[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

Pakolo

Active member
Bez reklam
lolo2
Nie wiem jak jest obecnie, ale zwróć też uwagę jaką wersję klite posiadasz i jaką wersję Media Player Classic. Najlepiej aby obie były 32 bitowe albo 64 bitowe bo wiem, że we wcześniejszych wersjach nie chciało to ze sobą współpracować.

Następnie przejdź do klite codec pack i wejdź w ffdshow audio decoder configuration > output> i na górze masz pass-through(spdif/hdmi)
zaznacz tam dostępne formaty aby szło surowo do amplitunera po HDMI :)
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
A co bogaty mikolaj :) Marudzilem I jeczalem chyba z pol roku :p

Teraz musze kupic normalne kable, bo mam same malowane... I zas kilka stowek..

Ten kabel jest ok na surround I atmosa?
POLSKI kabel głośnikowy CZYSTA MIEDŹ 2x2,5 100m (5939866495) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Mam nadzieje że zwróciłes uwagę na to, iż ta czysta miedź to nie jest OFC... dopiero przewód za 5,68 zł u tego sprzedawcy to miedź OFC. Sprzedawca ten ma kable Klotz'a i Bridge'a za 10-11 zł/mb. Warto dołożyć drugie tyle?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mam nadzieje że zwróciłes uwagę na to, iż ta czysta miedź to nie jest OFC... dopiero przewód za 5,68 zł u tego sprzedawcy to miedź OFC. Sprzedawca ten ma kable Klotz'a i Bridge'a za 10-11 zł/mb. Warto dołożyć drugie tyle?


Nosz cholera jasna....

Na sufit bedzie musial starczec. W euforii nawet tak proste rzeczy przegapilem...Rolka juz w domu.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj kolejny dzien testow.

W kompie chyba wszystko ok, bo jest ustawione wszedzie ze nie komputer ma dekodowac dzwiek tylko avr.

Dziwi mnie fakt ze mam filmy w HD.MA 7.1 a z automatu dekoduje je Neural X. I czy wlacze oryginal po angielsku czy 5.1 z dublingiem to przod pracuje tak samo. Co powinienem miec ustawione dla zrodla HD.MA 7.1 w marantzu DTS HD?

Najgorsza bolaczka I to bardzo bolesna jest Central, po tym co slysze to moge swiadomie powiedzec ze w kinie najwazniejszy glosnik to central.... I nikt na dzien dzisiejszy nie przekona mnie inaczej. Jamo s60 na centralu taka pierdziawka, doslownie czuc ze nie daje rady I bardzo mocno denerwuje.

Szczerze powiem ze teraz nie da sie obejzec filmu (wczesniej na starym ampli wszystko gralo zle, wiec jakos to sie zlewalo I ogolny efekt byl ok - rownomierny), teraz na marantzu tak reszta glosnikow dostala kopa a central kwiczy I zaniza caly system.

Porownalbym to do:
Gdy macie malucha to autko wydaje sie wam ok, jest male ale w miare dopracowane spelnia swoje zadanie. Ale gdy przesiadziecie sie do nowego mondeo, w ktorym ktos przednia tapicerke podmienil na ta z malucha. To krew by was zalala. Jak w takim aucie moze byc taka dziadowska tapicerka.

Tak jest u mnie w filmach, goraczki dostaje jak slysze te rozmowy, czy przednie efekty.

Dzisiaj zapuscilem Litchmond 3, mam go w auro, ale zmuszony jestem puscic w 7.1 dts hd.ma. Nie ma tu filmowych efektow. Powiem szczerze ze tu jest dopiero wspanialy efekt. Jest mega mega mega fajnie... Przody tyly boki srodek wszystko gra perfekcyjnie. Central nie zamula. Jest wszystko ok.

Wnisek chyba taki ze zamiast filmow bede sluchal muzyki :) heheh...
 

Drunk

New member
Bez reklam
Dlatego ja wyznaję zasadę identycznych głośników, bo to jedyny sposób żeby mieć jednolity spójny dźwięk. Od biedy głośniki z jednaj serii też ujdą o ile średnice membran są takie same, bo wprawne ucho wyłapie zawsze różnicę podczas przejścia dźwięku między podłogówkami a małym centralem czy surroundem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze, że Lolo ma tego świadomość.
Dlatego przy wyborze kolumn pod KD, zawsze warto sprawdzić co producent oferuje do zestawu.

Taki sam central jak fronty jest idealną opcją, ale nie zawsze realną.
Arcy istotną kwestią jest też to, czy lubimy od czasu do czasu odsłuchiwać muzykę za pośrednictwem upmixu, jeżeli tak, to central w tym wypadku jest kluczowy, a różnice drastyczne w zależności od wspomnianego centrala.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Napalalem sie na zakup centrala od dyzia bo chcial sprzedac (wyglada I ma parametry bardzo zacne), teraz tak sie zastanawiam ze chyba jednak dobrze zrobilem ze nie kupilem bo wydalbym duuuzo kasy a by mi nie przypasowal to bym plakal.

Celana 42 zadnego uzywki nie ma na sell a szczerze niebchce wydawac tyle kasy na nowego. Wydaje mi sie ze nie warto nowych glosnikow kupowac.

Heco music style center 2 jest malutki I chyba sensu nie ma kupowac jako przejsciowke.

Dzisiaj w oko wpadl mi CANTON GLE 405CM. Za 300zl. Sie zastanawiam czy go nie kupic przejsciowo. Ma 2 x 160 sredniotonowce wiec maly nie jest.

Wczoraj udalo mi sie kino zrobic "akceptowalne" adyssey chyba za mocna przyciszyl fronty, podbilem je z -6 do -4.5 I jest o niebo lepiej. No I w ustawieniach nie pamietam dokladnie Dynamic level czy jakos tak zmienilem z wylaczonego na Low central odrazu inaczej gra.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Za dużo masz tych przejściowych zakupów.
Kup sobie zgrany porządny zestaw który się wkomponuje w Twoje warunki akustyczne i zapomnij.
Nie będziesz musiał załączać DynamicLevel który powinien być wyłączony, a skoro go załączasz to wiadomo o co chodzi i czego Ci brakuje.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Ale o co chodzi z identycznym centralnym. Mam sobie kolumnę podlogowa postawić po środku?

Mam aktualnie od kompletu centralny ale z mniejszej średnicy głośnikami niz są we frontach i jest dwudrozny a kolumny trzydrożne.
W Polsce czeka na wysyłkę większy model, również od kompletu, trojdrożny z głośnikami takimi jak fronty.
Chyba dziś zorganizuje wysyłkę, bo odkąd fronty są na biamp, różnica w odbiorze stała się dość slyszalna. Między centralnym i frontami.
Dodatkowo myślę go dać na biamp również.
Niskie z końcówki, wysokie z amplitunera, ciekawe jak to wyjdzie?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Napalalem sie na zakup centrala od dyzia bo chcial sprzedac (wyglada I ma parametry bardzo zacne), teraz tak sie zastanawiam ze chyba jednak dobrze zrobilem ze nie kupilem bo wydalbym duuuzo kasy a by mi nie przypasowal to bym plakal.

Celana 42 zadnego uzywki nie ma na sell a szczerze niebchce wydawac tyle kasy na nowego. Wydaje mi sie ze nie warto nowych glosnikow kupowac.

Heco music style center 2 jest malutki I chyba sensu nie ma kupowac jako przejsciowke.

Dzisiaj w oko wpadl mi CANTON GLE 405CM. Za 300zl. Sie zastanawiam czy go nie kupic przejsciowo. Ma 2 x 160 sredniotonowce wiec maly nie jest.

Wczoraj udalo mi sie kino zrobic "akceptowalne" adyssey chyba za mocna przyciszyl fronty, podbilem je z -6 do -4.5 I jest o niebo lepiej. No I w ustawieniach nie pamietam dokladnie Dynamic level czy jakos tak zmienilem z wylaczonego na Low central odrazu inaczej gra.


Lolo nie kombinuj z przejściowymi centralnymi, kup raz a porządnie..:-D Tyle kasy już wywaliłeś a teraz dasz ciała na centralny, gdzie jak sam już zauważyłeś jest on bardzo ważny. Ja po przesiadce na obecnego, nie muszę się już domyślać co nie którzy aktorzy mówią. Jest tak jak powinno być, czysto i wyraźnie a co najważniejsze jest spójny z frontami.
Odnośnie podbicia frontów to nie ruszaj ustawień kalibracyjnych! Te wartości to nie tylko ustawienie ciszej i głośniej ale pomiar czasu dotarcia dźwięku z ampli do kolumny. Jeśli zaczniesz się tym bawić możesz mieć opóźnienia w dźwiękach itd..Jak masz za cicho to w trakcie filmu wchodzisz w ustawienia menu i dostosowanie głośności określonego kanału. Dopiero tutaj zwiększasz lub zmniejszasz głośność. Te ustawienia są tylko dostępne w trakcie puszczenia np.filmu...:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi o to, że w idealnym świecie central powinien być taki sam jak fronty.
Nie trzeba nic stawiać, ale warto mieć tego świadomość.

Zamiast wydawać na kable, końcówki, stoliki, lepiej w pierwszej kolejności zacząć od podstaw, czyli wymienić centrala na najwyższego z serii - gdyby ktoś przyoszczędził wcześniej i nie miał tego świadomości.

Dlatego ja niektórych kolumn bym nie kupił, nie mają w ofercie porządnych centralnych które nadążają za frontami.

Prosty przykład z przelatującym helikopterem od lewej do prawej.
Jeżeli głośnik nie wyrabia, to po środku usłyszymy różnice.
Przy upmixie i muzyce, to już absolutny obowiązek. Bo tam się koncentruje to co jest na frontach i 2 kanałach.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj w nocy rozdziewiczylem marasia DTS: x-em Jason Bourne.

Chyba nie ma sensu pisac o wrazeniach bo wymiataja. DTS HD.MA 7.1 moze possac. A Te Neuro:X to juz mi calkowicie nie podchodzi.

Ciekawe jeszcze jest to ze Jamo s608 wysmiecicie sprawdzaja sie jako surround, watpie aby heco 200 lepiej sie sprawdzily. S60 z tylu ciut slabiej ale tez daja rade. Wiec narazie jamo nie bede zmienial a skupie sie na centralu, 2 subach I suficie.

Jedyne co mi daje do myslenia to, to ze 7.1 ktory teraz mam pracuje swietnie w jednej plaszczyznie, szczegolnie tyl z 4 glosnikami wymiata. Ale brakuje efektu gorny dzwiek I dolny dzwiek (zamysl Auro). Podejzewam ze atmos bedzie zbyt punktowy, nie doda trojwymiarowosci, natomiast do auro bede musial zrezygnowac z 1 pary tylnich surroun - tez kicha. No ale to narazie wrozenie z fusow.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Do dts: x nie trzeba sufitowych jak w atmosię. Dts: x działa na zasadzie pozycjonowania dźwięku przy dowolnym rozmieszczeniu głośników.
 
Do góry