PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Forest89

Active member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Panowie w najnowszej wersji możecie przy wyborze formatu wynikowego 'plik' zachować DTS - nowy trik oszukujący konsolę ;)
Do tej pory DTS był przerabiany na AC3.
Została jeszcze tylko kwestia softsubów przy pliku ale to już trudniejsze zadanie.
Dlatego jak dla mnie AVCHD - USB wciąż rządzi :eek:k:

Pozdrawiam,
Masta_J o jakiej wersji mówisz. I jak to zrobić by DTS pozostało?
 

bluray

Banned
Napiszę tak:
mkv - rewela HD; mam dostęp do nowości w tym kontenerze.
Ponieważ nie mam czasu na jakieś tam wynalazki to sobie kupiłem mkv player.
Dvico 6500.
Gra wszystko i dla wszystkich.
Podstawowa zasada brzmi:
Jak będziesz coś potrzebował: to sobie kup.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
bluray napisał:
(...)
Podstawowa zasada brzmi:
Jak będziesz coś potrzebował: to sobie kup.
Głupota w najczystszej możliwej postaci.
My potrzebowaliśmy i sobie kupiliśmy - PS3.

Forest89 napisał:
Masta_J o jakiej wersji mówisz. I jak to zrobić by DTS pozostało?
Wersja najnowsza, nie zaznaczać żadnych checboxów odnośnie audio.

Pozdrawiam,
 

Redundantor

New member
Problemy z dźwiękiem !!!!!!!!!!!!!

Witam,

uzbierały mi się 2 problemy z mkv2vob.

1. W ustawieniach programu nie odznaczam nic dotyczącego dźwięku. Film sie tylko muxuje (bez napisów). Potem już na PS3 leci obraz i szum zamiast dźwięku. Pomaga tylko allways transcode DTS. Wtedy przerabia DTS na AC3 - jest na to jakiś sposób?

2. Film normalnie odtwarza się na PC, natomiast przy próbie mkv2vob jest usupported audio codec FLAC - rozumiem, że czegoś brakuje mkv2vob nie moim kodekom (jak pisałem film działa normalnie na pc).
Mkv2vob jak się okazuje nie radzi sobie z kodekiem FLAC

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

masta_slowik

New member
No FLAC jest nie obsługiwany a i problem z DTS jest dosyć powszechny niestety, trzeba czekać na następnego update'a...

btw. Znacie dobry sposób na ripowanie płyt blu ray do naszych ukochanych MKV? Sporo osób wrzuca filmy w HD na torrenty, ale niestety jakoś solucją jak te pliki MKV uzyskac nie chcą się dzielić;/
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Redundantor napisał:
Witam,

uzbierały mi się 2 problemy z mkv2vob.

1. W ustawieniach programu nie odznaczam nic dotyczącego dźwięku. Film sie tylko muxuje (bez napisów). Potem już na PS3 leci obraz i szum zamiast dźwięku. Pomaga tylko allways transcode DTS. Wtedy przerabia DTS na AC3 - jest na to jakiś sposób?(...)
Sposób na DTS to korzystanie z AVCHD - do tego dochodzą softsuby ale niemożność streamowania.
Przy korzystaniu z DTSu z pliku robi się pewien trik żeby oszukać konsolę i trzeba spełnić pewne warunki żeby to działało - np. odpowiednie ustawienia głośności w PS3 (na poziomie 0) oraz ustawienie Left + Right.

Pozdrawiam,
 

omar

New member
pytałem już o to w tym wątku i nie uzyskałem odpowiedzi..

przy przerabianiu filmu w mkv2vob raz na czas jakiś w trakcie obróbki komputer zawiesza się. co więcej - kilkukrotne podchodzenie do tego samego pliku kończy sie tak samo.

inne - w tym czasie - przerabiają się bez problemu. nie wykryłem zależności pomiędzy rozmiarem, czy rozdzielczością plików.

jako można to zdiagnozować i usunąć?
any idea?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Możesz skorzystać z MKVtoolnix, tsmuxer tez powinien dać rady.
Rozbijasz mkv na poszczególne strumienie i następnie łączysz je ponownie do nowego mkv.

Pozdrawiam,
 

omar

New member
Masta_J napisał:
Możesz skorzystać z MKVtoolnix, tsmuxer tez powinien dać rady.
Rozbijasz mkv na poszczególne strumienie i następnie łączysz je ponownie do nowego mkv.

Pozdrawiam,
no i co się okazało? przy użyciu mkvtoolnix komputer znów zawiesił się mniej więcej na 1/3 pliku (podobnie jak mkv2vob).
relase jest z dobrego źródła i nie ma nuka.

jak można to naprawić?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Plik musi być jakoś poważniej uszkodzony, spróbuj jeszcze raz go zaciągnąć bo inaczej raczej nic nie poradzisz.

Wydania od Chakry już od dłuższego czasu mają te pliki bat.

Pozdrawiam,
 

Forest89

Active member
Bez reklam
W jednym z filmów po przeróbce w MKV2VOB dźwięk wyprzedza obraz o kilka sekund. Coś robie nie tak?
 
Do góry