PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

DOMEL9

New member
Bez reklam
szybki update

dzis robilem dwa filmy mialem tez blad tsmuxer
Encoded_Application : mkvmerge v4.3.0 to twoj plik ja mialem v 4.4.0
drugi film mial 4.0.0 czyli starrsze wersje mkvmerge wspolpracuja z ts muxerem z 2008 roku jaki jest w ostatnim mkv2vob bo film poszedl
zaraz sprawdze z nowszym plikiem tsmuxer jak podmienie w katalogu mkv2vob
 

s3ala

New member
dzięki domel9 za zainteresowanie.
z wyświetlaniem napisów robiłem juz takie cuda ze:
- zciągnąłem z netu srt
- sam zrobiłem srt dałem LSFF
- mkvmerge GUI - wkleiłem w kontener dałem always encode
z trójkątem próbowałem ale nie za każdym razem (dziwnie to zabrzmiało:) )
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
spoko ogolnie bylem teraz na L4 to poswiecilem temu troche czasu - ale i tak jeszce walcze zeby to dzialalo chociaz to walka z wiatrakami - co chwila nowy soft i zabezpieczenia teraz testuje mkvtoolnix nowy z lutego moze tam cos bedzie - a sprobuj zamiast transkodowania x264 dac na mpeg2 i zrob tak film i opisz mi wrazenia szybciej kouje ,obraz bez zmian ale mi robia sie freezy obrazu czasem
 

s3ala

New member
spoko ogolnie bylem teraz na L4 to poswiecilem temu troche czasu - ale i tak jeszce walcze zeby to dzialalo chociaz to walka z wiatrakami - co chwila nowy soft i zabezpieczenia teraz testuje mkvtoolnix nowy z lutego moze tam cos bedzie - a sprobuj zamiast transkodowania x264 dac na mpeg2 i zrob tak film i opisz mi wrazenia szybciej kouje ,obraz bez zmian ale mi robia sie freezy obrazu czasem

nie ma juz L4 jest ZUS ZLA :)
bede walczył albo zciagał filmy w pełnej rozdziałce dzieki
 

s3ala

New member
w filmach z niepełna rozdzielczością (czyli z czarnym pasem na dole w ustawieniach USB) napisy dodaje, mam w opcjach wł. polskie/ wył ale tak jak by ten czarny pasek blokował wyświetlanie. Zapamiętuje wszystko co na nim się pojawiło suwak od przesuwania filmu, opcje wł/ wył napisy itp. czy macie podobnie ?
albo jakoś sob ie z tym poradziliście ?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
nie za bardzo rozumiem co sie dzieje - opisz dokladniej - a probowales dac transcode na mpeg2 - wtedy koduje 3 razy szybciej - ja teraz tak robie dajesz transcoding na always i wybierasz mpeg2 reszta normalnie i robisz sobie usb z filmem u mnie czasem obraz sie mrozi ale reszta idzie cacy to tylko chwilowe - polecam :krol:
 

s3ala

New member
nie za bardzo rozumiem co sie dzieje - opisz dokladniej - a probowales dac transcode na mpeg2 - wtedy koduje 3 razy szybciej - ja teraz tak robie dajesz transcoding na always i wybierasz mpeg2 reszta normalnie i robisz sobie usb z filmem u mnie czasem obraz sie mrozi ale reszta idzie cacy to tylko chwilowe - polecam :krol:
wszystkie ustawienia normalnie tj:
-USB AVCHD
-zaleznie jak mam napisy czy w srt czy wew. mkv (robilem już akcje z wklejeniem srt do mkv) zaznaczam AES lub LSFF
-oczywiście mam PSL [polish]


teraz spróbowałem wg. Twoich ustawień tzn. transcoding codec [mpeg2-fast] + videos transcoding [always]

ale idzie tak samo wolno jak zwykle... tzn za długo... może nie aż tak długo jak w opcji "slow" ale muxowanie było fajniejsze :)


a chodzi mi o to że jak filmy nie sa w pełnych rozdzielczościach i tworze strukturę USB- AVCHD pojawia sie czarny pas na dole (norma) na nim powinny być napisy dodane prze mkv2vob (chyba bo jeszcze nie widziałem efektu) u mnie mam wybór w ustawieniach filmu wł napisy polskie lub wyłącz napisy. ale pomimo włączenia nie wyświetlaja się.
wiem że są bo mam wybór tj. w lewym dolnym rogu wyświetla się napis informujący napisy wył. lub polskie1 (chyba) ale pomimo wyboru nie wyświetlają się. próbowałem z kilkoma filmami i mam to samo.
czy u was filmy w niepełnej rozdziałce maja napisy na czarnym pasku? czy na filmie?
 
Ostatnia edycja:

dillinger79

New member
Witam po krótkiej przerwie.
Taki mały problem mam.
Jak zrobić, aby napisy w filmie po przeróbce w mkv2vob znajdowały się na czarnym pasie pod obrazem, a nie u dołu obrazu tak że go zasłaniają. Mkv2vob nie ma opcji przesuwania napisów poza ten obszar, jedynie można je powiększać. Zaznaczenie opcji 'overscan compensation' też chyba w tym wypadku nic nie da.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
czolem - troche sie pogubilem - bo po pierwsze s3ala nie obejrzysz na konsoli z usb filmu w niepelnej rozdzialce tylko zmuxowanego musi byc transkodowany do pelnej i wtedy napisy sa na dole obrazu ( chyba ze wiesz czego ja nie wiem hyhy ) ja jak robilem kiedys niepelne rozdzialki ( do firmwaru 3.50 od sony ) to napisy idealnie wpasowywaly sie w czarny pasek - teraz ogladalem filmy z laptopa albo transuje na mpeg2 mam core duo T9600 no i on w miare szybko transuje po mpeg2 - a jaki masz procek tak przy okazji ?
Dilinger no nie ma takiej opcji z tymi napisami a overscan to jest przydatny jak dajesz zooma albo inny format obrazu na TV zeby wypelnic ekran i wtedy te napisy nie znikna bo sa troszke wyzej ja to stosuje bo wrzucam sobie zoom 2 na moim LG
Ooglnie to uzywam tego mkv2voba bez problemu zawsze wkleja napisy itd ciekawostka jest fakt ze jak mi transuje to wychodza rozne skroty obok YES ( albo mam CFG albo RES co oznacza ze raz zmienia konfiguracje a raz tylko rozdzielczosc chyba - tego nie kminie o co kaman ) i fakt jak mi zrobi film to raz jest pelan rozdzialka full screen a raz troszke mniejsza wiec wtedy robie tego zooma no ale od czego to zalezy juz nie wiem posiedze nad tym to dam znac - i ciekawostka jak dalem do mkv2vob nowszego TSmuxera to wywala po muxowaniu do struktury plejka nie widzi jej - doszedlem do tego ze w jakis sposob zostaje nadane zle ID struktury i zamiast NERO jest BLU RAY DISC ( tak jakby robil ta strukture do wypalenia na BRdisc chyba) co mozna sprawdzic uzywajac multiAVCHD i dodajac ta strukture to wyswietli detale i zapyta co dalej
no ogolnie to walczymy podajcie jak wy sobie radzicie to moze cos wykombinujemy wspolnie
POzdrowionka:krol:
 

berylb

New member
hej czytam to i nadal nie wiem jak to zrobic opisze w skrócie :
zainstalowalem ps3 media serwer uzywam do ogladania avi zdjecia itp
problem pojawil sie tu : armin_van_buuren-only-mirage-hdtv-720p-x264-2010-part2-mv.mkv
nie potrzebuje napisów tylko jak odpalic to na konsoli bo nie wiem jak ustawic mkv2vob v2.4.9 pomoże ktos
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
jak chcesz uzywac PS3media serwer to w sumie jak nie musisz miec napisow to film powinien ci pojsc na serwerze a jaki masz komp ? proc itd ? tutaj moglbys nawet pobawic sie tsmuxerem i zrobic plik m2ts do strimowania to ps3 lepiej to zniesie bez ale to bez znapisow
jak chcesz uzyc mkv2vob to zrob sobie USB disk z AVCHD napisz dokladnie jak ci pomoc ? w tym watku jest wszytko co potrzebujesz zeby zrobic sobie fajne kino
 

elvvis

New member
Hej , mam problem z dźwiękiem przy przerabianiu filmu. Do tej pory pracowałem na viście i wszystko było okej . Przerabiałem filmy ze ścieżką DTS bez transkodowania pownieważ odtwarzam to na PS3 + z-5500 po kablu optycznym . Obecnie siedzę na windows 7 i wczoraj przerabiałem film , już na początku nie podobało mi się to , że w trakcie przerbiania napis "patching DTS" dosłownie mignął w ułamku sekundy co zakończyło się tak , że ostatecznie film nie ma dźwięku . Czy ktoś orientuję się co jest nie tak ?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
A posprawdzales wszelkie ustawienia skoro sie przesiadles na siodemke ?
Ja pracuje tylko na XP narazie - a takiego komunikatu jak patching DTS to nie widzialem nigdy - sprawdz sama kompilacje czy jest poprawnie zmuxowana - to na jednym tytule prolem czy powtarza sie na innych ?
 

wajper

New member
Jakiś miesiąc temu po updejcie zarówno frimewara konsoli, mkv2vob jak i PS3MS stanęła się dziwna rzecz.
Teraz po konwersji mkv2vob nie moge przegrać pliku przez PS3MS na konsole. Wszystko wygląda ok, konwersja bez problemów, nawet stremmuje z PC na konsole ale przy przegraniu pasek dochodzi do 99% i zamiera.
Do 100% nie dobije. To nie jest odosobniony przypadek nie mogę tak przegrać od tamtego czasu żadnego filmu. Błąd pojawił się jak dotąd w 3 filmach.

Jakieś pomysły?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Możliwe że to kontynuacja niespodzianek od sony cos a'la AVCHD w niepełnych rozdziałkach - ale jak dotad nikt wczesniej nie meldował o takim problemie jak wszystko robisz tak jak przed updatem to jest spora zansa ze musisz opracowac nowe rozwiązanie swoich potrzeb :twisted:
 

suchy173

New member
Witam mam ten sam problem co wajper przesyłanie zatrzymuje sie na 99% i ani drgnie a co najlepsze po muxowaniu tsmuxerem pliku m2ts wszystko elegancko przechodzi jak po maśle :sad:. Natomiast uzywając tsmuxera dźwiek wyprzedza obraz :-x
 

yasiekt

New member
Hej , mam problem z dźwiękiem przy przerabianiu filmu. Do tej pory pracowałem na viście i wszystko było okej . Przerabiałem filmy ze ścieżką DTS bez transkodowania pownieważ odtwarzam to na PS3 + z-5500 po kablu optycznym . Obecnie siedzę na windows 7 i wczoraj przerabiałem film , już na początku nie podobało mi się to , że w trakcie przerbiania napis "patching DTS" dosłownie mignął w ułamku sekundy co zakończyło się tak , że ostatecznie film nie ma dźwięku . Czy ktoś orientuję się co jest nie tak ?

Mam ten sam problem co Ty, żeby było weselej to na XP. Ja sobie poradziłem połowicznie z użyciem MKVmerge ->remuxuje plik do mkv, ustawiając kompresję ścieżki obrazu na "none" a przy ścieżce dźwiękowej DTS nie ustawiam nic. Po remuxie mkv2vob nie robi "patching DTS" tylko konwertuje do AC3 i dźwięk jest.

Generalnie też prosiłbym o pomoc bardziej zorientowanych w tym temacie bo wolę mieć "zaszyty" DTS w pliku a nie dźwięk po konwersji do AC3.
 

suchy173

New member
Mam kolejny problem mianowicie gdy juz zmuxuje film mkv w programie m2v bądź tsmuxer (zaznaczam ze chyba tylko przy filmach z fps=23.976) i przekopiuje go na konsole PS3 to dźwiek wyprzedza obraz co jest grane :?::?: Ściągnąłem już chyba 5 filmów i musiałem je usunąć z tego powodu. Meczę się już z tym dzień w dzień od poniedziałku:-( Pomocy.
 
Do góry