PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Klisman1987

New member
Sformatowalem pen drive na NTFS. Program przerobił film konsola bez problemu go czyta tylko jest kolejny problem z dźwiękiem. Przerywa w takim stopniu ze prawie wogole nie ma ścieżki audio
 

Klisman1987

New member
Pomoże ktos. Film przerobiony, konsola bez problemu odtwarza go tylko brak dźwięku. W informacji o pliku jako audio codec podany jest dolby digital. Dlaczego więc nie ma dźwięku. Oryginalnie film ma codec AC3. Z góry dzięki
 

dondomano

New member
Drodzy forumowicze ! Czy ktoś może mie oświecić i pokierować jeśli chodzi o konwertowanie filmów mkv aby można było odtwarzyć je na odtwarzaczu blu-ray panasonic bd 35? Z tego co wiem mkv2vob nie daje rady w tej kwestii...
 

Lyyar

New member
Witam,
nie chce meczyc wieloma pytaniami, ale tez nie chce czytac od deski do deski wszystkich 85 kart w tym watku, ciagnacych sie od chyba 2 lat (troche poczytalem).

Pytania.

Czy jest jakies kompendium wiedzy na temat przerabiania/odtwarzania filmow roznej masci tak aby PS3 sluzylo jako player filmow HD (720p/1080) ? Moze jakis link do strony www jesli takowa wiekszosc tematow wyjasnia.

Oraz (co moze bedzie wyjasnione w powyzszym linku) czy jest mozliwosc odtwarzania filmow z servera plikow (za posrednictwem NAS lub DLNA) do PS3 i dalej na ekran (z napisami) ?

Jesli taka wiedza gdzies jest zebrana bardzo prosze o linka. A jesli ta wiedza istnieje tylko w tym watku, to ... czeka mnie duuuzo czytania.

Pozdrawiam
L
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czeka Cię jeszcze więcej czekania.
Pierwsze tematy masz opisane w tym wątku, pozostałe w tematach o streamowaniu również na tym forum.

Pozdrawiam,
 

pinhead23

New member
Witam
mam pytanie
jak to jest w końcu z playstation 3 i płytami dwuwarstwowymi ?

oczywistym jest że pytam o nagranie takiej płyty z przerobionym mkv na m2ts

dla przykłądu film normalnie idzie do połowy jakoś (terminator 2 dokłądnie) i jakoś w 1h20min się zacina czyli mniej więcej tam gdzie zmieniłaby się warstwa

rozumiem że lepiej inwestować w droższe płyty verbatimy np.
odrazu spytam czy lepiej w minusy czy plusy

ale żeby nie marnować czasu
da rade normalnie wypalić plik który nie mieści się na jednowarstwówce
na dual layerze czy lepiej bawic się w dzielenie pliku na 2 zwykłe dvd

dla pewności dodam że ps3 to normalna 40'tka z dyskiem
ofkoz firmware najnowsze:)

przy okazji spytam
wierzyć w plotki że dodadzą w którym update'cie możliwość odtwarzania mkv ?
 

zenabi

New member
Witam,

rozumiem, że wątek przeczytałeś i wiesz jak używać mkv2vob. Więc po wypaleniu wynikowych katalogów na płycie DL wszystko działa (nawet nie zauważam zmiany warstwy). Płyta - Verbatim +.

--
pozdrawiam
 

pinhead23

New member
zenabi napisał:
Witam,

rozumiem, że wątek przeczytałeś i wiesz jak używać mkv2vob. Więc po wypaleniu wynikowych katalogów na płycie DL wszystko działa (nawet nie zauważam zmiany warstwy). Płyta - Verbatim +.

--
pozdrawiam

oczywiście że tak dla pewności sprawdziłem czy mam najnowsza wersje mkv2vob
tylko do tej pory przerabiałem tsmuxerem w większości

jednak jeżeli po mkv2bov mówisz ze się nie przycina to spróbuje tak

jedno pytanie ważne
ustawiasz File Splitting na dvd 5 czy None?

jeżeli ustawiasz na dzielenie na dvd 5 to jak później nagrywasz
oba pliki razem na jednej dvd dual layer?

bo wtedy to by się mijało chyba z celem cała ta zabawa:)
 

zenabi

New member
Po tym co piszesz wnioskuję, że jednak nie czytałeś wątku, a bynajmniej nie cały. Nie trzeba dzielić, bo nagrywasz strukturę katalogów a nie pojedynczy plik (output type -> AVCHD - disc).
 

pinhead23

New member
dzięki śliczne działa
wiem że ten czarny pasek na dole to wynik tego że film jest w 720p a nie 1080p (swoja droga możliwe jest odtworzenie 1080p z matroski na ps3? kiedys ice age 2 nie mogłem odpalić)

mam jednak pytanie czy na pewno te katalogi które wypaliłem maja w sobie dalej film w hd?
po prostu jakoś dziwnie mi się oglada z tym duzym czarnym paskiem na dole
boje się ze po prostu ps3 czyta to jak zwykle dvd i dopiero wtedy upscaluje do hd lub nawet downscaluje zeby odtwarzać jak dvd i po tym upscaluje

po czym wnioskuje? jak wcisne trójkąt(lub ps button) to ikony sa jak z niskiej rozdziałki
 
D

djrobus

Guest
pinhead23 napisał:
wiem że ten czarny pasek na dole to wynik tego że film jest w 720p a nie 1080p (swoja droga możliwe jest odtworzenie 1080p z matroski na ps3? kiedys ice age 2 nie mogłem odpalić)

1.Jeśli masz czarny pasek na dole to znaczy, że ten materiał nie jest w standardzie 720p (1280x720), a tym bardziej 1080p (1920x1080). Masz jakiegoś dziwoląga o rozdzielczości np. 1280x544

2.PS3 nie czyta mkv
 

sonic01

New member
darok napisał:
Mój aparat kręci filmy w hd dokładnie 1280x720 i zapisuje je jako pliki mov,czy jest możliwość ich odtwarzania na ps3 bo w takim formacie konsola ich nie widzi,czy jest taka możliwość program co by można je przerobić z jak najmniejszą stratą jakośći pozdrawiam
Dołączę do pytania bo mój aparat kręci filmy w takim samym formacie i rozdzielczości.
 

wajper

New member
Z ręką na sercu zaznaczam, że przeczytałem większoć tego tematu ale nigdzie nie znalazłem konkretów i łopatologicznej odpowiedzi na problem który mnie spotyka.
Przekonwertowałem już parę filmów HD z *.mkv na mpg programem MKV2VOB, wszystko śmiga ok ale ostatnie próby kończyły się niepowodzeniem. Streemowanie chodzi super ale filmy mpg po przekonwertowaniu nie
PS3 nie chce skopiować ani przyjąć na siebie tych filmów np:
Kod:
  Complete name : E:\Filmy\Ali.2001.720p\Ali.2001.720p.mkv
      Format : Mk
      File size : 7.95 GiB
      PlayTime : 2h 36mn
      Bit rate : 7265 Kbps
     Video #1
      Codec : MPEG-4 AVC
      Codec/Info : MPEG4 ISO advanced profile
      PlayTime : 2h 36mn
      Width : 1280 pixels
      Height : 544 pixels
      Display Aspect ratio : 2.35
      Frame rate : 23.976 fps
   Audio #2
      Codec : DTS
      Channel(s) : 6 channels
      Sampling rate : 48 KHz
      Language : English
   Text #3
      Codec : UTF-8
      Codec/Info : UTF-8 Plain Text
      Language : English
albo
Transformers.Revenge.Of.The.Fallen.2009.720p.mkv
Format : Mk
File size : 7.94 GiB
PlayTime : 2h 30mn
Bit rate : 7561 Kbps
2009 12:49:06
Video #1
Codec : MPEG-4 AVC
Codec/Info : MPEG4 ISO advanced profile
PlayTime : 2h 30mn
Width : 1280 pixels
Height : 720 pixels
Display Aspect ratio : 16/9
Frame rate : 23.976 fps
Language : English
Audio #2
Codec : DTS
Channel(s) : 6 channels
Sampling rate : 48 KHz
Text #3
Codec : UTF-8
Codec/Info : UTF-8 Plain Text
Language : English
Moje pytania to:
1) Jak dokładnie ustawić MKV2VOB aby
-można było przegrać te filmy na HDD PS3 (np via PS3MS)
-PS3 odtworzył te filmy
-otrzymać jak najlepszą jakość audio i video
-najlepiej tylko przemuxować a nie transkodować obraz bo to wiele czasu trwa
Obecnie używam takich ustawień:
[FONT=&quot]img180.imageshack.us/i/muxx.jpg[/FONT]
Czy coś robię źle?
 

gianbuffon

New member
wajper no to chyba nieuwaznie czytales :p

najlepsza jakosc i najszybsza konwersja to przerobienie na AVCHD. ale do tego musialbys miec: jesli AVCHD USB to dysk USB lub pendrive'a, a AVCHD Disc - plyte.

natomiast jesli chcesz streamowac albo przegrac na dysk konsoli, to robisz to tak:
output type - file
file splitting - fat32
video transcoding - automatic
output file extension - automatic
transcoding codec - x264 slow
audio i subtitle language, to wiadomo w zaleznosci od filmu. jak film angielski z napisami, to odpowiednio english i polish.
jak masz napisy, to z prawej zaznaczasz load subtitle from file
z prawej strony mozesz jeszcze zaznaczyc:
overscan compensation - podnosi troche literki w gore
large subtitle - jak chcesz wieksze. ale mniejsze chyba lepsze
reszte odznacz.

co do:
-najlepiej tylko przemuxować a nie transkodować obraz bo to wiele czasu trwa
to zalezy to od parametrow filmu.
muxowac bedzie wtedy, gdy:
-720p: film ma minimalna rozdzielczosc 1280x 584 (jak ma ponizej 584, to bedzie transkodowac), ma max. 9 frames i profil 4.1
- 1080p: rozdzielczosc nie ma znaczenia, ale musi miec max. 4 frames i profil 4.1 z tym, ze jesli film ma mniej niz 1920x1080, to mozliwe, ze obraz bedzie podniesiony do gory i na dole bedzie czarny pasek. przynajmniej ja tak mam, ze film zamiast byc wysrodkowany z pasami u gory i na dole jak w kinie, to przy muxowaniu jest podniesiony do gory z szerokim pasem na dole.

a jak sprawdzic ile ma frames i profil? najlepiej programem mediainfo
 
Ostatnia edycja:
Do góry