PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Jussi

New member
Bez reklam
Tu ci nie pomoge niestety. Dla mnie jesli cos jest dobre i latwe w obsludze - uzywam tego. Porownaj sobie jakosc pliku .mkv puszczonego z kompa na tv, a ten z pliku przerobionego mkv2vob. Jesli widzisz roznice to baw sie z innymi programami, jesli nie to nie ma co sobie zawracac glowy :)
 

Jericho

New member
@Masta, mam pytanie odnośnie wstawiania napisów podczas tworzenia AVCHD-USB, zdarzyło mi się kilka razy, że po przrobieniu i uruchomieniu filmu napisy są wyświetlane do pewnego momentu, wygląda to tak jakby podczas dzielenia głównego pliku mkv na mts-y zajmujace po 4gb wstawiał napisy tylko do pierwszego pliku. Czy ktoś spotkał się z takim problemem i jak go ewentualnie rozwiązał.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdro.
 

fosek

New member
czytam i czytam o tym mkv dla palyerów i ps3, przekonajcie mnie, bo stoje przed zakupem playera BD Panasa lub PS3, ze jednak PS3 wykorzystam lepiej za podobne pieniadze, oczywiscie zalezy mi na tym by czytał mkv z polskimi napisami, itd itp
 

zbynio28

New member
minute to trwa jak jest odpowiednia rozdzielczosc albo chce sie miec pas na dole ekranu.. Ja tam wole miecwysrodkoany obraz co nietety trwa dosyc dlugo terminator 1 1080p dts ponad 12h
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No i dlatego niektórzy nie chcą odtwarzać filmów na konsoli a innym to nie przeszkadza.
Przy czarnym pasie na dole ekranu na jakości się nic nie traci, jeśli ogląda się w ciemnym pomieszczeniu z ekranem z dobrą czernią to nawet wygląda jak wyśrodkowane :cool:

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Myśle, że nigdy nie uświadczymy oficjalnego wsparcia Matroski w PS3. Niby dlaczego Sony miałoby wspierać piractwo??? MKV jest śmiertelnym zagrożeniem dla sprzedaży filmów Bluray, w które przecież zainwestowało Sony i cały przemysł filmowy.

Technicznie nie byłoby problemu, ale ze względów biznesowych jest to nie możliwe.
 

bartez.82

New member
Zielony pasek a rozdzielczość

Witam wszystkich.
To jest mój pierwszy post na tym forum więc nie krzyczcie na mnie jak coś źle napiszę.Wyczytałem,że zielony pasek robi się w tedy gdy rozdzielczość jest nie pełna,tzn. że jest mniejsza niż 720p czy 1080p.A czy rozdzielczość ma wpływ na wielkość paska?Tzn. jeżeli mam film o rozdzielczości 1280x534p a drugi 1280x688p to paski będą tej samej wielkości czy przy 688p będzie trochę mniejszy?
Z góry dziękuje za odpowiedź:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pasek dopełnia brakujące pixele do rozdzielczości standardu BluRay i nie powinien być zielony a czarny jeśli robisz zgodnie z poradami zawartymi w tym wątku.

Pozdrawiam,
 

bartez.82

New member
Masta_J napisał:
Pasek dopełnia brakujące pixele do rozdzielczości standardu BluRay i nie powinien być zielony a czarny jeśli robisz zgodnie z poradami zawartymi w tym wątku.

Pozdrawiam,

Przepraszam za pomyłkę:( masz rację pasek jest czarny jak robię w multiAVCHD,a zielony jak tsMuxere,ale ja nie pytałem o kolor paska tylko o jego rozmiar.Jeżeli dobrze cię zrozumiałem to jeżeli rozdzielczość jest bliższa 720p i 1080p to pasek jest mniejszy?
 

bartez.82

New member
Masta_J napisał:
Dokładnie tak.

Pozdrawiam,
Wielkie dzięki koledo @Masta_J:).Mam jeszcze jedno pytanie.Czy jest możliwość sprawdzenia tego paska zanim wypali się film na płytę?Chodzi mi o to,że ten pasek może być nawet przydatny do napisów.Wrzucam napisy i ustawiam sobie odpowiedni rozmiar czcionki tak żeby mi za niego nie wychodziły.

Edit:
Wielkie dzięki ale już znalazłem odpowiedź na moje pytanie:)
Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
a czy jest jakas szansa, ze konwersja filmow mkv bedzie trwala krocej? z tego co wiem, to przerobka na wersje, ktora odtworzy X360 trwa kilkanascie minut. na ps3, jesli chcemy przerobic 10GB 1080p to moze to potrwac z 10h :/
ktos sie orientuje, czy wyjdzie niedlugo jakis program, ktory skroci czas trwania konwersji?
z gory dzieki za odpowiedz ;)
 
Do góry