Przestrzegam przed zakupem telewizorów Sony.

  • Thread starter Deleted member 121090
  • Rozpoczęty
Status
Zamknięty.

Kijek1

Member
chyba nie rozumiesz problemu, nie po to ktoś kupuje Tv za 8 czy 10 tyś z 5 letnią gwarancją ,żeby go potem olewano z tego co kolega opisuje firma ma w dupie kwestie serwisowania i nie zapewnia odpowiednich stanów magazynowych ewentualnych części do napraw , jaki jest problem , że matryc nie ma po 1,5 roku to jest żenada

Bardzo dobrze rozumiem problem. Ty chyba nie zrozumiałeś mojego postu. Chcąc wymiany na nowy model, HQ150 ma oczywiście rację. Walcząc z Sony, ma bardzo duże szanse na wygraną. Tylko czy warto miesiącami przerzucać się pismami, potem dostać nowy model, który znowu może się zepsuć i znowu pisma... Ja bym wziął kasę i kupił telewizor INNEJ firmy. Dobitnie bym pokazał, gdzie mam sony i ich produkty.
Co do stanów magazynowych, to w moim przypadku, brak matryc wyszedł mi tylko na dobre. Za w4720 dostałem ex720. Inna sprawa że sony nie ma obowiązku trzymania części serwisowych. W razie awarii, ma obowiązek naprawy bądź WYMIANY. Jeśli woli wymieniać niż naprawiać, ich problem. Chyba że nie chce zrobić ani jednego ani drugiego...
 

satanica

New member
Bierz kase, za nia kupisz lepszy tv i jeszcze ci zostanie :p, ten tv nie jest tyle wart, poza tym jak kolega mowi, po co masz tracic nerwy i czas na cos co moze ci pasc znowu za rok
 

WojtR

Member
Bez reklam
Co do stanów magazynowych, to w moim przypadku, brak matryc wyszedł mi tylko na dobre. Za w4720 dostałem ex720.

jak oceniasz ewentualne różnice w tych TV , jest odczuwalny skok jakości , przetwarzania obrazu obrazu, jak z podświetleniem wieczorem ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Bierz kase, za nia kupisz lepszy tv i jeszcze ci zostanie :p, ten tv nie jest tyle wart, poza tym jak kolega mowi, po co masz tracic nerwy i czas na cos co moze ci pasc znowu za rok
Praktycznie masz rację w 100%. Ale jak wszyscy będziemy do tego tak podchodzili to oni będą z nami robili co chcą. Po to są takie fora jak to żeby piętnować takie nieuczciwe praktyki. Zobaczę kiedy mi się znudzi. Na razie tak tego nie zostawię. Ale odnosząc się do powyższych wpisów robię to całkiem bez ciśnienia. Spokojnie to tylko telewizor. Ale ważniejsze są zasady i to że ktoś chce mnie w moim odczuciu w....ać. I z tym bym źle spał jakbym to zostawił bez walki. Już nie chodzi o nowy telewizor. A swoją drogą to wydaje mi się że modele Samsunga 55D8000 i Toshiba 55WL768 mogą być dla mnie alternatywą. Może ktoś się na ten temat wypowiedzieć?
 

Kijek1

Member
jak oceniasz ewentualne różnice w tych TV , jest odczuwalny skok jakości , przetwarzania obrazu obrazu, jak z podświetleniem wieczorem ?

Kąty kiepskie, czerń o wiele lepsza, sygnał HD rewelacja, SD może być. Więcej ustawień koloru w stosunku do serii W. Input lag w trybie GRA 30ms, w innych trybach w zależności od ustawień, dochodzi do 100ms (KINOWY). Skok jakościowy jest, ale nie tak duży, żeby trzeba było wymieniać. Gdyby mi się nie popsuł poprzedni model, na pewno bym nie wymieniał. A, i bym zapomniał. Ma 3D. Ale nie sprawdzałem, w zestawie nie dają okularów, za to jest wbudowany nadajnik. Jest o wiele cieńszy. To tak w skrócie, podobno kiki ma robić nie długo test. Generalnie z wymiany jestem zadowolony, ale wolałbym kasę, wziął bym coś większego:lol:

Praktycznie masz rację w 100%. Ale jak wszyscy będziemy do tego tak podchodzili to oni będą z nami robili co chcą. Po to są takie fora jak to żeby piętnować takie nieuczciwe praktyki. Zobaczę kiedy mi się znudzi. Na razie tak tego nie zostawię. Ale odnosząc się do powyższych wpisów robię to całkiem bez ciśnienia. Spokojnie to tylko telewizor. Ale ważniejsze są zasady i to że ktoś chce mnie w moim odczuciu w....ać. I z tym bym źle spał jakbym to zostawił bez walki. Już nie chodzi o nowy telewizor. A swoją drogą to wydaje mi się że modele Samsunga 55D8000 i Toshiba 55WL768 mogą być dla mnie alternatywą. Może ktoś się na ten temat wypowiedzieć?

Jeżeli nie spieszy ci się z wymianą, to walcz:twisted:. Mi by się nie chciało czekać, nigdy nie byłem zbyt cierpliwy. Jak mi powiedzieli, że mam czekać 2-3tyg., to w pierwszej chwili krew mnie zalała.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Napisał pedro1
Zależy jak tam masz w tej umowie gwarancyjnej napisane, jeśli naprawa lub wymiana na nowszy o nie gorszych parametrach i nie ma wzmianki "lub zwrot pieniędzy" to powinni wymienić bez łaski.
Taki KDL-52LX900 w sieci jest już dostępny od ok 9000 zł.
Jestem pewien, że na zachodzie problemu by nie robili, a u nas bywa z tym różnie.


Właśnie tak jest w umowie gwarancyjnej napisane. Ani słowa o zwrocie kasy. Dlatego zastukam do UOKiK-U bo dla mnie sprawa jest jasna.

Ale się wkurzyłem na takie traktowanie klienta, nawet gdyby produkt kosztował 5 zł. Ja bym zrobił tak:
jeśli nie dojdzie do ugody, to jednak wniósł sprawę do sądu. Ale o terminie i powodzie rozprawy bym poinformował na ( pierwszej stronie gazety- może nie wypadnie drogo) ( w Twoim mieście ), jako krótkie ogłoszenie płatne. Założę się,że na rozprawę przyszłyby tłumy.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A ja nie bardzo kumam o co chodzi koledze HQ150. Dostał najlepszą z możliwości - zwrot pieniędzy i nie jest zadowolony? Za 8400 zł dziś kupi sobie lepszy TV a jak tak bardzo się przywiązał z Z5500 (też taki mam) to nich sobie kupi taki nowy za 5490 zł (jest za tę cenę choćby w RTV-EURO-AGD, stoi m.in. w salonie w Jeleniej Górze) a jeszcze dużo kasiorki zostanie.
A co do zasad, to co z tego, że w gwarancji nie ma nic o zwrocie kasiorki skoro takie rozwiązanie wydaje się lepsze od tych zaproponowanych w karcie gwarancyjnej?
Ja bym brał kasę.
 
D

Deleted member 121090

Guest
W sklepach są Z5500 nie do zdobycia. W Euro-RTV mają raczej tylko powystawowe. Chodzi mi o to, że jeśli tak jak piszesz nie ma tego w gwarancji, to raczej powinni mnie zapytać jakie rozwiązanie będzie dla mnie najwygodniejsze, skoro nie mogą spełnić tego z gwarancji. A oni dwa tygodnie obiecują a potem spadaj Pan zwrócimy Panu kasę i do widzenia. Jak Ci telewizor padnie to też byś chciał że by to Oni decydowali jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze czy chciałbyś żeby zrealizowali to co do czego się zobowiązali? A co do zakupu innego TV to oczywiście szukam ale jakoś nie widzę nic lepszego w tej cenie. Jeśli piszesz o lepszych TV w tej cenie to proszę o konkretne propozycje. Z chęcią się im przyjrzę bo w końcu chciałbym mieć wymianę tego TV z głowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

martiso

New member
Walcz i nie słuchaj innych - to jest w interesie wszystkich konsumentów, firma sony bierze kupę kasy za swoje produkty i wszystko jest dobrze jak jest - dobrze :) NIe wywiązują się z postanowień gwarancji - tak nie może być
 

jgx

New member
Bez reklam
A ja nie bardzo kumam o co chodzi koledze HQ150. Dostał najlepszą z możliwości - zwrot pieniędzy i nie jest zadowolony? Za 8400 zł dziś kupi sobie lepszy TV a jak tak bardzo się przywiązał z Z5500 (też taki mam) to nich sobie kupi taki nowy za 5490 zł (jest za tę cenę choćby w RTV-EURO-AGD, stoi m.in. w salonie w Jeleniej Górze) a jeszcze dużo kasiorki zostanie.
A co do zasad, to co z tego, że w gwarancji nie ma nic o zwrocie kasiorki skoro takie rozwiązanie wydaje się lepsze od tych zaproponowanych w karcie gwarancyjnej?
Ja bym brał kasę.


u ust (klawiatury :) ) mi kolega to wyjął - nie rozumiem kolegi HQ150 i całego bicia piany - 8400 to dziś wystarczająca suma aby kupić sobie nowy 52" tv który nie będzie gorszy od 52z5500 choć z racji wszechobecnej mody na badziewne edge led może być to kłopotliwe ale myśle że coś się kupi więc o co chodzi? O te kila stów ew. dopłaty? Ale zyskujesz nowy model więc ogólnie nie jesteś stratny - tak ja to widze
 

jgx

New member
Bez reklam
i nie piszcie prosze że chodzi o zasady - życie nie jest czarno - białe i widze naokoło gorsze rzeczy dziejące się w majestacie pseudo państwa prawa jakim jest polska więc życze sobie i Wam żeby nas "tylko" takie niegodziwości spotykały :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
u ust (klawiatury :) ) mi kolega to wyjął - nie rozumiem kolegi HQ150 i całego bicia piany - 8400 to dziś wystarczająca suma aby kupić sobie nowy 52" tv który nie będzie gorszy od 52z5500 choć z racji wszechobecnej mody na badziewne edge led może być to kłopotliwe ale myśle że coś się kupi więc o co chodzi? O te kila stów ew. dopłaty? Ale zyskujesz nowy model więc ogólnie nie jesteś stratny - tak ja to widze
Jestem podatny na argumenty ale to ja proszę o to żeby nie bić piany i nie pisać po raz kolejny: ,,za tę kase spokojnie kupisz lepszy TV'' tylko proszę o konkretne modele. Po raz kolejny o to proszę a potem to już cisza. W momencie zakupu tego TV na rynku było już sporo LED TV z podświetleniem krawędziowym. Właśnie żeby uniknąć ewidentnych wad tej technologii kupiłem Z5500.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Poprosiłem o pisemną odpowiedź serwisu na moje zgłoszenie relamacyjne. Dzisiaj przyszła. Piszą że mogą wymienić matrycę tylko nie wiedzą kiedy to nastąpi bo na razie ich nie mają( czyli sądząc z tej wypowiedzi chyba znowu zaczną ich produkcję:D) lub po konsultacji z Sony mogą oddać kwotę za jaką kupiłem. Po wgłębieniu się w warunki gwarancji zauważyłem że tam jest napisane że wymienią mi na model o tej samej wartości i parametrach technicznych. Nigdzie nie ma słowa o kwocie za jaką ja kupiłem. Mówi się tylko o wartości urządzenia i tego się będę trzymał. Czyli nawet jakbym model który był w cenniku wyceniony na 13000zł tak jak mój zapłacił 5zł to powinni mi w momencie wymiany dostarczyć model o takiej samej wartości a nie oddać 5zł.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...Chodzi mi o to, że jeśli tak jak piszesz nie ma tego w gwarancji, to raczej powinni mnie zapytać jakie rozwiązanie będzie dla mnie najwygodniejsze, skoro nie mogą spełnić tego z gwarancji...

Bierz kasiorkę puki dają bo jeszcze się wycofają z tej propozycji i zaproponują ci jakiś jeden model TV, który ich zdaniem będzie odpowiednikiem a ty uznasz, że to szajs i dopiero będziesz miał problem. Przypominam, że w momencie zakupu Z5500 nie był najwyższym modelem (wyższy był X) więc chyba nie masz co liczyć na serię HX900.

A co do matrycy to wznowienia produkcji raczej bym nie oczekiwał, raczej SONY czeka na inny uszkodzony TV ale taki w którym matryca będzie sprawna i będzie można ją przełożyć do twojego. Ewentualnie jakiś zwrot ze sklepu im to ułatwi.
Nowych modeli TV nie polecę Ci bo już wypadłem lekko z obiegu od kiedy kupiłem swój a dużo nowych modeli się urodziło od tamtej pory. Widzę też, że wszystko potaniało więc sądzę, że za 8400 zł uda się coś dobrego wybrać, może coś z Full LED Local Dimming.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Jestem w tej komfortowej sytuacji że nawet tak jak piszesz jeśli Sony będzie mi chciało jakiś badziew dać to mogę im za taką propozycję podziękować. Kupiłem Z5500 1.5 roku temu więc mogę u sprzedawcy a nie u nich zażądać zwrotu kasy na podstawie niezgodności towaru z umową. Ale na razie powalczę.
 

jgx

New member
Bez reklam
Jestem podatny na argumenty ale to ja proszę o to żeby nie bić piany i nie pisać po raz kolejny: ,,za tę kase spokojnie kupisz lepszy TV'' tylko proszę o konkretne modele. Po raz kolejny o to proszę a potem to już cisza. W momencie zakupu tego TV na rynku było już sporo LED TV z podświetleniem krawędziowym. Właśnie żeby uniknąć ewidentnych wad tej technologii kupiłem Z5500.

oj przecież wszystko jest na forum ale ułatwie Ci żebyś się nie męczył :D - zakładam że plazma cię nie interesi więc zostaje jeden tv - kupuj samsunga 55C8000 chyba że kasiory ci starczy i chcesz zaszaleć to tegoroczny odpowiednik 55D8000 - STRZEŻ SIĘ SUPER HIPER WSPANIAŁYCH TV ZE STANDARDOWYM EDGE LED!!! - obraz wyśietlany na tych tv nie umywa się do może i grubego ale znakomitego podśiwetlenia WCG-CCFL i po przesiadce z z5500 będziesz zawiedziony

A co do jechania po Sony - pokażcie mi firme której tv się nie psują? Myślicie że samsnungi, lg i inne się nie psują i nie ma z nimi problemów? I serwisy tych firm wspianiale i zawsze po myśli klientów załatwiają reklamacje??? :D:D:D
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Byłem ostatnio obejrzeć 55D8000. Wyjęli go dla mnie z pudełka i podłączyli Polsat HD. I porażka. Obraz kiepski. Może to wina braku odpowiednich ustawień ale byłem zawiedziony. Co do Edge Led to oczywiście nie wchodzą w ogóle w rachubę. Jak kupowałem Z5500 to już pełno ich było na rynku. Co do plazmy to czekam na możliwość zobaczenia co potrafi Panasonic 55VT30.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chrup

New member
Samsung D8000 to też Edge LED...
Zostaje Ci plazma, a z Full Led w tej cenie to chyba tylko LG LX9500 i Sharp LE700/705. Sony HD900 jest trochę droższy...
Też mam Sony Z5500 i też mam teraz problem z wymianą na bardziej współczesny. Rozważam właśnie plazmę VT30 albo jednak Edge LED - np. Sharpa 830.

Uprzedzając ewentualne pytania - powodem wymiany nie jest niezadowolenie - z TV jestem więcj niż zadowolony:)
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Uprzedzając ewentualne pytania - powodem wymiany nie jest niezadowolenie - z TV jestem więcj niż zadowolony:)

Ja również :lol: i napewno nie będe zmieniał na inny lcd bo to moim zdaniem jest bez sensu - obrazu raczej nie porawie (a przynajmniej nie na tyle co by usprawiedliwiało dołożenie ok. 5-6 tysięcy), 3D mnie nie interesi a design z5500 ma taki że niektóre tegoroczne modele różnych firm się chowają, zastanawiam się nad 55vt30 ale tylko pod warunkiem że będe miał jeden dzień na porównanie face to face cobym pózniej nie żałował
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
chrup oczywiście że d8000 to też edge led ale nie tradycyjny!!!! co wyrażnie zaznaczyłem - po szczegóły zapraszam do wątku poświęconego temu tv więc nie wprowadzaj ludzi w błąd, a co do obrazu na tv wyjetym z pudełka nigdy się nie zdarzyło aby obraz na tv mi się podobał zanim ustawiłem go "pod siebie"
 
Status
Zamknięty.
Do góry