[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

Drunk

New member
Bez reklam
Najpierw jednak zaadaptuj pomieszczenie, bo z dudniącego basu przyjemności żadnej nie będzie ;)

Do Twojego zestawu tańszy J12 też dałby radę, miałem go chwilę i na 25m2 miał sporo zapasu jeszcze, ale najlepiej sam sobie przetestuj wcześniej.
 

GleNinja

New member
J12 jest tańszy o 200zł - więc to nie majątek
Z J12 byłeś zadowolony? tzn grał przyzwoicie?
sory że zaśmeicam ci temat, jak coś napisz na prv :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Za te pieniądze nie można się niczego przyczepić i był mniej wymagający jeśli chodzi o warunki akustyczne niż mój obecny velo, który dał mi do zrozumienia że co nieco z akustyką trzeba jeszcze zrobić. Dlatego nie zawsze większy, lepszy lub potężniejszy znaczy lepiej, bo takie suby wymagają odpowiednich warunków żeby rozwinąć skrzydła.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek - nie śmiej się :)
ja tak mam, że mogę dłuższy czas spędzić na odsłuchu a i tak potem chodzi po głowie pytanie "a może tamte jednak lepiej by zagrały?" :)

też do jamo byłem prawie przekonany (J110), ale jeden "branżowiec" i drugi maniak basu zachwalają suba z Definitive ProSub 800 - ciężkie życie szukającego :)

Życie ... ale coś wybrać trzeba ... :) wyobraź sobie jak ludzie kupują drogie klocki i nie są Prezesami ile ich zdrowia musi kosztować wybrać ten jedyny w swoim rodzaju wzmak, te jedyne w swoim rodzaju kolumny itp .. choć sama kwota to jest umowna ... bo dla jednego 4tys będzie tym samym co dla drugiego 14 tys.. i każdy z nich będzie chciał wybrać jak najlepiej..
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Do mojej kolekcji dołączyły 2 nowe zabawki: P-3000R i NS-6170





















Z przedwzmacniaczem niestety będę musiał się jednak pożegnać, bo wychodzi na to, że trafił mi się wadliwy egzemplarz. Po odpaleniu zestawy do moich uszu zamiast oczekiwanej miodności dotarł silnie zdegradowany dźwięk, niezależnie czy sygnał wychodził z sieciowca, oppo czy amplitunera, z głośników wydobywała się ta sama zniekształcona sieka z największym charczeniem na basie. Po przełączeniu na tryb directo problem znika i wszystko jest ok. Wychodzi na to że układ regulacji barwy itd. jest trafiony, gdyż z jego pominięciem w trybie direct urządzenia gra normalnie. Co zrobić, na każdego w końcu trafi ;)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Tak dokładnie, dodatkowo na "Line 2 in" można wyłączyć regulację głośności i tam mam wpięty amplituner. Ogólnie pod względem konstrukcyjnym wszystko dobrze zostało przemyślane, jedyne czego mi brakuje to "trigger in"

Brzmieniowo, pierwsze co rzuca się w uszy to czyste tło na którym rozmieszczone są poszczególne dźwięki z tzw. krawędziami/konturami czyli bez rozmyć, ale zarazem bez wyostrzeń i suchości. Wszystko jest wyraźne ale zarazem gładkie i przyjazne dla ucha. Co prawda mój egzemplarz wywołał u mnie negatywny szczękoopad po pierwszym odpaleniu, ale po za tym to bardzo fajny klocek.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Tak dokładnie, dodatkowo na "Line 2 in" można wyłączyć regulację głośności i tam mam wpięty amplituner. Ogólnie pod względem konstrukcyjnym wszystko dobrze zostało przemyślane, jedyne czego mi brakuje to "trigger in"

Brzmieniowo, pierwsze co rzuca się w uszy to czyste tło na którym rozmieszczone są poszczególne dźwięki z tzw. krawędziami/konturami czyli bez rozmyć, ale zarazem bez wyostrzeń i suchości. Wszystko jest wyraźne ale zarazem gładkie i przyjazne dla ucha. Co prawda mój egzemplarz wywołał u mnie negatywny szczękoopad po pierwszym odpaleniu, ale po za tym to bardzo fajny klocek.
No Drunk masz u mnie zajebiscie duzego plusa. Ja sie zastanawialem na P3000r od bardzo dawna ale nie wiedzialem jak to podpiac z amplitunerem. Nie wiedzialem nawet ze jest to mozliwe.
Koniecznie musze znac twoja opinie jak to gra. I jak to wspolgra z kinem i amplitunerem.
 

Dingo

Member
No Drunk masz u mnie zajebiscie duzego plusa. Ja sie zastanawialem na P3000r od bardzo dawna ale nie wiedzialem jak to podpiac z amplitunerem. Nie wiedzialem nawet ze jest to mozliwe.
Koniecznie musze znac twoja opinie jak to gra. I jak to wspolgra z kinem i amplitunerem.

Hej Snikers,

Sposob polaczenia opisany przez Drunka masz w instrukcji obslugi do P3000R opisany jako:
Using Stereo Speakers as the Front Speakers for Your Surround Sound System. Wiem bo dokladnie taki sposob podlaczenia planuje u siebie, a oba klocki (M5000R i P3000R) juz jada do mnie :)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Hej Snikers,

Sposob polaczenia opisany przez Drunka masz w instrukcji obslugi do P3000R opisany jako:
Using Stereo Speakers as the Front Speakers for Your Surround Sound System. Wiem bo dokladnie taki sposob podlaczenia planuje u siebie, a oba klocki (M5000R i P3000R) juz jada do mnie :)
Wlasnie gadalem z kumplem przez phona bo on ma tez ten komplecik i mi objasnij juz co i jak i tak zgadza sie wszystko jest w instrukcji.
Jednakze wedlug niego to juz jest troche nad wyrost.
Dlatego czekam na opinie co do jakosci dzwieku [emoji16] bo jesli to ma sens i jest te laal to moze i ja w to pojde [emoji16]
 

Drunk

New member
Bez reklam
@Snikers w praktyce wygląda to tak, że masz stereo i kino oddzielnie, ale na tych samych frontach bez przepinania. W kinie raczej obecność P-3000R nie odnotujemy bo po to jest kalibracja, żeby cały system brzmiał spójnie.

Mój egzemplarz póki co powędrował do wymiany i jak przyjedzie nowy zabiorę się za testy na poważnie :)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Cały tor wygląda tak:

Listwa -> Cardas Parsec Power -> NS-6170 -> Cardas Parsec 2xRCA -> P-3000R -> VDH the First MS -> M-5000R -> VDH the Wind mkII Hybrid -> Dali Rubicon 6
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A nie brałeś\testowałeś pod uwagę odtwarzacza pioneera n50/70? stylistycznie nie odbiegał by aż tak od onkyo :p ja chyba też wezmę***6170.. rozmyślam jeszcze.
 

Drunk

New member
Bez reklam
6170 Był chwalony że gra lepiej niż kosztuje, więc wziąłem do kompletu i brzmieniowo mi pasuje ;) N70 pewnie gra i lepiej patrząc na wnętrze ale i trochę więcej kosztuje.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
@Drunk

No dobra a powiedz mi jak wypada różnica w odsłuchu Tidala w konfiguracji:

Listwa -> Cardas Parsec Power -> NS-6170 -> Cardas Parsec 2xRCA -> P-3000R -> VDH the First MS -> M-5000R -> VDH the Wind mkII Hybrid -> Dali Rubicon 6

VS

Onkyo RZ1100 > 3000R > M-5000R

czyli ampli jest źródłem.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Z sieciowca muzyka brzmi bardziej czysto, czyli dźwięki są od siebie bardziej odseparowane i jest więcej powietrza, z ampli dźwięki są trochę bardziej zlepione z tłem, czyli jakby jest większe wypełnienie ale mniejsza detaliczność i selektywność, chociaż i tak słucha się tego dobrze.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Pytam bo ja teraz właśnie mam podłączoną lampę przez zone 3 do amplitunera nie jest złe ale na dacu+chromecast pożyczonym od kumpla było lepiej czyściej, głośniej, większa szczegółowość i chciałbym osiągnąć to samo.
Stąd pytanie.
 
Do góry