Prośba o pomoc w wyborze zestawu stereo

murzyn997

New member
Witam,niebawem będe chciał zakupić zestaw stereo,2 kolumny+wzmacniacz.Kwota to 3500zł
Będzie to mój pierwszy sprzęt audio wyższej klasy,do tej pory posiadałem kino domowe z 800zł:)
Myślałem że to będzie prosta sprawa,idę kupuje i mam,ale jak poczytałem troche fora to jednak nie takie proste(kolumn do wyboru jest a podobno trzeba dobrać do tego co się oczekuje),a wydając taką kase chciałbym być zadowolony.
Chciałbym używać takiego zestawu do filmów(40%),konsola(30%),muzyka(30%).Jak chodzi o muzyke to każdy rodzaj oprócz metalliki.
Zdaje sobie sprawe że niema sprzętu do wszystkiego,ale chociaż zbliżyć sie pod wymagania.I czy kwota jest wystarczająca czy to jednak za mało?Mam na myśli sprzęt tylko nowy.
 

kaziu106

Member
Najważniejszy jest odsłuch ale jeśli chodzi o moje subiektywne zdanie to ja jako nowe kupiłbym ( część już mam :)
Wzmacniacz NAD 356 cena juz od ok. 2300
Kolumny Pylon Audio Pearl 25 - cena ok. 1400 za parę
Masz wtedy bardzo dobry wzmacniacz i uniwersalne kolummny.
To moje subiektywne zdanie ale i tak odsłuch to podstawa bo każdy ma inny gust ;-)
 

Rafal7

Banned
JBL Studio 290 + Pma 720AE i uśmiech nie zginie.Pisz do Blackninja na priv, dołożysz 3,4 stówki i będziesz Happy.
 

murzyn997

New member
dzięki chłopaki za zainteresowanie,zawsze jak pare osób się wypowie to człowiek jakoś utoruje swoje myśli i zawęzi poszukiwania.Pokój teraz około 12m kw.(niewykluczone ze może to sie z czasem zmienić do max 20m kw)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
To Jbl Studio 290 za mocne, Kolega Whiplash ma Jbl E 80 na sprzedaż, napisz do niego na priv-a ,może się dogadacie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
To do 12m2 małe podłogówki typu : Melodika BL30, Monitor Audio BX5, Dali Zensor 5, Paradigm Monitor 7 v.7, JBL Studio 270, lub kolumny podstawkowe Paradigm Mini Monitor v.7, Dali Zensor 3, Canton GLE 436 lub trochę droższe : Kef Q300, Monitor Audio Silver 1/2, Focal Chorus 706, Dynaudio DM 2/7. Najlepiej wybierz się na odsłuch.
 

murzyn997

New member
mój tok myślenia jako zwykłego laika:kolumny większe to lepsze.Zapewne nie o to w tym wszystkim chodzi:)
Czyli do takiego pomieszczenia to patrzeć tylko na mniejsze kolumny i będe bardziej zadowolony jeżeli chodzi o dżwięk?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Generalnie chodzi o to, żeby te kolumny "miały czym oddychać", nie zawsze większe będą oznaczać lepsze, jeśli zależy ci na podłogówkach to możesz zobaczyć np. Roth Oli RA3, Melodika BL30 czy Indiana Line Nota550, aczkolwiek myslę, że fajnie byłoby znaleźć sprzedawcę, gdzie mógłbyś się dogadać na ewentualną zamianę bądź zwrot jeśli okazałoby się, że u ciebie w pokoju nie grają za dobrze
 

murzyn997

New member
No taki odsłuch w domu by się przydał,to było by najlepsze rozwiązanie.Istnieje coś takiego jak przemeblowanie pokoju dla uzyskania lepszego dżwięku?
A wybierając wzmacniacz to czym się kierować?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Fajnie jakbyś miał możliwość takiego ustawienia kolumn, żeby miały trochę przestrzeni, tzn. żeby w przypadku kolumn podłogowych naokoło móc zachować przestrzeń ( nie za blisko ściany i nie od razu przy meblach), zobacz sobie wątek nasze zestawy.
Co do wzmacniacza, to wszystko zależy od indywidualnych preferencji, jaka muzyka itd.
Dosyć dobrze sprawdza się np. Denon 720, ze względu na wyrównane granie, sprawdza się i przy ostrzejszej i spokojniejszej muzyce, a do tego stosunkowo przystępna cena jak na możliwości i jakość. Fajny jest też Pioneer A50....
...musiałbyś kilku wzmacniaczy przesłuchać, żeby ocenić, który najbardziej ci podchodzi.
 

murzyn997

New member
Hk3700+studio 270, taka propozycja padła od Blackninja, jeszcze nie wiem jak cenowo u niego za ten zestaw.
Z opini wyczytanych taki zestaw moze byc dobrym rozwiazaniem
HK3700 to amplituner,dobra opcja czy jednak skupic sie na wzmacniaczu?
 

murzyn997

New member
juz byłem przekonany do hk3700,teraz jednak pojawiła się opcja żeby dołożyć troche kasy i kupić zestaw wzmacniacz marantz PM6005 i do tego JBL studio 270.
Jakościowo ten zestaw chyba wypadnie lepiej niż z ampli hk3700?Totalny mętlik się robi w głowie,do końca tygodnia podejmuje decyzje i zamawiam bo już głowa boli od przeglądania internetu i szukania info gdzie się da:)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najlepiej by było odsłuchać. Słyszałem poprzednika PM6004 i co całkiem fajny muzykalny wzmacniacz. Tylko przydałoby się więcej mocy i kopa. Raczej charakterem brzmienia lepiej powinien pasować Harman.
 

murzyn997

New member
Podobno w określonym przedziale cenowym wzmacniacz jest lepszy od amplitunera,czy tutaj bedzie to zauważalne?Bo ten HK to jednak amplituner,co prawda stereo.
Napewno na plus dla mnie jest że marantz ma wejście optyczne(potrzebne do podłączenia np PS4)
w HK bym musiał chyba dokupić przetwornik cyfrowo-analogowy DAC czy coś takiego i pytanie czy taki do 150zł nie schrzani mi dżwięku
 
Do góry