Problem z podlaczeniem do internetu

hooli3

New member
Potrzebujesz routera jeśli masz poza PS3 jeszcze jakiś sprzęt, który chcesz podłączyć do internetu.
Jakim kablem masz podłączony net do komputera z tego modemu i co to znaczy modem zwykły?

Pozdrawiam,

Chce tylko podłączyć ps3 do tego modemu. Jeśli chodzi o medem jest to modem MOTOROLA , taki czarny , , kabel był w komplecie z modemem moze wiesz jaki to jest kabel.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wiem jaki to jest kabel ale jak zrobisz zdjęcie jego końcówki to Ci powiem.
Komputera nie podłączasz do tego internetu?

Pozdrawiam,
 

Guy.brush

New member
Witam i zacznę może od opisania konfiguracji połączenia:

internet: UPC podłączone do routera D-link (modelu nie pamiętam, jeśli to ważne mogę sprawdzić)
laptop: połączenie wifi z netem
ps3: połączenie wifi z netem
Wszystko śmiga aż miło dopóki do gry nie wszedł ps3 media server. Połączenie wifi między laptopem a ps3 działa bez problemu, ale wiadomo, że ma problemy z 1080p. Dlatego postanowiłem połączyć ps3 z laptopem za pomogą kabla ethernetowego (crossowany). Na ustawieniach automatycznych wogóle nie mógł nawiązać połączenia (domyślam się że chodziło o nakładające się ip). W związku z czym przydzieliłem połączeniu przewodowemu stałe ip, zarówno na laptopie jak i ps3.
Efekt:
- połączenie ps3-pc - działa bez problemu - full hd leci bez zacięć
- laptop przez wifi ma net
- po zmianie ustawień sieciowych w ps3 nie łączy się przez wifi (rozumiem, że to normalne po zmianie połączenia na przewodowe :) )
Moje pytanie: czy jest jakakolwiek możliwość żeby ps3 jednocześnie łączyła się przez wifi z netem i była podłączona przez kabel do laptopa (ps3 media server)?? Lub: czy w ps3 jest możliwość ustawienia dwóch różnych połączeń sieciowych (dla wifi i przewodu osobne wartości)?? Dodam, że próbowałem tworzyć nowe konto użytkownika na ps3 lecz niestety ustawienia są jednakowe dla wszystkich...

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 

Saudade

New member
Witam.

Posiadam konsole juz jakis czas, lecz nigdy nie gralem przez internet (brak czasu itp.). Ostatnio natomiast, chcialem sprobowac i ku mojemu zdziwieniu niestety nie moge.

Jestem posiadaczem internetu Neostrada 20MB poprzez LiveBox.

Probuje laczyc sie moim PS3 z internetem poprzez WiFi.

Wpisalem MAC mojej PSki w ustawieniach LiveBoxa, lecz caly czas wyskakiwal mi blad, ze nie potrafi pobrac (IP obtaining - failed). Sprobowalem wiec wpisac wszystko recznie, po czym pobralo IP, lecz wyskoczyl slynny blad - Error DNS 80710102). Po przestudiowaniu kilku forow, wpisalem DNS'y ktore sa dla wszystkich uzytkownikow. Niestety i to nie pomoglo, gdzie w komentarzach widzialem, ze kazdemu pomogla wlasnie ta opcja. Wylaczalem takze (UpNP -Uniwersalny Plug and Play), co takze nie pomoglo.

Nie wiem czy do czegos przydadza sie zalaczone screenshot'y, ale w razie czego umieszczam ipconfig z cmd i ustawienia z panelu LiveBox'a :

ps3problem.jpg


W moich ustawieniach DNS, jak widac zapasowy DNS wynosi 0.0.0.0~. Nie wiem czy jest to byc moze spowodowane tym, poniewaz kompletnie sie na tym nie znam i bardzo prosze o pomoc.




Dziekuje.
 

Saudade

New member
Znalazlem pewna zakladke w ustawieniach Livebox'a.

Dostęp do konfiguracji Livebox przez WAN (https), a tam :

Dodalem 2 listy serwerow mojego PS3, wpisalem porty od 0 do 65535, wpisalem inne IP (poczatkowe - koncowe), poniewaz cos sie tam gryzlo, protkol TCP, UDP. Zrobilem to wszystko juz kompletnie zrezygnowany do dalszej walki i ku mojemu zdziwieniu akurat 'pykło'.

Nie wiem, moze dla Was bylo to oczywiste, ale dla mnie - laika w tych sprawach, byla to czarna magia, tym bardziej, ze nie znalazlem tej informacji na zadnym forum.

Pozdrawiam !
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Gdybyś tej informacji nie umieścił tutaj, to dalej nikt by na żadnych forach tego nie znalazł.

Pozdrawiam,
 

Szymek241

New member
Ps3 połączenie

Witam ; )

Posiadam internet z cyfrowego polsatu (bezprzewodowy) z modemem HUAWEI E182E.
Chce podłączyć ten internet do konsolki PS3. Chce zakupić router TP-Link TL-MR3220
I moje pytanie brzmi czy nie będzie żadnych problemów z nawiązaniem połączenia z PS3 przez wifi?
Najważniejsze czy bd dało rade grać jakoś przez neta w jakieś gierki? ROUTER bd stał w pokoju obok ponieważ tam jest najwiekszy zasięg internetu.

Będe bardzo wdzięczny za pomoc :-o pozdrawiam
 

1martin2

New member
Witam

od niedawna mam ps3 i trapi mnie podłączenie do sieci :) jestem zdeczka zielony w tej materii,poszperałem troszkę po necie i mam parę pytań :)
mam neostradę,czyli musze zakupić sobie router z modem adsl
(np.taki mógłby być:
D-Link ADSL2+ Wireless G Router with 4 Port 10/100 Switch (AnnexA)

przyznaję że też się nie znam na parametrach routerów i nie wiem czy trochę droższy czyli 200-250 zł znaczy dużo lepszy itp)
i teraz kabel od gniazdka tel podpinam do routera no i są dwie opcje:
1.kablami ethernet podpinam kompa i sonke pod router (ale czy wtedy komp musi być włączony żeby na konsoli był net?)
2.albo opcja bezprzewodowa i tutaj to chyba do kompa musiałbym kupić kartę sieciową a do konsoli nie trzeba chyba już żadnej karty sieciowej na usb bo chyba sonka daje rade z wi fi czy jak to tam się zwie :)

choć najlepiej by było chyba kompa normalnie podłączyć po kablu a konsole bezprzewodowo

a teraz chciałbym jeszcze spytać o prędkość internetu aby można było komfortowo grać na sonce?mam 1 mb ale to chyba słabo? czy może dałoby radę?

chciałbym także spytać jeszcze o ip bo w neostradzie jest chyba zmienne czyli zewnętrzne czy jakuś tak :) i czy to stwarza problemy z graniem w sieci na konsoli czy w ogóle nie ma znaczenia?

kurde ale się rozpisałem :)

z góry dziękuję za ewentualną podpowiedź
pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
1. Po to jest router żeby komp nie musiał być włączony żeby był net.
2. Jak w kompie nie masz WiFi to możesz podłączyć kablem, PS3 możesz podłączyć albo tak albo tak, jeśli kabel Ci nie przeszkadza to zawsze lepiej kablowo.

Router sobie kup z odpowiednim Annexem - dowiedz się u operatora internetu.

IP w neostradzie jest owszem publiczne (zewnętrzne) ale przede wszystkim jest zmienne, Tobie to akurat nie powinno przeszkadzać.

Jeśli masz możliwość przyspieszyć neta to sprawdź jak to będzie chodziło na 1 mbit/s, jeśli będzie nie za dobrze to sobie zwiększysz prędkość.

Pozdrawiam,
 

1martin2

New member
wielkie dzięki Masta_J

jakieś podstawy tej skomplikowanej operacji (czytaj: podłączenia sonki do sieci) już chyba ogarniam :) heh
a jeszcze odnośnie routera,ten annex to chodzi o A lub B?do neostrady trzeba chyba A.Tylko nie wiem jaki model routera byłby najlepszy tak do 250 zeta,bo w opisie tych routerów jakieś tajemnicze dla mnie parametry,funkcje,jakieś opisy opcji dzięki którym router zabezpiecza sieć przed atakami itp,itd może ktoś z własnego doświadczenia (albo chociaż tylko z teoretycznego opisu parametrów jakiegoś routera) mógłby polecić jakiś router dobry do podłączenia kompa i konsoli do sieci
może coś takiego:
Linksys WAG160N-EU/EE albo D-Link ADSL2+
bo w sumie to jakimi parametrami się kierować przy wyborze routera?

pozdrawiam
 

debeef

New member
Bez reklam
linksysy są chyba najbardziej promowaną marką, ale ja akurat miałem z nim problemy, bo sa czułe na zmienność napięcia, a u mnie ono skakało i cały czas mi sie rozłączał, kupiłem za połowę ceny TP linka i wszystko śmiga, jest brzydki, ale sprawny ;)
 
Do góry