PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Masta_J

Active member
Bez reklam
multiAVCHD był polecany w kontekście pełnej struktury BD bo takowej nie obsługuje mkv2vob.
Oba za to programy są przygotowane do współpracy z PS3 więc z limitami FAT32 radzą sobie bardzo dobrze.

PS. Wiek tutaj na forum nie ma żadnego znaczenia, nie interesuje mnie czy jesteś stary czy młody ani ile masz lat - chociaż po pewnych wypowiedziach można pokusić się o określenie wieku osoby piszącej - nie, nie wieku w znaczeniu normalnym, raczej chodzi mi o stan umysłu.
Na szacunek trzeba zasłużyć - zgoda.
Ale na odpowiedź również trzeba sobie zasłużyć! Trzeba pokazać, że coś się w danym temacie już zrobiło, zbadało, poczytało; pokazać, że wyszukiwarka nie jest mi obca, jeśli były już wątki w podobnych tematach to nie zaśmiecać forum nowymi, w których gąszczu już nikt później nic nie odnajdzie. I podkreślam ponownie, że zasady takie powinny obowiązywać każdego, bez względu na wiek - na mało którym forum wiemy w jakim wieku są osoby wypowiadające się.
Tak się składa, że mi Twoje zachowania, które opisałem powyżej, również są obce, obce bo nie wyobrażam sobie jak można być tak bezczelnym, leniwym, ignorantem nie mającym szacunku dla innych, od których przecież oczekuje się jakiejś pomocy. Niestety nie są mi one obce w sensie częstotliwości spotykania się z takimi zachowaniami ale taka już po prostu jest spora część naszego społeczeństwa.
Pewnie wg Ciebie teraz spamuje ale tak czuję i o tym piszę.

Pozdrawiam,
 

azet

Member
Bez reklam
multiAVCHD był polecany w kontekście pełnej struktury BD bo takowej nie obsługuje mkv2vob.
Oba za to programy są przygotowane do współpracy z PS3 więc z limitami FAT32 radzą sobie bardzo dobrze.


Pozdrawiam,
ja nie jestem informatykiem -nie znam się na tym, nie korzystałem z takich programów ,nie mam pojęcia o czym piszesz ,jeżeli już odpowiadasz odpowiedz jakbyś tłumaczył dziecku co to BD(film blue ray ? ) . jakie pliki przyjmie ? rozdzielczość jest istotna ? na co zwracać uwagę

ps. szkoda słów .......
 

zeusrulez

New member
I mam problem

Witam !
W końcu zabrałem się ponieważ PS3 lada dzień zawita u mnie.
I mam problem , wydaje mi się, że wszystko robię jak trzeba...
Streszczę co wykonuje:
W osobnym katalogu mam plik z filmem i napisy pod taką samą nazwą, "A.D." (E:\A.D)
Odpalam M2V muxuje i nie idzie, komunikat końcowy "Muxing Failed"

Informacje z MediaInfo

Wideo
ID/String : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Tak
Format_Settings_RefFrames/String: 5 klatek
MuxingMode : Container profile=Unknown@4.1
CodecID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration/String : 2h 26 min.
BitRate/String : 7.063 Kb/s
BitRate_Nominal/String : 10,2 Mb/s
Width/String : 1.920 pikseli
Height/String : 800 pikseli
DisplayAspectRatio/String : 2,40:1
FrameRate/String : 23,976 kl/s
Resolution/String : 8 bitów
Colorimetry : 4:2:0
ScanType/String : Progresywny
Bits-(Pixel*Frame) : 0.192
StreamSize/String : 7,21 GB (81%)
Encoded_Library/String : x264 core 68 r1183M f21daff
Encoded_Library_Settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=9 / psy_rd=1.1:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=48 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / bframes=8 / b_pyramid=1 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=10233 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=50000 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Language/String : Angielski

Audio
ID/String : 2
Format : DTS
Format/Info : Digital Theater Systems
CodecID : A_DTS
Duration/String : 2h 26 min.
BitRate_Mode/String : Stała
BitRate/String : 1.510 Kb/s
Channel(s)/String : 6 kanałów
ChannelPositions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
SamplingRate/String : 48,0 KHz
Resolution/String : 24 bity
StreamSize/String : 1,54 GB (17%)

Zapisuje plik do osobnego katalog na dysku C (wiem, że PS3 i tak go nie zobaczy) bo to rozwiązanie chwilowe, może ktoś widzi coś czego ja nie widzę ....

moz-screenshot.jpg
 

Attachments

  • M2V.JPG
    M2V.JPG
    60,7 KB · Wyś: 477

zeusrulez

New member
W Destination Directory tworzy mi się tylko folder AVCHD , który rośnie do 3,9G, M2V kończy pracę z komunikatem jak w załączonym powyżej poście a katalog jest pusty
Ma ktos jakies propozycję co mogę robic nie tak ?
 

houdini2008

New member
Jeżeli wgrywasz napisy SRT , spróbuj znaleźć inne , też kiedyś miałem taki problem, i po kilku próbach okazało się że napisy są zrąbane, ale co tam było zwalone to nie mam pojęcia, niby napisy te same a przy jednych miałe problem przy innych wszystko poszło gładko.
Pozdrawiam.
 

zeusrulez

New member
Zmieniłem film pobrałem ponownie napisy plik mkv zapisałem BEKART.WOJNY plik z napisami zapisałem BEKARTY.WOJNY (bez rozszerzenia .srt), M2V pokazuje komunikat Completed a napisy i tak nie zostały wstawione ...

Może jednak to chyba to, że nie mam dysku w FAT32 ??

Ale teraz w katalogu przejściowym mam przynajmniej cały film podzielony na 4 pliki o wadze około 3,9G
 
Ostatnia edycja:

houdini2008

New member
Wrrr..

To nie ma nic do rzeczy , ja w lapku mam tylko NFTS, pisałem Ci zassaj napisy w formacie SRT, ale nie wiem z innej strony trochę inną wersję , sprawdź czy pasują i jazda!
Pozdrawiam
 

zeusrulez

New member
Będzie ciężko poszukac napiprojekt robi to w chwilę, napisy zmieniam w subtitle workskop , jeśli poszukam na pewno napiszę czy udało mi się .
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Raczej zalecam używać rozszerzeń plików.
Pobierz napisy zupełnie z innego źródła i przerób je jakimś innym programem.
Jeśli bez napisów jest OK to rację ma houdini2008 i to sprawa właśnie napisów.

Pozdrawiam,
 

zeusrulez

New member
I nic nie pomogło Koledzy.
Pobrałem nowe napiprojekt które pobiera napisy specjalnie dla .mkv , żeby nic nie robic w napisach i nic. Dalej firm podzielony na 4 pliki ale jak nie było napisów tak nie ma.

Na marginesie po co jest zakładka w M2V Add Directory ??

Tez zastanawia mnie ile Wam zajmuje muxowanie, bo u mnie to trwa około 5-7 minut film około 10G, 1920x800 ?
 
Ostatnia edycja:

houdini2008

New member
Ma i to bardzo wiele.
Ale właśnie problem by mógł być gdyby na dysku gdzie jest katalog temp był FAT32.

Fakt w takim przypadku byłby problem , ale wydaje mi się że bład wyskoczyłby raczej odrazu.
Natomiast jeśli "muxing failed" wyskakuje koledze na końcu procesu, to problemem wg mnie są napisy. Być może są użyte jakieś "znaczniki" które odpowiadają za kursywę lub wytłuszczenie i to może być problemem, ale są to tylko moje domysły. A czy wogóle komuś udało się uzyskać kursywę w AVCHD?

zeusrulez napisał:
Tez zastanawia mnie ile Wam zajmuje muxowanie, bo u mnie to trwa około 5-7 minut film około 10G, 1920x800 ?

Mi zajmuje to mniejwięcej tyle samo, ze stoperem nie siedze hehe :grin:
A co do Twojego problemu to pobierz napisy z innego serwisu i tyle.
Sam również używam SubtitleWorkshop i nie ma problemu.
Pozdrawiam
 

zeusrulez

New member
Fakt w takim przypadku byłby problem , ale wydaje mi się że bład wyskoczyłby raczej odrazu.
Natomiast jeśli "muxing failed" wyskakuje koledze na końcu procesu, to problemem wg mnie są napisy. Być może są użyte jakieś "znaczniki" które odpowiadają za kursywę lub wytłuszczenie i to może być problemem, ale są to tylko moje domysły. A czy wogóle komuś udało się uzyskać kursywę w AVCHD?

Nie, nie ! M2V pokazuje w okienku (nie w osobnym kominikacie) Comleted, w katalogu AVCHD, tworzy się 4 pliki po około 3,9G ale napisów jak nie ma tak nie ma, nawet jak pobrałem napisy z innego serwisu,
Po skończeniu muxowania odpalam w VLC, czy innym odtwarzaczu i nie ma napisów.
 
Do góry