Prośba lg42 lg5000 opinie porady bo chcę go kupić

jaskiers

New member
hej ludziska zakupiłem ten tv dwa tygodnie temu i jestem naprawdę b.b zadowolony. telewizorek jest super, można na niego patrzac z 180 st. wszystko widać i to nawet dość wyraźnie, sygnał z anteny naziemnej nie jest zbyt dobry ale tuner w tym tv radzi sobie bardzo dobrze jak na moje oko świetnie, a po wlączeniu polsatu czy dvd przez component to po rostu wymiekam. widzialem dużo tv lcd różnych marek w sklepach i powiem że mojego lg postawilbym na jednym z czolowych miejsc.
kilka osob mi odradzalo zakup tego tv i powiem tak, dobrze że nie posluchalem.
ten tv ma zajefajny czujnik tzw sensor naświetlenia pomieszczenia i kiedy zapalisz światlo w nocy w pokoju obraz sam ciemnieje (zajefajny bajer) a ustawienia manualne obrazu pozwalają ustawić obraz na żyletę.
pozdrawiam wszystkich i polecam ten telewizorek.
ps podziekowania dla P. Morfeusza :D
 

gemini4all

New member
...

Też się noszę z zakupem tego TV :) Powiedz mi czy zauważyłeś jakieś wady, albo rzeczy które szczególnie denerwują w tym telewizorze :) Oglądałem go w sklepie i wszystko wydaje się "cacuś" :D
 

marzec

New member
Dołączam się do pytania gemini4all, proszę o więcej informacji na temat 42LG5000 jak z kolorem czrnym (jedyna rzecz w tym TV która wzbudzila moje wątpliwości w sklepie) jak z kątami oglądania. Mile widziane wszystkie uwagi po zapewne intensywnym kilkudniowym używaniem TV LG5000.
 

gemini4all

New member
...

A i przede wszystkim proszę o opinię na temat szybkich ruchomych scen. Ogólnie ruchu na ekranie. Gdyż w recenzji na trustedreviews dość niepochlebnie wyrazili się na temat ruchu, są znacznie przeskoki i smugi. Osobiście tego nie zauważyłem przez kilka minut gapienia się na ekran w sklepie... Dlatego ważne są uwagi użytkownika :)
 

jaskiers

New member
co do czerni to porównywałem z kolegami ten telewizor w mix-ie z jakimś philipsem 42' full HD i 100Hz , mój lcd był na standartowych ustawieniach i czrny był troszku słabszy w LG ale muszę zauważyć że ten Philips kosztuje 4999zł tak że ma prawo być lepszy. Można w tym lcg Lg duzo pokombinować samemu z obrazem :podświetlanie, kontrast, barwa,gama, redukcja szumów, czysty kolor, ostrość, nasycenie, tryb kinowy, sportowy, gra, i kilka innych co najważniejsze można samemu ustawić prawie wszystko.
A wracając do czarnego to po rzywiezieniu do domu ustawianiu Lg przez kilka dni i to nie na stoliku, muszę przyznać że czarny to czarny a nie szary jak ktoś tam pisał:D, natomiast biel jest biała i to jak współ\lnie z kolegami stwierdziliśmy w mix-ie że lepsza niż Philipsie 100 Hz Full HD.
Kąt oglądania (widzenia) jak dla mnie jest znakomity (stoję 4metry od telewizora równo z jego obudową ((LCD)) i wszystko widzę całkiem nieźle).
tak że kąt widzenia moim zdaniem 5+, ktoś pyta o sceny szybkie, na componęcie mam dvd i król Skorpion 2 czy inne tam filmy czy mecze - ja nie widzę żadnych rozmazów czy jakiś cieni. (5 ms i kontrast 50000:1 za coś jest odpowiedzialny w Lg :D ). Niekieedy zdażają sie tzw szumy w obrazie ale tylko przy filmach z TVP2 z lat 20, 30.
Jedyny minusik to podstawa tego Lcd moim zdaniem mogłaby być bardziej stabilna (no ale to może temu że te tv nie zalicza się do najmniejszych)
 

curt

New member
Witam,

według mnie najładniej świeci on na "intelligent sensor" czyli inteligentny czujnik. Dzięki tej opcji dostosuje on sam kontrast, kolor itp względem obrazu i światła. Przykładowo, gasimy światło to obraz automatycznie sie rozjasnia, czy przełączamy się z pulpitu monitora na mecz to również sam dostosuje właściwości bardzo dobre rozwiązanie :) jestem bardzo zadowolony z tego zakupu, przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. TV mam 3m od kanapy i obraz jest idealny zarówno na TV SAT jak i x360. Spokojnie możnaby było oglądać i z bliższej odległości, zakup ten był strzałem w 10!
 

Omin

New member
A ja sie zastanawiam nad kupnem Lg 42 3000, a modelem 37'5000... ceny podobne... ale nie wiem czy full czy HD Ready... chciałbym to głównie do komputera...Gry, Filmy.itp...i tel. naziemnej.
Jak mi radzicie??
 

masik

New member
Witam

mam ten tv jakies trzy tygodnie. Podpisuje sie pod wszystkimi dobrymi w/w opiniami o tym produkcie. Jednego mi brak : przy trzech wejsciach HDMI brak PIP,u .To jest mankament .
Mam go zawieszony na scianie , tak ze nie razi swoja wielkoscia w pokoju .
Oczywiscie jeszcze dlugo bede sie zastanawial czy zadowoli mnie w 100% ,ale wszystko na to wskazuje.
Nie testowalem jeszcze DVB-T , gdyz mam kablówke z cyfrowym dekoderem HD i odbieram sygnaly przez HDMI.Obraz poprostu "wychodzi" z ram . Jest super .
Uwazam iz dzisiaj jest wart swojej ceny . Zastanawia mnie tylko ktorej i dlaczego sprzedawcy maja tak rozne ceny.Rozpietosc jest straszna .Pozdrawim
 

Tiduss

New member
prosił bym posiadaczy tego tv o napisanie czy osiadan on tryb 24p real movie
bo na stronie lg pisze że nie a w ceneo i sklpeach podaja że tak
 

rafus22

New member
witam tez posiadam ten TV LCD 47" model 5000 jesli chodzi o 5 letnia gwarancje to trzeba sie zarejestrowac na infolinii LGwtedy oni wysyłaja naklejke ktora trzeba nakleic na tyl TV . co do TV to nie mam zastrzezen jak dla mnie choc slyszalem rozne opinie na jego temat (ogolnie na temat marki LG)ten LCD-ek jest rewelacyjny jesli chodzi o moje spostrzezenia, to w sklepie tez porownywalem obraz z innymi TV ale juz nie pamietam jakimi tyle ichc tam bylo i musze powiedziec ze czarny to czrany wedlug innych tych co staly obok. dzwiek poraza!!! 60m2 az milo sluchac w koncu nie byle kto ingerował jesli chodzi o jakosc dzwieku . ja tez długo sie zastanawiałem jaki TV kupic ale jak juz bylem w sklepie to ten byl nr 1 a u mnie pierwsze slowo to jest najwazniejsze . i taki był wybor i nie zaluje . design jest ok kolory jak najbardziej o dzwieku juz nie wspomne . no i 5 lat gwarancji . pozdrawiam wszystkich włascicieli LG-ów i konkurencje taz oczywiscie .rafus22 GG 4817602.
 

rafus22

New member
witam tez posiadam ten TV LCD 47" model 5000 jesli chodzi o 5 letnia gwarancje to trzeba sie zarejestrowac na infolinii LGwtedy oni wysyłaja naklejke ktora trzeba nakleic na tyl TV . co do TV to nie mam zastrzezen jak dla mnie choc slyszalem rozne opinie na jego temat (ogolnie na temat marki LG)ten LCD-ek jest rewelacyjny jesli chodzi o moje spostrzezenia, to w sklepie tez porownywalem obraz z innymi TV ale juz nie pamietam jakimi tyle ichc tam bylo i musze powiedziec ze czarny to czrany wedlug innych tych co staly obok. dzwiek poraza!!! 60m2 az milo sluchac w koncu nie byle kto ingerował jesli chodzi o jakosc dzwieku . ja tez długo sie zastanawiałem jaki TV kupic ale jak juz bylem w sklepie to ten byl nr 1 a u mnie pierwsze slowo to jest najwazniejsze . i taki był wybor i nie zaluje . design jest ok kolory jak najbardziej o dzwieku juz nie wspomne . no i 5 lat gwarancji . pozdrawiam wszystkich włascicieli LG-ów i konkurencje taz oczywiscie .rafus22 GG 4817602.
 

Dazidek

New member
Mam pytanko :)

Przy jakich ustawieniach obrazu najlepiej sie ogląda ? Chodzi mu tu np. o granie na ps3, ogladanie filmów na odtwarzaczu dvd, no i obraz ze zwykłej anteny ??
 

Iomi

New member
LG zaskakiwało mnie zawsze cenowo co oczywiście jest pozytywem.:eek:k: (niedawno zaplacili kare za polityke cenowa:D)Jakościowo też daje rade. Obecnie zastanawiam się nad kupnem LG'ka widze ze tutaj sypiecie pozytywami. Mailem styczność z jednym tv hd (to byl Medion bodajrze) i tam jak wlaczalo sie hd przez "n" to powsawala dookola programu nadawanego taka ramka i za kij nie dalo sie tego przestawic( wada techniczna albo niewiedza kolegi). Mam nadzieje ze w tym modelu nie ma tego albo da sie to przestawić.:p Jestem laikiem w tym temacie wiec nie jezdzić po mnie od razu.
 
Do góry