Prośba o pomoc w wyborze zestawu stereo

murzyn997

New member
ostatecznie pozostaje przy kolumnach JBL STUDIO 270,co do wzmaniacz/amplituner to jeszcze nie wiem,ale wybiore z trzech propozycji:marantz PM6005,HK3700 i HK3770(zalezy jaka cena bedzie u Blackninja)

ok,pozostał PM6005 i HK3770,filmy/muzyka/gry.Jak ktoś ma ochotę doradzić biorąc pod uwagę tylko te dwa zestawy to bardzo proszę bo w niedziele składam zamówienie:)
 
Ostatnia edycja:

murzyn997

New member
Jakość dzwieku będzie zauwazalnie gorsza niż na wzmacniaczu marantza czy raczej jak dla zwyklych uszu niema sie co martwic? Tym bardziej ze nie bede porownywal jeden z drugim w odsluchu?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Po pierwsze trochę inaczej brzmią, wzmak lepszy jakościowo dźwięk, amplituner sporo większa moc. Przy tych kolumnach jeden i drugi sobie poradzi. Główna różnica to brzmienie obu firm.
 

robiz

New member
Podobno w określonym przedziale cenowym wzmacniacz jest lepszy od amplitunera,czy tutaj bedzie to zauważalne?Bo ten HK to jednak amplituner,co prawda stereo.
Napewno na plus dla mnie jest że marantz ma wejście optyczne(potrzebne do podłączenia np PS4)
w HK bym musiał chyba dokupić przetwornik cyfrowo-analogowy DAC czy coś takiego i pytanie czy taki do 150zł nie schrzani mi dżwięku

Jeżeli ma mieć DAC na pokładzie, to rozważ tego Nad C356 BEE z wbudowanym DAC'kiem. Cena ok 3800 zł.

Ale i tak moim faworytem i zawsze go polecam ( polska myśl techniczna ) Baltlab Epoca 2

robiz
 
Ostatnia edycja:

MarcinGD

New member
Jesli JBL STUDIO 270 graja cieplo, to zastanowilbym sie nad odsluchem Atoll IN100. Jesli graja bardziej neutralnie to odsluch Baltlaba bylby wskazany.
 

murzyn997

New member
Atoll IN100 i Baltlab to raczej nie na moją kieszeń:)
Dokonałem wyboru:HK3770+JBL STUDIO 270,jeszcze tylko pozostało się dogadać co do ostatecznej ceny u Blackninja,bo się okazało że salon u mnie na mieście zaproponował mi po negocjacjach za ten zestaw taniej o 1zł:) niż u Blackninja i dorzucił 5 metrów kabelka do kolumn.
Tą złotówke traktuje z przymróżeniem oka ale przemawia fakt że sprzęt na miejscu więc jakieś problemy czy coś to można im podrzucić na gwarancje a nie trzeba wysyłać.No zobaczymy co z tego wyjdzie
 

murzyn997

New member
Sprzęt właśnie podłączony,jutro dam znac jak go troche rozbujam,bo na tą chwile to mogę tylko napisać że chciało by się podkrecić VOL ale nie bardzo mogę(córa zasypia w drugim pokoju:) ),tyle co dałem rade to ładny czysty dźwięk,i czuć że kolumny są spragnione powera;).Zobaczymy jutro.Wie ktoś jaka jest skala głośności w tym sprzęcie?
Jak ktoś ma jakieś pytania to proszę zadawać(będzie łatwiej),Ja nie bardzo wiem jak i co opisać,typowy laik;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jesli JBL STUDIO 270 graja cieplo, to zastanowilbym sie nad odsluchem Atoll IN100. Jesli graja bardziej neutralnie to odsluch Baltlaba bylby wskazany.

Marcin Baltlab to bardzo dobry wzmacniacz bez globalnej pętli sprężenia ujemnego co przekłada się na bardzo dobrą charakterystykę fazową .Przy kupnie takiego wzmacniacza szykują się niestety kolejne wydatki bowiem ani na źródle, ani na kolumnach oszczędzić się nie da

Myślę ,ze kolega będzie zadowolony z zestawu ,JBL zapewnią lubiane dynamiczne brzmienie ,a "małżeństwo" HK +JBL raczej zawsze jest udane :)
 
Ostatnia edycja:

Brazylia123

New member
Również gratuluję tylko ciekawi mnie czy zachował charakter brzmienia HK , kiedyś ktoś testował ten amplituner stereo i konkluzja była taka , że gra inaczej niż straszy model HK3490 który był / jest naprawdę dobry brzmieniowo jak na av stereo w tym segmencie cenowym .
Tu ponoć postawiono na uniwersalność , funkcjonalność i lekkość w brzmieniu .
No ale JBL grają chyba " konturowo ", więc może być ciekawie .
Jak zawsze najważniejsze , żeby osobie kupującej dawało obcowanie z tym sprzętem radość ze słuchania muzyki .
 
Ostatnia edycja:
Do góry