PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

houdini2008

New member
#$#% !!!

Witam, coraz częściej przerabianie filmów zaczyna mnie zawodzić. Ostatnio już z co drugim filmem mam problem, i zaczyna mnie to ostro wkur..ać !!! Chyba czas na jakiś tani player MKV.

Ale do rzeczy, nie dość że ostatnio straciłem kupę czasu na jeden film w którym był niby DTS, mediainfo wszystko pięknie pokazywał, a otrzymywałem film wogóle bez dźwięku, tzn. "wykastrowana" została cała ścieżka dźwiękowa, przy próbie zmiany dźwięku z DTS Na AC3, M2V nie wywalał żadnych błędów, ale poprostu stał w miejscu i nic się nie działo, koniec. Dałem sobie spokój z tym filmem, może to zabezpieczenie Cinavia? Sprawdze to kiedy indziej.

Następne dwa filmy, kompletnie wysypuje się TSmuxer, próby demuxingu MKVmerge nic nie dają.
Próbuję jeden i drugi wrzucić bezpośrednio do TSmuxera, i otrzymuję taki oto komunikat:
matroska parse error invalid h264 nal unit size. nal unit truncated
Wie ktoś może jak to ugryźć?

Jeżeli Sony nic nie zrobi w tym temacie, to trzymam kciuki za hackerów piratujących PS3, i bynajmniej nie chodzi mi tu o gry, a o odblokowanie funkcji bezproblemowego odtwarzania multimediów.:evil:

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

maro786

New member
ja jak mam problem z filmem mkv w programie tsmuxer to pierw wrzucam plik mkv do mkvmerge i na pliku video zaznaczam w extra options compresion - none ewentualnie na pliku audio i start muxing i tworzy się nowy plik z filmem mkv i problem znika spróbuj może pomoże
 

houdini2008

New member
Witam,
Maro znam ten sposób, i nie pomagał. A wiecie dlaczego hehe? MKVtoolniks 4.4.0 to poprostu badziewie i tyle, zrobiłem downgrade do wersji 4.0.0 i jest ok. Może przyda się komuś ta informacja.
Masta tak przesiadłem sie na wersję 2.4.9, na marginesie przy tych problemowych plikach w wersji wcześniejszej programu wysypywał się najpierw TSmuxer, a później Mencoder, w nowej wersji tylko TSmuxer. Jeśli chodzi o problem znikającej ścieżki, jeszcze nie sprawdzałem co będzie w wesji M2V 2.4.9, niebawem przetestuje, i opisze spostrzeżenia.

Reasumując, nowsze nie znaczy lepsze:hihi:.
Pozdrawiam.
 

TasmanZG

New member
Niezbędnik...

Witam. Wertuję ten wątek już 3 dzień, jest tu wielka kopalnia wiedzy :bober:
Tylko niestety jest to kopalnia odkrywkowa na bardzo dużym obszarze :sad:
Krótko: co muszę mieć, aby nie mieć problemów przy muxowaniu plików mkv
- jakie pliki źródłowe rozdzielczość(w jednym poście jest że 1920x1080; 1280x720... w innym że gdy jest 1280x(to tutaj nie może być mniej niż 548; i jak jest 1920x(tutaj może być obojętnie co) i refframes i profil?
- jakie programy (ver m2v, oraz mkvtool i ... co jeszcze? jakie kodeki, paczki kodeków).
 

gianbuffon

New member
Witam. Wertuję ten wątek już 3 dzień, jest tu wielka kopalnia wiedzy :bober:
Tylko niestety jest to kopalnia odkrywkowa na bardzo dużym obszarze :sad:
Krótko: co muszę mieć, aby nie mieć problemów przy muxowaniu plików mkv
- jakie pliki źródłowe rozdzielczość(w jednym poście jest że 1920x1080; 1280x720... w innym że gdy jest 1280x(to tutaj nie może być mniej niż 548; i jak jest 1920x(tutaj może być obojętnie co) i refframes i profil?
- jakie programy (ver m2v, oraz mkvtool i ... co jeszcze? jakie kodeki, paczki kodeków).

Zależy jaki masz soft w PS3. Jak najnowszy, to tylko przy 1280x720 i 1920x180 możesz muxować.
Starszy soft, to min. 1280x588 (chyba), przy 1080p każdy możesz muxować, o ile profile i frames się zgadzają.
Profil 4.1, przy 720p musisz mieć max 9 ref frames, dla 180p max 4 ref frames.

Program: mkv2vob - najnowsza wersja jest ok.
mkvtoolnix obojętnie.
kodeków do przerabiania filmów nie trzeba. Chyba, że potrzebujesz czegoś, aby odtworzyć filmy na kompie, w takim razie ja polecam CoreAVC. Oprócz tego stosuje jeszcze paczkę kodeków - K-lite, ale odznaczyłem haali media splitter, bo już to jest w CoreAVC.
Ściągnij sobie mediainfo. W tym programie sprawdzisz info o plikach mkv.
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Zrobilem sobie transkodowanie z mpeg2 w mkv2vob i naprawde jest dobrze - pogorszenia jakosci jakos wielkiego nie widze makroblokow brak a czas jest taki jak tworzenia struktury avchd z multiavchd wiec energetyczna oplacalnosc zachowana :) jedna sprawa - czasem obraz zatrzymuje sie a dzwiek i napisy leca - trwa to jakas sekunde ale wydaje sie byc regularne 3 - 4 razy w trakcie filmu. Poza tym jest dobrze i jak na razie jest to chyba najlepszy sposob pokombinuje jeszcze z multiavchd itamtejszej zmianie transkodowania i silnikow.
Maro a jak to robisz i ile trwa ?
pozdr
 
Ostatnia edycja:

maro786

New member
wiesz dźwięk raczej nie ma nic wspólnego z rozdzielczością ale spoko rozumiem macie dobry sprzęt wymagacie dobrego dźwięku tak jak piszesz mi wystarczy lektor 5.1 z mojej strony to wszystko
 

przemwas

Member
Witam!

W jaki sposób musi być przygotowany plik mkv aby można było normalnie odtwarzać go z dysku PS3. Ja każdy film jaki nie ściągnę w formacie mkv daje radę odtworzyć zarówno przez PS3 Media Server jak i z dysku PS3 po przegraniu bez żadnego przerabiania. Jedyny problem jaki mam to po przegraniu na dysk polska ścieżka dźwiękowa w pliku musi być pierwsza bo PS3 w tym przypadku nie ma opcji wyboru dźwięku.

PrzemWas
 
Do góry