Prośba o pomoc w wyborze zestawu stereo

murzyn997

New member
Głos oddany:)
Sprzęt kupiłem bez odsłuchu,przewertowałem internet,popytałem sporo osób o opinie,kto co myśli itp.Zebrałem wszystko w kupe i stwierdziłem że to będzie to,jak narazie nie żałuję.W BF4,granaty wybuchy itp świetnie:)co do muzyki to mi się podoba,co prawda bas jest dość delikatny,ale za jakiś czas(bo podobno na początku nie można przeginać) podkręce VOL i wiem że tupnie basem,słychać jak się wkręca w miare zgłaśniania.Skala jest od -80 do +10.Narazie podjechałem do -40,gra super.Tak czy inaczej jeżeli chodzi o bas to myśle za pół roku(jak bardziej poznam sprzęt) kupie subwoofer,żeby uderzenie już konkretne było;)
Co do charakteru brzmienia względem hk3490 to nie mam zielonego pojęcia,mój pierwszy sprzęt tej klasy i nawet nie wiem czy to brzmi tak jak powinno,może to i dobrze;)
 

murzyn997

New member
Cześć a może napisać jak z grzaniem tego HK , mocno się nagrzewa i czy jeżeli w ogóle jest wentylator , czy jest głośny w swojej pracy .

Z tego co dojrzałem to jakiś wentylatorek jest w środku,ale nie słychać nic(właściwie to nie przysłuchiwałem sie,w trakcie bardzo cichego grania nie słyszałem),dzisiaj włącze jak będzie kompletna cisza w mieszkaniu i sprawdze dokładnie.Jedynie to słychać głośne pyknięcie jak się wł. i wył. amplituner
Jak chodzi o grzanie się to narazie nie doprowadziłem go to momentu nawet bardzo ciepłego:)
 

Brazylia123

New member
Ok, przypuszczam że masz dobrą cyrkulację powietrza wokół tego HK , no i nie obciążasz go , bo te JBL do trudnych do wysterowania nie należą , więc i wentylator nie ma co chłodzić , bo za dużo ciepła się nie wydziela .
 

murzyn997

New member
z ciekawości wkręciłem pod kolumny te kolce co były w komplecie,na żywca na panele(żone oczywiście musiałem najpierw na jakieś zakupy wysłać:) ),wyczytałem różne opinie na ten temat,ale z tego co ja zaobserwowałem(porównanie bez i z na przykładzie gry BF4) to bas mi bardzo zauważalnie zrobił się mocniejszy,banan na ryju w trakcie gry;).
 

Brazylia123

New member
Wygrzewanie to normalne użytkowanie , tak z głową bez " przeginania z mocą "
Żebyś nie popalił " gwizdków " w kolumnach , przez za duże zniekształcenia amplitunera .
 
Ostatnia edycja:

murzyn997

New member
Dla pełnego zestawu dokoptowałem jeszcze subwoofer studio 250p.
Nasuwa się pytanie,czy z tego suba da się wycisnąć konkretne walnięcie czy on poprostu komponuje się z całym zestawem i jest takim dopełnieniem?
Podkręce go ponad połowe to jest taki basik dość dyskretny:)
 

Brazylia123

New member
No tak , ale to sub o konstrukcji otwartej czyli BR , dedykowany do kina niż szybkiego , rytmicznego basu .
A w kolumnach frontowych był deficyt basu z tą twoją elektroniką .
Sub do kina ma inne inklinacje , dobrze oddaje efekty kinowe , ale nie będzie takiej szybkości , rytmiczności jak w sub zamkniętych dedykowanych do muzyki .
 

murzyn997

New member
raczej się nie mogę zgodzić,bo jak chodzi właśnie o muzykę to gra bardzo ładnie(szybkie basowe utwory również,źle nie jest)na początku był niedosyt,ale teraz zaczynam chyba to rozumieć,suba w muzyce niby nie słychać,ale jak go wyłącze to mi go brakuje,dyskretny i to mi się zaczyna podobać:),gdybym go za bardzo podkręcił to muzyka straciła by wartość:)
Pytam o ten volume we wzmacniaczu bo nie wiem czy on tak ma że petardy sie nieda z niego wycisnąć czy coś nie tak jest.
Zauważyć też idzie ze podkrecając vol w amplitunerze to sub zacyna mocniej bić basem,czyli jakoś to wszystko powiązane jest,typowy komplet
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Wiesz każdy ma swój gust , preferencje tylko tak już jest sub otwarty gra inaczej i jest dedykowany do kina , efektów subsonicznych kanału LFE , a sub zamknięty typu rel , właśnie stosuje się do rytmicznego szybkiego basu i spójności z resztą systemu .
Najważniejsze , że jesteś zadowolony i masz prawo się z moją wypowiedzią nie zgadzać , w końcu po to jest forum i wymiana zdań .
 
Ostatnia edycja:
Do góry