Problem z podlaczeniem do internetu

1martin2

New member
dzięki debeef,chyba bym właśnie zakupił tp linka,orientowałem się w sklepie to linksys 190 zeta
a tp link 120 i sporo pozytywnych opini słyszałem,tak że chyba bym brał tp linka (nie wiedziałem,że telekomunikacja polska produkuje routery heh taki mały joke)

a mam jeszcze pytanie jak to jest z tym netem żeby na ps3 była w miarę komfortowa namiastka globalnej sieci :) ja mam 1 mb i podejrzewam,że to jest mało ale jak powinna być ta prędkość,może ktoś napisze z własnego doświadczenia na jakim łączu jak działa net na konsoli
w salonie sony uzyskałem informację że minimum 4 mb ale lepiej więcej


sory,przeniosłem już me zapytanie :) do odpowiedniego wątku
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Masz na forum osobne wątki dotyczące przeglądarki internetowej, tutaj skup się tylko na podłączeniu do internetu.

Pozdrawiam,
 

azet

New member
Bez reklam
to ja sie podłączę, mam Netiaspot Netii, router wifii, po wprowadzeniu klucza WPA -PS3 nie może znaleźć adresu ip-zawsze wyskakuje że upłynoł czas- co może być problemem(laptop leżacy obok cały czas widzi sieć)
 
Ostatnia edycja:

azet

New member
Bez reklam
nie wiem ,spróbuje znaleźć ( przez chwilę wyskakuje mi na laptopie - typ radia 802.11 n- wieć to bedzie n ? ) ,ale PS 3 wykrywa netia spota, jego numer seryjny, mi pozostaje tylko wpisac klucz WPA ,nastepuje test łącza i nie może uzyskac IP

ps. w instrukcji on lin- znalazłem coś takiego-tam trzeba coś poprzestawiać ? na co ?

"Tryb 802.11 - wybierz żądany typ połączenia bezprzewodowego. Domyślnie jest
ustawiony na 802.11g/n. Należy pamiętać, że starsze urządzenia 802.11b nie są zgodne z
trybem 802.11g/n oraz samym 802.11g"
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli wykrywa Ci tryb N to w konsoli jest niższy czyli G i dlatego urządzenia nie mogą się dogadać, spróbuj zmienić w tym spocie najpierw na mieszany N/G i zobacz czy zaśmiga, jeśli nie to będziesz musiał ustawić tryb G w spocie i wtedy nie powinno być problemów z konsolą.

Pozdrawiam,
 

azet

New member
Bez reklam
na laptopie pokazuje mi typ radia 802.11 g, ale nadal nie może uzyskac adresu ip-, jakieś jeszcze rady ?

co ciekawe w ustawieniach urządzenia pokazuje (chyba) PS3 - to new -host
1-to wyłączony komputer ,połączenie przez kabel
2- drugi komputer połączony przez kabel
3- włączony laptop
4- PS3 ?

PS. chyba że jest jakas pierdoła ,którą pominołem, ale PS3 sam znalazł Spota, mi wystarczyło tylko wpisac WPA

czy to ważne ?
cyt "Tryb szerokości kanału - szerokość kanału transmisji w sieci bezprzewodowej, jest
zależna od wybranego standardu komunikacji w naszej sieci bezprzewodowej. Dla trybu
„b” oraz „g”, wybierz opcję „Tylko 20 MHz” lub „20/40 MHz (dynamiczny)”. W trybie 802.11n
może być wybrana każda z opcji."- ale mam ustawione tylko 20 MHz
 

Attachments

  • s.jpg
    s.jpg
    36,2 KB · Wyś: 59
Ostatnia edycja:

azet

New member
Bez reklam
rozwiązanie- kontakt z obługą Netii, zaktualizowali oprogramowanie z 5.4.8.2.45 na 5.4.8.2.45.1.2 , pierwszy test to prędkość 7,2 mb/s, aktualizacja systemu przez Wi-Fi, więc chyba chodzi, wcześniej przełączyłem na tryb "g", potem sprawdzę czy na trybie "b/g/n" też będzie chodzić.
dziękuję
 

houdini2008

New member
Panowie nietypowa sprawa, kolega długi czas grał na czarnuli offline, wkońcu doczekał się netu.
No i tu się zaczyna komedia,kolejny mundry kolega po paru browarach, założył mu swoje istniejące konto na jego profilu tzn użytkowniku. Da się to jakoś odkręcić , i założyć mu nowe konto na tym profilu żeby miał wszystkie swoje trofea itd.? Dali dupy niemiłosiernie, w dodatku zalogował się na tym koncie kolegi do BF3 i wpisał online pass:fool:. Macie jakieś pomysły ?? Jeszcze jedno pytanko, bez problemu na próbę "wbiłem" do rozgrywki onlie, lecz przy próbie testu łącza wywala błąd NAT-u, czy to problem ?
Pozdrawiam.
 

mataman

New member
Bez reklam
z tym profilem juz nic nie zrobisz, tak samo online passa też nie odzyskasz. co do nat trzeba odblokowac porty w routerze

Playstation Network Required Ports

TCP 80
TCP 443
TCP 5223
UDP 3478
UDP 3479
UDP 3658
 

kazi55

New member
Witam mam taki problem mam neo 512 kb/s i router Asus DSL-N10 i mam PS3 320 GB slim i probowalem wiele razy podlaczyc sie przez wifi z konsoli ale bez powodzenia czy ktos moze pomoc ?? z gory dzieki.
 

Hasco

New member
Witam.
Mam problem z podłączeniem ps3 z netem przez router.

Router mam Netgear Wireless-N 150 ADSL2+.
W konfiguracji pleja dochodzę do wpisania kodu WPA2-PS2 i tam po wpisaniu kodu mówi mi,że może źle wpisałem hasło WPA.Próbowałem z 10 razy i ciągle to samo.
W ustawieniach routera mam ustawione wszystko na automat a formaty to g&b(mam tam jeszcze opcje up to 150Mbps).
Kodowanie mam:Mixed WPA-PSK+WPA2-PSK
Na co jeszcze mam zwrócić uwagę w ustawieniach routera.Mój router widzi adres MAC PS3.
Mam jeszcze takie ustawienia:

Wireless Access Point
Enable Wireless Access Point
Allow Broadcast of Name (SSID) te dwa są zaznaczone.

Net mam z Netii chyba po kablach Tp.
Nie mam możliwości sprawdzić na laptopie czy sieć działa ale mam internet w tv i tam działa.

Encapsulation PPoA(PPP over ATM)
Internet IP Address Get Dynamically From ISP

Domain Name Server (DNS) Address
Get Automatically From ISP

NAT (Network Address Translation)
Enable

Nie wiem co jeszcze mogę tam sprawdzić.Jeśli chodzi o tworzenie sieci to jestem zielony.Proszę o pomoc.
 

Hasco

New member
Chyba plej nie może uzyskać mojego IP z routera.Mam tylko do wyboru g&b albo up to 150Mbps. W zakładce Wireless Network
 

Hasco

New member
A mógłbyś mi przybliżyć jak to zrobić?Tak łopatologicznie.W konsoli mam wpisać adres IP routera?Gdzie on jest?Jakiś adres IP jest na spodzie routera?To ten?
 
Do góry