Prośba lg42 lg5000 opinie porady bo chcę go kupić

laki007

New member
Witam serdecznie,
jaki rozstaw otworów na śruby do zawieszenia na ścianę posiada 42LG5000, bo został mi uchwyt z poprzedniego LCD, a przymierzam się do zakupu tego modelu LG.
Dziękuję i pozdrawiam
 

miki1711

New member
Format obrazu

bodek-32 napisał:
Mam pytanie. Czy te modele maja automatyczne wydłużanie obrazu przy widocznych czarnych pasach po bokach lub na górze czy dole. Bo mam już miesiąc ten telewizor i nie mogę za chiny tego ustawić. Proszę o odpowiedź.

Te telewizory nie maja takiej opcji.Zależy do czego masz podłączony lcd do naziemnej czy tunera.Jak do tunera to tam musisz przestawić format wyświetlania obrazu.Ustawienie powinno być :Format telewizora Panorama :Zmiana formatu Powiększenie.Przy takich ustawieniach tuner sam będzie dopasowywał obraz u mnie działa w 100%.Też miałem ten sam problem mój zestaw to 47Lg5010 full Hd + Enka z twardym dyskie podłączona z Lcd kablem HD taki dułet strasznie polecam .programy w hd jasz wciskają w fotel taka jest ostrość i nasycenie.

PS jeszcze jedna ważna żecz sygnał z anteny musi mieć więcej niż 70%
 

miki1711

New member
Co wrto kupić

jaskiers napisał:
Bardzo proszę o opinie Wasze odnośnie tego telewizorka lg 42lg5000 gdyż chcę go kupić (cena 3000), ale nigdzie w moim mieście go nie ma i nie mam jak zobaczyć jak on działa. Proszę Was pomóżcie mi w zdecydowaniu sie czy warto go kupić i czy nie będę narzekał, wiem że ten tv nie ma za dobrych głośników ale ja mam kino domowe z amplitunerem tak że to nie problem dla mnie, a sygnał będę miał z Polsat (dekoder samsunga).
Proszę o szczere wypowiedzi a jeśli to lipa LCD to doradźcie mi co innego kupić oczywiście w podobnej kwocie
z góry serdeczne dzięki

Na twoim miejscu odpuścił bym to 42

trzy tygodnie temu kupiłem 47Lg5010 full HD za 3640.telewizor jest niesamowity programy w hd wciskają w fotel swoją ostrością i nasyceniem .telewizor sam w sobie jest ma na dole purpurowa listwe no i gwarancja 5 lat.Mój zestaw lcd + enka z twardy dyskiem podłaczonym kable Hd .Sygnał z anteny musi być minimum 70%.
 

jaffa22

New member
refleksja

Witam,kupiłem wczoraj lcd 42lg5000 i niestety jestem troszke rozczarowany. znalazłem 3 subpiksele i jak sie patrzy na tv jak jest czarny ekran to mniej wiecej na środku ekranu na powierzchni 3/4 ekranu jest jasniejsze jajko. W lg powiedzieli ze nierowne podswietlenie i ze to nie podlega reklamacji. czy ktos tez taka plame ma. pozdrawiam
 

eldruminio

New member
jaffa-subpiksele- odpowiedź

Co do wypowiedzi jaffy co do "jajka" wyswietlanego na 3/4 obrazu to tez miałem podobne wrażenie że coś jest nie tak z obrazem. proponuje wyczyścic Ci cała matryce dobrym srodkiem do LCD i problem zniknie. Po prostu w tym miejscu przyklejaja folię zabezpieczająca i to sa prawdopodobnie resztki tego kleju. Spróbuj moze to pomoze. A jak nie, to masz jeszcze pawo do roszczenia z tytułu niezgodności towaru z umowa. ja miałem taka walke w RTV EURO-AGD- akurat tu chodziło o telefon. Ale po pismach i wspariu z UOKIK wymienili mi na nowy. Jedyna denerująca rzecz w tym LCD to rzeczywiscie nie pamięta ustawień ZOOM-u wprzy sygnale z analogu.
Pozdrawiam szczęśliwych posiadaczy LG5000!!!:hmm:
 

viera

New member
prosba o lg42lg5000

tak jak ci kiki radzi jednak plasma bedzie lepsza ...lg ma wiele niedociagniec jak na lcd , chcesz byc zadowolony z ogladania to szukaj plazme moze uda ci sie zlapac model panasonica pz85..w lodzi jest duzy wybor czego dusza zapragnie...ten lg jak na cene 3000zl to za drogojuz model 7000 ma przyblizona cene...odnosnie odleglosci i katow to nie zwracaj na to uwagi...to jest juz staroswieckie..
 

amelia25

New member
jeżeli nadal sie zastanawiasz pomiędzy 42 a 47 cali to bierz 47
nie będziesz załował - wielu moich znajomych brało mniejsze telewizory "bo po co im taki duży" a później żałowali
no i co istotne to przy 47 calach od LG dostajesz 5 lat gwarancji :)
 

viera

New member
lg42lg5000

i tutaj kolega ma racje ,ty w swoim pokoju bez problemu mozesz ogladac 47 cali mam 42 '' i jest troche maly przynajmniej obraz kinowy bedzie w tym wypadku wiekszy bo jak wiadomo jest bardzo waski...
 

amelia25

New member
drogi viera
nie kolega, a koleżanka :p

a jeżeli chodzi o 47 " to pewnie że mam racje :)
bardzo fajnie ogląda się na nim zwłaszcza filmy, albo jakieś imprezy sportowe

generalnie od kiedy szwagier kupił właśnie LCD 47" to coraz częściej u niego bywamy :)
ale jeszcze troche i mój mąż się złamie i zgodzi się na bardzo dobrze pasjący do wnętrza dużego pokoju LG 47 7000
 

viera

New member
prosba o lg42lg5000

bardzo przepraszam Amelka zagalopowałem sie trochę ...rzeczywiscie nick kobiecy, a co do lg42 5000 to w Makro są s[przedawane po 2438zl od dzisiaj do wiadomosci kolegi, ktory szuka ten odbiornik...
 

amelia25

New member
nic nie szkodzi
każdemu może się zdażyć
a swoją drogą cena tego LCDka bardzo przyzwoita :)
skąd bierzesz takie informacje, o aktualnych promocjach?
gazetki z promocjami czytasz czy w necie szukasz?
bardzo przydatna umiejętność - wyszykiwania ofert :)
 

viera

New member
lg 42 5000

otrzymuje reklamy wszystkich wiekszych sklepow,a co do Makro to widziałem takze na polce ten i inne tv w przyzwoitej cenie...jezeli chcesz byc na biezaco z produktami znanych firm sprzetu rtv to wystarczy do nich napisac lub zadzwonic na adres powiedzmy z netu to chetnie przysylaja katalogi,w ktorych jest pokazany sprzet majacy sie ukazac w sklepach,,zdaje sie ze sony zrezygnowalo z katalogow..
 

Marcioo

New member
Czy ma ktoś podłączoną konsole Xbox 360 do tego TV? Jak się sprawuje? Bo nie wiem czy dopłacać do Samsunga LE40A656 dla 100 hz :( Pomocy :D
 

amelia25

New member
co prawda sama nie posiadam,
ale u znajomego gramy często na PS3 przy wykorzystaniu tego LCD
problem jaki się pojawia to że za każdym razem jak do niego pójdziemy nie rozbimy nic innego tylko gramy ;) jak dzieci :)

a na poważnie - obraz robi naprawde dobre wrażenie i jak już zaczniesz to nie będziesz mógł przestać grać
 

Marcioo

New member
Dzięki ci amelia, o taką odp. mi chodzi :) A nie zauważyłaś smużenia przy większych "akcjach"? Wybuchowych scen itp?
 
Do góry