PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

BabyBoy

New member
Mam do Was pytanie. Co byście wybrali do odtwarzania filmów, głównie właśnie w formacie .mkv - PS3 czy Xtreamer'a ? Wiem że w pewnym sensie nie mozna równać tych sprzętów, bo PS3 to konsola a Xtreamer odtwarzacz HDD/sieciowy ale chodzi o same filmy. Cena też gra rolę, PS3 to ~1000 złotych a grać nie będę, a Xtreamer pół tej ceny mniej więcej. Ale zalezy mi na waszej opinii. Czy PS3 moze być lepszym centrum multimedialnym niż Xtreamer??
 

drozdu7

New member
Mam problem, gdy wrzucam film do przerabiania zaznaczając w ustawieniach:
AVCHD-Disc
m2ts
x264 (slow)
to wyskakuje mi błąd "Error Transcoding Video"
Podczas, gdy zmieniam na inne ustawienia typu mpeg fast, to wszystko idzie..Czym jest to spowodowane?
 

gianbuffon

New member
Mam do Was pytanie. Co byście wybrali do odtwarzania filmów, głównie właśnie w formacie .mkv - PS3 czy Xtreamer'a ? Wiem że w pewnym sensie nie mozna równać tych sprzętów, bo PS3 to konsola a Xtreamer odtwarzacz HDD/sieciowy ale chodzi o same filmy. Cena też gra rolę, PS3 to ~1000 złotych a grać nie będę, a Xtreamer pół tej ceny mniej więcej. Ale zalezy mi na waszej opinii. Czy PS3 moze być lepszym centrum multimedialnym niż Xtreamer??

PS3 nie odtwarza .mkv
Skoro nie zamierzasz grać, to nie widzę sensu kupować konsoli. Nie orientuję się w odtwarzaczach Blu-ray, ale wydaje mi się, że za pół ceny kupisz dobry odtwarzacz Blu-ray z obsługą .mkv
 

drozdu7

New member
Mam problem, gdy wrzucam film do przerabiania zaznaczając w ustawieniach:
AVCHD-Disc
m2ts
x264 (slow)
to wyskakuje mi błąd "Error Transcoding Video"
Podczas, gdy zmieniam na inne ustawienia typu mpeg fast, to wszystko idzie..Czym jest to spowodowane?

Program mkv2vob, a plik źródłowy to: Piraci z karaibów - Klątwa czarnej perły - 720p - lektor.pl.mkv
 

BabyBoy

New member
gianbuffon - dzięki bardzo za odpowiedź, skoro nie odtwarza mkv to znaczy nie bedzie dla mnie lepszy niż Xtreamer:) wiec zostaje przy nim.
 

Scoth

New member
Paru gości z forum Eldorado pracuje nad nowym projektem, na który z pewnością wszyscy czekacie. Jest to Media Center ze wsparciem dla plików .MKV i NTFS. Aplikacja ta jest we wczesnej fazie produkcji ( Skończona w 40%).
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Drozdu a jak robisz Avchd usb to jaki efekt - tez masz error ? a masz taki program media info ? zrob tekstowy zrzut tego filmu jego specyfikacji i wstaw - mozna tez rozmontowac i zmontowac kontener mkv w starszym mkvmerge sa rozne problemy zwiazane wlasnie z roznymi wersjami oprogramowania mkvmerge i bibliotekami zapisu
A coz to za nowy program i gdzie mozna o tym poczytac ?
 
Ostatnia edycja:

TasmanZG

New member
Witam.
Avchd usb temat mam już poznany (dzięki z pomoc).
Teraz nowe pytanie (niestety niezwiązane z głównym wątkiem, za co przepraszam, ale w tym temacie jest tylu speców, że jak nie znajdę odpowiedzi tutaj to nie znajdę jej nigdzie).
Struktura filmu DVD odpalana z pena - chodzi o możliwość wł. napisów. Czy jest to możliwe przy PS3?
 

s3ala

New member
ufff
po przeczytaniu całego wątku 2 dni...
mam małe pytania mianowicie:
problem pierwszy:
film w formacie mkv.
media info :
General
UniqueID/String : 174902265146408154719917367551248402527 (0x8394F373566DF5C59E65B795A2BD885F)
CompleteName : C:\Users\MICHAL\Downloads\The.Pacific.1080p.BluRay.DTS.x264\The.Pacific.E01.2010.1080p.BluRay.DTS.x264-EbP.mkv
Format : Matroska
FileSize/String : 5.95 GiB
Duration/String : 54mn 56s
OverallBitRate/String : 15.5 Mbps
Encoded_Date : UTC 2010-10-26 21:58:27
Encoded_Application : mkvmerge v4.3.0 ('Escape from the Island') built on Sep 5 2010 10:30:51
Encoded_Library/String : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0

Video
ID/String : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Yes
Format_Settings_RefFrames/String: 4 frames
MuxingMode : Header stripping
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 54mn 57s
BitRate/String : 14.0 Mbps
Width/String : 1 920 pixels
Height/String : 1 080 pixels
DisplayAspectRatio/String : 16:9
FrameRate/String : 23.976 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits-(Pixel*Frame) : 0.282
StreamSize/String : 5.25 GiB (88%)
Title : The Pacific E01 - 1080p EbP
Encoded_Library/String : x264 core 107 r1745 4785e8e
Encoded_Library_Settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=9 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=23 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=14000 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:1.00
Language/String : English

Audio
ID/String : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
CodecID : A_DTS
Duration/String : 54mn 56s
BitRate_Mode/String : Constant
BitRate/String : 1 510 Kbps
Channel(s)/String : 6 channels
ChannelPositions : Front: L C R, Side: L R, LFE
SamplingRate/String : 48.0 KHz
BitDepth/String : 24 bits
Compression_Mode/String : Lossy
StreamSize/String : 593 MiB (10%)
Title : English
Language/String : English

Text
ID/String : 3
Format : UTF-8
CodecID : S_TEXT/UTF8
CodecID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : English
Language/String : English

Menu
00:00:00.000 : en:00:00:00.000
00:02:52.714 : en:00:02:52.714
00:10:25.750 : en:00:10:25.750
00:15:55.496 : en:00:15:55.496
00:27:23.267 : en:00:27:23.267
00:33:56.034 : en:00:33:56.034
00:38:52.247 : en:00:38:52.247
00:47:51.869 : en:00:47:51.869

wywala mi błąd tsmuxer (windows 7) i inf od mikroshitu ze windows poinformuje mnie jesli znajdzie odpowiedz...
ustawienia mam :

AVCHD-USB
LSFF
OC
AU
PSL - oczywiście w katalogu z filmem o tych samych nazwach w formacie srt

drugi problem:
czasem tworzy mi pliki których nie mogę przekopiować na zew nośnik. posiadam pendrive i dysk zew. movie o ustawieniach AVCHD-USB

trzeci problem:
kiedy film nie jest w rozdziałkach "pełnych" 1920x1080 lub 1280x720 nie dodaje mi napisów w trybie muxing (oczywiście wszystkie war. są spełnione)
Format_Profile : High@L4.1
*.srt o takiej samej nazwie
ustawienia AVCHD-USB
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Sprobuj rozbic pli przy pomocy mkv extract - uzywaj wersji narzedzi z ostatniego multiavchd tam jest katalog tools i sa tam te programy tylko sciagnij sobie skorki GUI do obslugi - demux i remux pliku moze ci pomoc ja kilka razy mialem dziwne problemy i to pomagalo - z reszta na forum bylo o tym juz - drugi problem to jak tworzysz usb to nie kopiuj z twardego tylko sprobuj dac od razu usb jako docelowe do tworzenia struktury ?
- a jak masz zaznaczone encode subs
dziwne te problemy
 

s3ala

New member
pierwszy problem rozwiązany
drugi hmm ... o muxowaniu odrazu na usb nie pomyslałem :> dzieki :>
trzeci problem dalej dla mnie pozostaje zagadką encode subs nie sa zaptaszkowane

wiem ze dziwne nie dawałem sobie rady ...
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
to zaznacz always encode subs i load subs from file - moze to pomoze i daj polski jezyk w preferowanym jezyku subow
 

s3ala

New member
to zaznacz always encode subs i load subs from file - może to pomoże i daj polski jezyk w preferowanym jezyku subow

always encode subs - napisy w kontenerze mkv
load subs from file - oddzielny napis w formacie *.srt
oba na pewno nie muszą być zaptaszkowane wystarczy wybrać opcję jaka nas interesuje (po to są do wyboru)

zawsze mam wybrany jezyk polskich napisów, inaczej bym nie zrobił żadnego filmu z napisami, jakies inne propozycje dlaczego te filmy z rozdzielczościami innymi niz x1080, x720 nie dostają napisów?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
jak robisz avchd to muxuje napisy do srtuktury a encoduje na twardo do pliku jak robisz plik - ale warto zaznaczyc bo wtedy moze ci wrzuci na twardo potranskoduje i bedzie git - nic poza tym mi nie przychodzi do glowy kurde dziwne -
- sluchaj a moze poogladaj dokaldnei sam plik srt - znajdz w txt napisy do filmu i przerob je od nowa i wtedy sprobuj
- moze jest nazwany srt a we wlasciwosciach plik nei jest jako srt w sensie systemowym - wejdz w opcje folderow widok i odznacz ukryj rozszerzenai znanych plikow i zobacz wtedy co tam bedzie - bo rozdzielczosc nie moze miec wplywu na to czy program laduje napisy - chyba ?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Jeszcze jedno bardzo prozaiczne - robilem teraz Spartacusa nowego i tez nie widzial napisow jak zaczalem odtwarzac - ale prosta rzecz daj trojkat i je wlacz w menu odtwarzania bo automatycznie ich nie czyta moze to to :hmm:
 
Do góry