[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

Snikers89

New member
Bez reklam
Za tyle to raczej bym kupil cos lepszego. A co do uzywek to jak mowilem wyzej. Sa ok jesli wiem jak byly uzywane. W ciemno nie biore.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kurna pierwsza kalibracja I 4 podlogowki sa w przeciwfazie.
A myslalem ze z akustyka tylko w salonie mam problem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No wlasnie dziwne....
Teraz zapuscilem filma I fronty wogole nie graja a central dopiero gra jak zalacze dynamic volume (wtedy wyrazniejszy dzwiek)...

Musze jutro na spokojnie poszukac co jest namieszane.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mam film w 7.1 hdma.

I moge wybrac tryby
Dts surround
Dolby surround
NeutralX
Mulit ch stereo
Virtual
Stereo.


Na takim filmie nie puszcze dtsx? Film musi miec dtsx?
 

Rafal7

Banned
No wlasnie dziwne....
Teraz zapuscilem filma I fronty wogole nie graja a central dopiero gra jak zalacze dynamic volume (wtedy wyrazniejszy dzwiek)...

Musze jutro na spokojnie poszukac co jest namieszane.
I na co Ci to było?

Na spokojne to spokój to i odeślij, jak oddadzą kasę to kup coś normalnego :D
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na spokojnie wszystko..

Przod lepiej gra jak wlacze Dynamic Volume, ale to nie jest to.. Nie ma efektu na glosnikach frontowych. Jak jest poczatkowa scena terminatora genesis te wybuchy to powinno pierdyknac ze czuc az na rajtuzach a tu nic.

Tylnie graja bajka :)

A central to szkoda gadac, jak to niemilosiernie pierdzi pierwsze co zrobie to chyba centrala zmienie. Bo wychodzi ze jest on o wiele wazniejszy od frontow. Czuc ze ampli wiele wymaga od centrala, tylko on poprostu.... daje dupy.
 
Lolo2 u mnie w Terminatorze to jest ten efek woowww...sub robi swoje. Nie wiem jak masz w bl ustawione ale powinno być bitstrem zamiast pcm w audio ustawieniach. Terminator jest w Atmos i powinno Tobie taki komunikat na avr wyświetlać.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko ze ja filmy puszczam z kompa po hdmi.
Nie wiem czy tu pies nie pogrzebany.

Dzisiaj wieczorem zas bede dlubal.

Trzebaby poczytac temat kalibracja, ale 500str zniecheca.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lolo, na spokojnie wszystko poustawiasz, czeka cię co prawda trochę zabawy, ale warto poświęcić czas i się tym zająć- SR7... to świetny klocek do kina ;)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Mam film w 7.1 hdma.

I moge wybrac tryby
Dts surround
Dolby surround
NeutralX
Mulit ch stereo
Virtual
Stereo.


Na takim filmie nie puszcze dtsx? Film musi miec dtsx?
Kolego, film który podałeś, zostanie odtworzony przez upmix opcją Neural (nie wiem, dlaczego ludzie piszą Neutral) X. Aby mieć „czysty” DTS:X, potrzebne są natywne treści w tym formacie. ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kolego, film który podałeś, zostanie odtworzony przez upmix opcją Neural (nie wiem, dlaczego ludzie piszą Neutral) X. Aby mieć „czysty” DTS:X, potrzebne są natywne treści w tym formacie. ;)

Bylem przekonany ze DTSx jest nowszym wydanien Neuralx I gdziesz tam zucilo mi sie w oczy ze tez robi upmix.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Tylko ze ja filmy puszczam z kompa po hdmi.
Nie wiem czy tu pies nie pogrzebany.

Dzisiaj wieczorem zas bede dlubal.

Trzebaby poczytac temat kalibracja, ale 500str zniecheca.

To ja zacząłbym zabawę od ustawień w PC. Jakiego programu używasz do odtwarzania filmów. Jakieś kodeki poinstalowane?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Najnowszy K-lite Codec Pack z Media playerem Classic.

Jutro przeinstaluje kodeki, bo o ile pamietam przy instalacji pyta sie jaki system posiadamy I pewnie tam mam zaznaczone 5.1.

O tym zapomnialem, dzieki Pakolo.

Jednak za dziko do tego wszystkiego podchodze, trzeba powoli. Na spokojnie..... tylko czasu brak :)

sprzęt za kilka tysięcy a ten divixy puszcza z kompa :cry::cry::cry: nie masz blu ray do sprawdzenia co i jak działa ??

Casparzo jakie divixy :)

A pozycze bluray aby sie przekonac roznic.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Bylem przekonany ze DTSx jest nowszym wydanien Neuralx I gdziesz tam zucilo mi sie w oczy ze tez robi upmix.
No nie. To DTS:X jest „trzonem”, a Neural:X jest jego opcją, służącą do upmixu. Zastąpił on Neo:6.
I tak jak Kolega pisał, jeśli z PC na amplituner, to przez HDMI jako bitstream.
No właśnie, na spokojnie. ;)
 
Do góry