Produkty Philips'a

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jak masz 720 to nie opłaca Ci się kupoować 9000.
Napisz jak się sprawuje.

Wysil się prosze trochę i napisz dłuższego posta.
Też jestem zainteresowany nagrywarką i zastanawiam się co wybrać.
Forum jest przezież po to żeby sobie pomagać.:)

Pozdrawiam,
 

harvi

New member
A Ty mógłbyś napisać swoją opinię o odbiorze z kablówki (masz chyba taki sygnał?), czy to prawda co pisał kiki dziś w nocy kilka razy, że na full HD takim jakim masz, wypada on słabo?
 

Kisiel

New member
No cóż ta nagrywarka spisuje sie dobrze , ale ja mam wersje 80 GB to jakbys chcial nagrywac w najlepszej jakosci to bardzo malutko tego wchodzi . Jedno mnie denerwuje nie mozna dac pauzy podczas nagrywania co do odtwarzania filmow jakos gorsza niz na normalnym DVD.A temu zainteresowalem sie nagrywarka bo fajnie by to wygladalo jak by bylo wszystko z jednej serii. Pisalem e-mail do topmarket i napisali mi ze ta nagrywarka jest w tej chwili niedostepna.Napisz co bys jeszcze chcial wiedziec o tej nagrywarce . Jezeli bedziesz kupywal to sobie kup z 150 - 200 GB ( mozliwie jak najwieciej miejsca bo szybko sie to zajmuje ) . Co do wypalania plyt to raczej wypala dobrze ale dosc dlugo i trzeba te plyty zakanczac bo nie beda dzialac.
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
harvi napisał:
A Ty mógłbyś napisać swoją opinię o odbiorze z kablówki (masz chyba taki sygnał?), czy to prawda co pisał kiki dziś w nocy kilka razy, że na full HD takim jakim masz, wypada on słabo?

Kiki niech sobie pisze co chce. Nawet nie wiem w którym poście "w nocy" to było bo on z reguły odpowiada długimi seriami.
Ja jestem użytkownikiem tego telewizora od 3 miesięcy i coś mogę na ten temat powiedzieć. Nie robię żadnych pseud-testów tylko piszę Ci tak jak to wygląda z punktu widzenia codziennego użytkowania.
Nie proponuję, że przyjadę z TV do Ciebie do domu ale jak masz chęć to wpadnij do mnie do Poznania to przed wydaniem 13 k możesz zobaczyć kablówkę na żywo i ocenić sam.

Oglądam kablówkę w przeważającej ilości czasu. Analogową i cyfrową. Cyfrowa oczywiście lepsza. Ale analogowa też ujdzie. Zależy od kanału. Wszytkie TVN-y, Polsat i kanały niemeickie oraz National Geografic, Discovery są OK. Gorsza trochę jest nasza 1 i 2. Reszta - zależy od nadawcy. Np. Polsat Sport jest słaby - ale ja sportu nie oglądam.
Oglądam z 3,3 m a więc tak jak u Ciebie.
ZAsada przy kablówce jest taka - żeby nie widzieć "pikselozy" - na każdy cal przekątnej 10 cm odległości oglądania. Czyli 42" tzreba by oglądać z 4 - 4,5 m.
 

Kisiel

New member
Martwi mnie jescze jedna rzecz moj TV Philips 32PF9966 ma rozdzielczosc 1366 x 768 wiec jak podlacze DVD Philips DVP 9000 S i ustawie rozdzilczosc powiedzmy to 720P ( 1280 x 720 ) to bede mial paski bo bokach dobrze to rozumiem ? W ulotce pisze ze tv obsluguje tez 1080i ( 1920 x 1080 ) to wtedy jaki bedziesz obraz na caly ekran czy poobcinany?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jak w TV włączysz opcję "dostosuj automatycznie" to nie będzie żadnych pasków. Będzie na cały ekran.
 

Kisiel

New member
Caly czas ogladam Tv na formacie automatycznym czyli jezeli bym tej opcji nie wlaczyl to byly by paski z bokow i gory i z dolu ?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Zależy w jakim formacie jest film oryginalnie na DVD.
Telewizja nasza jest w 4:3 a więc byłyby paski jakbyś ustawił 4:3
 

Kisiel

New member
Czyli mowisz ze jak ustawie na format automatyczny to bedzie wszystko ok ? DVD , amplituner i chyba nagrywarka beda w przyszlym tygodniu bo zamowilem w sklepie bo koles robi dla mnie niezle ceny a jak bedzie chcial za duzo to zamowie w necie.
 

Kisiel

New member
Czyli mowisz ze jak ustawie na format automatyczny to bedzie wszystko ok ? Obraz nie bedzie jakis porozciagany ?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Filmy na DVD są w większości 16:9 więc nic nie będziesz "rozciągał".
Telewizja w większości jest 4:3 i tutaj "rozciąga" trochę ale nie do tego stopnia, że łby wyglądają jakby ktoś ludziom z góry młotem przywalił.

W każdym razie u mnie znaczek TVN-u jest prawie okrągły mimo, że obraz jest automatycznie dostosowywany w telewizorze do rozmiarów matrycy.
 

Kisiel

New member
U mnie tez jest podobnie z znaczkami w roznych kanalach , filmy sa ok , ale czy bedzie jakas roznica jak sie doplaczy przez HDMI czy wtedy obraz bedzie sie rozciagal czy bedzie tak jak jest ( chodzi o DVD ) no i czy to prawda ze jakosc jest lepsza ?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
1. Nie będzie się "rozciagał"
2. W przypadku Twojej matrycy zauważalna poprawe jakości
zobaczysz przy nastawach 720p.
1080i nawet nie włączaj bo fizycznie twoja matryca tego nie obsłuży.

3. Po HDMI jakość jest lepsza niż po komponencie.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Oczywiście, że obsłuży. Czy ja mówię, że nie ?
Tyle, że nie w natywnej rozdzielczości.

Kiedy przyjdzie Twój towar i gdzie zamówiłeś ?
 

Kisiel

New member
Zamowilem w Sklepie w Jastrzębiu , bo znam kolesia i robi bardzo dobre ceny . Powinien byc w przyszlym tygodniu choc nie wiadomo jak to bedzie z nagrywarka ale tez powinna byc.
 

dadami

New member
Philips DVDR 9000H

Panowie,

Ta nagrywarka ma tuner cyfrowy (DVB). Czy to oznacza, że będzie można odbierać ze stacji naziemnych sygnał cyfrowy w HD?

Jak należy podłączyć zestaw
37PF9830
DFR 9000
DVP 9000S
DVDR 9000H ?

Cheers,
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Wszystko należy podłączyc po HDMI tzn:

DVP 9000S i DVDR 9000H kabelkami HDMI do DFR 9000
a z niego jeden kabalek HDMI do 37PF9830
... i po herbacie.

Z tym naziemnym sygnałem cyfrowym to nie mam pojęcia.
 

Kisiel

New member
Dadami masz ten sprzet gdzie to kupiles albo zamowiles jak dlugo czekales i ile placiles ja tez mam zamowione te rzeczy ale bede mial dopiero w przyszlym tygodniu . Jak dziala ten tuner w nagrywarce odbierasz nim kawaly cyfowe ?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Przeniosłem tę odpowiedź z innego wątku bo przecież produkty Philipsa są tutaj :) :
------------------
Nagrywarkę Philipsa 9000H śledzę już jak Colombo mniej więcej od września.
We wszystkich sklepach internetowych jest w ofercie ale "na żywca" nikt jej jeszcze nie widział i nie dotykał :sad:
Nie widzieli jej nawet panowie w firmowym sklepie Philipsa w Krakowie.
Nie ma w necie żadnej recenzji ani testu.
Nie oferuje nikt na allegro.
Nie ma na forach żadnej dyskusji użytkowników (śledzę przynajmniej 8 forów).
Na stronach Philipsa jej nawet nie ma (mówię o specyfikacji a nie o obrazkach i artykuliku).
W żadnej prasie fachowej (nawet niemieckiej i angielskiej) nie ma na jej temat słowa ani żadnej recenzji ani testu.

Karrrrwa, czy ktoś mi powie "what's da fak is goin' on, man" ???
 
Do góry