[Nasze Zestawy AV] Projekt Kino 2016

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No właśnie jak masz dość to trzeba coś zmienić :) wypożycz sobie dwa z rożnych firm i będziesz wiedział co i jak .. i tak ze dwa razy i wybierzesz sobie.. jeśli chodzi o dł. kabli IC z tych bardziej firmowych to w zależności od firmy masz 0,5, 0,6, 0,75, 1 m.. oczywiście są i dłuższe ale one Ciebie nie interesują. Tylko też weź pod uwagę, że powiedzmy dzisiaj kupisz IC do tych kolumn co masz, a potem kupisz inne kolumny na których mogą troszkę inaczej brzmieć niż na tych co masz teraz.

Ps. Płać za to co słyszysz :) a nie co wydaje Ci się że słyszysz.. :) chyba, że powiedzmy 100 zł więcej nie robi na Tobie wrażenia :)
 

DrWredman

Active member
Również dołączam się do gratulacji. Zajeloiście wyglądają te kloce. Sądziłem, że UHD będzie od Sony, ale jednak wskoczyłeś na wyższą półkę. Może się szarpnę na jakiś test UHD Sony kontra Oppo, tylko na razie czasu brak. :(
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Drunk.
Ty na serio chcesz wydac taka kase na interconnecty RCA do amplitunera ?
Przeciez za 500zl zrobisz sobie kozackie kable albo nawet i kupisz.. Potem znowu bedziesz wymienial na zbalansowane jak zmienisz amplituner na pre-pro.
Szkoda kasy.IMHO.
Jest tyle przyzwoitych kabli z metra, do tego dobre zlocone, koncowki z lockiem i przede wszystkim zrobisz dokladnie taka dlugosc, jaka potrzebujesz. Nic ci sie nie bedzie platac. Zrob sobie slepy test na kablach ktore masz i przekonsz sie , czy zobaczysz roznice, a jesli zobaczysz, to moze okaze sie ze preferujesz kabel tanszy.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym się zastanowił czy teraz kupować czy jednak później kiedy będzie miał sprzęt już docelowy.. włącznie z kolumnami i wtedy kupić już coś co zostanie z Kolegą na lata.. a wtedy inaczej się patrzy na wydanie dodatkowych powiedzmy 100-200 zł .. A jeśli człowiek testuje kable w celach zakupowych i jeśli stać jest kogoś na 100% na każdy z tych kabli to nie wyda więcej (warunek jest to rozsądny człowiek) tylko dla tego, że coś kosztuje więcej.. ale jeśli ten droższy powiedzmy o 200 zl będzie dla Niego lepszym kablem to kupi ten droższy i nie będzie się zastanawiał na ile lepiej gra .. bo będzie go stać wydać te przykładowe 200 zł więcej.. a będzie bardziej zadowolony..a przecież o to chodzi w tym hobby.
A w przypadku naszego Kolegi jak ma dosyć "walenia" i zdejmowania obrazów ze ścian to widać że chce coś więcej usłyszeć i cieszyć się również muzyką w stereo.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
No właśnie jak masz dość to trzeba coś zmienić :) wypożycz sobie dwa z rożnych firm i będziesz wiedział co i jak .. i tak ze dwa razy i wybierzesz sobie.. jeśli chodzi o dł. kabli IC z tych bardziej firmowych to w zależności od firmy masz 0,5, 0,6, 0,75, 1 m.. oczywiście są i dłuższe ale one Ciebie nie interesują. Tylko też weź pod uwagę, że powiedzmy dzisiaj kupisz IC do tych kolumn co masz, a potem kupisz inne kolumny na których mogą troszkę inaczej brzmieć niż na tych co masz teraz.
Że mam dość to trochę zbyt ostre stwierdzenie, bardziej czuję po prostu niedosyt detaliczności i tutaj trzeba dobrać głównie odpowiednie kolumny, które zagrają dobrze całym pasmem, bo takich które grają skrajami pasma z cofniętą średnicą też nie lubię. Co do kabli to oczekuję od nich głównie przejrzystości przekazu i rozdzielczości, żeby mi też niczego nie odfiltrowywały z pasma, bo brzmienie wolę regulować dobierając odpowiednie kolumny, a kable wolałbym mieć już jedne porządne na całe życie, więc lepiej jakby niczego nie zmieniały w brzmieniu, a jedynie wiernie przekazywał dźwięk na końcówki nie degradując go jak to pewnie teraz robią moje IC z kabla sat :)

No nic trzeba będzie coś wypożyczyć na odsłuch żeby się przekonać czy gra jest warta świeczki i od razu pytanie do Kolegi, czy zna jakiś sklep internetowy który ma w tym zakresie wybór i świadczy taką usługę wysyłkowo?


Również dołączam się do gratulacji. Zajeloiście wyglądają te kloce. Sądziłem, że UHD będzie od Sony, ale jednak wskoczyłeś na wyższą półkę. Może się szarpnę na jakiś test UHD Sony kontra Oppo, tylko na razie czasu brak. :(
Oppo to Oppo jak to mówią i super pasuje do Onkyo :), zawsze sprzedam bez problemu, bo z poprzednim bdp od Sony teraz się bujam, a i cena poleciała na łeb na szyję, więc niekiedy warto dopłacić żeby później nie stracić ;)


Drunk.
Ty na serio chcesz wydac taka kase na interconnecty RCA do amplitunera ?
Przeciez za 500zl zrobisz sobie kozackie kable albo nawet i kupisz.. Potem znowu bedziesz wymienial na zbalansowane jak zmienisz amplituner na pre-pro.
Szkoda kasy.IMHO.
Jest tyle przyzwoitych kabli z metra, do tego dobre zlocone, koncowki z lockiem i przede wszystkim zrobisz dokladnie taka dlugosc, jaka potrzebujesz. Nic ci sie nie bedzie platac. Zrob sobie slepy test na kablach ktore masz i przekonsz sie , czy zobaczysz roznice, a jesli zobaczysz, to moze okaze sie ze preferujesz kabel tanszy.
Mam oczywiście tą świadomość że w przyszłości mogę wejść w posiadanie przedwzmacniacza KD i wymienić IC RCA na XLR. W życiu mało jest prostych wyborów, z jednej strony pre-pro tylko jako używka wchodzi w grę i jak trafi się okazja to kupię bez zawahania, jednak z drugiej strony rynek wtórny tego typu sprzętów, gdzie głównie Onkyo mnie interesuje, praktycznie nie istnieje, więc nic nie jest pewne. Kolejna sprawa, to to że IC popularnych marek łatwo odsprzedać i nawet na allegro nie ma tego zbyt wiele z drugiej ręki. Wszystko teraz rozchodzi się o to ile taki IC wniesie do całości, dlatego mam zamiar wziąć na testy i się przekonać, jeśli nie będę zadowolony to wykonam IC samemu na wymiar i też byłbym wdzięczny za namiar na stosowny sklep gdzie mają wybór ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Drunk większość sklepów Ci wyśle kable które posiadają w swojej ofercie , tylko będziesz musiał zapłacić kaucję.. chyba że gdzieś miałbyś taki sklep w którym kogoś znasz.. najlepiej taki brać sklep żeby miał jakieś dwie - trzy firmy z kabli ... i to odsłuchać, odesłać i w kolejnym sklepie znowu ze dwa - trzy kable wypożyczyć i je odsłuchać.. Bo niestety ja nie znam sklepu który miałby kabli XXX - z reguły mają po 3-4 .... oczywiście mam na myśli te kable bardziej poważniejsze :) powiedzmy od Qeda w górę...
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Dzięki z porady, tak też zrobię i zobaczę co będzie. Jak będzie lipa, to zrobię DIY z porządnego przewodu mikrofonowego na wymiar i tyle. Mam gdzieś w domu nawet cynę z dodatkiem złota i srebra więc luty byłyby na bogato :). Jednak chociażby z lenistwa wolałbym gotowce i pójść z żoną na rower zamiast nadal przy kablach grzebać(to dobre zajęcie raczej na zimę), bo jeszcze sieciówek nie skończyłem ;)

ps. Kolego Lolek widzę, że masz tych IC w swojej sygnaturze kilka i jak nie masz nic przeciwko to mógłbyś coś skrobnąć o nich tutaj, bo jestem ciekaw. Recenzje recenzjami (te oficjalne) wiadomo rządzą się swoimi prawami, jednak bardziej miarodajne są wrażenia opisywane przez "zwykłego" użytkownik.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Śmigam teraz na odsłuch później coś Ci jeszcze napiszę.. Skąd jesteś - możesz na priv napisać.. albo inaczej do jakiego dużego miasta jest Tobie najbliżej :) jeśli jesteś z mniejszego miasta..
 

Drunk

New member
Bez reklam
Śmigam teraz na odsłuch później coś Ci jeszcze napiszę.. Skąd jesteś - możesz na priv napisać.. albo inaczej do jakiego dużego miasta jest Tobie najbliżej :) jeśli jesteś z mniejszego miasta..
Najbliżej mi do Wrocławia lub Katowic (tylko że zawsze nie po drodze), bo Opola nie ma co brać pod uwagę jeśli chodzi o audio ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obydwa miasta są ok pod tym względem .. napisałbym Ci konkretne sklepy ale niestety nie można tutaj pisać o innych sklepach nawet na priv.. pod względem odsłuchów w salonie to nawet tam lepiej jest niż w Warszawie. Ale coś na priva Ci napiszę.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
No nareszcie Drunk �������� witaj w klubie. Mam nadzieje ze M5000r ci przypadl do gustu ��������

A jak widze juz sobke sprawiles BD Oppo.
To przy okazji sie spytam jak wrazenia.
Bo ja sie napalam na nowego Udp- 205 ale jeszcze brak testow recenzji. Ale w What HIFI podobno cholernie polecaja model 203.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Z Oppo 203 jestem w 100% zadowolony, ma w sobie wszystko czego potrzeba i niczego czego nie potrzeba. Szybki start, taca wychodzi od razu, płyty startują szybko. Obraz i dźwięk igła.

Jak myślicie warto porywać się na PR-SC5509 nówkę za 5tyś? Z jednej strony cena kusząca, z drugiej jednak nie wiem czy jest sens uwsteczniać się technologicznie i ciężko będzie później sprzedać. Sprzęt jest dobrze zbudowany i wyposażony, jednak z atmosa trochę mi szkoda rezygnować...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak masz Atmosa i sprawia Ci on radość to j abym nie kupował.. choć cena kusi nie powiem :- ) Może przetestuj tak jak wczoraj rozmawialiśmy..
 

Drunk

New member
Bez reklam
Muszę to przemyśleć przez weekend, czy nie lepiej będzie się wstrzymać i zaczekać aż PR-SC5530 stanieje. Po za tym jestem w trakcie negocjacji wypożyczenia kabli na testy ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Tego starego av controllera nie bierz. Ja juz go testowalem u siebie i tak jak wspominasz jest to uwstecznianie sie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Drunk

New member
Bez reklam
Przemyślałem sprawę i nie kupuję, wstrzymam się na razie z zakupem pre-ampa.

Snikers napisz coś więcej może o tym 5509, bo ciekaw jestem wrażeń i z czym porównywałeś.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Za duzo ci nie powiem bo to bylo dosc dawno jak 5530 wszedl to znajomy go kupil wymieniaj z 5509. Siedzielismy i ogladalismy filmy i troche muzy. 5509 nie wiedomo czemu obcinal duzo pasma gornego i dolnego choc niby takie samo jak 5530. Troche mniej bajerow bo starszy. Stary interfejs Onkyo. Problemy z aktualizacjami. Kilka razy sie zaciol na amen

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Drunk

New member
Bez reklam
Za kilka dni przyjadą do minie następujące IC na testy:

1. Pro-Ject Connect it RCA-CC
2. Chord C-line RCA
3. Wireworld Oasis 7
4. Chord Clearway RCA
5. Albedo BLUE RCA
 
Do góry