PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

karhan

New member
mam pytanie do tefo kabla sieciowego...to chyba musi byc kabel crossowy?zeby polaczyc 2 urzadzenia ps3 i lapka do sieci lan, to nie moze byc kabel ktorym laczymy modem internet z kompem?mam racje?a jak mam skonfigurowac kiedy kablem podlacze? automatycznie sie wykryja sprzsety czy trzeba bedzie odpalic konfiguracje sieci czy cus...
podlaczylem ps3 z lapkiem przez wifi przez ps3 media server i muzyka i filmy divx bez problemu smigaja, ale juz na 720p sie wykrzacza strasznie...tnie po maksie i nie da sie ogladac... czytalem ze w sutawieniach mozna zmienic na medium quality i to powiino pomoc ale chyba nie o tio chodzi w filmach hd zeby tracic celowo jakosc...

PS
tak przegladam siec i rozne fora i na jednym z takich forow ps3 znalazlem dosc niepokojace info ... ze ps3 NIE DA sie podlaczyc bezposrednio za pomoca kabal do kompa...zasmucilo mnie to bardzo:( ale musze sie upewnic czy to prawda!
to czy moge do gniazda ethernet w ps3 wlozyc kabel i bezposrednio podlaczyc go do gniazda w kompie i stworzyc siec lan miedzy nimi? tu mam interface 1gb i tu ma 1gb wiec kabel 1 gb i mam lacznosc 1gb ( tak na logike :)
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Da się wprowadzic hasło to profilu w PS3?
Chodzi o ten wybór przy starcie systemu, gdzie wybieramy między profilami (o ile posiadamy więcej niż 1). Tak by można było wybrać "mój" tylko po wpisaniu hasła ? (zeby inni nie kasowali save'ów itp)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nigdy tego nie próbowałem ale jest opcja w ustawieniach związana z ustawieniem hasła, wypróbuj.

Pozdrawiam,
 

jedrzejzgierz

New member
A ja z innej beczki. Mam juz nagrane kupe filmow przerobionych za pomoca MKV2VOB, a dokladniej AVCHD - Disc. Podczas ogladania okazalo sie, ze pare z nich tnie sie podczas odtwarzania, mimo ze plyta jest bez skazy, a w ogole to pierwszy raz ja wkladam do czytnika PS3. Problem wystepuje zarowno na plytach dwu- jak i jednowarstwowych. Na szczescie z ok 30 filmow jakie obejrzalem zdarzylo mi sie tak podczas 3 czy 4 filmow. Na dodatek jeden z tych filmow nagralem ponownie i bylo juz OK, wiec raczej wykluczam problem z plikiem MKV. Wszystkie te filmy odtwarzaja sie bez problemow przed przerobieniem na PC. Plyty (DVD-R - Sony, DVD-R DL - Verbatim) nagrywane sa za pomoca IMGBurn zwyklą nagrywarką w laptopie. Predkosc zawsze ustawialem na MAX. Planuje zakupic jakas porzadna zewnetrzna nagrywarke, ale chcialbym sie upewnic czy wina lezy po stronie nagrywarki. Spotkaliscie sie juz z podobnym problemem? Co o tym sadzicie? Z gory dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
D

djrobus

Guest
I na tym polega błąd. NIGDY nie nagrywaj na MAX. Bezpieczna prędkość to 4-8, w dodatku zyskasz plus w postaci kompatybilności ze starszym sprzętem odtwarzającym.
 

jedrzejzgierz

New member
Nagralem film, ktory wczeesniej mi sie przycinal. Tym razem predkosc ustawilem na x4. Efekt - tnie sie. Jakies rady? Ogolnie wydaje mi sie, ze przycinaja mi sie filmy, ktore nagralem najpozniej ze wszystkich. Kolejny fakt, ktory moze swiadczyc o wadliwej nagrywarce...
 

biemdablju0

New member
Witam.
Dzisiaj pierwszy raz użyłem programu mkv2vob.
Na kompie miałem film w 720p ,który zajmował 4,6GB , po przerobieniu na
m2ts nagle sie okazalo ze zajmował ponad 10GB !!!
Wydaje mi się to troche dziwne, że plik zwiększył swoją objętość prawie
3-krotnie. Czy jest szansa aby po przerobieniu film zajmował mniej więcej tyle samo co oryginalny mkv ?
Chciałem jeszcze dodać, że ogolnie wsyztso jest ok, bo nawet napisy dodały się bez problemu ,obraz jest super tylko ta wielkość pliku, przecież to są 3 płyty DVD.

W ustawieniach mam tak:
-Transcoding codec : x264 High Bitrate(Slow)
-Output File Extension : m2ts
Zaznaczone : Large Subtitles,Load Subtitles From File,Always Transcode DTS,Automatic Update

reszta na Automatic.
 

wtykacz

New member
-Transcoding codec : x264 High Bitrate(Slow)
to jest przyczyna tak duzego pliku wynikowego
słowa "High bitrate" oznaczaja, ze plik wynikowy bedzie lepszej jakosci, ale okupione to bedzie wiekszym plikiem wynikowym, sporo wiekszym.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
biemdablju0 napisał:
(...)Na kompie miałem film w 720p ,który zajmował 4,6GB , po przerobieniu na m2ts nagle sie okazalo ze zajmował ponad 10GB !!!
Wydaje mi się to troche dziwne, że plik zwiększył swoją objętość prawie
3-krotnie. Czy jest szansa aby po przerobieniu film zajmował mniej więcej tyle samo co oryginalny mkv ?
Chciałem jeszcze dodać, że ogolnie wsyztso jest ok, bo nawet napisy dodały się bez problemu ,obraz jest super tylko ta wielkość pliku, przecież to są 3 płyty DVD.

W ustawieniach mam tak:
-Transcoding codec : x264 High Bitrate(Slow)(...)
Powiedz najpierw czego nie rozumiesz z tego komunikatu, resztę obgadamy po tym:

mkv2vob.jpg


Pozdrawiam,
 

biemdablju0

New member
No dobra rozumiem że x264(slow) robi duży plik i robi to długo.Ale dlaczego ten plik jest taki wielki ??? Troche to jest dziwne plik zajmuje 3 razy tyle , a jakość taka sama.CZy nie ma innego programu co zrobi to szybciej i plik bedzie tej samej jakosci co mkv i bedzie podobnej objętości ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie x264 (Slow) a x264 High Bitrate (Slow).
Jeśli skorzystasz z x264 (Slow) to plik wynikowy będzie mniej więcej rozmiarów oryginału - zależy to od szeregu czynników.

Pozdrawiam,
 

biemdablju0

New member
Ok , ale czy przy skorzytsaniu z x264(slow) jakość będzie taka sama jak oryginał ???
I drugie pytanie to wkoncu po co jest to x264 High Bitrate (Slow), przecież chyba nie da się zrobić lepszego obrazu niz oryginal mkv , a wielkość pliku ktory jest po x264 High Bitrate (Slow) wskazuje jakby to miało być o wile lepszej jakośći ,bo przecież skądś ten wielki plik się bierze.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy transkodowaniu jakość NIGDY nie będzie taka sama jak oryginał.
W komunikacie jest napisane po co jest ta opcja.

Pozdrawiam,
 

biemdablju0

New member
Czyli rozumiem, że jedyne wyjście będzie instniało jeśli Sony wprowadzi obsługe MKV.
Czy może jest jednak jakiś program który pozwoli przetworzyć MKV bez transkodowania?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie, mkv to w większości już transkodowany materiał, czyli brak jakości oryginału.
mkv2vob jest takim programem ale trzeba odpowiednio dobrać materiał wejściowy - wszystko znajdziesz w tym wątku.

Pozdrawiam,
 

Filozofgrip

New member
Czy ja dobrze rozumiem?? PS3 nie odtwarza plików .mkv?

Mi jakoś odtwarza (albo sie nie znam !) zrobiłem tak:

Ściągnąłem sobie zwiastun "Harry Potter and half blood prince" 1080p. Plik miał (format?) .mov. Nie działał na PS3. Poczytałem ten wątek i przerobiłem ten plik na .mkv, .m2ts i klip filmowy (?). Wypaliłem na CD i odrazu (jeszcze cieplutkie:p) zapodałem do PS3. PS3 widzi tylko dwa formaty .mkv i .m2ts, obydwa czyta tak samo(taka sama jakość), dźwięk tez jest normalny. A więc PS3 czyta .mkv czy ja się nie znam? Masta J oświeć mnie:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Weź sobie nie żartuj.
Wrzuć tu pełny zrzut MediaInfo z tego Twojego mkv, który odtwarza PS3.

Pozdrawiam,
 

Filozofgrip

New member
Nie żartuję.
MediaInfo? tzn. rozumiem mnie więcej o co chodzi ale.... Nie rozumiem:)
Jakbyś był tak miły to poinstruuj mnie:)
Przerabiałem to oczywiście programem który polecasz, mkv2vob v2, 4.6.
 

Filozofgrip

New member
OK. Sprawdziłem, błąd był po mojej stronie. PS3 jednak obsługuje .m2ts i klip filmowy(?). Błąd wynikał z tego że jak nagrywałem na płytkę CD to dopisałem sobie każdy format na końcu każdej nazwy filmu żeby wiedzieć jaki format czyta PS3 i tak dopisałem sobie MKV dwa razy, do mkv i do klipu filmowego.

A już myślałem że odkryłem Amerykę :p Dzięki Masta J za sprowadzenie mnie na ziemię :)
 
Do góry