PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

zbynio81

Member
witam. Filmiki dzięki programowi "mkv2vob" przerabiam bez problemu (chyba).
Mam jednak pytanie:
jak to się odbywa jeżeli posiadam np. film KING KONG
w postaci MKV jednak bez Polskiego lektora.
Taki plik z samym dżwiękiem do filmu chciałbym wkleic-wtopić w film: "KING. Kong LEKTOR.ac3"

Czy program MKV2VOB to umożliwia, jeśli tak to w jaki sposób tego dokonać?

Prosze o porade ewentualnie inne rozwiązanie :grin:
 

saa

New member
witam,

przekonwertowałem film do avchd-disc, nagrałem na dvdrw, ale jest problem - dźwięk pojawia się o sekundę wcześniej niż obraz.
Czy może to wynikać ze zbyt wolnego procesora komputera ? mam celeron 1.6. Film w oryginale miał dźwięk ac 5.1. Był konwertowany 8 godzin.
 

Jericho

New member
A ja mam pewien problem z napisami (którego wcześniej nie miałem), standardowo przed przerobieniem filmu sprawdzam na kompie czy pobrane napisy w pełni pasują do filmu (przesunięcia czasowe i takie tam), filmów dzięki programowi mkv2vob przerobiłem już dosyć sporo i nigdy nie miałem z tym kłopotu aż do wczoraj.
Film - knowing 1080p rozmiar ok 12GB, napisy na kompie sprawdzone było ok.
Podczas odtwarzania na ps3 (używam multiAVCHD) napisy urywają się po jakiś 40 min. filmu i nie są wyświetlane do końca.
O co chodzi?
I jeszcze jedno pytanie czy istnieje możliwość dodania do filmu za pomocą multiAVCHD kolejnych napisów z formatu *.srt
Proszę o pomoc i z góry dzięki za rady.
Pozdro
 
A mnie zastanawia jedna rzecz,
dlaczego autor tematu zadaje sobie tyle trudu żeby przekonwertować film hd do formatu jaki widzi konsola(oczywista jest sprawa w przypadku osób które mają komputer stacjonarny w innym pokoju), skoro posiada laptop który można w parę sekund podłączyć do amplitunera i z niego puścić film??
Czyżby jakość obrazu i dźwięku była lepsza z ps3??

Pytam bo mam na stałe podłączony komputer do amplitunera i z niego puszczam wszystkie filmy(łącznie z DVD), ale jeśli jakość z ps3 była by lepsza to też bym się zaczął w to bawić.
 

BelYaal

New member
To moze inaczej... mam kamerke HD SONY, obraz z niej moge przerobic programikiem do niej dolaczonym... zreszta bardzo ograniczonym, ale nagram tam jakies menu, pozlepiam i poprzycinam filmiki, nastepnie na plytce DVD nagram w formacie tym co jest z kamerki, czyli AVCHD i jest git, PS3 bez problemu odczytuje taka plytke... ale jesli chce wybajerzyc swoja produkcje, wezme PINEACLA 12... to juz kicha, PS3 nie odczyta jej, natomaist sam plik, bez menu, czyli sama produkcja wejdzie.. ale tez troszke sie kombinuje, czyli z PC/plytki/USB trzeba wyswietlic wszystko (diplay all) i odpalic, choc PS3 wywala wtedy tez glupote przy opisie tego pliku, ze nie obsluguje go, to film juz pojdzie.
Musze zaksperymentowac tylko jeszcze z takim czyms, ze plik przerobiony w PINEACLU zaimportowac do programiku od SONY, tam dorobic menu i wtedy zobaczyc czy sie to odpali.
Wiec moze o to chodzi w tym.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
lukasza310 napisał:
A mnie zastanawia jedna rzecz,
dlaczego autor tematu zadaje sobie tyle trudu żeby przekonwertować film hd do formatu jaki widzi konsola(oczywista jest sprawa w przypadku osób które mają komputer stacjonarny w innym pokoju), skoro posiada laptop który można w parę sekund podłączyć do amplitunera i z niego puścić film??
Czyżby jakość obrazu i dźwięku była lepsza z ps3??

Pytam bo mam na stałe podłączony komputer do amplitunera i z niego puszczam wszystkie filmy(łącznie z DVD), ale jeśli jakość z ps3 była by lepsza to też bym się zaczął w to bawić.
1. Nie każdy ma lapka, który pociągnie 1080p
2. Nie każdy ma lapka, który ma HDMI
3. Nie każdy ma lapka, który ma optyka
4. Nie każdy ma gdzie tego lapka położyć koło TV
5. itd. itd.

Pozdrawiam,
 

uvveone

New member
Witam,

Mam trzy pytania:

1. Przerobiłem dwa filmy w jednym z nich nie jest zgrany dźwięk z obrazem, nie wiem czy to wina kopii BD ale dźwięk śpieszy się od obrazu o jakies 2-3 sek, zaś w drugim w tle słychać taki lekki pisk (coś jak by sprzężenie) też nie wiem czy to wina kopii czy coś źle ustawiłem w programie.

2. Po zgraniu filmu (katalogu AVCHD) na PSP i skopiowaniu go na PS3 zacząłem myśleć jak by tutaj nagrać np. 3 filmy na dysk przenośny? przecież nazwy katalogów sa takie same :confused:

Edit:

Czy może wystarczy zmienić nazwę pliku "AVCHD/BDMV/STREAM/00001.MTS" ?

3. W niedługim czasie planuję zakupić jakiś dysk przenośny, chciał bym na nim mieć filmy w jakości HD (720 mi starczy, więcej filmów wejdzie na 320GB :) ) zastanawiam się czy nie przerabiac filmów do formatu *.m2ts, po co? po to aby odtwarzać filmy na PC jak i na PS3, czy to ma sens? czy może ACVHD da rade też w jakiś prosty sposób odtworzyć na PC?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Cina

New member
Może to już gdzieś było, ale przejrzeć 80 stron tematu to nie jest takie hop siup ;p

Tak więc, czy da się oglądać filmy hd, które są na komputerze? Tzn. Z komputera przesyłane przez router i ps3 na tv? Bez konwertowania na format odpowiadający konsoli i bez przesyłania na nią tych filmów?

Znaczy się tak jakby media server, ale włączam film na kompie, a widzę go na tv w drugim pokoju. To tak jakby tylko przesyłanie obrazu do konsoli przez router. Da się coś takiego zrobić? ^^

Oczywiście pc z konsolą połączone do 1 routera, drogą kablową. :p
 

mp_nafta

New member
Cina napisał:
Może to już gdzieś było, ale przejrzeć 80 stron tematu to nie jest takie hop siup ;p

Tak więc, czy da się oglądać filmy hd, które są na komputerze? Tzn. Z komputera przesyłane przez router i ps3 na tv? Bez konwertowania na format odpowiadający konsoli i bez przesyłania na nią tych filmów?

Znaczy się tak jakby media server, ale włączam film na kompie, a widzę go na tv w drugim pokoju. To tak jakby tylko przesyłanie obrazu do konsoli przez router. Da się coś takiego zrobić? ^^

Oczywiście pc z konsolą połączone do 1 routera, drogą kablową. :p

Na pc instalujesz (http://ps3mediaserver.blogspot.com/) PS3 podłączasz do routera kablem sieciowym. Odpalasz na pc ps3mediaserver (konfiguracja jest na forum - szukaj), w którym udostępniasz folder z filmami, muzyka, zdjęciami. Do filmow i muzyki mozesz ustawić folder z okladkami. Jeżeli chcesz mieć napisy to w formacie srt w tym samym katalogu gdzie film i ta sama nazwa. Minimalizujesz systray-a. Do plikow masz dostep z poziomu konsoli, nie musisz ich wczesniej wlaczac na pc. Milej zabawy.
 

uvveone

New member
Mam takie pytanie.

Posiadam kopie filmu Bluray 720p. która zajmuje prawie 8Gb. Po odpaleniu filmu w opcjach zauważyłem że posiada on 3 ścieżki audio ( PL i 2 x EN ) oraz angielskie napisy których nie da się wyłączyć :(. Tak się zastanawiam czy da rade wywalić z filmu te dwie anglo-języczne ścieżki audio i napisy? Wtedy na pewno bedzie ważyć on ok 3-4 gb. Dodam że jest to plik *.mkv. Czy mogę to zrobić za pomocą programu mkvtoolnix? Nie będzie żadnej straty jakości filmu?
 
Ostatnia edycja:

dondomano

New member
Pomocy!

Witam wszystkich forumowiczów! na początku pragnę podkreślić, że jestem świeży i proszę o wyrozumiałość! Szukałem rozwiązania mojego problemu (jednego z wielu) ale pogubiłem się pośród bogatych zasobów wiedzy tutaj zamieszczonych. Proszę o wskazanie wątku lub odpowiedź na poniższe pytania:
odtwarzam filmy na ps3

1 Jaki program do konwersji mkv na format odtwarzany przez ps3 daje najlepszą jakość? czy jest duża różnica pomiędzy plikiem uzyskanym proramem GOTSENT (na najlepszych ustawieniach), a mkv2vob i multi avc hd?

2 Konwertuje film mkv programem ts muxer , w pierwszej kolejności dodaje film za pomocą komendy "add" , a następnie kwestia napisów, czy ma znaczenie czy dodam polskie napisy komendą "add" lub "append"? Próbowałem już komendy "add" ale plik wynikowy po odtworzeniu w ps3 nie pokazywał napisów. czy napisy będą widoczne po dodaniu ich za pomocą tej drugiej komendy? Czy może popełniłem inny błąd.
Podkreślam iż plik tekstowy przerobiłem programem subtitle workshop do formatu srt. oraz iż napisy nie zaczynają się od czasu 00:00:00. plik .str jest także w tym samym folderze i z tą samą nazwą co plik mkv.
3 ten sam problem co powyżej z programem multi avc hd. o czym należy pamiętać żeby w pliku wynikowym mieć napisy, które będą wyświetlane przez ps3?

4 Próbowałem też rozwiązać problem w następujący sposób. uruchamiam program megui. dodaje plik mkv, wycinam wszystkie zbędne napisy i za pomocą komendy "add" dodaje polskie napisy .srt potem wszystko muxuje. efekt końcowy to plik mkv z "whradkodowanymi" napisami. następnie puszczam to przez ts muxer, próbując stworzyć plik AVCHD , TS, M2TS, BLURAY z tymi napisami, ale niestety efekt końcowy - w żadnym z powstałych plików nie ma tych napisów. o co chodzi?

Pozdrawiam:hmm:
 
Ostatnia edycja:

Jussi

New member
Bez reklam
Po co tyle zabawy z tym wszystkim? Ja uzywam mkv2vob i jestem bardzo zadowolony. Dodajesz plik .mkv, w katalogu masz plik .srt o tej samej nazwie, masz zaznaczone ALWAYS ENCONDE SUBT. i LOAD SUBT. FROM FILE klikasz ADD FILE i po sprawie. Ja co do jakosci nie mam nic do zarzucenia.
 

dondomano

New member
No tak może i masz rację to najłatwiejszy w obsłudze program i w sumie nie miałem z nim jeszcze żadnego problemu. Ale gdy czytam różne posty to powtarzają się opinie , że ts muxer lub multi avc hd gwarantują lepszą jakość konwersji i ze kto raz coś nimi skonwertuje ten nie wróci już do korzystania z programu mkv2vob. Jak to w końcu jest?
 
Do góry