Proszę o opinie JBL Northridge E80

seat98

New member
jbl e80

Jeżeli chdzi o mocowanie satelitek to można kupić albo sobie zrobić fajne podstawki i problem z głowy a nie wspomnę o estetyce wyglądu jaką wtedy nabierze całość.
_________________________________
PanasonicTV 25AD1P, DVD-S52, Yamaha RX-V630 Eisa2004, JBL-E80 ,Wharfedale 6.1, Słuchawki AKG-K501
 

PopaY

New member
Bez reklam
Może i masz rację tylko co ja zrobię z dziurami jak zdejmę kolumny Thomsona :/ A centralny z zestawu JBL Northridge Cine Pack (czyli EC25) ma swoje "haczyki" czy też trzeba coś dorabiać? Mógłby ktoś wstawić zdjęcia tyłu EC25? Byłbym zobowiązany. Tak sobie pomyślałem, że zamiast E20 kupię E10, te mają niby swoje uchwyty, a różnią się tylko nieznacznie mocą, bodajże o 10W.

Mam prośbę do osób posiadających kolumny JBL Northridge E80. Bardzo proszę, podajcie DOKŁADNY wymiar szerokości tej kolumny. W danych technicznych napisane jest 213mm, czy to się zgadza? Byłbym wdzięczny za dokładny pomiar, bo nie wiem czy mi wejdą :/

EDIT: wymyśliłem sobie taki zestaw wraz z żoną: 2x E80 + 2x E10 + EC25 :) W sumie przeglądając net kupię taki zestaw za kwotę 2684zł więc myślę, że cena spoko :) Co myślicie?
A dlaczego E10 zamiast E20? To tylko surroundy, a ważne by za daleko nie odstawały, a w głębokości jest spora różnica, a na mocy tracętylko 10W więc nie ma bólu.
PS. to co wyżej napisałem odnośnie zdjęć i pomiarów jest nadal aktualne ;)
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Dziękuję bardzo za tą informację. Byłem dziś na odsłuchu JBL-ów. Słuchałem takic zestawów: 2x E80, EC25 i 2x E20 oraz 4x E20 + EC25. Pierwszy zestaw z E80 zagrał bardz nisko, aż za bardzo. Sprzedawca powiedział, że pomieszczenie odsłuchowe (ok. 14m2) jest za małe i kolumny nie mają miejsca na ujście ciśnienia, stąd mogą być dwie rzeczy: albo za duży bas, albo całkowity jego brak. W tym przypadku było go za dużo. Natomiast przy odsłuchu 4x E20 + EC25 było już pięknie :) Zestaw zagrał rewelacyjnie choć w tym przypadku było troszeczkę basu za mało, za to środek i góra zagrały bardzo ładnie, jakiś mały sub by się przydał :) Odsłuch na ampach HK 255 i Pionka 1018. Zamówiłem dziś 2 sztuki surroundów E10 (dorwałem chyba ostatnie dwie sztuki w sieci), jutro zamierzam zakupić centralny EC25, a co do E20 to szukam najtańszej opcji więc pewnie ze 2,3 dni jeszcze mi zejdzie zanim zamówię E20. Narazie suba nie kupuję do tego zestawu, zobaczę jak to zagra mi w sypialni, jak będzie mało niskich to się dokupi coś co będzie kopać :]
 

seat98

New member
PopaY a jak ty będziesz słuchał dobrej muzyki w stereo?rezygnując z frontów
JBL E80 na korzyść E20 zatracisz całe piękno sceny dźwiękowej w stereo.Jak masz za dużo basu to jeszcze można ująć na potencjometrze i wszystko będzie ok.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Hehe, muzyki to ja słucham może pół godziny na miesiąc w domu :p Wszystko co związane z kinem to filmy :) Jak wyremontuję salon to tam zrobię porządniejszy sprzęt, bo to co mam w podpisie to jest w sypialni 12m2 :p Po odsłuchu E20 w pomieszczeniu nieznacznie większym od mojej sypialni byłem pod wrażeniem, dlatego się zdecydowałem, a to, że było troszkę za mało basu to pikuś, bo już zamówiłem Jamo 200 :p
 

seat98

New member
Jeżeli nie słuchasz muzyki w stereo w zupełności ci to wystarczy.Ja osobiście
muzyki słucham w stereo bo muzyka w systemie 5.1 dla mnie nie ma polotu.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
uwaga!!!

Witam użytkowników Jbl e 80,ja swoje głośniki mam już 2.5 roku i dzięki nim cieszyłem swoje uszy aż do wczoraj.:(
Nie wiem co mi do łba strzeliło ale sobie postanowiłem skale głośności sprawdzić na denonie 2809,i może nie było by w tym nic dziwnego lecz ustawiłem na pozycji tuner lecz bez wybranej stacji,tylko szum!
Efekt-spaliłem głośniki wysoko tonowe,ino smród poszedł.
Doszedłem na skali do +6 i PYK! :(
Drodzy użytkownicy przestrzegam przed takim działaniem!!!
Głośniki do wymiany 75pln sztuka na alegro jak by się komuś przydarzyło a w widząc jakim się cieszą wzięciem to lepiej wiedzieć.

A co do grania to ten czas jaki miałem na czerpanie przyjemności z płynących dźwięków z tych kolumienek
TO SAMA RADOŚĆ!!!!
Można nimi zruszyć ściany a jak trzeba to i poezji śpiewanej posłuchać. Moc z wami jednym słowem:mrgreen:
Faktycznie są bardzo dobrze czytelne różnice które można
z łatwością wychwycić w DD,DTS,DTS HD,DD HD,lpcm po hdmi,STEREO. i DTS 96/24 mój ulubiony-ale jazda!!!
Koncerty które wspaniale są nagrane na DVD to
-Madonna ,,The confessions tour,,
-Jarre IN China dts digitally THX mastered
-Within Temptation ,,Black symphony,,
JBL E 80 ma się wrażenie że są stworzone do takiej muzy!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

pokój 18m2 wysokość 2.80m
5m na 3.75m
 
Ostatnia edycja:

Foggy

New member
gadzeciaz napisał:
Witam użytkowników Jbl e 80,ja swoje głośniki mam już 2.5 roku i dzięki nim cieszyłem swoje uszy aż do wczoraj.:(
Nie wiem co mi do łba strzeliło ale sobie postanowiłem skale głośności sprawdzić na denonie 2809,i może nie było by w tym nic dziwnego lecz ustawiłem na pozycji tuner lecz bez wybranej stacji,tylko szum!
Efekt-spaliłem głośniki wysoko tonowe,ino smród poszedł.
Doszedłem na skali do +6 i PYK! :(
Drodzy użytkownicy przestrzegam przed takim działaniem!!!
Głośniki do wymiany 75pln sztuka na alegro jak by się komuś przydarzyło a w widząc jakim się cieszą wzięciem to lepiej wiedzieć.

A co do grania to ten czas jaki miałem na czerpanie przyjemności z płynących dźwięków z tych kolumienek
TO SAMA RADOŚĆ!!!!
Można nimi zruszyć ściany a jak trzeba to i poezji śpiewanej posłuchać. Moc z wami jednym słowem:mrgreen:
Faktycznie są bardzo dobrze czytelne różnice które można
z łatwością wychwycić w DD,DTS,DTS HD,DD HD,lpcm po hdmi,STEREO. i DTS 96/24 mój ulubiony-ale jazda!!!
Koncerty które wspaniale są nagrane na DVD to
-Madonna ,,The confessions tour,,
-Jarre IN China dts digitally THX mastered
-Within Temptation ,,Black symphony,,
JBL E 80 ma się wrażenie że są stworzone do takiej muzy!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

pokój 18m2 wysokość 2.80m
5m na 3.75m


Szkoda głosników. No ale stało się.
Ja kilka razy miałem ochotę sprawdzić, jak mój zestaw zabrzmi pełną mocą. Byłem bliski max ale troche bałem się o okna. A tu nie okna a głośniki "poleciały".
No przykro. Tym bardziej, że stało się to podczas słuchania szumu...
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
No coment

Wiem wiem pomyślicie sobie
Co za upadek,ale gość ma nawalone we łbie żeby takie jaja odwalać! I macie racje! :confused:
Do dziś nie wiem po jaką cholerę to zrobiłem na takim sygnale.
W Denonie 1906 miałem okazje dojechać do maxa!!!
Ale huk taki że może 30 sekund wytrzymalem,ale nic się nie stało.
W tym 2809 jak na razie zjechałem do -15 na włączonych sterydach tego amplitunerka i też nic,trwało około 1.5 minuty. To tak z ciekawości na co go stać.

P.s. Okno w jednym i w drugim przypadku uchylone!
Jak by było zamknięte to bym z ulicy zbierał.
Odsłuch z subem E 250w i bez.

Świetne uczucie jak ma się wrażenie ze fotel wraz z tobą przesuwa się po pokoju,a lekki nie jestem.

Już tak mam! lubię czasem POCZUĆ MOC !!!!!!!:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
chyba sobie jaja robisz, z subem to wiadomo a bez suba to tam nie ma basu tylko pukanie jak w karton... a już tym bardzej z Denonem 1906 (cieniutki mocowo amplituner)
no, chyba że to Twoje pierwsze kolumny i sie tak podniecasz :grin:
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Eeeee

A no taka mała ciekawostka,przy 1906 wykorzystałem
polski produkt Tonsilu ZgN 200-8-594 a jbl E 80 podpięte jako monitory.
Pomysł zaczerpnięty po lekturze w miesięczniku Audio o ile pamiętam to jakis nr z 1991r. lub 92
Nawet grało i to nieźle.
Po półtorej roku kupiłem SW 250,ten to ma mięcho.
 
Ostatnia edycja:

Foggy

New member
gadzeciaz napisał:
Wiem wiem pomyślicie sobie
Co za upadek,ale gość ma nawalone we łbie żeby takie jaja odwalać! I macie racje! :confused:
Do dziś nie wiem po jaką cholerę to zrobiłem na takim sygnale.
W Denonie 1906 miałem okazje dojechać do maxa!!!
Ale huk taki że może 30 sekund wytrzymalem,ale nic się nie stało.
W tym 2809 jak na razie zjechałem do -15 na włączonych sterydach tego amplitunerka i też nic,trwało około 1.5 minuty. To tak z ciekawości na co go stać.

P.s. Okno w jednym i w drugim przypadku uchylone!
Jak by było zamknięte to bym z ulicy zbierał.
Odsłuch z subem E 250w i bez.

Świetne uczucie jak ma się wrażenie ze fotel wraz z tobą przesuwa się po pokoju,a lekki nie jestem.

Już tak mam! lubię czasem POCZUĆ MOC !!!!!!!:mrgreen:


;) Czy sprawdziłeś, że strop nie pęka ;)
Lubię podczas oglądania filmu czy koncertu poczuć drżenie pod ... :hmm: Kiedyś słuchałem suba Sony... słaby był jakiś czy coś, najpierw słyszałem dzwięk brzęczącego plastiku a potem dudnienie... W JBL, w moim JBL jest jakoś inaczej, trudno to opisać ale podoba mi się i tyle :)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
yes yes yes!

Mam to samo!!!
WSPANIALE TO UJĄŁEŚ !!! Podoba mi się i tyle! Lubię poczuć!!!
Uwielbiam potęgę basu na THE PRODIGY ,,the fat of the land,, oraz subtelny przekaz na płycie ,,Piwnica pod baranami,, utwór ,,PIOTR,,
Lubię poczuć i mam to zapewnione a to właśnie dzięki JBL E 80 i reszta towarzystwa.
A SW 250 E potrafi z poniewierać!!!:mrgreen::twisted::mrgreen:
Miałem zestaw Dali concept 5,1 i suba z kompletu 150w.
Oddałem po dwóch dniach,może on i był cholernie neutralny ale
jak dla mnie to jakieś ( bardzo delikatne brzmienie)
łagodniej już tego nie nazwę żeby kulturalnie było.

stare powojenne budownictwo,solidna kamienica!!!
Nic nie pęka! Spoko.:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

marcin8626

New member
witam, kupie styropiany z kartonów od JBL E80. ma moze ktos na sprzedanie ?? chodzi o te styropiany ktore trzymaja kolumne sztywno w kartonie :)
 
Do góry