Problem z podlaczeniem do internetu

owca

New member
W WiFI jest przyjęte żeby wybierać kanały co 6 np: 1,6 a konsola powinna i tak łapać sygnał z kazdego kanału. Co do tego że nie łapie z innego niż 11 to niektóre routery np Dlink wymagają zapisania ustawień i restartu AP jak np w modelu DSL-904 aby kanał fizycznie został zmieniony.
W AP powinna być opcja zmiany siły sygnału anteny, a ta jeśli jest standardowa ma charakterystykę dokólną w poziomie 360* w pionie jest żedu kilkunastu stopni wiec lepiej niech nie "leży", jeśli sygnał jest za słaby zawsze można dokupić dłuższa i o lepszym zysku.
Można podzielić łącze z PC/Laptopa bez użycia routera ale po co sobie życie utrudniać i trzymać kompa włączonego no i kwestia podziału pasma też może gorzej wypadać bez oprogramowania routującego. Router jest bardzo ale to bardzo wygodnym użadzeniem i opłaca siew nigo zainwestować.
 

abukuba

New member
witam!
mam internet w sieci sferia z modemem evdo. Nie mogę zupełnie podłączyć się do ps3..cały czas wyskakuje mi problem z dns error. próbowałem chyba wszystkiego : w panelu zaznaczyłem udostępnianie innym urządzeniom interentu, wyłączyłem firwalla jednak błąd nada pozostał
jeśli ktoś miał taki sam problem jak ja i se poradził to prosze o pomoc
 

tha_eastsiddazz

New member
witam mam maly ale denerwujacy problem z podlaczeniem ps3 do internetu a denerwujacy tym bardziej ze juz dzialalo kilka miesiecy. wczesniej mialem na neostradzie po ethernecie i bylo bezproblemowo

teraz mam internet z kablowki Multimedia i router dlink
nie mam mozliwosci tym razem uzycia kabla ethernet , mam podlaczony laptop na wifi i wszystko pieknie chodzi , ps3 tez bylo tu podlaczone i dzialalo do pewnego momentu , nagle samo przestalo i teraz nie moge sie wogle polaczyc ponownie ,konsola wyszukuje mi siec- sygnal 80% , biore ip , dns automatycznie , zreszta ustawiam jak zawsze robilem to wczesniej a teraz wogle nie chce mi sie polaczyc , probowalem na wszystkie sposoby i dalej nic , nie wie ktos co jest grane?
 

jarwlos

New member
Nie wiem gdzie napisać to dam tutaj.
Pobrałem grę z PSN'a, waga gry 153 MB. Po zainstalowaniu wyskoczył komunikat, że jest dostępna aktualizacja, która ma 170 kilka MB. Czas pobierania gry wyniósł kilka minut (ponizej 10). Czas do zakończenia pobierania aktualizacji pokazuje mi 150 kilka minut i rzeczywiście pasek stanu baaaaardzo powoli się zapełnia. Czy też tak macie? Czym to może być spowodowane? Aktualizacja idzie z innego serwera?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
jarwlos napisał:
Nie wiem gdzie napisać to dam tutaj.
Pobrałem grę z PSN'a, waga gry 153 MB. Po zainstalowaniu wyskoczył komunikat, że jest dostępna aktualizacja, która ma 170 kilka MB. Czas pobierania gry wyniósł kilka minut (ponizej 10). Czas do zakończenia pobierania aktualizacji pokazuje mi 150 kilka minut i rzeczywiście pasek stanu baaaaardzo powoli się zapełnia. Czy też tak macie? Czym to może być spowodowane? Aktualizacja idzie z innego serwera?
Standard.

Pozdrawiam,
 

punkracy

New member
Witam,

może nie do końca właściwy wątek, ale nie chciałem zakładać nowego
nie do końca, bo problemów z podłączeniem PS3 do sieci nie miałem
pracuję z routerem Pentagram Cerberus i od pierwszego podłączenia konsola hula żwawo po wifi
dodatkowo w WAN-ie pracuje też notebook z postawionym PS3 Media Serverem
nie miałem (a właściwie to nie mam) problemów z komunikacją notebook->PS3
ale...
no właśnie, dzisiaj postanowiłem pokombinować i z ciekawości podłączyłem konsole do routera kabelkiem
jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że PS3 wogóle nie wykrywa MS
i tu pytanie do bardziej zaawansowanych userów
1. czy podłączenie jednocześnie konsoli i notebooka do routera za pomocą kabelków pozwoli korzystać z PS3MS?
2. czy istnieje możliwość bezpośredniego (bez pośrednictwa routera) połączenia konsoli i notebooka z pomocą kabla?
jeśli tak, to czy kabel ma być prosty, czy ma to być cross?
no i czy w tym przypadku PS3MS zadziała?

z góry dziękuję za info

pzdr
 

Klisman1987

New member
Witam zamierzam podłączyć konsole ps3 do internetu. Denerwują mnie miliony kabli dlatego mam pytanie czy jak kupię modem usb w sieci orange lub plus gsm i podłącze go do konsoli to czy bedzie działać to tak jak po podłączeniu kablem? Nie mam za bardzo czasu czytać i szukać odpowiedzi na moje pytanie dlatego pytam w tym watku. Jesli ktos ma czas to niech mi to wyjaśni w prywatnej wiadomości. Z góry dziękuję
 

punkracy

New member
Klisman1987 napisał:
Witam zamierzam podłączyć konsole ps3 do internetu. Denerwują mnie miliony kabli dlatego mam pytanie czy jak kupię modem usb w sieci orange lub plus gsm i podłącze go do konsoli to czy bedzie działać to tak jak po podłączeniu kablem?
Prawdopodobnie trzeba by zastosować „przejściówkę” w postaci routera dedykowanego do modemów GSM.
Może to być np. Telewell TW-EA511 albo WMQ137 i w ten sposób podłączyć PS3 do sieci.
Niestety nie ręczę za to, że w tym układzie to zadziała, bo nigdy nie testowałem.
Ale myślę, że warto spróbować, chociaż ceny tych routerów nie są najfajniejsze.

pozdrawiam
 

Robkas

New member
Witam czy mozecie mi podpowiedziec jakie decyzje w moim przypadku najlepiej podjąć??Kończy mie sie umowa na neostrade i nie zamierzam jej przedłuzac ze względu na to ze mam juz kablówke w UPC i chce przejść w opcje 3w1.UPC proponuje mi Internet Turbo 15 Mb/s.Nie mam pojęcia co oni do tego dają jak podłączają wiem natomiast ze jest opcja zamówienia z wifi.Ale czy to juz bedzie wystarczało do tego aby cieszyć się konsolą podłączoną do internetu??Czy nie bede musiał kombinoac zeby było ok??Czyli dokupić nie wiem np routera??Nie mam pojęcia co jest zalezne od czego co wyklucza drugie itp itd.Z góry dziekuje za ewentualne podpowiedzi tych co juz mają lub wiedzą jak podłączyć najlepiej.Na wifi tak bardzo mi nie zalezy ale oczywiscie jesli to jest bardzo wygodna opcja korzystania z PS3 to moge sie skusić.Aha oprucz PS3 podłączony bedzie jeszcze komp.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Robkas napisał:
(...)Nie mam pojęcia co oni do tego dają jak podłączają wiem natomiast ze jest opcja zamówienia z wifi.(...)
Dowiedz się co to dokładnie znaczy. Zadzwoń do nich.
Być może dają jakiś router z modemem do kablówki.

Pozdrawiam,
 

Robkas

New member
mataman napisał:
Dają modem kablowy z wifi. Ale taniej i lepiej bedzie zakupic własny router z wifi

Właśnie o to mi chodziło bo wiem ze gdy zadzwonie na info upc to tam powiedzą ze najlepszym wyjsciem bedzie zamówienie opcji z wifi od nich.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Robkas napisał:
Witam czy mozecie mi podpowiedziec jakie decyzje w moim przypadku najlepiej podjąć??Kończy mie sie umowa na neostrade i nie zamierzam jej przedłuzac ze względu na to ze mam juz kablówke w UPC i chce przejść w opcje 3w1.UPC proponuje mi Internet Turbo 15 Mb/s.Nie mam pojęcia co oni do tego dają jak podłączają wiem natomiast ze jest opcja zamówienia z wifi.Ale czy to juz bedzie wystarczało do tego aby cieszyć się konsolą podłączoną do internetu??Czy nie bede musiał kombinoac zeby było ok??Czyli dokupić nie wiem np routera??Nie mam pojęcia co jest zalezne od czego co wyklucza drugie itp itd.Z góry dziekuje za ewentualne podpowiedzi tych co juz mają lub wiedzą jak podłączyć najlepiej.Na wifi tak bardzo mi nie zalezy ale oczywiscie jesli to jest bardzo wygodna opcja korzystania z PS3 to moge sie skusić.Aha oprucz PS3 podłączony bedzie jeszcze komp.

Byłem w takiej samej sytuacji. Niedawno wymieniłem Neostradę 1mbit na UPC 5mbit, no i stanąłem przed koniecznością zakupu nowego routera WIFI. Stary Asmax był dobry, ale nie nadaje się do internetu z kablówki.

Zaryzkowałem, poskąpiłem na Linksysa i kupiłem najtańszy - TP-LINK TL-WR543G za 105 zł.

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/287814

Instalacja i konfiguracja trwała 5 minut. Router po przestawieniu w tryb "AP router" natychmiast uzyskał połączenie z modemem kablowym i internetem UPC. Zasięg WIFI pokrywa 3 kondygnacje mojego domku szeregowego. Internet jest wszędzie. PS3 bez problemu automatycznie skonfigurowała się pod routerek. Zrobiłem test połączenia i konsola wyświetliła mi status "NAT 2", czyli super :cool: . Bezprzewodowy mediaserwer PS3-PC poprzez Winamp Remote i WMP 11 natychmiast zadziałał i nic nie musiałem konfigurować. :cool: Nawet żadnych portów nie przekierowywałem, a P2P i tak śmiga na maksa 5mbit. PSN, gry po sieci chodzą super. Oczywiście laptopy i inne komputery (z Windows XP i Vista) łączą się bez problemu z siecią. Router ma masę bajerów (WISP, WDS, eXtended Range, QoS, VPN etc.).

Nie warto przepłacać za sprzęt sieciowy. Mój poprzedni Asmax też był tani i wszystko chodziło OK. Wydanie 200 zł na zwykły router WIFI np. Linksys czy D-Link uważam za wyrzucanie kasy w błoto.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
LinkSys by Cisco - i wszystko jasne.
Wyrzucenie kasy w błoto to inwestowanie w sprzęt audio/video.

Pozdrawiam,
 
Do góry