PS3 Media Server

sonic01

New member
Ja bym to przerobił na AVCHD-USB w mkv2vob, bez marnowania płytek :)

Pozdrawiam,
Płytki nie zmarnowałem bo to była DVD-RW a mkv2vob tego nie ruszył bo napisał że nie obsługuje takiego formatu DTS-u. Nie mam najnowszej wersji mkv2vob więc może to dlatego a czy nowsza z tym dźwiękiem se poradzi nie wiem.
 

Przemo86

New member
Masta J, w DMZ wpisałem IP konsoli, UPnP włączone, a w konsoli dalej niedostępne, w zaporze PS3 media serwer dodany, ale ani PC ani PS3 nic nie znajduje? Jakaś porada?
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
ehh a wystarczy poczytać... jak rozumiem, dodałeś ps3 media server do zapory...
a dodałeś javę?
DMZ - możesz wyłączyć, to samo z UPnP. Media server spokojnie łączy się bez takich dodatków a przy połączeniu 1Gb spokojnie możesz oglądać wszelkie filmy 1080i z DTS.
 

zen44ek

Member
Mam taki film:
Conan The Barbarian 2011 1080p 3D Blu-ray AVC DTS-HD MA 7 1
Disc Info:
Disc Title: CONAN
Disc Size: 45,142,055,263 bytes
Protection: AACS
BD-Java: No
Playlist: 00001.MPLS
Size: 24,469,622,784 bytes
Length: 1:52:42
Total Bitrate: 28.95 Mbps
Video:
Video: MPEG-4 AVC Video / 20972 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
Audio:
Audio: English / DTS-HD Master Audio / 7.1 / 48 kHz / 5868 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Audio: English / Dolby Digital Audio / 2.0 / 48 kHz / 256 kbps / DN -4dB
Audio: English / Dolby Digital Audio / 2.0 / 48 kHz / 256 kbps / DN -4dB


Konsola jest połączona kablem optycznym ze słuchawkami Pioneer SE-DRS3000.

Chcąc oglądać ten film przez PS3 media server, dostaję komunikat że format pliku nie jest obsługiwany. Może mi ktoś to wyjaśnić, dlaczego tak jest i jak można to rozwiązać. Mam Ps3 slim i chcę ten film oglądać w 2D. Film włączam przez wejście do folderu Stream i wybraniu jego scieżki, plik mt2s.
 

zen44ek

Member
Nie mogę nic wybrać bo film wcale nie leci. Jak próbuję go wlączyć przez PS3 MS to mam właśnie komunikat że format nie jest obsługiwany.
Chyba że mam wybrać te scieżki za pomocą programu?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Być może dzieje się tak dlatego, że główna ścieżka audio to jest DTS-HD Master Audio - chociaż nie wiem czy PS3 Media Server sobie z tym nie radzi.

Pozdrawiam,
 

zen44ek

Member
Co w takim razie mam zrobić? Czy po przekopiowaniu tego pliku na dysk coś się powinno zmienić?
Teraz jestem w pracy więc tego nie sprawdze.

Mam jescze takie ptytanie jak wielka będzie różnica w jakości obrazu porównująca właśnie takiego Conana True Bluray a Conana 1080p mkv? Wszystko leci na projektorze Epon EH TW3200, 100 cali.

Warto w ogóle sie bawić w True Bluray?

Dodam jeszcze że mam ustawione w ps3 media server żeby dzwięk dts szedł bezpośrednio do urządzenia odbierającego, w moim przypadku do słuchawek.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pytam bo True HD to jest Dolby True HD czyli jeden z nowych formatów HD Audio.
A jeśli chodzi o całą płytę BD to albo jest to obraz ISO albo struktura katalogów BDMV...

Jeśli poradzisz sobie z odtwarzaniem HD Audio przez PS3 Media Server to jak najbardziej ma to sens bo lepszej jakości zarówno video jak i audio na tą chwilę nie ma.

Pozdrawiam,
 

zen44ek

Member
Ok, to czy mogę przekopiować plik z katalogu stream, który znajduje się w BDMV na dysk konsoli i wtedy bez problemu oddtworzyć? Czy mam kopiować tylko ten plik z filmem który jest w katalogu Stream i jest w formacie m2ts?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ok, to czy mogę przekopiować plik z katalogu stream, który znajduje się w BDMV na dysk konsoli i wtedy bez problemu oddtworzyć? Czy mam kopiować tylko ten plik z filmem który jest w katalogu Stream i jest w formacie m2ts?
Czym się różni jedno od drugiego?
Konsola takie m2ts teoretycznie powinna odtworzyć, ale wtedy raczej nie będzie napisów.

Pozdrawiam,
 

zen44ek

Member
Niczym, chodzi mi ogólnie o kopiowanie tego filmu na dysk, zamiast ogladania przez Ps3 media server przez który mi ten film nie dziala.
Moje pytanie to, czy będzie działal z dysku konsoli?

Napisy nie sa wymagane, ogladam wszystkie filmy w oryginale.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Znajdź w Stream jakiś mniejszy plik o podobnych parametrach, przekopiuj i sprawdź czy działa dobrze, następnie skopiujesz już wielkiego m2tsa.

Pozdrawiam,
 

zen44ek

Member
Przekopiowałem ten film i dalej ta sama sytuacja, "Dane tego typu nie są obsługiwane" Dlaczego tak się dzieje, jest to plik w formacie AVCHD, (.m2ts). Czy PS3 nie powinno bez problemu czytać takich plików?
 
Do góry