Prośba lg42 lg5000 opinie porady bo chcę go kupić

Iomi

New member
Jak ktoś ogląda hd przez opisywany odbiornik i posiada w miarę dobry aparat niech zrobi fotki obrazu chciałbym zobaczyć jak to mniej więcej wygląda wiem ze zdjecia nie odwzoruja obrazu ale tak orientacyjnie chcialbym zobaczyc:p
 

Dazidek

New member
Czy na wszystkich tv o 42 calach ludzię są tacy trochę przyszerocy czy to ten tv tak ma ? (jest podpiety tylko pod zwykła antene)
 

timomar

New member
Dazidek napisał:
Czy na wszystkich tv o 42 calach ludzię są tacy trochę przyszerocy czy to ten tv tak ma ? (jest podpiety tylko pod zwykła antene)
Myślę że takie wrażenie powstaje przy oglądaniu obrazu w formacie 4:3 ( analog z ,,zwykłej,, anteny ) na telewizorze przystosowanym do formatu 16:9 np. LCD.
 

psiaku

New member
Seba77 - może podasz jakieś szczegóły z użytkowania.
Ostatnio trochę bawiłem się nim w Saturnie. Dużo opcji w menu, szkoda tylko, ze nie można było podłąćzyć innych sygnałów.
Myślę, że za 2 tyg będzie taki u mnie w pokoju stał ;)
 

Abdel85

New member
Tez sie skusilem na 37 LG5000
Myslalem nad 37" LG3000 ale sobie odpuscilem , obraz mi sie nie podobal
Co do modelu 5000 wg.. mnie super. Bardzo brakuje mi PIPa, i jak narazie to jedyny mankament jak dla mnie.
Obraz z anteny ladnie wyglada. Reszta tez spoko.
Katy widzenia.. HMMM. Wg. mnie rewelacja. Pod kazdym katem obraz jest super.
Podswietlenie tez ladne. Po 3 bardzo ladnie sie prezentuje.
I najwazniejsze. Po podlaczeniu pod kompa i ustawieniu 1920x1080 jest poprostu bajka.
Rewelacyjny obraz i filmy z kompa prezentuja sie wysmienicie. Jak i gry;)

A teraz maly dodatek,
TV ma 7 mocy podswietlenia. I ciagnie pradu odpowienio
0 - 57W
1 - 74W
2 - 95W
3 - 116W
4 - 130W
5 - 145W
6 - 172W

Oczywiscie w casie uzytkowania moga byc male odchylenia ale mniej wiecej tyle pradu ciagnie ten model
 

Abdel85

New member
aha.jeszcze jedno.
ogólnie efekty dźwiękowe itd. są super na tym TV tylko strasznie brakuje basów, także do muzyki to amplituner się przydaje;)
 

sko

New member
a co z blu-ray?

Panowie
A co z blu-rayem? Z tego co wiem ten tv nie obsluguje 24p i dziala na 50mhz w zwiazku z czym zastanawiam sie czy odbija sie to podczas odtwarzania filmow blu-ray (chodzi przede wszystkim o dynamiczne momenty z szybkim ruchem kamery). Czy ktos moze mial przyjemnosc sprawdzic jak sie ten model sprawuje w takiej akcji?

dzieki
 

Abdel85

New member
Ja mam narazie kablem D-Sub który mam przy monitorze. I obraz jest zajebis.. ;)
Zamówiłem kabel HDMI-DVI
Jak przyjdzie to napisze jakie wrazenia
 

adamclio

New member
psiaku napisał:
Czy ktoś z Was ma go podłączonego pod pc ? Jeżeli tak to jakimi kabelkami i jaki jest obraz ?

Testowalem ten tv ( hdmi-hdmi) obraz zyleta. Lepiej jak Panas 42 py8!
Natomiast testowalem rowniez 42lg6000 i 6100 i na tych 2 tv lepiej ogladalo sie film 1080p ( Helikopter w ogniu) Tryb 24p REal Cinema dziala wysmienicie - znowu lepiej jak w Panasie ( bylem zaskoczony gdyz wszedzie Panas wynoszony na piedestal)
:] - Lg z komputerem to kapitalne polaczenie. POLECAM
 

psiaku

New member
klamka zapadla. teraz oczekuję na przesyłkę. w kompie mam dvi także kabel musiałby być hdmi-dvi + dzwięk.
Jak dostanę i przetestuję to dam znać.
 

Abdel85

New member
wiec. POdlaczylem dzisiaj przez HDMI-DVI za 17zł z allegro.
I obraz jest wysmienity przy Full HD.
Poprostu malina.
a dźwięk idzie do wzmacniacza ale równie dobrze możesz kupić kabel obustronny Jack i podłączysz do TV bo ma takowe wejście;)
 

viera

New member
lg 42 5000

ktos napisał ze na ustawieni inteligentny sensor przy zmianie natezenia swiatla na ciemny pokoj czujni k dostraja tak ze obraz janieje ... czy aby jest n odwrotnie ...piszę dlatego ze w moim 42 lg 6000 obraz przy zmianie natezenia swiatla na ciemny czujnik sciemnia obraz a podswietlenie jest rozlanczne do zera...co wy na to jak macie w swoich tv proszę opisac...
zaskakujco jest idealna geometria obrazu nie tak jak w kineskopowych...
rzeczywiscie lcdrki te sa wysmienite maja cudny obraz nawet jeszcze nie w hd ...
 

psiaku

New member
No to na początek napisze nudne stwierdzenie : jestem szczęśliwym posiadaczem lcd 42lg5000. Mam go od 3 dni.
widok ogólny prezentacja - bardzo fajnie się prezentuje zwłaszcza z nowym stolikiem.
obraz- antena naziemna przyzwoita zwłaszcza, że na niektórych śnieży z powodu ustawienia anteny.
sygnał cyfra+ - bardzo dobry, jednak po przelączeniu na hd program, obraz wymiata. żal, ze programy są nadawane w tak różnych formatach : jakieś 4;3 itp. myslę, że telewizje w niedalekiej przyszłośvci to zmienią.obraz na canalsport+hd czy geografic hd wymiata.
menu bardzo rozbudowane można się pobawić do swoich upodobań.
inteligent sensor działa tak jak pisze powyżej Viera, jednak nie przekonuje mnie, wolę żywsze barwy np. tryb-sport.
dzwięk - nie mam zastrzeżeń, też można sobie dopasować a zawsze można dodać kino domowe.
jedyny minus to zamontowanie tv naścianie w moim przypadku na stolik. malo miejsca z tyłu na kable, przy kolejnym podłączaniu trzeba zdejmować tv. w instrukcji pisze o powieszeniu na sznurkach ze śrubami oczkowymi :hmm:
zauważylem, że nieźle się nagrzewa dobry w zimie jako grzejnik :p
polączenia z kompem jeszcze nie próbowalem.
z dvd również na dobrym poziomie
Podsumowując jestem zadowolony z tv i nie żaluje wyboru, choć za każdym razem kiedy byłem w sklepie doradzano mi żebym kupil samsunga. Ciekawe, że zależało im na sprzedaży samsunga.
 
Ostatnia edycja:

Abdel85

New member
więc ja mam 37" LG5000 i stwierdzam że jest super. Montaż na ścianie świetny. Kupiłem uchwyt za 207zł i mogę regulować pinowo i poziomo plus można przesuwać o 80cm w lewo i prawo.
Jestem bardzo zadowolony.
Połączenie z kompem to bajka. NFS Undercover wygląda super ale klawiatura bezprzewodowa i 3m od TV muszą być.
A cyfra po Componencie na porządnych kablach działa świetnie bez HD
 

bodek-32

New member
telewizor lcd lg5000

Mam pytanie. Czy te modele maja automatyczne wydłużanie obrazu przy widocznych czarnych pasach po bokach lub na górze czy dole. Bo mam już miesiąc ten telewizor i nie mogę za chiny tego ustawić. Proszę o odpowiedź.
 

kotek82

New member
Abdel85 napisał:
Opcja ZOOM1 rozciąga obraz w poziomie i pionie a ZOOM2 rozciąga w poziomie
witam wszystko się zgada ale ani jeden ani drugi zoom nie zapamieta ci ustawień po wyłaczenia tv znowu robi sie standartowy wiec mam pytanie czy naprawde nic sie nie da zrobic z tymi ustawieniami moze jakaś modyfikacja firmware coś by zmieniła tv jest naprawde świetne ale brak jest własnych ustawień całkowie psuje ten telewizorek
 
Do góry