[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak rób jak Tobie pasuje... a jak chcesz zarobić furorę tutaj to kup kabel 5zeta za metr i znajdziesz pełne zrozumienie 😃
 

Drunk

New member
Bez reklam
Przyjechał :)








Sprzęt waży 25kg, niby tyle co worek cementu, jednak ten wydaje się przy tym klocku lekki (chyba oszukują na wadze ;) ). Żonie w ogóle nie udało się oderwać go od ziemi :lol: Na zdjęciach tego nie widać, ani moich ani w necie, ale te dwa transformatory robią wrażenie. Co ciekawe po 3h głośnego grania transformatory pozostały chłodne, natomiast z tyłu przy końcówkach nagrzał się już całkiem całkiem.


Obiecany test porównawczy wszystkich trzech klocków w stereo:

Źródło sygnału: Oppo 203
Głośniki: 2x Jamo D500 LCR (brzmienie neutralne)
Materiał odsłuchowy: muzyka symfoniczna z płyt i metal z plików FLAC

Oppo został ustawiany na 40% głośności i tryb pure audio, końcówki mocy grają na 100% mocy z wiadomych przyczyn dlatego ampli ustaiłem też na 100% głośności i pure direct bez żadnych ulepszaczy jak EQ itp.


1. Onkyo PA-MC5501



Dźwięk bardzo masywny, wręcz pogrubiony bym powiedział, co nie znaczy że mułowaty. Góra pasma wyraźnie zaznaczona i nie ginie wśród niższych rejestrów których jest tu przewaga. Reasumując MC5501 gra ciepło i z rozmachem, jak dla mnie to typowe kinowe brzmienie do którego z resztą został przewidziany. Osobiście w muzyce preferuję większą równowagę tonalną, ale do kina takie brzmienie jest super bo nie męczy przy głośniejszym odsłuchu.


2. Onkyo TX-RZ1100



Ten klocek zagrał bardziej zachowawczo niż poprzednik, można by powiedzieć, że w sposób trochę nieśmiały. Dźwięk zrównoważony, basu tyle ile potrzeba, średnica trochę bardziej wysunięta. Czegoś mi jednak brakowało w górze pasma, było ciut wycofane i mniej soczyste. RZ1100 jak na amplituner gra w stereo całkiem ok, trochę bez emocji ale mimo wszystko brzmienie może się podobać, bo nie usłyszałem niczego co mogłoby razić. Jak dla mnie w stereo ani na + ani na -, to taki bezpieczny kompromis.


3. Onkyo M-5000R



Ten sprzęt dosłownie zaczął wypruwać flaki z moich głośników już od pierwszych nut. Odnosi się wrażenie że gra o wiele głośniej od pozostałej dwójki. Już po moich pierdziawkach słychać że przy pełnozakresowych podłogówkach użycie subwoofera w stereo byłoby profanacją, bo bas jest potężny i jędrny. Każdej składowej jest tyle ile potrzeba, brzmienie również ciepłe jednak odrobinę mniej niż w PA-MC5501, za to bardzo wyraźne, detaliczne i przyjemne w odbiorze. Jednym słowem zajebiste, koniec.


Wieża Onkyo w pełnej okazałości:



 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zestaw bajka, to teraz pozostaje ci kupic jakies kolumny do stereo. :)

Kolejna koncowka kinowa do pozostalych glosnikow to juz chyba bylby "zakup dla idei"??


Narazie koniec czy cos kombinujesz?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Głośniki będę wymieniał dopiero przy następnym malowaniu za jakieś 4 lata i prawdopodobnie będzie to set Dali Rubicon, więc kwota niemała. Na chwilę obecną to przydał by się jakiś zacniejszy pre-amp do tych końcówek. Z AV8802A się wyleczyłem, bo jakoś nikt się nim za tą kasę nie zachwyca i mimo wypasionej budowy, zazwyczaj słyszy się opinie o chudym brzmieniu. Chodzi mi po głowie PR-SC5530 i myślę, że jak trafię na używkę w dobrej cenie, to pewnie się na niego szarpnę, a RZ1100 pogonię.

Po za tym muszę kupić nowe interkonekty, bo obecne są za krótkie teraz i zastanawiam się nad QED Reference QE2450, żeby mieć już coś lepszego na lata. Te co mam teraz kupiłem za grosze i są wykonane po prostu z kabla antenowego ;)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem ze teraz "fronty" masz podlaczone do wzmaka a reszte 9 glosnikow pod koncowke? Nie ma roznicy w filmie? Jak przody byly na koncowce to nie bylo lepszej spojnosci? Czy roznica niezauwazalna?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Na razie nie wiem bo testowałem stereo, a sprzęt mam porozłączany bo muszę przerobić szafkę, dokończyć sieciówki, kupić nowe interkonekty. Czyli w przyszłym tygodniu jak się wyrobię to będzie pierwszy seans.

ps. Tak, fronty podpięte pod M-5000R, a reszta pod PA-MC5501
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tymi Rubiconami to bym się tak nie przypalał, bo w kinie nijak mają się do Klipscha, a dla maniaków KD to dosyć istotne.
Też je miałem brać, a jak Klipsch gra z Onkyo w KD nie muszę chyba tłumaczyć.
No chyba, że ma być set do stereo, a wówczas przydałby się do setu PRE/PRO Onkyo P-3000R, a nie ampli, no chyba, że ma fajnie wyglądac i coś tam lepiej ruszyć. Chociaż do Rubi wolałbym chyba coś ze stajni Marantza/Denona.
Jestem ciekawy porównania:
9070 vs RZ1100/810 + 5000r
Dobrze to wygląda, kawał kloca, a nie zabawki.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Z głośnikami u mnie jest tak, że muszę pójść na pewne kompromisy jeśli chodzi o surroundy, dlatego takie rubicony LCR są idealne bo są płaskie. Jeśli chodzi o brzmienie to bliżej mi gustem do stajni MA niż do Klipsch. W kinie moje Jamo D500 z asekuracją Velo radzą sobie znakomicie (sceptykom polecam przetestować) jeśli chodzi o przeniesienie rozmachu filmowego(jest masywnie podczas seansu), ale brakuje mi tego ostatniego szlifu w postaci detaliczności wysokich tonów żeby wyłapać najdrobniejsze smaczki i tu właśnie przydałoby się coś z wstęgą. Po za tym 4 lata to kawał czasu i wiele może się wydarzyć ;)

Jeśli chodzi o A-9070 vs RZ1100/810 + M-5000R to musiałby to ktoś zestawić. M-5000R straszy już samym wyglądem jak się spojrzy na te transformatory i kondensatory. W A-9070 siedzi pojedyncza liniówka może nawet ta sama co w w/w ampli jednak wiadomo że zagra od nich o wiele lepiej.

ps. Odnośnie nowego klocka, to złodziej daleko by z nim nie ubiegł pod pachą :)
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Możesz sprawdzić dla mnie jakość , dynamikę ( fronty i centralny do RZ 1100 reszta do 5501 ) jest jakaś różnica między takim połączeniem , a wpiętymi wszystkimi głośnikami do 5501 ?

Pozdrawiam
 

Drunk

New member
Bez reklam
Upgrade w brzmieniu jest słyszalny na każdej płaszczyźnie jak już pisałem w moim mini teście porównawczym. Przed podłączeniem M-5000R moje nastawienie było takie, że ten klocek w odniesieniu do PA-MC5501 z moich głośników już nic więcej nie wyciśnie, a tu proszę. Nie sądziłem że potrafią zagrać tak przyzwoitym basem i całkiem nienaganną górą, a co za tym idzie lepszą dynamiką w stosunku do końcówki wielokanałowej. Wiadomo że pełnego potencjału nowego klocka nie jestem w stanie usłyszeć ponieważ ograniczają go obecne głośniki i amplituner jako preamp, ale myślę że czasem dopracujemy te dwie kwestie. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu bo czuć że M-5000R ma w sobie dynamit.

Możesz sprawdzić dla mnie jakość , dynamikę ( fronty i centralny do RZ 1100 reszta do 5501 ) jest jakaś różnica między takim połączeniem , a wpiętymi wszystkimi głośnikami do 5501 ?
Muszę najpierw kupić nowe interkonekty bo stare są za krótkie i nie mam czym połączyć ;)

Od razu jednak napiszę że to kiepska opcja. Lepiej podłączyć odwrotnie, czyli przód do końcówki a resztę ewentualnie do ampli, bo wtedy jest możliwość w ustawieniach pre-amp wyłączenia w ampli zasilania dla frontów i centrala (są takie opcje: off, all, front, front + central). Różnica zapewne będzie bo z tego co opisałem w porównaniu wynika że PA-MC5501 i RZ1100 grają inaczej(amplituner ma najsłabszą dynamikę z całej tej trójki, gra bardziej spokojnie) i lepszy efekt osiągniemy podłączając przód pod końcówkę. Dla osiągnięcia maksymalnej spójności najlepiej jest zrobić tak jak ja miałem czyli góra pod ampli, a reszta pod końcówkę.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
A tam, dla samego wyglądu warto :)

Nice. Piękna maszyna. Po prostu ekstaza , Everest i Nirvana razem wzięty.
Moje wielkie gratulacja, DRUNK. :popcorn:
Jak by wybierał , Albę albo ten Onkyo, ja by wybrał Onkyo.:D Wygląd zabójczy. Idę konia wa...ć.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Dzięki, mało że dobrze wygląda to jeszcze ma bogate wnętrze ;)

Tak na marginesie zapytam czy ktoś z kolegów miał styczność z takimi IC jak:

1. CHORD Chameleon Plus
2. CHORD C-Line
3. QED Reference QE2450
4. Pro-Ject Connect it RCA-CC
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Właśnie miałem Ci doradzić.. po pierwsze jak będziesz chciał Qeda to weź posłuchaj sobie coś w tych cenach z innej firmy - ewentualnie nawet jak miałbyś dołożyć powiedzmy 100 zł.. to wg mnie warto.. Choćby coś od Chorda.. jaka dł. i ile zamierzasz wydać kasy na IC?
Druga sprawa jeśli planujesz Rubicony ale za 4 lata jak napisałeś to pewnie będą ich następcy , chyba ze będziesz celował w używane to moje zdanie, że te kolumny nie bardzo z Onkyo.. ja bym postawił na coś cieplejszego jak np Denon, atoll, MF... chyba że akurat Tobie podchodzi taki dźwięk to wtedy tylko brać :) Dla mnie Rubicony przy odpowiednim rabacie w tej półce jak najbardziej są do zastanowienia się nad nimi :)
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Wszelkie porady mile widziane :). Ogólnie to celuję w takie IC które rzetelnie przekażą sygnał z pre-out do końcówek. Budżet wyznaczyłem sobie max 500zł za parę, myślę że do mojego sprzętu w sam raz, no chyba że się mylę i powinienem celować wyżej, jednak przy sześciu parach robi się 3000zł, jednak z drugiej strony mają one służyć mi już na zawsze więc wolę kupić od razu coś porządnego. Długości idealne to 5 par po 70cm i 1 para po 40cm, więc wyjdzie na to że i tak metrowe trzeba będzie kupić.

Jak na moje ucho to mój system gra obecnie bardzo ciepło i musiałbym wybrać się na odsłuch tych Rubiconów w zestawieniu z moją końcówką, ogólnie to spoglądam w stronę DALI ze względu na to że ograniczają mnie gabaryty surroundów, a Rubicony LCR byłyby idealne. Najchętniej poszedłbym w MA Gold i od biedy na surr poszłyby FXy.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A na czym Ci bardziej zależy na KD czy na stereo? A druga sprawa jeśli to co masz i kupisz będzie już docelowo to moje zdanie jest takie ze warto dołożyć po 100-200 zł i być w 100% zadowolonym i nie mieć :-( że troszkę dołożyłbyś i miałbym jednak lepiej.. warunek jest jeden że to co kupisz i to co masz z elektroniki to już jest to co chcesz mieć.. Ja przynajmniej tak bym podszedł.. A w cenach Qeda masz kable innych firm i naprawdę warto odsłuchać.. bo pewnie w przyszłości też będziesz zmieniał kable głośnikowe do konkretnych kolumn, które kupisz..
 

Drunk

New member
Bez reklam
Oczywiście że mogę dołożyć skoro ma to sens, nie mam rozeznania za bardzo w IC bo leciałem na tanim badziewiu póki co. Pewne jest to że obie końcówki zostaną ze mną póki ja lub one nie wyzioną ducha ;) Natomiast pre-amp może być w ciągłym ruchu, chociaż będę się starał pozostać w stajni Onkyo. Zależy mi głównie na KD ale nie łubu dubu które wywróci mnie razem z kanapą bo takie coś to mam teraz i przez takie coś rozumie się głównie brzmienie kina domowego i już mi się trochę przejadło, ale stawiam teraz na detal żeby wyłapywać wszelki szczegóły i szelesty z filmów, jednak musi brzmieć to soczyście bo suchego dźwięku też nie lubię
 
Ostatnia edycja:
Do góry