Ps 50A656

BeyerBrown

New member
zoll:

Przepraszam bardzo, pomieszczenie było dość ciemne. Nie miało jarzeniówek. Symulowało typowe warunki domowe (wieczorową porą) :)
Kontrastem też się bawiłem. Nadal było lepiej. Co gorsze (i oczywiste) "plazmusia kochana" (LCD zresztą też) przy zmniejszaniu kontrastu zaczynała się przygaszać i wyglądać coraz bardziej blado.

Chodzi mi o to, że ten LCD jak dla mnie ma wszystkie zalety plazmy serii 6/7 (i nie ma przy tym F-C) a dodatkowo dostaje się bonus w postaci głębszej czerni (zawsze taka sama -niezależna od ustawień podświetlenia) i większej jasności (intensywniejszej bieli). Zawsze można w tym TV "zjechać w dół" z ustawieniami i będzie tak jak na plazmie, która w tym samym czasie wyciska już z siebie max. ustawień... nie ma się już na niej tego komfortu, że można podregulować "w górę" niektóre suwaki... a co czasem by się przydało, bowiem teraz, jak są dłuższe dni (i na dodatek przestawiono nam zegarki) to jak siadam po pracy przed odbiornikiem, to za oknem mam jeszcze dzień w pełni a w pokoju jest dość jasno - nawet pomimo tego, że okna w salonie mam od strony północnej a w ogrodzie rosną wysokie świerki. Muszę ratować się roletami. Pomagają.
Współczuję temu kto ma ten TV w pokoju gdzie okna patrzą na wschód lub południe ;)

Co nie znaczy oczywiście, że ten nasz TV ma kiepski obraz!
Trzeba mieć jednak świadomość, że są też lepsi zawodnicy na tym polu bitwy ;)

Ogólnie staram się obiektywnie podchodzić do tematu. Nie jestem zwolennikiem jednej czy drugiej technologii - jako stary "crt-kowiec" (ta technologia też nie jest idealna - mam tego świadomość) kupiłem swego czasu tę plazmę, bowiem wydawała mi się, że będzie najbliższa jakościowo temu, co oferuje mój TV-CRT Sony KV-32FD1E (daaawno temu dostał nawet nagrodę EISA).
Jak dla mnie obecnie plazmy straciły już na to monopol...

PS. Oczywiście dyskusyjna jest kwestia ceny, którą trzeba za to zapłacić... tu oczywiście wygrywa plazma. Choć w przypadku gdy ktoś się zastanawia czy kupić 50" PDP serii 7 czy 46" LCD serii 9, to sprawa nie jest już tak oczywista ;)
Gdybym miał teraz kupować telewizor, to raczej poświęciłbym te kilka cali... ;)
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
pborowa napisał:
witam szukam jakiegos dobrego kabelka hdmi 0,8 metra w ofercie mnustwo od 20 zl do 200zł niwiadomo jaki , macie jakies sprawdzone ... pozd
@pborowa:

Na Alledrogo widziałem taki ładny, pleciony i dobrze wykonany kabelek HDMI marki MRS o długości 1.5m w wersji 1.3b za 64,99zł. Jak zawęzisz kryteria wyszukiwania (64-65zł) to go znajdziesz - podałbym tu link do konkretnej aukcji ale obawiam się, że adminowi może się to nie spodobać ;)
Nie mam go, ale zastanawiam się nad jego kupnem :)
Myślę, że będzie OK :)
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
Czytam sobie od czasu do czasu ten wątek i... dziwią mnie czasem opinie, oceny, wywody itd i nie chodzi tu o krytykę tym bardziej konstruktywną bo tez jest wskazana, ale o stanowcze i jednoznaczne wyroki dotyczace funkcjonowania samsunga. Na jakiej podstawie pisane sa słowa? specjalistyczna aparatura pomiarowa, profesjonajlna kalibracja, dopasowane urządzenia peryferyjne, jednakowe warunki zewnętrzne itd NIE ! Są to słówka najczasciej składane na podstawie własnych kryteriów, upodobań, właściwości oka, czy nawet uwarunkowań psychicznych. Produkty z góry sa przeznaczone dla określonej grupy odbiorców i pod tą grupę sa robione, jesli nabywca trafi a tak jest najczesciej jest OK, jesli nie to juz gorzej, ale przecież to nie firma ta czy inna jest winna, ale nabywaca. Dlaczego kupuje ktoś w ciemno, dlaczego na podstawie testów czy opinii a później zmienia i ocene wystawia na podstawie własnych wytycznych i własnego oka. Czy jeszcze gorzej, ogląda sprawdza i wybiera tylko na jakiej podstawie? ze za dwa dni niepasuje to, niepasuje tamto i fachowo opisuje co i jak a dwa dni wcześniej nie miał tej wiedzy? przeciez sprawdzał, porównywał i wybrał badziewie? Dam tez inne porównanie, znajomi oglądaja zdjęcia z aparatu jedne robione canonem drugie fuji, canon (akurat model syna) robi zdjęcie mocno nasycone, bardzo kolorystyczne itd, fuji jak to okreslaja w większosci znajomi ... blade. Mnie jednak bardziej odpowiadaja te z fuji, sa naturalne, choc większosci odpowiadają te bardziej dające po oczach. Dałem ten przykład bo jest dosć podobna analogia jak tv szczególnie z tym samsungiem. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opini czy to pozytywna czy nagatywna, ale nie róbmy z siebie wyroczni i nie negujmy opini przeciwnej, bo że mnie sie nie udało uzykać zadawalającego efektu nie znaczy, że ktoś inny ma podobnie i nie może byc zadowolonym. Nikt nam przeciez na siłe nie wciskał samsunga, panasa czy innego wybraliśmy go z dobrej i nie przymuszonej woli, do tego jest mozliwosc oddania jesli nie spełnia naszych oczykiwan, wiec pole manewru dosć spore, a jednak .... ;) Moze tyle takich moich odczuć i zyczę wszystkim aby właściwie wybrali dla siebie, nie dla testów, znajomych czy porównań, do oglądania nie do szukania czegoś na siłe, może jeszcze cytat kolegi na zakończenie
popmart napisał:
... powoli przestaje czytać to forum ... bo byłem już w stanie sprzedać ten tv "bo to jest zepsuty model" ... ale nie małe porównanie i wiem już że mam b.dobry
Pozdr
 

BeyerBrown

New member
Hmm, równie dobrze można kupować Chevrolety, Dacie, Fiaty i inne nazwijmy je (by nikogo za bardzo nie urazić ;) ) "przystępne cenowo" marki i też będzie się zadowolonym z zakupu przez długie lata.
Jednak technologia idzie do przodu, jakość też (no i są inne marki/modele) i trzeba mieć tego świadomość.
Nikt tu przecież nie mówi o zmianie TV co kilka miesięcy, bo inny ma minimalnie coś lepszego! Ale jeżeli ktoś się waha co wybrać... to osobiście wolę takie spojrzenie jakie reprezentuje np. kolega "wielka.woda" a nie kolejne peany na cześć nowego bożka w naszym saloniku kino-domowym.


No chyba, że właśnie tylko po to powstał ten cały wątek... :roll: Myślałem, że do wymieniania uwag, spostrzeżeń, zalet i wad tego modelu... by ktoś, kto się nad jego kupnem zastanawia miał przedstawione w miarę jasno czego się można spodziewać po tym TV. Czy wady które ten Samsung posiada są dla niego istotne bądź czy jego niewątpliwe zalety uzna za zbędny bajer. No i najważniejsze - co oferują inne odbiorniki w tej samej klasie (cenowej/jakościowej/"wielkościowej" - niepotrzebne skreślić)

Jeśli to pierwsze... to przepraszam, wychodzę stąd. Nie lubię za bardzo towarzystw wzajemnej adoracji. Takie wąskie spojrzenie nikomu tak naprawdę nie pomagają w wyborze. Bo fani plazm Pioneera, LCD Sharpa, Toshiby czy innej marki będą pisali też same superlatywy. Więc kto ma wtedy rację? Dla statystycznego Kowalskiego nikt! (sic!)


PS. A co mojego porównania (PDP 656 vs LCD 956) to oba stały obok siebie, w tych samych warunkach oświetleniowych (przygaszone światło), zasilane tym samym napięciem, ten sam stan emocjonalny/samopoczucie miałem (nie miałem "dołka" ;) ), no i najważniejsze - ten sam materiał na nich leciał. Wszystko dokładnie tak samo.
Nie będę się powtarzał co do rezultatów i wniosków płynących z tego porównania - opisałem je w poprzednim moim wpisie.

Acha, żeby była jasność - to tylko moje skromne zdanie. Nie uważam się za kogoś, kto pozjadał wszystkie rozumy... ;) :krol:
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
cyt.
"canon (akurat model syna) robi zdjęcie mocno nasycone, bardzo kolorystyczne itd, fuji jak to okreslaja w większosci znajomi ... blade "


Sęk w tym, że z tym nasyceniem u Canona zawsze można zjechać "w dół" a w przypadku tego Fuji nie jest to już takie oczywiste. Tzn. też by można było podkręcić kolory (mówię tu już o obróbce w specjalistycznym programie graficznym) - jednak bez pogorszenia ogólnej jakości fotki nie obędzie się. A przynajmniej będzie to trudniejsze/bardziej zauważalne ("cyfrowy nalot") niż zmniejszenie intensywności kolorów w Canonie.

Tak samo w mocno wyeksploatowanym telewizorze nie idzie podkręcić kolorów. W nowym z kolei idzie ich intensywność zmniejszyć.

Inny przykład - z czarno-białego zdjęcia nie da się zrobić kolorowego***.
A na odwrót... o dziwo można :) Wystarczy odpowiedni suwak przesunąć "w dół" w nawet najprostszej przeglądarce zdjęć :)

Dokładnie ta sama analogia tyczy się telewizorka którego porównywałem z naszym odbiornikiem ;)


*** Świadomie pominąłem to, że olbrzymim nakładem mocy obliczeniowej idzie (z większym lub mniejszym prawdopodobieństwem) zrobić foto kolorowe z czarno-białego.

Przepraszam za mój mały off-topic ;)
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@BeyerBrown
Jeszcze do tych zdjęc, dałem to tylko jako przykład taki ogólnikowy i wiem że mozna zjechac z ustawieniami tak jak i fuji ustawic na Hard, ale nie o to mi chodziło a raczej o samą filozofię projektantów, naprawdę zdjęcia sa do rozróżnienia nawet bawiąc się ustawieniami w aparacie(pomijam obróbkę na kompie choć i tu charakterystycznej ziarnistości fuji coś jak z analogu nie wyelminujesz co stanowi plus lub minus dla okreslonego odbiorcy) a przykład dałem bo widzę w tym analogię do oceny samsunga, podobnie jest z podziałem plazma LCD i choc jestem zwolennikiem plazmy nie pisze LCD jest be, jest super, tylko skierowane do innego odbiorcy, nie do mnie i da niejednemu potencjalnym Kowalskiemu więcej radości niż plazma, ale najwazniejsze jest aby dobrze wybrac i o to mi ciągle chodzi, lubię tez krytyke, sam jako jeden z pierwszych pisałem o nietrzymaniu ustawień czy braku polskiech liter w telegazecie, od poczatku pisało sie o bieli o jej mozliwosciach ustawień lub nie dla niektórych, pisało się o tęczy o bzyczeniu, trzaskach i kto tam wie jeszcze o czym i bardzo dobrze bo potencjalny nabywca wie na co zwrócic uwage przy zakupie jak to odbiera, ale jesli wiedząc to czego się spodziewac decyduje sie na zakup i później pisze jaki to słaby tv wybrał to wybacz ale czy to jest normalne. Zawsze podkreślam albo w co drugim poście, zaufajmy sobie nie koledze, gazecie czy postom to my kupujemy dla siebie i my będziemy oglądać i nasza ocena jest najwazniejsza czy będzie tv, samochód czy aparat, a jesli jestesmy niezadowoleni z zakupu to nie wina firmy tylko kupującego (ten przykładowy fuji wybrałem specjalnie dla jego specyficznego działania) i tak jest z każdym jednym przedmiotem czy będzie to RTV czy buty. Co ma zrobic chłopina jak nie widzi tęczy ( ja jak pisałem widze bardzo marginalnie) ma napisać że widzi, bo tak piszą, a jesli tak nie napisze jest traktowany jak ktoś gorszy, nie po prostu inaczej podchodzi do tv po prostu kupił i oglada nie szuka jak my wad, zalet nie sprawdza nie testuje , kupił i ogląda a jesli obraz mu odpowiada to jest super i nie chodzi tu o omawianego samsunga tylko o całoś, bo inaczej odbiera starszy człowiek, inaczej młodzian, inaczej zwykły zjadacz chleba a inaczej maniak przesiadujący na forach i wertujący czasopisam, ale co dziwne własnie ci obcykani powinni dokonac własciwych wyborów dla siebie a wydaje mi się że jest wprost przeciwnie i niezadowolenie jest szczególnie u tych znających temat, więc jak to jest? dlaczego mając wiedzę wybiera się coś co nie spełnia moich oczekiwan i to nawet po fizycznych oględzinach. Na koniec jeszcze raz podkreśle to o co mi chodzi żeby byc dobrze zrozumianym w tych postach a mianowicie piszmy o wadach, piszmy o zaletach, wybierajmy po przemysleniach i nie kazmy decydowac innym bo nie oni będa oglądać a opinie traktujmy jako wykaz uwag na które warto zwrócic uwage przy zakupie. Pozdr
 

BeyerBrown

New member
@jacky-x:

Oczywiście, jak najbardziej zgadzam się z Twoim zdaniem! :)
Jak napisałem wcześniej - dla niektórych pewne wady okażą się niewidoczne lub nieistotne (np. fałszywe kontury) a dla innych niektóre zalety potraktują jako coś zbędnego (nie każdy np. chce mieć system TruSurround XT wbudowany w TV, bo i tak całą fonię przekaże amplitunerowi z porządnym zestawem głośnikowym).

Co do wybrzydzania... ogólnie jestem zadowolony z tego TV, jednak troszkę zawiodłem się na czerni i tym nieszczęsnym F-C... (będę musiał się w przyszłości szarpnąć na ampli który ma możliwość konwertowania po HDMI 50Hz na 60Hz)
A to, że nie świeci tak intensywnie jak LCD nie przeszkadza mi (bo mam odpowiednio przygotowany pokój) i byłem tego świadomy, bzyczenie też nie, ale F-C zauważyłem od razu. Brak smolistej czerni też. A nikt wcześniej (przed moim zakupem) o tym nie wspominał.
Stety-niestety tego Sama kupiłem trochę "w ciemno" - po przeczytaniu wielu superlatyw (głównie na tym forum).
W sklepie gdzie jest złe oświetlenie nie mogłem obiektywnie ocenić jakości wizji.
Poza tym wtedy jednak nie było nic lepszego - seria 7 była dopiero w zapowiedziach. A Kuro nawet nie brałem pod uwagę (cena!!).
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@BeyerBrown
Można fajnie, z kulturą dyskutowac i dojść do jakiś wniosków, po twoim poscie jestem przekonany że teraz rozumiemy się dokładnie w temacie, no moze prawie ;) bo tylko ta czerń mnie zastanawia, dlaczego oceniasz ją jako słabą wg mnie widzisz jest jedna z mocniejszych stron tego tv, smolista ta nazwa sie często powtarza a to raczej odpowiada wg mnie idealnej najbardziej czarnej z możliwych, tak tylko ile przedmiotów w zyciu jest tak czarnych no na pewno jest sadza, fortepian i jeszcze by sie sporo znalazlo, ja bawiac się ustawieniami nie daję wcale na max czerń bo zauwaz że traca się szczegóły choć obraz daje wrażenie leszego, czarniejszego, ale nie widać np: zagięć, czesci fałd na aksamitnie czarnej marynarce ( cos podobnego jest tez często w pionierach)ale może chodzić komuś o właśnie taka czerń, jedyne co moge doradzic, a bawiłem się ustawieniami dosć sporo, miałem go jako jeden z pierwszych więc trochę czasu juz upłyneło, jesli chcesz miec mocniejszą czerń to załacz kontrast dynamiczny zobaczysz że jest różnica na każdym poziomie, ale tak jak pisze czerń robi się smolista ( może ocenisz że zbliża się do tego, albo przynajmniej próbuje) podświetlanie 8-9 i kontrast ok 80 wiadomo u ciebie nie musza się sprawić te ustawienia ale na pewno mają wpływ na wartość czerni chyba w głównej mierze. Pozdr
 

BeyerBrown

New member
Chodzi mi o absolutny poziom czerni a nie o jego przejścia tonalne i szczegóły w nim zawarte. Bo te też chcę by były :) Bo jak dla mnie tę czerń którą oferuje nam 656 nazwałbym "kinową". U mnie ramka wokół TV jest znacznie czarniejsza niż (włączony) panel...
Chce mieć właśnie taką "podstawę" czerni jak ramka. Jestem na tym punkcie przeczulony (jak na wieloletniego zwolennika CRT przystało ;) )
Dynamiczne poprawiacze i zabawy z podświetleniem nie pomagają - traci się szczegóły w ciemnych partiach obrazu. A i tak "zerowy" poziom czerni nie zmienia się...
Znacznie głębszą "podstawę" czerni ma właśnie LCD z serii 9 Sama. I zachowuje przy tym szczegóły w ciemnych partiach obrazu.

Jeżeli u Was czerń włączonego panelu odpowiada czerni ramki to na bank mam walnięty egzemplarz.
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
:hmm: no to super kolega wybrał porównanie ....

seria 9 LCD 46" sama na allegro to ok 7500, a PS 50" 656 to w tej chwili ok 4200 ... no tak zawsze można .... jedyne 40% różnicy ... i jeszcze 4" ;)

(no co za zdziwienie accord lepszy od civica ?, jeszcze niższa relacja cenowa niż ta powyżej, tak samo ma 4 koła i tak samo może wozić 5 pasażerów)

nie zartujmy sobie .... a cytat z mojej wypowiedzi parę postów wyżej jest wyrwany z kontekstu .... no cóż chodziło mi tylko o to że forum w pewnym sensie zasiało we mnie niepokój że kupiłem byubla (choć obraz uważam za bardzo dobry i nie ma z tym nic wspólnego czerń, biel czy cokolwik innego niż subiektywny odbiór całości) ... ale miałem okazje porównać inne TV ..... i co z tego wyszło na forum piszą popaprańcy któży kupują sama choć pragną wysokich panasów czy pionka ... ale są za krótcy w uszach i co robią nazekaja bo ich sam za 4500 gra gorzej niż tv za 10.000 czy nawet 7.500 , no odkrycie ... pozdrawiam

a i na koniec poproszę malkontentów aby wskazali model 46-50" który za podobną kwotę gra tak dobrze lub lepiej niż PS50a656 ... ciekawy jestem ?
do dyspozycji 4,5Kpln (pazma, full HD)
 
Ostatnia edycja:

BeyerBrown

New member
popmart:

Wydaje mi się, że chyba niezbyt uważnie przeczytałeś moje wywody...
Zaznaczyłem wyraźnie, że gdybym miał wybierać PDP 50" 756 (obecnie topowa plazma) a LCD 46" 956 (również top) to bym się mocno zastanowił nad wyborem tego drugiego...
Przy porównaniu relacji ceny/jakości to 656 wygrywa bezkonkurencyjnie.

O tym wszystkim PISAŁEM!!!!!!
Nie rozumiem Twojego oburzenia...
Pozdr.
 

popmart

New member
BeyerBrown napisał:
popmart:

Wydaje mi się, że chyba niezbyt uważnie przeczytałeś moje wywody...
Zaznaczyłem wyraźnie, że gdybym miał wybierać PDP 50" 756 (obecnie topowa plazma) a LCD 46" 956 (również top) to bym się mocno zastanowił nad wyborem tego drugiego...
Przy porównaniu relacji ceny/jakości to 656 wygrywa bezkonkurencyjnie.

O tym wszystkim PISAŁEM!!!!!!
Nie rozumiem Twojego oburzenia...
Pozdr.

jesli tak to przepraszam widać ze niewystarczajaco dokładnie przeczytałem mega wypowiedzi .....

ps ja bym na dziń dzisiejszy piomijajac cene wybrał lcd serii9 widziałem i powiem ze sygnał SD wyglada zdumiewajaco dobrze ... ale pewnie bym nie kupił ze wzgledu na cene ;0
 

klaus71

New member
Bez reklam
popmart napisał:
a i na koniec poproszę malkontentów aby wskazali model 46-50" który za podobną kwotę gra tak dobrze lub lepiej niż PS50a656 ... ciekawy jestem ?
do dyspozycji 4,5Kpln (pazma, full HD)
dowolny panas 46cali nie ma FC a więc dla mnie wygrywa przez KO (no chyba że ma się tuner z wyjściem 60hz)
 
Ostatnia edycja:
Popmart, masz talent do rozszyfrowywania roznych podejrzanych osobnikow, w tym i mnie, za krótkiego w uszach popapranca bez kasy :). Z tym samsungiem (jako firma) to jest tak, ze jak kiedys zobaczyłem slima crt tej firmy, to nie moglem się nadziwic,jak cos takiego można w domu postawic ;). W tym przypadku nawet czyjakolwiek dowolna zone zrozumiałbym, która mowi „NIE POZWALAM” i robi mezusiowi profilaktyczna ambe na obowiązki małżeńskie celem nabrania rozumu ;) Mysle, ze czesc ludzi (jak i ja) kupila samsunga (w moim przypadku 756) dlatego, ponieważ Panas 50PY800, jak i inne wyższe modele panasa, stal się niedostępny w pewnym momencie, o czym pisalem w watku dotyczącym 756. O kuro pisac nie będę, ja akurat nie kupiłbym plazmy za az takie pieniadze,z powodu braku celowości, lub jak woli popmart,cienkosci w uszach. Natomiast kiedy kupowałem samsunga, 800tka Panasa kosztowala ok.7500, i była to kwota do przyjecia nawet dla mnie. Mnie forum chcialo wmówić, ze kupilem tv, właściwie, mimo pewnych nieistotnych subiektywnych przeciez w koncu ( bo jeden lubi Bacha a drugi Ranczo) wad, praktycznie bez konkurencji. Ale tak się sklada, popmart, ze uzbierałem jakos w koncu na ten tv,kupilem, postawiłem miedzy sekretarzykiem a ołtarzykiem w domu, a stada pochwalnych zdan n/t mojej plazmy, zakończone często potrojnymi wykrzyknikami (bywa ich i piec) i okraszone radosnymi animkami, no nijak nie chca wpłynąć na poziom bieli w tym tv, która to biel zostala przez samsunga przygaszona skuteczniej dzieki wedlug mnie uzyciu filtra w panelu,niż poprawila czern. Moja krytyka przynajmniej niesie ze soba pewna empiryczna informacje n/t plazm samsunga o oznaczeniu 656 i 756. Taka w skrocie, ze te plazmy dzieki zastosowaniu filtra i powloki antyrefleksyjnej, maja, również będąc wylaczone, przyciemniony panel, i cierpi na tym biel, i mam wrazenie,ze samsung chcąc dogonic kuro próbował to zrobic przy uzyciu kawalka drutu i gumki od babci majtek. Bezkrytyczne chwalenie tych dwoch tv, i pisanie o ich wadach jako o subiektywnych odczuciach nie mających kasy na lepsze telewizory burkow, nie uchroni ludzi chcących kupic ten tv przed rozczarowaniem, jeśli nie będą mieć okazji porównać większej ilości stojacych obok siebie, w tym samym oświetleniu, te same materialy odtwarzajacych plazm, a szczególnie stojacych obok 656, 756, 551 i 451 firmy samsung (jak ja miałem okazje już po zakupie), które to porównanie najlepiej odzwierciedla specyfike obrazu w 656 i 756 – nizsze modele samsunga swieca biela bez uwag.
Kolego jacky-x, wyjaśnię Ci,jak można się pomylic niby znając się,czytając i majac jakas wiedze. Otoz wystarczy, jak w moim wypadku, oceniac 756 podlaczony do tego samego źródła co wiszace w jego towarzystwie 3 duze LCD, swiecace piekna biela na podkręconych ustawieniach ze sfabrykowanych na uzytek tych co jeszcze nie maja LCD zrodel. Bierzesz poprawke na gorsza biel plazmy, to oczywiste. Ale ta poprawka okazuje się za duza, a to ze jest za duza wychodzi w domu dopiero. W domu zdejmujesz z szafki swoje niezle crt, stawiasz plazme, i bye bye bialy kolor. Do czasu az się oczy przyzwyczaja,i to co nie jest biela stanie się biela.
Żeby było ciekawiej, widziałem jakis model LCD samsunga, który również swieci z podobna maniera…Az go któregoś razu obejrze dokładniej co za cudo…
Na koniec…to fajne tv jest !!! Ma ladna obudowe !!! (swietnie mi się komponuje na czerwonej scianie ;)!!! Nie widze zadnego FC!!! Nic nie bzyczy !!! Nic nie „czeszczy”!!! Ma dobra czern!!!!!! Niezły dźwięk!!!
Przemyślcie dobrze zakup, tv nie ma obiektywnie bieli. Obiektywność tej opinii przechodzi w subiektywizm po jakich dwoch tyg oglądania w trybie standard na matrycy podświetlonej na 6/7 i wylaczonych wszystkich wodotryskach oraz braku innych tv w poblizu. Tv się dociera, oko się dociera, pojawiaja się wieksze problemy…
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
klaus71 napisał:
dowolny panas 46cali nie ma FC a więc dla mnie wygrywa przez KO (no chyba że ma się tuner z wyjściem 60hz)

dowolny panas 46" ma za to green ghosting (w panasach szczególnie widoczny w porównaniu z innymi) i w tej kategorii cenowej modele dostępne są słabsze .... ale cóz rzecz gustu ... modele dobre zaczynaja sie od 6000-7000 i tez maja GG a jeszcze trudno je kupić .... a wtedy kiedy ja kupowałem były wręcz niedostępne . (sierpień 2008)

wielka.woda : widzę ze masz spory problem : 2 rozwiazania allegro albo psychiatra (w lzejszym przypadku pstycholog), jakbym ja się tak meczył to nie wypisywałbym postów na 1000 słów tylko sprzedał grata .... ale do tego trzeba być mężczyzną a nie płaczką ... poza tym 7500 to znaczaco wiecej niż 4500 ... jakbym sie nie mylił ... ja też chciałbym mieć wieś tylko pieniądze (i możliwości) gdzieś... jesteś zwaiedziony? forum cię oszukało ? .... strasznie jesteś łatwowierny .... do mnie masz pretensje bo mi się podoba ? ja nie porównuje bieli czy czerni czy czegokolwiek , dlamnie ważne jest to że subiektywny odbiór obrazu zarówno HD jak i SD jest powalajacy .... ta biel moze nawet być ciemno zielona jak obrazek jest imo super ... ba wogóle nie musi być bieli jak przełaczam na NG HD i obraz niewiele różni się od BD (mam astera który nie tnie bitrate)...

ja tu nigdy nie próbowałem nikogo do niczego przekonywać moim zdaniem tv jesty OK , jak myślisz inaczej sprzedaj i zapomnij o tym przykrym incydencie , dołóz 3.000-4.000 i mozwe wtedy bedziesz zadowolony (choć nie jest to pewne jak mniemam bo tak się składa ze wszystkie mają wady, które predzej czy później się ujawniają)

buuu a mnie namówili i mam kiepsko buuuu buuuu kto mnie usłyszy .... buuuuu buuuuu
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
1. to jest watek o 656 i kropka. wszelkie wtyki o 756 sa nie na temat. załóz sobie swój watek i tam płacz. tu jest rozmowa o 656 który tyle kosztuje i do tego robie odniesienie, nie wiem czemu miwałbym robić do 756 , bo ty się o nim wypowiadasz i go posiadasz ? hmmm nie na temat ?

2. Ja nigdzie nie piszę ze 656 działa lepiej niż droższe produkty, ja tylko piszę że jest i tak najlepszym wyborem za swoja cenę z róznych względów, jest to moja opinia i mam prawo ja wyrazić ile razy tylko chcę na tym forum, i przykłady porównania z TV za 7.000 budza we mnie jedynie żal.

3. to co napisałem w innym poście dokładnie odzwierciedla to co myslę na ten temat zacytuję tym razem nie wybiórczo jak ty tylko w całości:

"
wiesz z reguły człowiek inteligentny jesli nie moze nic zrobic, nie pieni się i nie przestawia się na myslenie życzeniowe tylko godzi się z niezmienialnym i nie kazdemu jest dane panować nad tym

" Boże daj mi siłę aby godzić się z rzeczami których zmienić nie mogę, inteligencję aby zmieniać te które mogę zmienić, oraz mądrość aby odróznić jedne od drugich""

o tuż ja się pogodziłem z pewnymi wadami tego odbiornika widzę posteryzacje w gradientach widzę ze biały bywa czasem nie biały i co z tego jak ogladam TV lub np MKV to jest miód i to mi wystarczy, d-sub full hd 60Hz .......... ja ogladam tv a nie kolory pojedynczo .... efekt końcowy a nie składowe ....

a tobie czego brakuje?

siły ? inteligencji ? czy mądrosci?

na koniec to co ja napisałem owszem mozna przy odrobinie złej woli odebrać jako inwektywy ale wycieczki osobiste w kierunku mojej połowicy to juz jawne chamstwo, niczego ci nigdy nie wmawiałem, nie twierdziłem ze źle widzisz, nie miałem pretensji ze ci się nie podoba , pisałem tylko że MI SIĘ PODOBA, to ty zachowujesz się jakby wszystkim z twojego powodu miało się nie podobać i wszelkie odstępstwa od twojego punktu widzenia sa podniecaniem się Czesia ....

a i erystyczne czepianie się błedów których poza ogonkami nie ma w mojej wypowiedzi jest żałosne .
 
Ostatnia edycja:

markatan

New member
Halo! Gdzie admin który powinien Wam zwrócić uwagę.
Chciałem poczytać konkretnych wypowiedzi na temat TV a Wy tu się po prostu kłócicie.
Wyhamujcie. Szkoda zdrowia.
 

jacky-x

New member
@wielka.woda
Przykro mi,:( że nie trafiłeś z wyborem swojego tv, ale tak jak pisałem wcześniej czy nie warto było go od razu zwrócic, skoro cię od razu w domu rozczarował. Są tez prezentacje oferowane choćby przez admina tego forum jesli miałeś wątpliwości, mozna się tez dogadać ze sprzedawcą w jakimś mniejszym sklepie kupując na ewentualna wymiane na model który by cię jeszcze interesował. Robiłeś sobie jakąś kalibracje? nawet zmiana ustawienia z ciepłego który właśnie jakby przyciemniał biel na zimny2 daje bardzo duza różnice a gdzie reszta ustawień, dlaczego nie podciągnąć podświetlania na 9 czy nawet 10 (na czerni nie stracisz, ewentualnie ją skorygujesz jesli ci nie będzie odpowiadać ) tylko dajesz na 6 przeciez tez ci to poprawi biel, dlaczego nie potestować własnych ustawień bieli itd. Plazma to jednak nie wszystko sama nie zagra nic a nic musi byc jakieś urządzenie zewnętrzne choćby tylko antena i tu tez od razu mozna zaznaczyc jaka bo tez da rózny obraz, inny obraz będzie z tunera sat za kilkaset złotych a inny z najtańszego. Samo połaczenie, jak rózne sa ceny kabli i ich jakosci, czy rodzaj HDMI czy chocby euro podłaczenia nawet z tego samego źródła, My skupiamy się w tym wątku na modelu 656 (choc 756 jest bardzo podobny) i traktujemy go coś odosobnionego a może warto czasem zwrócic uwagę na urządzenia peryferyjne, moze własnie one pogarszaja lub polepszaja swoimi algorytmami ocene tego co oglądamy w efekcie końcowym. Wiem że pewnych rzeczy się nie przeskoczy, ale warto zostawić margines dla innych tych którzy trafili dla siebie bardzo dobrze bo nie sa gorsi jesli czegoś nie widzą czy widzą inaczej, inaczej ode mnie, od ciebie a może to właśnie oni widzą właściwie. Pozdr rówieśnika;)
 
A ja jeszcze raz.

smok-wawelski napisał:
Ten TV mi się podoba. Dlatego piszę o jego zaletach. Niedoskonałości też są ale o nich nie piszę. Przewaga plusów nad minusami w tym TV jest taka, że minusy to margines. Nie krytykuję wypowiedzi innych w odniesieniu do tego TV. Każdy pisze to co chce. Tym bardziej że kwestie oceny w szczególności obrazu lub dźwięku to sprawy dalece niewymierne.

Ja kupiłem, chwalę i trzymam ten TV. Są koledzy na forum co kupili, krytykują, piszą nawet że chętnie by go zwrócili itd. itp. i trzymają ten TV - daje do myślenia.

Ten czyli PDP 50A656.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
jak dzieci ;-)

Panowie jak jeszcze możecie to wykasujcie tą malowniczą wymianę swoich racji. PLIS;)
Nikt nikogo nie zmusza do kupna tego czy innego TV.
Mamy możliwość wyboru i często możliwość porównania różnych produktów
a forum może pomóc w odpowiednim wyborze!
A jak już jest w domciu to wspólnie staramy się ocenić
i wady oraz przede wszystkim zalety swoich zabaweczek oraz pomóc sobie na wzajem w wyjaśnieniu ewentualnych wątpliwości co do ustawień oraz działania.
I niech tak zostanie;););)
 
Do góry