PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

omar

New member
Masta_J napisał:
Plik musi być jakoś poważniej uszkodzony, spróbuj jeszcze raz go zaciągnąć bo inaczej raczej nic nie poradzisz.

Wydania od Chakry już od dłuższego czasu mają te pliki bat.

Pozdrawiam,
plik jest w postaci archiwum rar, testowałem je - jest ok

przepraszam, ze tak drążę, ale tytuly są warte uwagi i zależy mi na ich obejrzeniu..
 

omar

New member
wydaje mi sie, że mam rozwiązanie

jeśli podczas muxowania w windows Vista program wiesza się, należy uruchamiać go w trybie zgodności Win XP SP2.
klikamy prawym na skrót do programu i wybieramy odpowiednią zakładkę

nie chcę zapeszać, ale póki co jest ok
 

omar

New member
jeśli dobrze zrozumiałem, to przy avchd usb zachowuję DTS i oszczędzam czas pnieważ nie trzeba transkodować filmu i wmontowywać w niego napisów. czy tak?

jeśli mam rację, to jakie ustalenia nalezy wybrać w konfiguracji?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
DTS możesz zachować na pewno.
Oszczędzasz czas bo nie musisz transkodować napisów, które w AVCHD działają jako przełączalne soft suby.
Jednak jeśli film wymaga przekodowania bo np. za wysoka jest ilość reference frames dla profilu 4.1 to program i tak będzie musiał przekodować aby w ogóle było możliwe odtworzenie materiału na PS3.
Dodatkowo każdy materiał o rozdzielczości mniejszej niż 1280x584 i tak będzie przekodowywany.
Przy AVCHD nie ma możliwości streamowania.

W konfiguracji programu ustawiasz Output Type na AVCHD - USB.
Dobierasz napisy z pliku albo z samego mkv i jedziesz.

Pozdrawiam,
 

grandmaster

New member
problem z dzwiękiem

Mam mały problem:
Po formacie i postawieniu nowego XP chciałem przerobić filmik mkv2vob i lipa! ;(
Po otrzymaniu pliku okazało się że nie ma dźwięku na PC, postanowiłem jednak wypalić płytkę myśląc że w PS3 będzie jakiś hałas. Niestety lipa po raz drugi, próbowałem przerabiać różne filmy, ustawienia i to samo;(
Może jakieś nie odpowiednie kodeki ? Proszę o jakąś wskazówkę, z góry dzięki ;)
Dodam że przed zmianą systemu przerobiłem ok 30 filmów i wszytko do tej pory było cacy
Pozdrawiam ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zmiana systemu nie ma tutaj nic do rzeczy.
Kodeki również nie są przydatne.
Czy te filmy mają DTS?

Pozdrawiam,
 

DefSquad

New member
Masta_J mam pytanko. Otóż mam kilka filmów highres tzw. 1080p, niestety mają one większe wymagania niż 720p i na kompie mi przycinają. Czy jest jakiś prosty sposób na zmniejszenie ich do 720p ?? Większość ma ponad 7gb a ja bym chciał aby mieściły się w granicach 1 DVD. Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Musiałbyś przekodować cały film i stracisz na jakości - moim zdaniem raczej nie ma to sensu.

Pozdrawiam,
 

bit4you

New member
DefSquad napisał:
Masta_J mam pytanko. Otóż mam kilka filmów highres tzw. 1080p, niestety mają one większe wymagania niż 720p i na kompie mi przycinają. Czy jest jakiś prosty sposób na zmniejszenie ich do 720p ?? Większość ma ponad 7gb a ja bym chciał aby mieściły się w granicach 1 DVD. Pozdrawiam
Zakup płytę DVD+R DL 8,5GB koszty około 3zł-4zł
 

DefSquad

New member
Dzięki, wiem że mogę nagrać to na dl ale tak czy siak mój komp jest za słaby do odtwarzania 1080p za to 720p chodzą bez problemu i to właśnie dlatego chciałem zmniejszyć bitrate.
 

Sydon777

Klub HDTV.com.pl
vip
Darmowy program multiAVCHD (http://forum.doom9.org/showthread.php?t=143744), to sprawne nrzędzie służące min. do przekształcania plików filmowych .mkv w struktury AVCHD/BR odtwarzalne na PS3. Duże pliki wejściowe są dzielone przez program na odpowiednio mniejsze tak, aby spełnione były wymogi FAT32 i PS3. W przypadku niestandardowych wysokości filmów, wolne przestrzenia na ekranie HDTV wypełniane są czernią. Kolekcjonerzy różnego rodzaju klipów HD z łatwością mogą stworzyć własne menu nawigacyjne, które pozwala zarządzać odtwarzaniem każdego z nich z jednego miejsca. Rezultaty pracy multiAVCHD mogą być nagrywane na płytkach DVD/BD lub nośnikach podpinanych do PS3 przez USB (dyski lub karty pamięci). Program multiAVCHD jest też istotnym wsparciem dla miłośników filmowania kamerami HD, którzy wykorzystują PS3 do ich odtwarzania.
 

gianbuffon

New member
w tym mkv2vob doszlo pare nowych opcji i nie wiem co zaznaczyc/odznaczyc. moglby mi ktos podac konfiguracje do konwersji filmu mkv z napisami?
w tych opcjach, ktore mozna rozwinac zmienilem: file splitting na FAT32, output file m2ts, subtitle polish. nie wiem, co z pozostalymi, tj. output type, video transcoding i transcoding codec oraz w tych opcjach po prawej stronie.
bede bardzo wdzieczny za pomoc:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Teraz to już można zrobić na kilka sposobów :)
Określ w jaki sposób chcesz odtwarzać gotowe pliki.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
no tak, zeby bylo najlepiej :p nie wiem jakie sa sposoby. chodzi Ci plyta, pendrive, media server? jesli o to, to chcialbym zgrac za pomoca pena na dysk. kiedys dwa razy przerabialem i bylo ok, ale nie pamietam jak to zrobilem heh. za duzo tych opcji teraz i nie chcialbym starcic tych paru godzin...
sciagam filmy x264 720p w formacie mkv i chcialbym je ogladac na ps3. niemal wszystkie sa z napisami, ale jak z lektorem inaczej sie robi, to prosze o porady :)
 

Sammy

New member
witam,

to moj pierwszy post w tym temacie i odrazu przepraszam jak poruszona przezemnie kwestia byla juz poruszona.

Otoz od czasu kiedy stalem sie posiadaczem ps3 pliki w .mkv przerabialem mkv2vob. Filmy w 720p jeszcze jako tako da sie przerobic zeby nie jakosciowo i wielkosciowo bylo znosnie...natomiast ostatnio zabralem sie za 1080p i ten program nie radzi sobie z taka rozdzielczoscia. Pliki zeby nie stracic na jakosci rozkodowuja sie do astonomicznych rozmiarow przekraczjacych pojemnosc plyt b-r. A co za przyjemnosc ogladac pikseloze na tv:p
I teraz moje pytanie czy ktos ma doswiadczenie z programem multiavchd?
jak go skonfiguowac? po kilku probach powstaja jakies katalogi, jak to wrzucic na konsole? co odpalic? wczoraj odpalilem jeden z plikow w katalogu stream ale nie bylo glosu i napisow...jakosc byla swietna:)

jezeli chodzi o czas przerabiania, jakosc i wielkosc liku output to jest swietny...tylko nie widzi napisow w srt, chyba zle ustawiam i nie mam audio co tez moze byc wynikiem zlego ustawienia...aha czy musze kopiowac caly folder czy tylko te pliki m2ts bodajze?

z gory dzieki za pomoc i sorry jak juz bylo:)

aha czy istnieje jeszcze cos sensownego oprocz tych 2 programow?
bo ciagle licze ze kiedy pojawi sie jakies oprogramowanie do chlebaka zeby odpalac mkv bez przeraiania:p

pozdr
 

houdini2008

New member
Sammy napisał:
Otoz od czasu kiedy stalem sie posiadaczem ps3 pliki w .mkv przerabialem mkv2vob. Filmy w 720p jeszcze jako tako da sie przerobic zeby nie jakosciowo i wielkosciowo bylo znosnie...natomiast ostatnio zabralem sie za 1080p i ten program nie radzi sobie z taka rozdzielczoscia. Pliki zeby nie stracic na jakosci rozkodowuja sie do astonomicznych rozmiarow przekraczjacych pojemnosc plyt b-r. A co za przyjemnosc ogladac pikseloze na tv:p
pozdr

Witam, coś chyba Ci się pomyliło, najlepszym rozwiązaniem (jak dla mnie) w tym momencie jest format wyjściowy AVCHD USB, ten program bez problemu sobie radzi z rozdziłką 1080, robiłem już nie jeden film i wszystko jest git, ustaw sobię Transcoding codek na x264 slow i plik nie będzie monstrualnych rozmiarów, a co najwyżej odrobinę większy, dodatkowo przy AVCHD USB będziesz miał DTSik ;) jeśli będzie dostępny w pliku wsadowym to chyba wszystko.
Pozdrawiam. PS3 rządzi :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
gianbuffon napisał:
no tak, zeby bylo najlepiej :p nie wiem jakie sa sposoby. chodzi Ci plyta, pendrive, media server? jesli o to, to chcialbym zgrac za pomoca pena na dysk. kiedys dwa razy przerabialem i bylo ok, ale nie pamietam jak to zrobilem heh. za duzo tych opcji teraz i nie chcialbym starcic tych paru godzin...
sciagam filmy x264 720p w formacie mkv i chcialbym je ogladac na ps3. niemal wszystkie sa z napisami, ale jak z lektorem inaczej sie robi, to prosze o porady :)
Moim zdaniem obecnie najlepiej jest korzystać z AVCHD USB ponieważ mamy DTS, przełączalne napisy i jeśli mamy odpowiedni materiał 1080p to wystarczy tylko muxować czyli sprawa jest expresowa :)
Do tego odtwarzamy filmy z pendrive'a (jeśli jest odpowiednio pojemny czytaj 16 GB) albo zewnętrznego dysku twardego.

Sammy napisał:
(...)natomiast ostatnio zabralem sie za 1080p i ten program nie radzi sobie z taka rozdzielczoscia.
Jest wprost przeciwnie, ten program jest stworzony do FULL HD 1080p.

Pliki zeby nie stracic na jakosci rozkodowuja sie do astonomicznych rozmiarow przekraczjacych pojemnosc plyt b-r. A co za przyjemnosc ogladac pikseloze na tv:p
Jeśli korzystasz z x264 High Bitrate (Slow) to owszem, ale spokojnie wystarcza x264 (Slow).

aha czy istnieje jeszcze cos sensownego oprocz tych 2 programow?
bo ciagle licze ze kiedy pojawi sie jakies oprogramowanie do chlebaka zeby odpalac mkv bez przeraiania:p

pozdr
Zawsze możesz streamować.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
czyli ma byc cos takiego?
video transcoding- automatic
output type - AVHCD USB
output file - m2ts
transcoding codec - X264 slow

po prawej stronie nic nie zmieniac? tzn rozumiem, ze mam wybrac load subtitle, a co z reszta?
ma ktos jakiegos screena pokazujacego jak wygladaja napisy w wiekszej czcionce? bo boje sie, ze beda za duze:p

wielkie dzieki za pomoc:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Skąd pomysł na m2ts? Wszystko co się da ustaw na Automatic.
W zależności czy dajesz napisy z pliku czy masz je w mkv ustawiasz odpowiednie opcje pamiętając o ustawieniu PSL na odpowiedni.
Ja jeszcze korzystam z Overscan Compensation.

Pozdrawiam,
 
Do góry