[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czy ktoś może spotkał się z takim problemem:

Kupiłem
TUNER DVB-T FERGUSON ARIVA T750i

Chce go podłączyć w swojej salce do Projektora Epson 5350 no i nie da się.
Co chwila brak sygnału.
Podłącze tuner do TV samsunga ue55h6400 czy też do monitora LG i nie ma żadnego problemu odrazu wykrywa.

A jak chce podłączyć pod projektor to na tuner jakby się zacinał nie idzie wejść w menu pojawia się tylko na przemian 0n i on. A projektor wkółko się restartuje tak jakby znalazł sygnał i zaraz go zgubił. Próbowałem na tunerze ustawić różne rozdzielczości łącznie z 1080p i nic, w projektorze próbowałem wyłączyć łącze ARC, wyjście audio na projektor a nie na AVR itp. Próbowałem też podpiąć do amplitunera Marasia 7010 i też nic. Już się poddaje.


Miał być szybki prosty sposób na mecze i TV naziemną w salce a tu ciul.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo spróbuj podłączyć ten tuner na krótkim kablu i wcześniej podłącz do TV i zmniejsz rozdzielczość na wyjściu z 1080p na 720p. Następnie podłącz krótkim hdmi do projektora jeśli wykryje sygnał to w tedy zmień na 1080p. Może się okazac że ten tuner daje za słaby sygnał dla projektora.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Kolejny kabelek :) kololowy :)
Juz mala kolekcja sie robi budzetowych kabelkow.


Masz następnego budżetowca.;-) Jadnak zrezygnowałem z tabliczki "LOLO". Tak jest liepiej i surowo. ;-) Jutro wysyłam. Wiem, wiem już tydzień wysyłam. :( Musiałem jeszcze raz polakierować , aby było czarno. Bardzo czarno.;-) Czołem.
A te kabelki to na co Ci? Do czego ich zamierzasz podłączyć?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Masz następnego budżetowca.;-) Jadnak zrezygnowałem z tabliczki "LOLO". Tak jest liepiej i surowo. ;-) Jutro wysyłam. Wiem, wiem już tydzień wysyłam. :( Musiałem jeszcze raz polakierować , aby było czarno. Bardzo czarno.;-) Czołem.

To ile razy ty to lakierujesz :) Pewnie caly lakier do paznokci zonie/dziewczynie i tesciowej zuzyles heheh...

I jeszcze jakis licznik tam widze... dwoma slowami: Faaaajneee i Ciekawe. Szczerze to nie moge sie doczekac.

Kurna ciezko bedzie "odbic pileczke do ciebie"... ale cos bedzie trzeba wymyslec.

A te kabelki to na co Ci? Do czego ich zamierzasz podłączyć?

Jeszcze za wczesnie aby zdradzac tajemnice hue hue hue...
 

appaloosa

New member
Panie i Panowie - czytam forum od wielu wielu lat a dziś bardzo proszę o pomoc i poradę, czy sposób rozmieszczenia kina domowego na załączonym projekcie będzie poprawny akustycznie i zgodny ze zdrowym rozsądkiem?

Mam zastrzeżenia co do umieszczenia całości w takiej jakby wnęce o głębokości 0.5m - obawiam się czy nie będzie problemów z akustyką, czy odległości nie są za duże lub za małe? Ideą wnęki było zasłonięcie tyłu tv (kable) dla osób wchodzących (okablowanie, uchwyt) a także podkreślenie efektu ambilight. Opcjonalnie chciałbym spłycić wnękę tak, żeby lewy głośnik mógł stać na osi ścianki.

Ekran planuję szerokości 2m, chociaż zastanawiam się nad 2,30m. TV jest 55", odległość od widza ok 3-3,50. Zestaw kina 5.1

Szafka pod tv nie jest jeszcze dobrana- to przykładowy model

***

Czekam na jakieś sugestie.

fa3725306b4e3d1354d667d38b25b8be.jpg
13eb72717e5ec5b698a7b70b1ecf43c9.jpg
263ee9ce47261db0cfaf29d26ff89e5d.jpg


Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem:
- zmniejszyć półkę/komodę pod telewizorem
- zrezygnować ze ścianki maskującej, która tworzy wnękę
- sposobów na maskowanie kabli jest spoooro. Zabudowanie kącika ścianką to chyba jedno z najgorszych wyjść.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zonka na rocznice kupila mi prezencik..

Takie male badziewie a gra tak swietnie ze az dostalem duze oczy. Na grila, taras czy gdzies w plener swietna sprawa. Szkoda ze to niespodzianka bo moze te "jajkowate" jbl bodajze charge bylyby jeszcze lepsze.

Taki maly glosniczek a tak glosno i czysciutko gra. Polecam.

 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Masz zadatki na fotografa ; )
Właśnie, tez to zauważyłem. U mnie to zawsze problem.
Ucze sie od ciebie :)


Huawei tez potrafi pstryknac przy dobrym swietle.

LOLO, bez obrazy, kiedy Was posiadaczy Huawei :D, pytają: jaki telefon masz, co odpowiadają cie? Hujawei? :mrgreen::mrgreen: Masakra. to tylko Chińskie pologlowki mogli wymyślić taka nazwe:fool:. Nie zazdroszczę :D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj takie cos przyszlo od takiegi jednego :)



Po pracy bedzie rozpakowywanie :)
Doslownie jak gwiazdka hehe
 
Do góry