PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Forest89

Active member
Bez reklam
Masta_J wiem o tym, ale nawet ustawiając na MPEG-2 (fast) to i tak taki sam komunikat mi wyskakuje, że potrzebuje więcej miejsca... :/

EDIT.
Cicho bo coś się ruszyło. Transcoding Video pisze ;)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nio tak się składa, że MPEG-2 też wymaga więcej miejsca.
Najlepiej skorzystać z x264 ale tutaj też trzeba sporo dysku bo to spory plik jest.

Jak leci transcoding to transkodowane video jest zapisywane w katalogu temp więc już potrzebujesz co najmniej tyle wolnego na partycji z tempem ile ma film, jak się skończy transkodowanie to będzie leciał muxing i tu z kolei potrzebujesz miejsca na dysku docelowym też mniej więcej tyle samo co film - mam na myśli x264 (Slow).

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Nio tak się składa, że MPEG-2 też wymaga więcej miejsca.
Najlepiej skorzystać z x264 ale tutaj też trzeba sporo dysku bo to spory plik jest.
Ustawiłem na x264 (slow) i jedzie. Ciekawe dlaczego wcześniej nie chciało ruszyć a próbowałem na wiele sposobów... :/
Masta a jakis File Exstension najlepiej ustawić? VOB czy może m2ts czy jeszcze jakiś inny?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ok Masta_J dzięki Ci za pomoc! Będę wdzięczny. Tymczasem musze kompa na noc zostawić bo pewnie trochę ta operacja potrwa :D A potem będę rozmyślał jak ten plik przenieść do PS3 jeśli w ogóle jest to możliwe :D Jak myślisz?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No przy 16 GB to nawet na porządnym sprzęcie się może robić do rana :)
Robisz na File więc musiałbyś skopiować go korzystając z oprogramowania do streamingu.

Pozdrawiam,
 

lighthammer

New member
A ile miało źródło?
W opcji wysokiego bitrate'u plik wynikowy praktycznie zawsze będzie wiekszy bo po to ta opcja właśnie powstała
Dodam, że może zrobić się nawet 4 razy większy niż źródło.

Nastąpiła pomyłka - zmienił mi się katalog docelowy i sprawdzałem synchronizację na złym pliku (tym po wczorajszych przeróbkach). Nowa wersja nic nie wniosła, nadal rozjeżdzą się timing audio i video. Czy taki defekt często występuje przy konwersji programem mkv2vob?

Plik źródłowy jest większy niż wynikowy (co jest bardzo dziwne). Źródło ma 6.9GB, a plik przerobiony 4.9GB. Najprawdopodobniej jedna ze ścieżek audio jest pomijana przez konwerter. Źródło zawiera dwa strumienie Audio:

1. AC-3, 384 Kb/s, 6 kanałów, Polski
2. DTS, 1.536 Kb/s, 6 kanałów, Angielski

Czy da się coś zrobić, aby mkv2vob poprawnie łączył video i audio w kontenerze?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zgadza się, jeśli MKV ma więcej ścieżek audio, video to może być większy niż plik wynikowy jak najbardziej - ale raczej tylko w przypadku x264 (Slow).

Defekt, o którym piszesz występuje praktycznie zawsze jeśli audio i video pochodzą z różnych releasów i nic na to za bardzo nie poradzisz.

Pozdrawiam,
 

houdini2008

New member
Dzieki za odp. Masta_J, rozkminiłem temat, przylukałem na forum M2V ten problem, no i lece z transcoding, mówi się trudno żyje się dalej :D , ważne że DTSik bryka i z dysku można "grube" pliki serwować.
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
peta, exa, zetta, yotta, xona, weka, vunda, uda, treda, sorta, rinta, quexa, pepta, ocha, nena, minga, luma

Pozdrawiam,
 

drypsiak

New member
Panowie powiedzcie mi od czego zależy czy film będzie przerobiony przez m2v czy nie?mam tomb raidera w 1080p(1980x800) w 5,1 profilu codek avc(dane z programu kmplayer) i transformers tez w 1080p i tej samej rozdzielczości tym samym kodekiem o tym samym profilu.Tomb idzie przez muxowanie a transformerow chce kodować.Dzieki z góry za pomoc
 

ps_user

New member
Bez reklam
MKV2VOB od wersji 2.4.3 podaje przyczynę transkodowania. Nie wiem czy są to wszystkie, ale może pomoże:

REF = Too many reference frames (Not Level 4.1)
VFR = Variable Frame Rate
SUB = Subtitles
RES = Bad AVCHD resolution
CFG = You set transcode to Always
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Otóż to i teraz w zależności od rozdzielczości L4.1 pozwala na określoną liczbę ref frames - jeśli jest ich więcej materiał wymaga przekodowania.

Pozdrawiam,
 

masta_slowik

New member
Takie trochę szeroko powiązane z tematem pytanie:
Zna ktoś dobry sposób na przekonwertowanie zakupionego filmu na Bluray do 8GB mkv? Chciałbym się w to pobawić ale jakoś nie mogę znaleźć porządnej solucji...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Panowie w najnowszej wersji możecie przy wyborze formatu wynikowego 'plik' zachować DTS - nowy trik oszukujący konsolę ;)
Do tej pory DTS był przerabiany na AC3.
Została jeszcze tylko kwestia softsubów przy pliku ale to już trudniejsze zadanie.
Dlatego jak dla mnie AVCHD - USB wciąż rządzi :eek:k:

Pozdrawiam,
 

Redundantor

New member
W przypadku AVchd - USB musisz każdorazowo wgrywać film na usb?

Czyli trzymasz oddzielnie a do oglądania przegrywasz.

Tak mi się wydaje, ale z tej przyczyny nigdy tego nie sprawdzałęm
 
Do góry