projektor do 3500zł

Kamillus

New member
Czy wg was warto dorzucić te 200 zł do tej optomy hd151x czy lepiej tego benq w1070+ żeby zmieścić sie do 3500 zł. A jak z tymi ekranami warto czy nie warto :)
 

bokciu

Banned
No to już wiem kto jest twoim idolem... I wszystko jasne... :) Ale nawet on ma dość pragmatyczne spojrzenie na wiele spraw więc argument postawienia kwiatka zamiast projektora powinien go przekonać do moich racji więc zaznajomię go z tym tematem i ciekawe kogo uzna za DEBILA ?
Tego co uważa, że lepiej kupić coś lepszego w tej samej cenie czy gorszego tylko po to żeby dla 2 końcu pokoju stał kwiatek :)

Obawiam się tylko, że nawet jak WC nazwie ciebie debilem nadal będziesz trwał przy swojej idiotycznej tezie i nie potrafił jej i nie chciał w żaden sposób obronić. Od 2 miesięcy czeka cały temat na ciebie... jakoś bez odpowiedzi tylko ciągłe obrażanie...

Powiem ci, że na takiego pajaca jak ty to od 20 lat nie trafiłem na żadnym forum, a tu proszę - forum hdtv, temat projektory i Pan bokciu w całej trolowo - hejtowej krasie :)

Pozostaje mi tylko pożałować marnego człowieczka, który zakupił nieopatrznie projektor ST, gdyż najwidoczniej jego ograniczona inteligencja nie pozwoliła mu wcześniej zweryfikować rynku. Biedny naciął się na taki wynalazek, stracił 1000 zł nie wiedzieć czemu jak mógł zwrócić podobno do 14 dni, no i teraz wylewa swe żale, siejąc na forum zamęt, uważając swoje racje za jedyne słuszne.

Już raz napisałem co w moim przypadku było powodem zakupu rzeczonego projektora i nie mam w przeciwieństwie do Ciebie, zamiaru się w kółko powtarzać, ponieważ wyrosłem z tego głupiego nawyku już dawno.

Ty nie spotkałeś przez 20 lat takiego pajaca, ja z kolei zastanawiam się na jakiej płaszczyźnie można podjąć jakąkolwiek dyskusję z kimś komu do głowy przychodzi pomysł oglądania obrazu z projektora na suficie...Trudno znaleźć takową.
 

hubio

New member
Biedny naciął się na taki wynalazek, stracił 1000 zł nie wiedzieć czemu jak mógł zwrócić podobno do 14 dni, no i teraz wylewa swe żale, siejąc na forum zamęt, uważając swoje racje za jedyne słuszne.

Już raz napisałem co w moim przypadku było powodem zakupu rzeczonego projektora i nie mam w przeciwieństwie do Ciebie, zamiaru się w kółko powtarzać, ponieważ wyrosłem z tego głupiego nawyku już dawno.

1. Nie mogłem zwrócić po 14 dniach bo w Polsce wciąż państwo jest teoretyczne, a sprzedawca mi napisał, że jak chcę mogę iść do sądu ! Jakież proste k. wnioski zawsze wyciągasz

2. KŁAMSTWO !!!!! Oprócz JEDNEGO RAZU kiedy napisałeś ogólnie, że w twoich warunkach może być tylko ST, nigdy się nie dowiedzieliśmy jakie to warunki nigdy nic więcej nie napisałeś ! Co to za tłumaczenie - moje warunki ??? Pisałem ci wielokrotnie, że praktycznie nie ma takiego pomieszczenia w którym nie znajdzie się na 2 końcu pokoju kawałek wolnego sufitu czy ściany... Szczerze byłem zainteresowany konkretną odp. jakie to warunki masz nie pozwalające na normalny projektor i prosiłem o taką odpowiedź. Ja przy każdej okazji neguję fakt potrzeby ST do domu, a ty RACZYŁEŚ RAZ ODPOWIEDZIEĆ w 2 słowach ? Za to w obrażaniu nie masz sobie równych i na to ci czasu nie brakuje !

Wiesz co pajacyku - sam się naciąłeś na projektor ST w cenie którego miałbyś lepszy normalnego rzutu, ale głupio ci to przyznać dlatego na każdym kroku tego bronisz i mnie atakujesz. Taka jest prawda. Na zasadzie to co mam jest najlepsze bo to mam. Nie zważasz przy okazji, że wpier....sz inne osoby na minę. Wątek jest już dość zaśmiecony tą "dyskusją", po za tym szkoda czasu na takich d.....i jak ty więc pisz sobie dalej co chcesz. Jak będę miał ochotę i czas to cię pocisnę za każdym razem kiedy coś piśniesz o sensie projektora ST jako kina domowego. Na obecną chwilę straciłem dość czasu, a każda przyszła ofiara ST ma szansę zaznajomić się z moim zdaniem bo wszędzie tu pisałem więc jeśli uchroniłem choć jedną osobę przed problemami jakie sam miałem się cieszę, a ciebie... pozostawiam we własnym smutnym świecie. Jak napisałeś za słowami WC - Z DEBILAMI SIĘ NIE DYSKUTUJE !!!

Dalsze wpisy pajacyka bokciu w tym wątku zostaną przeze mnie zignorowane
 

hubio

New member
Benq w 1400 i Darbee 5000 s :)

Masz za 3500zł Espona 5600, który ma systemy poprawy jakości obrazu i upłynniacz, świetne kolory i równo kosztuje 3500zł, a do tego lens shift. W projektorach ST z powodu krótkiego rzutu nie można dać wielu przydatnych funkcji. Ja w swoim BenQ1210ST nie miałem nawet regulacji natężenia koloru (!) czyli coś co było w telewizorach w latach 80tych wraz z pierwszymi telewizorami kolorowymi. Takie właśnie są ograniczenia ST. Ale zrobisz jak zechcesz. Jak chcesz to kupuj DLP.

Miałem projektor DLP i 3 projektory LCD i technologia LCD jest znacznie lepsza, a w dzisiejszych modelach Epsona czerń jest równie dobra + wiele więcej czego nie ma w DLP.
 

bokciu

Banned
1. Nie mogłem zwrócić po 14 dniach bo w Polsce wciąż państwo jest teoretyczne, a sprzedawca mi napisał, że jak chcę mogę iść do sądu ! Jakież proste k. wnioski zawsze wyciągasz

2. KŁAMSTWO !!!!! Oprócz JEDNEGO RAZU kiedy napisałeś ogólnie, że w twoich warunkach może być tylko ST, nigdy się nie dowiedzieliśmy jakie to warunki nigdy nic więcej nie napisałeś ! Co to za tłumaczenie - moje warunki ??? Pisałem ci wielokrotnie, że praktycznie nie ma takiego pomieszczenia w którym nie znajdzie się na 2 końcu pokoju kawałek wolnego sufitu czy ściany... Szczerze byłem zainteresowany konkretną odp. jakie to warunki masz nie pozwalające na normalny projektor i prosiłem o taką odpowiedź. Ja przy każdej okazji neguję fakt potrzeby ST do domu, a ty RACZYŁEŚ RAZ ODPOWIEDZIEĆ w 2 słowach ? Za to w obrażaniu nie masz sobie równych i na to ci czasu nie brakuje !

Wiesz co pajacyku - sam się naciąłeś na projektor ST w cenie którego miałbyś lepszy normalnego rzutu, ale głupio ci to przyznać dlatego na każdym kroku tego bronisz i mnie atakujesz. Taka jest prawda. Na zasadzie to co mam jest najlepsze bo to mam. Nie zważasz przy okazji, że wpier....sz inne osoby na minę. Wątek jest już dość zaśmiecony tą "dyskusją", po za tym szkoda czasu na takich d.....i jak ty więc pisz sobie dalej co chcesz. Jak będę miał ochotę i czas to cię pocisnę za każdym razem kiedy coś piśniesz o sensie projektora ST jako kina domowego. Na obecną chwilę straciłem dość czasu, a każda przyszła ofiara ST ma szansę zaznajomić się z moim zdaniem bo wszędzie tu pisałem więc jeśli uchroniłem choć jedną osobę przed problemami jakie sam miałem się cieszę, a ciebie... pozostawiam we własnym smutnym świecie. Jak napisałeś za słowami WC - Z DEBILAMI SIĘ NIE DYSKUTUJE !!!

Dalsze wpisy pajacyka bokciu w tym wątku zostaną przeze mnie zignorowane

Słaby z Ciebie prawnik skoro nie potrafiłeś sobie poradzić ze zwykłym sprzedawcą, który zakwestionował ustawę o 14 dniowym zwrocie towaru. Ale w sumie nie dziwię się...Jeśli Twoje rozmyte rozumowanie i marazm umysłowy dotyczą każdej dziedziny życia - to i w tej wyuczonej, nie będzie zbyt dobrze.

Dokładnie, raz napisałem, że w moich konkretnych warunkach i dla moich indywidualnych potrzeb, projektor ST jest właściwym wyborem i to wystarczy aby przyjąć mój wybór za uzasadniony. Ale niestety Twoje rozumowanie dalej nie pozwala tego ogarnąć, starając mi się wmówić coś, co nie miało miejsca.
Różnica pomiędzy nami jest taka, że Ty kupiłeś rzeczone urządzenie nieświadomie, narażając się na koszty - ja z kolei szukałem tylko i wyłącznie projektora krótkiego rzutu, ponieważ jedynie taki mnie satysfakcjonował. Musisz również pogodzić się z faktem, że może jeszcze nie raz i nie dwa, ktoś będzie zainteresowany zakupem tego typu urządzenia, a wówczas Ty wyskoczyć ze swoimi mądrościami niczym manifestem na skalę Unabombera. Powinieneś wówczas ich zapędy studzić groźbami składania pozwów sądowych, bo jak oni śmią...Toż to jest zakazane...Za próbę zakupu projektora ST powinno być dożywocie...
I teraz nasuwa się pytanie: kto tu jest debilem??? Odpowiedź jest chyba oczywista...

Staram się robić przemyślane zakupy i zanim cokolwiek trafi pod moje strzechy, poprzedzone jest wnikliwą analizą...Tobie również polecam tak czynić.

Echh...Że też matka ziemia musi nosić brzemię w formie takich ludzkich imbecyli.
 

bokciu

Banned
Ja w swoim BenQ1210ST nie miałem nawet regulacji natężenia koloru (!)[/B] czyli coś co było w telewizorach w latach 80tych wraz z pierwszymi telewizorami kolorowymi. Takie właśnie są ograniczenia ST. Ale zrobisz jak zechcesz. Jak chcesz to kupuj DLP.

Jak wytłumaczysz fakt, że ja w swoim ST mam kilka możliwości regulacji koloru?
Podstawowa, Brillant color, odcień koloru, plus pełna kalibracja temperatury kolorów poszczególnych barw. Jak widać to nie przypadłość projektorów ST, tylko konkretnego modelu firmy BenQ.
Zweryfikuj swoją widzę i nanieś zmiany w manifeście, bo po raz kolejny wygadujesz bzdury.
Jesteś jak przeżarty lewak, który stara się indoktrynować za wszelką cenę, swoje niekoniecznie mądre racje.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Bokciu ale swoją drogą, to mógł byś napisać, co dokładnie było powodem wyboru projektora ST?
Bo ja rozumiem, że ktoś może akurat taki projektor wybrać. Tylko, tyle piszesz w tym temacie ale nigdy nie napisałeś, co konkretnie spowodowało taki wybór?
 

bokciu

Banned
Bokciu ale swoją drogą, to mógł byś napisać, co dokładnie było powodem wyboru projektora ST?
Bo ja rozumiem, że ktoś może akurat taki projektor wybrać. Tylko, tyle piszesz w tym temacie ale nigdy nie napisałeś, co konkretnie spowodowało taki wybór?

Przecież nasz wszechwiedzący mentor i Twój dobry kolega z konkurencyjnego forum, już odpowiedział na to pytanie - naciąłem się na ten wynalazek i teraz mi głupio, więc go bronię. :) Bierzesz pod wątpliwość jego ocenę mojego wyboru? Nie narażałbym się...;)
 

RAF1977

Banned
Zadałem rzeczowe pytanie i liczyłem na takową odpowiedź.
No nic.
Widać to ściśle tajne. ..

Jak pamiętam, to na początku tej dyskusji byłem bardziej po Twojej stronie.
Kolega, kolegą.
Każdy ma prawo do swojego zdania. I Ty i On.

Mnie tylko zaciekawiło, dlaczego akurat ST? Bez wdawania się w kłótnie.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Dlatego, że zależało mi również na tym, aby ów projektor był mobilny. Zdarza się, iż zabieram go w różne miejsca, a szybka adaptacja urządzenia tego typu, jest zdecydowanie łatwiejsza w pomieszczeniach o różnej specyfice, wielkości czy też dostępności do "wolnej" ściany.

Czy taka odpowiedź jest satysfakcjonująca?
 

Kamillus

New member
dobra panowie dzięki za dyskusje, bo tu mała wojenka powstała i trochę zamiast mi pomóc to jeszcze bardziej nic nie wiem, ale w tych odpowiedziach wypatrzyłem tego benq 1070w+ i chyba to bedzie git
 

hubio

New member
Dlatego, że zależało mi również na tym, aby ów projektor był mobilny. Zdarza się, iż zabieram go w różne miejsca, a szybka adaptacja urządzenia tego typu, jest zdecydowanie łatwiejsza w pomieszczeniach o różnej specyfice, wielkości czy też dostępności do "wolnej" ściany.

Czy taka odpowiedź jest satysfakcjonująca?

Dzięki raf za pomoc... Wreszcie się doczekaliśmy jakiejś odpowiedzi... Ja mobilności jako atutu ST nigdy nie kwestionowałem:
http://www.hdtv.com.pl/forum/projek...-bialy-czy-szary-zalety-i-wady-projekcji.html

Sam przecież pisałem, że można go zanieść na salkę wykładową i puścić obraz i to jest wygodne... Taki jest cel tych projektorów, BenQ dodaje nawet poręczną i fajną torbę... Jednak bokciu coś to dziwne tłumaczenie bo na początku pisałeś, że w twoich "specyficznych warunkach" jest to dobre rozwiązanie, ale może chodziło nie o warunki lokalowe tylko o warunki osobowe czyli właśnie przenoszenie. Natomiast osoba z tego wątku raczej nie pisała nic o mobilności tylko o umieszczeniu w pokoju... Jeśli ktokolwiek zada na tym forum pytanie o najlepszy projektor multimedialny i mobilny to sam polecę jakiegoś BenQ ST bo uważam, że do tego celu są najlepsze..., ale ja przecież pisałem wielokrotnie o stosowaniu takiego projektora w stałym miejscu jako kino domowe.

Dlatego właśnie, że jestem prawnikiem wiem ile czasu i użerania było by w sądach żeby dowieść swoich racji... znowu bokciu prosty wniosek...

Co do kolorów - owszem można ustawić poszczególne składowe kolorów i go skalibrować i BenQ1210ST miał mnóstwo takich opcji, ale jednej prostej opcji - siły koloru nie miał...

Ja tylko chcę obalić mit jakoby do małego pomieszczenia nadawały się projektory ST.
 
Ostatnia edycja:

hubio

New member
dobra panowie dzięki za dyskusje, bo tu mała wojenka powstała i trochę zamiast mi pomóc to jeszcze bardziej nic nie wiem, ale w tych odpowiedziach wypatrzyłem tego benq 1070w+ i chyba to bedzie git

Ale właśnie cała ta "wojenka" dotyczy tego BenQ1070W+ który jest projektorem ST więc możesz wyciągnąć jakieś wnioski...
Jak napisał bokciu jak chcesz go przenosić i na szybko puszczać obraz w różnych pomieszczeniach to jest świetny wybór, ale jak chcesz go ustawić na stałe lepszym wyborem może być Epson 5600. Oczywiście to tylko moje zdanie.
 

Kamillus

New member
ok mój błąd, tak jak mówiłem potrzebuje na stałe projektor będzie znajdować się w podwieszanym suficie z doprowadzonymi kablami do 3500zł plus ekran
 

bokciu

Banned
Benq 1070W nie jest typowym projektorem ST. Również brałem go pod uwagę, ale daje 100 cali z ponad 2 metrów, gdzie Optoma GT1080e uzyskuje taki wynik z metra. Jedynymi projektorami ST pomiędzy 3 a 4 tyś. jest wspomniana Optoma GT1080e i Benq 1080st. Wystarczy spojrzeć na soczewki obu tych urządzeń - są sporo większe. Nie przypominam sobie aby istniały inne modele.
 
Ostatnia edycja:

Kamillus

New member
dopiero jak o tym napisałeś to sprawdziłem co to znaczy, i zaczynam się martwić. Projektor ma być schowany w sufit podwieszany i nie chce żadnych patyków zwisających z sufitu. A co z tymi funkcjami poprawiającymi?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli projektor będzie stać na windzie , to obraz będzie strzelać do góry. Jeżeli go podwiesz do windy ( projektor do góry nogami ) będzie strzelał w dół. Średnia to od 6 do 12 cm .
Może rozważ Optoma GT 5000 . Odpada koszt windy , długiego kabla hdmi .
 
Do góry