Proszę o opinie JBL Northridge E80

Piotr_the

New member
ze wszystkich plastykowych kin domowych grały najlepiej i z amplitunerem z wbudowanym dvd Onkyo L-50 oczywiście za 700zł się opylało do stereo podłączyłem stare Tonsile :) Sub ma głośnik skierowany w dół a u góry otwór gdzie na piankowym zawieszeniu jest zamocowany plastikowy talerz fajnie to wygląda jak podskakuje tylko przy długim basie tz. np gitara basowa zaczyna buczec nie wiem czy to wina tej konstrukcji może talerz jest zaciężki i wpada w rezonas albo wina pomieszczenia w sklepie tego nie słyszałem ale by wystawiny na wysokości metra na szklanej półce :)
 

seat98

New member
Tak jak mówiłem rewelacji z tego nie będzie.Sam wygląd mówi za siebie.Lepiej
poczekać i kupić kolumienki klasy C średniej lub kogo stać z wyższej pułki,a satysfakcja z odsłuchu gwarantowana.Dawniej dominowały Tonsile bo nie było wyboru szczególnie w małych miejscowościach.Teraz wybór jest niesamowity
mówisz i masz tylko kasiorka.
 

seat98

New member
Zapomniałem jeszcze doać że wypełniłem Tonsile materiałem dźwiękochłonnym
niemieckiej firmy Visaton bas zrobił się bardziej miękki ale buczenie pozostało.
Podczas oglądania filmów kopnięcie jest zarąbiste i brak buczenia ale podczas słuchania muzyki to załamka.Muszę je komu sprzedać za 500zł bo myślę że one są po prostu za duże jak na mój pokój i dltego tak się dzieje.Na niektórych
utworach bas mięsisty i nisko schodzi szczególnie na muzyce pop i disco ale jak wspomniałem na początku mojego postu gdy miałem pokój 5x6 nie miało
to znaczenia jaka muzyka leciała bo i tak dzwięk nie wpadał w rezonans.
Pozdrawiam.
 

seat98

New member
W najbliższym czasie pojadę do slepu Nautilus w Rzeszowie gdzie posłucham jak te JBL-ki w rzeczywistości się sprawują bo jest to jedyny sklep w jakim są te kolumny.W Krośnie 70km od Rzeszowa żaden sklep tych JBL-ów nie posiada bo są za drogie i nikt by ich nie kupił więc pozostaje zrobić tylko wycieczkę.
Wrażeniami z odsłuchu podzielę się w dalszej części wątku.Z tego co widać to nikt tych kolumn nie posiada w domu z obecnych tu forumowiczów bo brak jest konkretnych wypowiedzi z ich użytkowania.Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Taki to już urok "prowincji". Bez obrazy oczywiście, piszę to z Jeleniej Góry, choć u nas akurat JBL są.

ArtS :)
 

seat98

New member
ArtS007 tak jak wspomniałeś we wcześniejszym poście badziewie ma największy popyt na rynku i puki co nikt tego nie zmieni chyba że będziemy zarabiać po 2 tys euro na m-c.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Następny zadowolony z JBLa cyt.
"Dzięki.
Muszę jeszcze załatwić jakiegoś gnata na sąsiadów, zaczynają się konflikty ;)
pozdro,"
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
blackninja napisał:
Następny zadowolony z JBLa cyt.
"Dzięki.
Muszę jeszcze załatwić jakiegoś gnata na sąsiadów, zaczynają się konflikty ;)
pozdro,"
co do jbl-ków to pewnie wiecie, że chyba 75% kin (tych dużych np. Kinepolis) z cert THX posiada właśnie nagłośnienie z f-ry JBL ;)
Coś to chyba oznacza...:)
 

seat98

New member
Nareszcie znalazł się ktoś co ma JBL-ki E80 w domu.irk11111 jeżeli czytałeś
moje posty od początku to opisz mi jeżeli możesz jak one pracują w stereo
(jaka pow.pokoju?bas miękki czy twardy? sopran ostry czy łagodny?czy
zdarzyło się aby kiedykolwiek z kolumn wydobył się rezonans powodujący buczenie?)szczególnie zależy mi na muzyce rockowej (Deep Purple,Led Zeppelin,Rainbow,Queen,AC/DC,Judas Priest i wiele innych) bo jej po prostu
najwięcej słucham.Dzięki i pozdrawiam.
 

irk11111

New member
Witaj!
To po kolei. Kolumny stoją w pokoju o powierzchni ok. 40 m2 (domek), podpięte są do HK AVR140, bas jest taki, że zwala z nóg. Gra głęboko, soczyście. Być może jest to też kwestia ustawienia kolumn, suba - nie wiem. Zresztą sub gra tylko w KD - w stereo nie ma potrzeby. Co do sopranu to wydaje mi się, że nie jest przegięty ani w jedą ani w drugą stronę, dla mnie brzmi przyjemniej niż w Dali Concept 6, które testowałem również przed zakupem 80-tek. Oczywiście nie zapominaj, że kolumny są podpięte do ampla a nie do wzmaka, także to stereo pewnie mogło by być lepsze, ale wydaje mi się, że tak jak jest wystarcza (oczywiście dla mnie). Testowałem te kolumny na różnych rodzajach muzyki, na rocku, którego Ty słuchasz - również i wydaje mi się, że te kolumny najlepiej grają w rocku.
Nie zaobserwowałem żadnego buczenia, wpadania w rezonans, itp.
I też to jest pewnie zasługa wielkości pomieszczenia.
Nie jestem żadnym zakręconym audiofilem, po prostu lubię sobie rozpalić w kominku i usiąć, żeby spokojnie posłuchać muzyki. A słucham bardzo różnej: Cohena, Straisand, Queen, starego polskiego rocka, Mozarta, Vivaldiego, Kitaro, SDM, Armstronga.....
Trudno by mi było dobrać kolumny, które brzmiały by dobrze we wszystkim,
a te 80-tki sprawują się dobrze jak na swoją cenę.
Pozdrawiam
 

Jwoznica

New member
irk11111 napisał:
Witaj!
To po kolei. Kolumny stoją w pokoju o powierzchni ok. 40 m2 (domek), podpięte są do HK AVR140, bas jest taki, że zwala z nóg. Gra głęboko, soczyście. Być może jest to też kwestia ustawienia kolumn, suba - nie wiem. Zresztą sub gra tylko w KD - w stereo nie ma potrzeby. Co do sopranu to wydaje mi się, że nie jest przegięty ani w jedą ani w drugą stronę, dla mnie brzmi przyjemniej niż w Dali Concept 6, które testowałem również przed zakupem 80-tek. Oczywiście nie zapominaj, że kolumny są podpięte do ampla a nie do wzmaka, także to stereo pewnie mogło by być lepsze, ale wydaje mi się, że tak jak jest wystarcza (oczywiście dla mnie). Testowałem te kolumny na różnych rodzajach muzyki, na rocku, którego Ty słuchasz - również i wydaje mi się, że te kolumny najlepiej grają w rocku.
Nie zaobserwowałem żadnego buczenia, wpadania w rezonans, itp.
I też to jest pewnie zasługa wielkości pomieszczenia.
Nie jestem żadnym zakręconym audiofilem, po prostu lubię sobie rozpalić w kominku i usiąć, żeby spokojnie posłuchać muzyki. A słucham bardzo różnej: Cohena, Straisand, Queen, starego polskiego rocka, Mozarta, Vivaldiego, Kitaro, SDM, Armstronga.....
Trudno by mi było dobrać kolumny, które brzmiały by dobrze we wszystkim,
a te 80-tki sprawują się dobrze jak na swoją cenę.
Pozdrawiam

A jakie masz monitory do tych E80? Też planuję ten zestaw do Yamahy RX-V2700 i nie wiem jeszcze, które monitory wybrać. Pomieszczenie to około 35 m2. Aha, na początku będzie bez suba, bo nie wyrobię z kasą.
 

arktom1

New member
Bad_Boy123 napisał:
ja tez jestem (szczesliwym) uzytkownikiem
2*e80
ec25
2*e20
e150
Polecam

Hej, a jaki masz do tego ampli?
Bo wiem ,ze te kolumny graja idealnie z h/k - slyszalem je w MM z AVR135 i powalilo mnie na kolana.
Czy ktos ma te kolumny w polaczeniu z np. denonem (osobiscie mysle o 2307) lub Onkyo (604/674)?
Jak to gra, panowie w MM powiedzieli, ze one graja super nawet z niskimi modelami denonow 1306,1507 itd.

Dzieki z gory za podpowiedzi:blagam:
 

irk11111

New member
Ja mam taki standardowy zestaw:
2 x E80
2 x E20
centralny EC25
sub E150
Też się zastanawiałem czy brać suba, ale okazało się, że sub w zetawie wychodził sporo taniej. W końcu kupiłem i chyba dobrze zrobiłem, bo KD bez suba to porażka.
Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W zestawie nierzadko sub wychodzi za darmo lub za niewielkie pieniądze. Więc na pewno dobrze zrobiłeś.

ArtS :)
 

audio_lama

New member
Długo słuchałem JBL e80, w pokoju 19m2, podpięte do amplitunera onkyo (jakis wysoki model, bo miał THX). Basu malutko, tylko lekkie stukanie, jak w kartonowe pudełko, bas bardzo krótki, twardy i suchy, w ogóle bez zejscia. Reszta pasma bardzo dobra. Całość potrafiła zagrać b.głośno, ani śladu zniekształceń. Tak czy siak, brzmienie porażka, bez suba nie dało się tego słuchać.
 

irk11111

New member
audio_lama napisał:
Długo słuchałem JBL e80, w pokoju 19m2, podpięte do amplitunera onkyo (jakis wysoki model, bo miał THX). Basu malutko, tylko lekkie stukanie, jak w kartonowe pudełko, bas bardzo krótki, twardy i suchy, w ogóle bez zejscia. Reszta pasma bardzo dobra. Całość potrafiła zagrać b.głośno, ani śladu zniekształceń. Tak czy siak, brzmienie porażka, bez suba nie dało się tego słuchać.

Jesteś pierwsza osobą która narzeka na brak basu w JBL-ach.
Pozdro...
 
arktom1 napisał:
Hej, a jaki masz do tego ampli?
Bo wiem ,ze te kolumny graja idealnie z h/k - slyszalem je w MM z AVR135 i powalilo mnie na kolana.
Czy ktos ma te kolumny w polaczeniu z np. denonem (osobiscie mysle o 2307) lub Onkyo (604/674)?
Jak to gra, panowie w MM powiedzieli, ze one graja super nawet z niskimi modelami denonow 1306,1507 itd.

Dzieki z gory za podpowiedzi:blagam:
ja mam 2807 i 1930.
Spisuje sie to wszystko lepiej niz dobrze i w kinie i w stereo.
Pozdrawiam... z goracego Dubaju !
 
Do góry