PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

gianbuffon

New member
myslalem, ze m2ts najlepszy, bo na stronkach torrent w takich formatach sa filmy, no i duzo osob pisze o m2ts. czyli co mam dac automatic? a jak nagra w przestarzalym avi albo mpg? :p
moglbys jeszcze napisac o co chodzi z tym AVCHD USB? bo jak wybieram ta opcje i Fat32 i chce wejsc do add file, czy add directory, to pojawia sie blad. musze odznaczyc Fat32 i dopiero jest ok. jak to odnacze, to bez problemu PS3 odtworzy ten film? chodzi mi o wielkosc

co daje overscan? i czy mam zaznaczyc opcje always encode subtitle i always transcode dts?

jakbys mogl, to napisz jakie masz ustawienia i do jakich typow filmow:)
dzieki Masta_J
pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
m2ts w tym przypadku to rozszerzenie pliku, które nie ma nic wspólnego z AVCHD USB.
Przy AVCHD USB mkv2vob automatycznie tworzy strukturę kompatybilną z FAT32 więc ta opcja tutaj nie działa.
Overscan podnosi lekko napisy do góry.
ATD powoduje przekodowanie DTSu do AC3 co raczej mija się z celem w tym przypadku bo po to korzystamy m. in. z AVCHD USB żeby ten DTS zachować - poza tym w aktualnej wersji ta opcja i tak w tym przypadku nie działa :)
AES już było tutaj opisane ;)

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
3,5h trwala konwersja:)
teraz powstal folder AVCHD i w nim 2 foldery. calosc ma 6,86 GB. jak ja teraz mam to odtworzyc? pisaliscie, ze po wybraniu AVCHD USB nie mozna wybrac FAT32, gdyz tamta opcja automatycznie sprawi, ze plik bedzie mial taki rozmiar, aby zmiescil sie na pendrive. a na pendrive mozna zgrac przeciez 4GB (FAT32). i co teraz?
 

Sammy

New member
witam,

Dziekuje za odpowiedz i pomoc...mam jeszcze pytanie czy obojetne jest czy wybiore avchd usb/disc? chodzi tylko o wielkosc pilkow? bo chcialbym podzielic film maksymalnie na 2x dl a nie 4...i teraz pytanie czy da sie to jakosc podzielic i wypalic na plyty? jak tak to czy wszystkie katalogi? czy tylko pliki z filmem? jak to w ogole jest skonstruowane?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli będziesz wypalał na płyty to musisz wybrać AVCHD Disc.

Jak wybierzesz dany typ wyjściowy w M2V to program wyświetli Ci okno ze wszystkimi potrzebnymi informacjami jak to nagrać.

Pozdrawiam,
 

Sammy

New member
Przerobilem film wg zalecen ale kiedy odpalam plik na kompie z katalogu stream nie ma napisow...film strasznie szybko sie przerobil nie bylo transcode tylku muzing mimo, ze kiedy jak przerabialem do pliku do zawsze z napisami mi sie trabscodowalo...nie wiem co jest nie tak...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ty jesteś nie tak :)
Wynik z tego programu nie służy do odpalania na kompie tylko na PS3 i tam będzie działał.
Ale uruchamiasz całą strukturę AVCHD a nie plik z katalogu stream.

Pozdrawiam,
 

Sammy

New member
heheh dzieki zaraz powalcze...juz przerobilem na avchd usb bo na plyty nie dzieli i w avchd disc wyszedl plik 13 gb ;p

aha i jeszcze jedno bo mam teraz zagadke czy ten folder musi byc odpalony z usb ? bo mam pena 8gb i nie zmieszcze calosci naraz...czy moge ten plik katalog przerzucic partiami na hdd w ps3 i potem odpalic?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Na płyty sam sobie musisz podzielić PRZED mkv2vob.
Musisz mieć na penie czy dysku USB co najmniej tyle miejsca ile zajmuje plik wynikowy - inaczej nie da rady.

Pozdrawiam,
 

Sammy

New member
nagralem tylko jeden z plikow z katalogu stream i odpalil sie ale jest zielony pasek na dole nie wiem o co chodzi...a co do podzialu mkv przed to nie mam bladego pojecia jak to zrobic...bo czy jakbym w mkvmerge dodal napis to jakbym potem podziel to powinny pasowac? cholera cos czuje ze nie obejrze tego jfk dzisiaj:p dzieki za pomoc
 

Sammy

New member
jak podzielic na plyty przed tzn czym? i czy ten zielony pasek z dolu wystepuje dlatego ze nie nagralem wszystkich plikow czy jest to blad w konf m2v?
pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Trzeba podzielić mkv na części biorąc pod uwagę, że plik po mkv2vob będzie większy o 6%.
O ile wiem można to zrobić za pomocą MKVToolnix chociaż sam nigdy tego nie robiłem bo korzystam z AVCHD USB.
Strukturę AVCHD trzeba odtwarzać jako całość, odtwarzając same pliki będziesz miał zielony pas.

Pozdrawiam,
 

Sammy

New member
myslalem wlasnie o dysku 2,5" chociaz teraz plytki dl sa w znosnej cenie zawsze wole miec kolekcje w pudelkach:)
wracajac do tematu to...podzielilem film mkvmerge wrzucajac do kontenera napisy...wyszlo ~2x6,5gb...wrzucilem do m2v tak przerobilem na avchd usb zgralem na pena odpalilem i....
jakośc obrazu zajebi...czas pracy super, napisy bez zarzutu ALE dlaczego mam ten pasek??? raz zielony jak wlacze w polowie a jak nie to czarny...jakby paski polaczyly sie w jeden i sa na dole...nie wiem czy mam cos nie tak m2v nie wiem gdzie tkwi problem:confused:
 

Attachments

  • IMAG0004.jpg
    IMAG0004.jpg
    632,3 KB · Wyś: 78
  • IMAG0010.jpg
    IMAG0010.jpg
    255,7 KB · Wyś: 145

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego nie ma żadnego problemu tym razem, to właśnie ma tak wyglądać - normalnie miałbyś cały czas zielony pas a tak dzięki mkv2vob masz czarny.
Jak chcesz wycentrowany film to musisz ustawić Transcode na Always i odpowiednio długo na to poczekać.

Pozdrawiam,
 

Sammy

New member
heh juz doczytalem ze to problem z tym ze nie ma 1080p w zrodlanym mkv...ale teraz pytanie czy jest sens to transcodowac i czekac i czy jakosc sie nie pogorszy?? :)
pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem nic lepszego nie zrobisz.
Masz jakość pliku źródłowego w bardzo szybkim czasie z DTSem i przełączalnymi napisami.

O ile z zielonym pasem nie idzie oglądać to czarny jest do zniesienia.

Pozdrawiam,
 
Do góry