Przedstawiamy perły CES 2013 - Panasonic ZT60

peterka1000

Member
Bez reklam
No i z cen wynika wyraźnie , że nie ma co liczyć na jakiś przełom w jakości obrazu na ZT w stosunku do VT . Cena liczona telewizor do telwizora np w 60 calach to różnica 400 dolarków . Więc 1250 zł . Nie ma co się oszukiwać że za taką różnice maleńką będzie różnica jaka kolwiek w jakości obrazu na korzyść ZT . Gdyby faktycznie te telewizory dzieliła przepaść , różnica cenow wynosiła by minimum 1500 dolców . Za tą 400 dolków nie ma szans na przełom . Nikt poprostu albo nie kupi VT albo ZT . Bo przy ogólnej cenie 11000 zł jak kogoś stać na taki wydatek to dołoży niecałe 10 % i kupi droższy model . Więc z cen wynika że nic poza obudową i nazewnictwem się nie zmieniło . To było do przewidzenia . W czasach gdzie Panasonik ledwo zipie nikogo nie stać na wdrażanie nowinek za które mało kto zapłaci . Więc odgrzewany kotlet z inna nazwą i nic więcej , a szkoda .
 

Stratoss

Member
Bez reklam
A może by tak coś pokazać dla zwolenników projektorów?
Jak dla mnie oglądanie filmów tylko z projektora! Reszta to tylko namiastka, tego co może pokazć projektor w dedykowanym pomieszczeniu.
 

Pingu

New member
A dodam, że może być gorzej, firma napewno szukała oszczędności i może się okazać, że np. VT60 to zrobione tańszym kosztem VT50.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Tego nie można wykluczyć . Firma nie makasy to będzie teraz latami owijać jeden i ten sam projekt w różne opakowania wmawiając że to coś zupełnie innego. A co do moich przemyśleń dwa posty wyżej to jest oczywiste że z różnicą 400 dolarową nie ma co się łudzić że to inny panel i inna jakość obrazu . Pioneer Kuro koszował by w takim rozmiarze z 8000 dolców . Więc nie możliwe że Panasonic zdobył szczyt Pioneera za 400 dolców róznicy do serii VT50 . I nie trzeba do tego być znawcą żeby tego nie wiedzieć . poprostu cudów nie ma . Do tego Panasonic idąc za światowym trędem chłamu zwanego LCD LED nie będzie walczył z wiatrakami i rozwijał na siłę technologii plazmowej ( oczywiście ja żałuje tego ) , która umiera . No chyba że chciał by zdominować jakość dla kinomanów i poza dziadostwem Ledowym chciałby zdobyć rynek Videofilski wypuszczając naprawde odlotową plazme w stylu Kuro 2 ale wtedy ilość takowych telewizorkó musiała by być marginalna i cena również . Myśle że taki przełom to możliwy ale za 10000 Dolców za 65 cali i może z 8000 za 60 . czyli analogicznie w Europie z 35000 zł za 65 cali i z 28000 za 60 cali . Chciałbym się oczywiście mylić . Pozdrawiam
 

fluid

Banned
Qrwa dajcie spokoj juz tym Kuro bo sie zygac chce ! , a ty Peterka zabawny jestes w tych swych spekulacjach , przypuszczeniach ze - Firma nie ma kasy ' ze Pioneer Kuro koszował by w takim rozmiarze z 8000 dolców ' że Panasonic zdobył szczyt Pioneera za 400 dolców róznicy do serii VT50 ' ze nie ma co się łudzić że to inny panel i inna jakość obrazu - czlowieku Ogarnij sie ! Jak mozesz pisac tego typu bzdury ?! Co ty mozesz wiedziec na temat strat , przychodow , budzetu jakim dysponuje Panasonic , podobnie z tym innym panelem jakoscia itp , typie na chwile obecna malo kto dysponuje tego typu informacjami i prozno ich szukac w necie , nie bylo testow wiec nie ma co osadzac na korzysc , nie korzysc ... na koniec - gdzies ty to wyczytal ze technologia pdp ma sie ku koncowi ?? Nie ma ku temu zadnych przeslanek ' Ż-A-D-N-Y-C-H ! A riposta w stulu - oled sroled ma sie nijak bo poki co to zdobywa punkty jedynie na Papierze , w praktyce nie istnieje ! Skumaj ze na chwile obecna 2 dominujace tecnologie lcd ' pdp z rynku nie znikna jeszcze przez dobrych kilka lat !, tylko dlatego ze jako jedyne przynosza beda przynosily zyski , to tak banalnie proste ze az smieszne .
 
Ostatnia edycja:

fluid

Banned
Jeszcze zapomnialem dodac - "Firma nie makasy to będzie teraz latami owijać jeden i ten sam projekt w różne opakowania " - Moze i tak by bylo ale tylko w przypadku gdyby jako jedyna istniala na rynku , wes pod uwage to ze oprocz Panasonica jest jeszcze kilka innych bawiacych sie w rtv - to jest wyscig ! a owijanie w bawelne z gory skazane jest na porazke - kumasz to ? kumasz ze sie nie opyla dzialac wedlug shcematu jaki zasugerowales ??!! To ze nie dostales dzis BANANA nie upowaznia cie do pisania takich glupot . gryzeeee Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Ostatnia edycja:

Gollum

New member
patrząc subiektywnie jako sprzedawca w sklepie rtv 90% klientów to nie obyty w temacie "motłoch". rok temu, dwa lata temu, ludzie kupowali ES8000 i D8000 dlatego, że to była najwyższa na polskim rynku seria, była jedną z droższych, miała chudą ramkę. pomijając resztę, której nie było stać na te telewizory (lub było stać ale nie kupili) ci co kupowali te telewizory średnio interesowali się jakością obrazu i dźwięku, bo jest to subiektywne odczucie. A żaden sprzedawca nie odciągnie klienta od zakupu drogiego telewizora, bo jest to handlowo nielogiczne. nawet gdyby tv był gniotem, to pozwoliliby klientowi zostawić w sklepie 10000. podobnie jest z innymi telewizorami. może 1 na 10 osób wie czego chce, widział jak to działa i jest świadomy zakupu. tym pozostałym 9 można wmówić, że nowa seria jest lepsza od starszej we wszystkim. Czy tak jest rzeczywiście? Czy ktoś kupił ES8000 bo był lepszy niż D8000? nie, bo pojęcie lepszość jest subiektywne. producenci chyba też o tym wiedzą coraz częsciej karmiąc klienta tym jakie nowe funkcje tv ma, a nie potrafiąc udowodnić wyższości jakości obrazu tego tv nad innym
nie zrozumcie mnie źle, ale nawet czytając tutejsze recenzje nie dowiaduję się nic o jakości obrazu, bo autor używa kilku synonimów jakości obrazu. nie chcę mi się wierzyć, że ktoś może napisać, że ta zieleń, czerwień, itp. jest lepszy niż ten obok. Efektem tego jest rzesza osób, która patrzy na obrazki z początku topiku gdzie obok siebie stoją 2 panasoniki. Przy rozdzielczości 720p, kompresji obrazu filmowego na jutubie a przede wszystkim pod kątem faworyzującym oglądanie lewego telewizora twierdzicie, że prawy jest gorszy. gratuluję podejścia do zakupu tv. w ten sposób zawsze będziecie kupować, to co jest obecnie promowane. nie wiadomo nawet, czy producent nie zastosował 1 prostej sztuczki, czyli zmienił 1 opcje obrazu i tym samym obraz był "lekko inny". W ten sposób producent zmieni obudowę, napisze, że zastosowano filtr Ultra zamiast zeszłorocznego Pro, napisze że ma 5000hz a nie 2500, a wy to łykniecie jak pelikany.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
patrząc subiektywnie jako sprzedawca w sklepie rtv 90% klientów to nie obyty w temacie "motłoch". rok temu, dwa lata temu, ludzie kupowali ES8000 i D8000 dlatego, że to była najwyższa na polskim rynku seria, była jedną z droższych, miała chudą ramkę. pomijając resztę, której nie było stać na te telewizory (lub było stać ale nie kupili) ci co kupowali te telewizory średnio interesowali się jakością obrazu i dźwięku, bo jest to subiektywne odczucie. A żaden sprzedawca nie odciągnie klienta od zakupu drogiego telewizora, bo jest to handlowo nielogiczne. nawet gdyby tv był gniotem, to pozwoliliby klientowi zostawić w sklepie 10000. podobnie jest z innymi telewizorami. może 1 na 10 osób wie czego chce, widział jak to działa i jest świadomy zakupu. tym pozostałym 9 można wmówić, że nowa seria jest lepsza od starszej we wszystkim. Czy tak jest rzeczywiście? Czy ktoś kupił ES8000 bo był lepszy niż D8000? nie, bo pojęcie lepszość jest subiektywne. producenci chyba też o tym wiedzą coraz częsciej karmiąc klienta tym jakie nowe funkcje tv ma, a nie potrafiąc udowodnić wyższości jakości obrazu tego tv nad innym
nie zrozumcie mnie źle, ale nawet czytając tutejsze recenzje nie dowiaduję się nic o jakości obrazu, bo autor używa kilku synonimów jakości obrazu. nie chcę mi się wierzyć, że ktoś może napisać, że ta zieleń, czerwień, itp. jest lepszy niż ten obok. Efektem tego jest rzesza osób, która patrzy na obrazki z początku topiku gdzie obok siebie stoją 2 panasoniki. Przy rozdzielczości 720p, kompresji obrazu filmowego na jutubie a przede wszystkim pod kątem faworyzującym oglądanie lewego telewizora twierdzicie, że prawy jest gorszy. gratuluję podejścia do zakupu tv. w ten sposób zawsze będziecie kupować, to co jest obecnie promowane. nie wiadomo nawet, czy producent nie zastosował 1 prostej sztuczki, czyli zmienił 1 opcje obrazu i tym samym obraz był "lekko inny". W ten sposób producent zmieni obudowę, napisze, że zastosowano filtr Ultra zamiast zeszłorocznego Pro, napisze że ma 5000hz a nie 2500, a wy to łykniecie jak pelikany.

Kolego , podpisuje się obiema rękoma pod tym co napisałeś . Fluid nie ma pojęcia o czym napisał . Moja wypowiedz jest w oparciu o własne doświadczenia od modelu VT20 ,VT30 po model VT50 . Nic się nie zmieniło w tych modelach poza samym wyglądem i jakimiś pierdołami nie istotnymi dla tych co obraz biorą za wzorzec telewizora , a nie inne . To że Panasonic nie ma kasy jak i Sony, to też wystarczy poczytać wyniki finansowe nawet chyba na tym forum opisywane . Tak samo Sony ledwo zipie . Jedyna firma co nie wie co z kasą robić ( ale dorobiła się nie na Tv tylko na telefonach a w zasadzie smartfonach )to SAMSUNG . Ale ten jedzie na tanich chwytach marketingowych i nabiera ciemne masy bo poza wyglądem to dopiero złom . Więc Fluid się nie kompromituj takimi wypowiedziami . Mogę się założyć że nic nowego Panas nie wniesie w modelu ZT60 . A za taką kase pomarz sobie że będzie to przełom . A co do tego że plazma wcześniej czy później padnie to pewne . I nie z powodu akurat samego popytu co z powodu coraz bardziej wygórowanych przez UE minn kwesti prądożerności . Takie normy jak coraz częściej są ustalane zabiją plazme . Bo jak panel w 55 calach będzie zaniedługo miał max pobierać z 80 WAT , to plazme będzie się dawało chyba oglądać tylko w kopali na głębokości 3 km . I to przy awarii tamtejszego oswietlenia . Pozatym lobby przemysłowe dołozy do tego ręke bo produkcja LCD jest tańsza aniżeli plazmowa i to dobije gwózdek do trumienki plazm . Więc jedynie Samsung jak by się uparł w dzisiejszych czasach mógłby się pokusić nad badaniami i rozwojem plazmy i wprowadzaniu jakiś kolosalnych zmian w panelu plazmowym ale nawet taki gigant finansowy pewno nie zaryzykuje z powodu W/W powodów prądożernościowych . Owszem Panasonic od modelu VT20 poszedł do przodu znacznie w jakości swoich plazm . Bo pierwsze Panasonici to były złomem nie plazmą . Ale kaska się skończyła i nie ma co się łudzić . A zresztą pogadamy Fluid jak się już w sprzedaży w Polsce pojawi model ZT60 i poczytamy sobie opinie użytkowników i się przekonamy kto miał racje . I wierz mi że chciałbym się mylić , bo wtedy ZT u mnie zawiśnie na ścianie na bank . Ale póki co nabrałem się na niby lepsze po VT20 VT30 i VT50 i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że to to samo w kwestii jakości obrazu . Szkoda było kasy wywalać . Nic więcej .
 

fluid

Banned
Obiema RENCYMA I NOGYMA pfffffff ---- Sam sie nie kompromituj i czytaj z wyobraznia :d to co ty wypisujesz to zwyczajny bełkot , plytkie rozumowanie kowalskiego - gadka typu ze technologia pdp upadnie jest banalna , nie podlega jakiejkolwiek dyskusji bo wszystko kiedys ma swoj koniec , podobnie jest z plazma tyle ze nie nastapi to w przeciagu kilku lat , to pewniak - czytaj z wyobraznia !!! - nikt nie zrezygnuje z czegos co przynosi nawet minimalne zyski na rzecz tego drugiego co nie przyniesie na poczatku prawie zadnych, na starcie malo kto sobie pozwoli na oled tv ktory bedzie kosztowal kilkanascie a nie kilka tysiecy $ , kumasz o czym mowie ? prosciej sie juz nie da ! Chlopie masz tak plytki tok myslenia ze nawet nie bardzo mi sie chce wnikac w jaka kolwiek pogadanke z Toba , bez kitu ! Zwyczajnie unik robie ! A Gollum odniosl sie tylko po czesci do sporu ktory tworzymy gdybys nie zauwazyl :) ,usmiecham sie sam do siebie bo bawisz mnie kolego :D Naprawde jestes smieszny jak twierdzisz ze nie ma roznic w jakosci miedzy modelami vt20 , 30, 50 haha - obraz 3d na vt20 jest identycznyjak na vt50 - pewnie :) , jeszcze bardziej przypominasz mi krolweskiego blazna jak powloujesz sie na argument w kwestii oszczędzania energii elektrycznej - bo Plazma jest tak pradozerna jak BOLJER elektryczny hahahaha wes ..... Naiwny klaun u ktorego ZT zawiśnie na ścianie na bank Hahahahahahaha Buzi ;)
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Najprawdopodobniej jesteś jednym z tych na tym forum co nie miał nie ma i pewno nie będziesz miał ani jednego telewizora o których piszesz . Znasz je z opisów , a Twój bełkot świadczy tylko o tym , że siedzisz i z nudów wypisujesz bzdury , po to tylko żeby pisać i nic więcej . Nie mam zamiaru się więcej odnosić do takich wypowiedzi jak Twoje . Po prostu szkoda czasu dla takich znawców tematu jak Ty . Różni nas to że ja znowu coś zakupie i znowu będę miał swoje spostrzeżenia w tej materii , a Ty będziesz sobie tylko czytał i czytał i tak w koło rok za rokiem , miesiąc za miesiącem . Ot taki internetowy posiadacz marzyciel jak z powiedzenia '' Dzwon głośny bo wewnątrz pusty '' . Pozdrawiam ale buzi raczej Ci nie mam zamiaru dać :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Już się tak nie całujcie i grzeczniej troche bo jakaś nawiedzona partia zamknie nam te Forum.
 

fluid

Banned
Rózni nas to ze ja jestem na poziomie i trzymam sie merytorycznie tematu , ty z kolei jestes maxymalny prostak , mielizna intelektualna siedzaca 'dlubiaca w nosile lepiaca kulki' strzelajaca na lewo prawo w tych wszystkich ktorzy nawet w najmnijeszym stopniu podwarzaja to w co tak bardzo wierzysz, to co w rzeczywistosci mija sie z prawda :d A sugerujac mi ze jestem marzycielm w kwestii posiadania wyzej wymienianych modeli podkresliles jeszcze mocniej jak nisko upadles -w twoim mniemaniu posiadanie tv za 14 tys to szczyt osiagniec ?!tak wynika z tej twojej pustej przykrej gadki - jestes żalosny !. A teraz wes kilka glebokich wdechow , skup sie i przyjmij do wiadomosci ze telewizor w tych kwotach jest w zasiegu wiekszosci na tym forum bez wazgl na status spoleczny , min mnie -nie jest to az tak mega wygorowana cena , dlatego tez przestan juz zacieszac, szczec z radochy posiadania vt50 pod siebie bo nie jestes jedynym posiadaczem , opanuj ten slinotok i nie pisz juz wiecej bo sie pograzasz od kad zaitniales na tym forum tak w koło rok za rokiem .
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Fluid piszesz ze jestes czlowiekiem na poziomie .... to chyba rozne poziomy znamy bo twoj poziom jesli opiera sie na wyzywaniu ludzi i ich obrazaniu to raczej jest to poziom ale ludzi z marginesu, a nie wychowanych i tych ktorzy faktycznie ojciec z matka wychowali... przeciez nie znasz ich nic o nich nie wiesz jakie maja wyksztalcenie itp sprawy. Wiec moze troszke ty sie ogarnij i zanim zaczniesz ludzi obrazac to zastanow sie jak napisac zeby ludzi nie obrazac, a zebys mogl swoje tutaj przemyslenia napisac dla innych ludzi... to naprawde nie jest trudne pod warunkiem ze czlowiek umie sie wypowiedziec w sposob konstruktywny bez obarazania innych uzytkownikow tego czy innego forum.
lolek
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Rózni nas to ze ja jestem na poziomie i trzymam sie merytorycznie tematu , ty z kolei jestes maxymalny prostak , mielizna intelektualna siedzaca 'dlubiaca w nosile lepiaca kulki' strzelajaca na lewo prawo w tych wszystkich ktorzy nawet w najmnijeszym stopniu podwarzaja to w co tak bardzo wierzysz, to co w rzeczywistosci mija sie z prawda :d A sugerujac mi ze jestem marzycielm w kwestii posiadania wyzej wymienianych modeli podkresliles jeszcze mocniej jak nisko upadles -w twoim mniemaniu posiadanie tv za 14 tys to szczyt osiagniec ?!tak wynika z tej twojej pustej przykrej gadki - jestes żalosny !. A teraz wes kilka glebokich wdechow , skup sie i przyjmij do wiadomosci ze telewizor w tych kwotach jest w zasiegu wiekszosci na tym forum bez wazgl na status spoleczny , min mnie -nie jest to az tak mega wygorowana cena , dlatego tez przestan juz zacieszac, szczec z radochy posiadania vt50 pod siebie bo nie jestes jedynym posiadaczem , opanuj ten slinotok i nie pisz juz wiecej bo sie pograzasz od kad zaitniales na tym forum tak w koło rok za rokiem .

Poczytaj sam swoje wypociny , a przekonasz się że 90 % twoich wypowiedzi wogóle nie jest na temat . To co piszesz świadczy tylko o tym że pewno jeżeli wogóle cię stać na cokolwiek to tatusia zasługa . Nie znam ani jednej osoby co ma jako taki rozum , żeby się w taki sposób wypowiadała jak ty . Skrzeczysz i cwaniakujesz bo jesteś anonimowy . W realu pewno cichutki i zagubiony , bojący się ludzi . Ja w odróżnieniu od ciebie pisze posty które mają pomóc komukolwiek w podjęciu decyzji co kupić i czy wogóle warto kupić bo opieram moje wypowiedzi o własne doświadczenia z zakupionym sprzętem . Myslisz że jak obrzucisz epitetami kogokolwiek to jesteś wielce wazny . Kto poczyta twoje posty a ma rozum odrazu wie z kim ma do czynienia . Nie mam zamiaru się tutaj z takim zerem wdawać w wyzwiska bo świadczyło by to o tym że zjechałem do twojego poziomu . A ten poziom to ZERO . Więc mam nadzieje że wreszcie ktoś to poczyta co piszesz i wywali takie wpisy jak ostatni . A może i ciebie z tego forum . Napewno nikt na tym nie straci . :)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
O KUUUUUUUUUUUU........AAAA no niech ich piekło pochłonie !!!!!! normalnie nie wierzę , normalny przekręt chyba przez ustanowienia unii co do poboru prądu.Pewnie 65-ka za dużo pobiera watów i zablokowali tą wersje dla nieszczęsnej Europy ! To co zrobią z Samsungiem F8500 64 cale, skoro ma mieć jasność Led-a i pobierać ok 600 WATT !!!!!!!!? No tego się nie spodziewałem ale VT60 ma być w wersji 65 cali, nie wierzę że pobiera mniej od ZT60.Już mi się go odechciało a może jeszcze dla Polski zrobią wyjątek HA HA HA?.
 

fluid

Banned
Dramat co ?! Ja sie zwyczajnie zdolowalem i wogole mi nie przechodzi - juz mysle nad tym jak tu by sciagnac 65 " wersje z Usa - jestem nawet w stanie doplacic 2-3 tys. zwiazane z kosztem transportu i ewentualnymi opłatami celno-skarbowymi , martwi jeszcze bardziej to ze tv jest przystosowany do zachodnich warunkow , napiecie itp i nie bardzo wiem czy da sie to obejsc jakos tu u nas ... Stosowanie jakisch dziwnych transformatorow zmieniajacych napiecie raczej odpada tak wiec .... Ehhhhh
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Dramat co ?! Ja sie zwyczajnie zdolowalem i wogole mi nie przechodzi - juz mysle nad tym jak tu by sciagnac 65 " wersje z Usa - jestem nawet w stanie doplacic 2-3 tys. zwiazane z kosztem transportu i ewentualnymi opłatami celno-skarbowymi , martwi jeszcze bardziej to ze tv jest przystosowany do zachodnich warunkow , napiecie itp i nie bardzo wiem czy da sie to obejsc jakos tu u nas ... Stosowanie jakisch dziwnych transformatorow zmieniajacych napiecie raczej odpada tak wiec .... Ehhhhh
Pozostanie 60 cali i trzeba będzie bliżej go oglądać aby osiągnąć rozmach 65-ki.NORMALNA OLEWKA EUROPY no ale to zasługa samych Europejczyków dumnie kupujących cudowne LED-Y, to i po co sprzedawać nie chodliwe, drogie kolosy ? a może jak to kolega PETERKA1000 ujął nic się nie zmieni w jakości obrazu i wystarczy dalej na 10 lat do przodu VT50-ka :p i to teraz 65-ka dostępna za 10200 zł.DNOOOOOOO BEZ ECHA KU.....A
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.:blagam:
 
Ostatnia edycja:

fluid

Banned
Dokladnie , to nie jest kwestia norm UE a raczej stagnacji ktora zaczela sie od vt20 haha(pieterka - bravo girl :D ) i trwa do dzis hamując na Zt , z tad tez te ograniczenia co do gabarytow wprowadzanych na rynek zwiazanych z kosztem transportu itp, chcesz 65zt - kup sobie vt - to ta sama jakosc :d nic sie nie zmienilo ;)
 
Do góry