się - CZERWONY "X" - ostatnio najczęstszy przypadek.

Z konfiguracji zmieniłem z ustawień domyślnych:
- wybrałem katalogi z filmami i muzyką zamiast całego dysku
- kodowanie napisów polskich,
- ustawienia czcionki itp
- i chyba coś z dźwiękiem aby był digital

Wszystko było by porządku gdyby to ogóle nie działało, ale raz działa a raz nie. Gdyby nie działało w ogóle to bym szukał przyczyny w firewallach itp a teraz rozkładam już ręce i liczę może na jakąś pomoc lub sugestie.

Z góry bardzo dziękuje.

PS. WIN 8 64BIT
 

Kozii512

New member
Witam. Mój problem z PS3 Media Server polega na tym, że po połączeniu z Toshiba 40TL933 po odtworzeniu 15 minut filmu po prostu się rozłącza, a po chwili znowu pojawia na liście serwerów. Przejrzałem opcje programu ale nie znalazłem rozwiązania. Może ktoś z Was zna sposób?
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Witam.Pytanko takie małe mam.Czy PMS/UMS radzi sobie z zabezpieczeniem cinavia. Pytam ponieważ do tej pory nie miałem z tym problemu ale ostatnio coraz częściej podczas oglądania filmów przez serwer na PS3 zanika dźwięk i pojawia się komunikat o tym zabezpieczeniu.
Może to kwestia ustawień serwera?
 

MadDesigner

New member
Problem z połączeniem PS3 z kompem

Witam serdecznie wszystkich

Mam mały problem ze skonfigurowaniem PS3 media server tak, aby można było streamować dane na konsole. Mianowice w statusie PS3 media server wyskakuje komunikat "konsola PS3 nie została znaleziona" a raczej sprawdziłem wszystko.

-pingowałem po ip konsoli wszystkie pakiety odbiera (nadane i zwrotne)
-wyłączyłem zapore windows (firewalla)
-włączyłem opcję wykrywania serverów multimediów na konsoli
-zostawiłem ustawienia defaultowe PS3 media server, w ostateczności próbowałem wymusić ip servera oraz nr portu, ale i to nie poskutkowało.

Dodam że stream z Windows Media Playera działa bez zarzutu.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 

MadDesigner

New member
Zainteresowanie...

Witam

Dziękuję za niesamowite "zainteresowanie" tematem. Problem rozwiązany na własną rękę, dodam że w żadnym poprzednim poście nie ma takowego rozwiązanie tak, że osoby z win7 64bit ultimate główkujcie, bo odpowiednia konfiguracja to nie lada wyczyn.

Pozdrawiam
 

bluray

Banned
Po takim wyczynie możesz przejść do salonu słąw tego forum.
Więc błagamy Cię ...
Jak to zrobiłeś ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem w czym problem, ale tez mam W7 64 tel ze tam gdzie PS3MS wersja Home (pewnie jak większosć) i nic nie ustawiałem (poza napisami do filmow), po prostu instalka i smiga, bez udostepniania folderow i innego cudowania. Na innym kompie kiedys mialem Ultimate, to nawet ciezko bylo drukarke dodac sieciową.
 

MadDesigner

New member
Zainteresowanie...

No proszę...

Widać ktoś tu jednak czyta te posty, szkoda tylko że nie w temacie udzielane są odpowiedzi. Najlepiej tysiące postów pisać a 90% z nich to posty z kategorii "umilę sobie czas" :spam:.

Tak na marginesie.

Windows 7 64bit ultimate:
PS3 media server 1.81 nie działa już na wstępie, bez pluginów Jumpy i nic tu nie pomoże ustawianie Bóg wie czego.
PS3 media server 1.52 i starsze łapią połączenie z konsolą, natomiast po instalacji Jumpy (nie ważne której wersji) wywala błąd w oknie śledzenia (debuger).
Najlepiej zainstalować Universal Media Server i instalujemy plugin (uwaga) jumpy 0.2.5, bo z nowszym krzaczy się UMS. Następnie uruchamiamy jako admin UMS i w oknie pluginów odnajdujemy Jumpy , dalej z okna UMS aktualizujemy do ostatniej wersji Jumpy.

Może nie jest to wyczyn, ale mam nadzieję że komuś oszczędzi to nerwów i czasu.

Pozdrawiam
 

Franek54

New member
Witam. Wie ktoś o co chodzi z tym, że 99% filmów i seriali odpala napisy srt w języku polskim a kilka z nich nie widzi tych napisów i idą angielskie :/ nie wiem czemu i nie mogę dojść jak to zmienić. Czy wie ktoś jak dodać jakieś wtyczki do ps3 media? np xbcm ?
 

Przemo86

New member
Witam,
mam kilka filmów w formacie mkv 1080, w których po około 10 sekundach aktualna przepływność i status bufora spada do 0 i film się pauzuje.

Mogę jednak kontynuować oglądanie, pod warunkiem, że przewinę dalej. Nie rozwiązuje to jednak mojego problemu, gdyż nie mogę skopiować filmu na dysk konsoli tzn. mogę, ale 10 sekund i wyskakuje komunikat "ukończone"

Inne filmy działają bez zarzutu. Wersja media serwer to 1.50.

Dodam tylko, że gdy odpalam te filmy na komputerze wszystko jest ok.

Ma ktoś doświadczenie w takim problemie ?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tsubasa

New member
Bez reklam
Zainstaluj najnowszą wersje serwera. Przywróć ustawienia fabryczne i skonfiguruj program od początku. Wyłącz na próbę antywirus, firewall. Połączenie jest po wifi czy ethernet? Sprawdź po ethernet. Odbywa się transkodowanie? jeśli tak, to czy komputer spełnia wymagania do tego? Problemem może być jeszcze kilkanaście innych czynników, które na forum ciężko zdiagnozować. Najlepiej by było jakbyś miał znajomego na miejscu, który ma wprawę w konfiguracji DLNA.
 

Przemo86

New member
Połączenie jest po kablu.Tylko w ten sposób idzie film w jakości 1080. Komputer daje radę-czasami przytnie, ale rzadko.

Transkodowanie się odbywa, ale tak jak napisałem-filmy się pauzują i bufor spada do 0. Przewinę o minutę i wszystko jest ok.

Jaka jest najnowsza wersja ? Ta 1.90 ?Czytałem, że jest mało stabilna?
 
Do góry